Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85483) TechN7ne válasza Speed® (#85263) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Igazad volt ,végül mégis csak vissza kellett térnem Tahiti-ra.... :DDD

65k-ig bezárólag nem találtam értelmes megoldást se boltban se használtan ,hogy leváltsam az öreg húzott 7950 TOP V2-t.
Miután nem jártam sikerrel a bányászott 280X-ekkel és az újonnan vásárolt 380X is szánalmas teljesítmény értékeket produkált tele perzselő és cicergő terhelési hangokkal ,el álltam a vásárlástól ,960-t ismerve ő sem lett volna kielégítő számomra a volt kártya után.
Így elkezdtem újra Tahiti-t vadászni az apróról ,találtam egy Powercolor V2-es 7950-t elég olcsón ,de kiprobálva terhelés alatt kemény 95fokig felment alapórajelen ,így őt is vissza vittem az eladónak.
Végül találtam egy MSI Gaming 280-at korához képest elég szép állapotban ,viszont garancia és tartozékok nincsenek.


Neki is kezdtem hogy mit bír a kicsike, hűtése kiemelkedően halk és hatékony ,terhelés alatt alapórajelen max. 67-68fokot ér el, húzva hosszas idő játék után 72fokot verdesi.
Alapfesz.-en 1175Mhz-t tudtam vele kihozni ,1200Mhz-n megfagyott a gép ,így beállítottam játékra 1150Mhz-t ami nagyon szép is tud lenni még napjainkban is egy Tahiti chiptől.

A lényeg,70k körül használtan egy 970-el jártam volna a legjobban ,de nem volt szerencsém és nem is igen találtam ,70k-ért amit felraktak szinte már egy 20 percen belül jegelve is volt ,hamar lecsaptak rájuk.
Egy biztos ,boltban vagy használtan 70k-ig jobb teljesítményt nem találni ,most hogy bejöttek az RX 470-ek lehetséges ez már megváltás ,használt garis áruk remélem beáll majd 60k környékére ,de igazság szerint még nem próbáltam és aztán ki tudja ez a széria is mennyire stabilra született.
380X nagyon rossz széria lett ,tele lagokkal és a teljesítménye sem csúcs kategória ,annyit nem tudtak belőle kihozni ,hogy egy 4 éves csúcs Radeon szintjét kiadja stabilan ,ebből is tanultam személyesen ,ennél nagyobb tapasztalat nem is kell.

:R

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.