- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- Ismerkedés a Zyxel NSA325 v2-vel
- Klímaváltozás, természetszennyezés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Lenry: Melléképületblog - 4. rész - Kocsibeálló
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- ldave: New Game Blitz - 2025
-
LOGOUT
Új hozzászólás Aktív témák
-
LógaGéza
veterán
válasz
repvez #33481 üzenetére
Szia! Pár dologra tudok csak válaszolni, azt megpróbálom
Mennyire lesz mérethelyes a kinyomtatott tárgy a megtervezett mérethez képest?
Ez anyagtól függ. Vannak anyagok amik zsugorodhatnak később (pl ABS), itt nem árt erre számítani, de erre van a slicerekben beépített funkció, hogy kompenzáld. Pl kinyomtatsz egy 30x30-as kockát, megméred mekkorát zsugorodott, és csak az értéket kell beírnod, a slicer kompenzál.
Ha olyan anyagot használsz, (pl PETG/PLA csakhogy a népszerűbbeket említsem), ott nincs zsugorodás, sőt, az egészet úgy szokás kezdeni, hogy tesztkockát nyomtatunk, megnézzük, hogy a méretek helyesek-e, ha nem, akkor valami nem stimmel, és mehet a hibakeresésA második, hogy mennyire tartósak és viselik el a fizikai terheléseket , hajlitást ,csavarást stb.
Ez is filamenttől függ, van ami kevésbé, van ami jobban. Itt van pl egy nagyon jó videó, ami a fent említett 3 legnépszerűbb anyagot összehasonlítja. De nem csak ezekből áll a világ, egy normálisan felkészített nyomtatóval tudsz PC/PEEK-et is nyomtatni, ami azért jóval többet bír.
Valamint sok függhet attól is, hogy milyen orientációban nyomtatod az eszközt, és milyen/mekkora infillt használsz. Ezek összehasonlításáról van itt egy jó cikk: [link] - volt egy másik is, ami leírta, hogy milyen terhelésre melyik infill a jobb, csak azt most nem találom...Hogy lehet meghatározni, hogy milyen lenne az adott tárgyhoz a legjobb filament? Mennyire pontos a felhasználható filament menynisége a nyomtatásra, hogy ne menet közben fogyjon ki.
Erre pontos kalkulációt ad a slicer, valamint vannak sensorok is, amik meg tudják állítani a nyomtatást, ha kifogyott, és te tudsz újat befűzni, és folytatni a nyomtatást.Melyik nyomtató lenne a legjobb kezdésnek ami a legkevesebb utó modofikáciot és beállitást igényli , hogy jó nyomtatás legyen a vége.De van benne potenciál a későbbi upgradere. 100-150k max
Ilyen, az általad felvázolt 300-500USD-s kategóriában nem nagyon van, főleg újonnan. Használtan néha meg lehet fogni egy Prusa MK3S-t de a soraidból kivéve inkább emelnék a kereten, és ebből vennék újat.a szoftvertek és a firmwarek menynire befolyásolják a nyomtatót ugy értem, hogy ha alapbol mondjuk nincs vele gond, de egy szoftver ujitás után elrontja a beállitásokat és rosszabb lesz mint volt vagy minden frissitéssel azért érezhetően javul valamit a nyomtatás minösége vagy egyszerüsödik a folyamat:?
Az alap folyamatok eléggé jól megvannak oldva, néha jön frissítés ami inkább a plusz funkciókon javít - de nem kötelező frissíteni.Mennyire jó a felület minösége ha sima felületet szeretnék nyomtatni vagy kell csiszolni és esetleg leglettelni a felületet és festeni ? egyáltalán az oilyen beavatkozást mennyire szereti, gondolok itt a különbözö oldoszerek és kémiai anyagok kapcsolatára.
Lehet csiszolni, glettelni, festeni, mindenre van opció. ABS-t pl acetonos gőzben szokták simítani.Mennyire fontos, hogy be legyen dobozolva vagy nyilt helyen legyen a nyomtató a keletkező füstök gázok miatt és mennyire zavaró a zaj, ha a lakásban lenne használva vagy egy fal választaná el az embert töle . lehet e aludni mellette ha este is menne a nyomtató, hogy reggelre végezzen.
Dobozolás nem árt, mivel vannak anyagok, amik nem épp egészséget gőzöket bocsátanak ki magukból nyomtatás közben (ABS/ASA biztos ilyen), valamint a fűtött térrel csökken a warping esélye is. Hang pedig nyomtatótl függ, hogy lehet-e aludni mellette pedig a bátorságtólFusion 360assal megtervezett alkatrészt elö lehet késziteni a programon belül egybol nyomtatásra vagy mindenképp szükséges a nyomtatóhoz adott slicerrel is modositani rajra?
Mindenképp át kell adni egy slicernek, ugyanis a F360 nem ismeri a te nyomtatód tulajdonságait (milyen gyorsan nyomtasson, mennyi anyagot toljon, stb).Ha megerősitett fém menetet akarok beletenni a nyomtatásba akkor milyen lehetöségek vannak arrra, hogy az pontosan merőlegesen és jol illeszkedjen a helyére?
Meg tudod állítani a nyomtatást bizonyos szinteken, belerakod a menetet, és mehet tovább a nyomtatás. Egy jól kalibrált nyomtatóval ez nem okoz problémát.
Új hozzászólás Aktív témák
- Elemzés A 3D nyomtatás sikerének alapja
- Horgász topik
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Akkus tok lehet a megoldás az extra vékony készülékek számára
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- EAFC 25
- 16 GB RAM 2025-ben? 🤨 – Ma már tényleg kevés lehet!
- Tesla topik
- Villanyszerelés
- Dell notebook topic
- További aktív témák...
- Microsoft Windows, Office & Vírusirtók: Akciók, Azonnali Szállítás, Garantált Minőség, Garancia!
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 10, Xiaomi Redmi Note 10s, Xiaomi Redmi Note 10 Pro
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook U757 - i3-7GEN I 16GB I 256SSD I 15,6" FHD I HDMI I Cam I W11 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest