Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25651) DokiBaxxi válasza KAMELOT (#25645) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Nem is tudom miért... HD 7970-en nem is csodálkozok, hogy nem laggol :DDD
Na de most akkor van olyan lagg/microlagg AMD kártyáknál, amikor annak ellenére laggol, hogy 30-40 fps felett van?

Én mindenkit tisztelek, ti vagytok a hozzáértők, de mindenki mást mond :DDD

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#25652) Buci21 válasza TechN7ne (#25646) üzenetére


Buci21
addikt

A Batmant bedobom akkor a tesztbe :D

(#25653) Rypejakten válasza TechN7ne (#25646) üzenetére


Rypejakten
addikt

no offense, de még egyetlen egy mérést sem láttam tőled. se frametime, se fps. semmi.
nem találok hitelt a szavaidban, ez így erősen papírtigris fíling.

(#25654) Buci21 válasza TechN7ne (#25646) üzenetére


Buci21
addikt

A Batmant bedobom akkor a tesztbe :D

am egy vakteszten megnézném, h felismered-e melyik nV, melyik AMD :R

(#25655) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Akkor jövök én én tapasztaltam 5770-nél Fifa 13-ban bár abba eleve van beállítás erre a micro laggra ki van hangsúlyozva hogy csak Ati kártyák esetén kell :D

Xbox One: bandymnc

(#25656) Ace Ventura válasza Buci21 (#25642) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Hétfőn meglesz a 650Ti , aztán max elküldöm neked:)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#25657) marcusa válasza Grave_444 (#25643) üzenetére


marcusa
addikt

Borderlands high physx-el azért akadt, mert nem bírta a procid... Nekem mikor AMD kártyám volt, az i5-2400 szintén csak medium physx-et bírt, már a sima 660-nal is szépen ment high physx-szel. ;)

:-)

(#25658) Buci21 válasza bandi0000 (#25655) üzenetére


Buci21
addikt

simán lehet, hogy van egy szolgáltatás/effekt, ami nem fekszik az AMD-s kártyáknak, és más paraméterezés kell hozzá. Ez nem jelent semmit.

(#25656) Ace Ventura:
köszönöm :D de nem szeretnék plusz felelősséget a postával stb, mert mégis csak a te 34-35 ezer forintod. A sajátommal szívesen játszom, de más cuccát buzeráljam a jelenléte nélkül... háááát :D

[ Szerkesztve ]

(#25659) Grave_444 válasza marcusa (#25657) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Tényleg baszki. :DDD Mondjuk sok különbség nem volt a medium meg a high között...

[ Szerkesztve ]

(#25660) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Parancsoljatok,eddig csak ezek jutottak az eszembe hirtelen,közelmúlti AMD kártyák amik a tulajdonomban voltak...:

7870
7850
GTX 660
6670
5670

Bocs,van köztük egy 660,amit örömmel használtam és mai napig is bánom,hogy eladtam. Ezeken kívül még ha nagyon töröm az agyam,elő tudok venni vagy 5db.-ot,de sztem ez is elég.
Ennyit az AMD vga-k szakmai tapasztalataimról,ráadásúl ezek mostani kártyák javarészt. Mindegyik lagolt majdnem mindegyik játék alatt,lehet ti nem veszitek észre mert micro lagrol beszélek,de ÉN észreveszem és én is idegbajt kapok tőle. Nem stabil és nem kényelmes grafikus processor,ezért is olcsóbb konkurens társánál,részemről ENNYI!

Ezek után döntse el a kedves kérelmező kinek hisz,egy átlag felhasználónak aki csak a pofáját járatja és volt max.2db kártyája 2 év alatt,vagy nekem aki havonta tesztel különböző vga-kat. :R

szerk.: Találtam még ráadásként egy 7750-et. :DDD :R

[ Szerkesztve ]

(#25661) Rypejakten válasza bandi0000 (#25655) üzenetére


Rypejakten
addikt

Fifa13-ról ne beszéljünk. GTS450-en és GTX560-on is akadt, mert szarul van optimalizálva. a motorja vetekszik a CoD2-ével..

TechN7ne: oké, ha belinkeled a fenti kártyákról a tesztjeid, hiszek neked, de addig ez nettó baromság, amit összehordasz.

[ Szerkesztve ]

(#25662) bandi0000 válasza Buci21 (#25658) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Hát nem tudom egy fifába nem igazán effektelnek vagy akármi, ott csak a motor számít foggalmam sincs de lehet igazad van

Azért nekem már mikor bedobtam a 660TI-t azzal nem sok gondom volt, való igaz néha beleszaggatott picit de mindenkinek lehet rossz napja :DD

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#25663) Buci21 válasza TechN7ne (#25660) üzenetére


Buci21
addikt

nem tudom milyen szemed van neked... menj valami csirke-szexálónak, ahhoz jó szem kell ;]

(#25662) bandi0000:
nem post process effektetk, hanem világítás, geometria, akármi :d tudja kutya, elég összetett lelki világa van egy motornak. való igaz, effekt a motion blur meg ezek.

(#25661) Rypejakten:
csatlakozom

[ Szerkesztve ]

(#25664) TechN7ne válasza Rypejakten (#25661) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Milyen tesztet linkeljek be neked? Van microlag teszte? :) Szívesen megmutatom mennyire lagol ez a sz@r 7770-em is,ha kell idegbe jövök ki is dobom a harmadik emeletről. :DDD

Buci21 : Tedd fel a Batmant,köszöntem előre is. :R

[ Szerkesztve ]

(#25665) >Deego.. válasza TechN7ne (#25664) üzenetére


>Deego..
senior tag

Teszteket kérünk.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#25666) TechN7ne válasza >Deego.. (#25665) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Rendben van,állok rendelkezésre,de sajnos csak egy 7770-el tudok jelen esetben. Melyik programmal parancsoljátok uraim? :)

(#25667) >Deego.. válasza TechN7ne (#25666) üzenetére


>Deego..
senior tag

Én egy mikrolagg tesztet kérnék, pontos kimutatással hogy mikor vehető észre 30 fps felett.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#25668) DokiBaxxi válasza TechN7ne (#25664) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Ne dobd ki akkor már küldd ide postán :DD

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#25669) TechN7ne válasza >Deego.. (#25667) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Olyant hogyan tudok,vegyem fel videóra? :)
FRAPS-eléggé leterheli a gépet sztem,de ha úgy gondolod leszedek szívesen egyet.

[ Szerkesztve ]

(#25670) DokiBaxxi válasza TechN7ne (#25660) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

7790
7790
GTX 650 ti
GTX 650 ti

Látsz különbséget? Szerintem mind a 4 microlaggos :D (vagy csak hülyén mozgatják az egeret és abból adódik)

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#25671) #73173120 válasza TechN7ne (#25669) üzenetére


#73173120
törölt tag

Frapssal lehetne, de az meg eleve felére viszi az fpst rögzítés közben, szóval nem lesz objektív, mert lehet, hogy azért akad meg, mert vinyóra ír(ment) közben.

(#25672) bandi0000 válasza TechN7ne (#25669) üzenetére


bandi0000
nagyúr

amúgy milyen egered van?

Xbox One: bandymnc

(#25673) >Deego.. válasza TechN7ne (#25669) üzenetére


>Deego..
senior tag

Akár, mert látni szeretnék egy microlaggot.
Vagy belinkelhetnél egy tesztet az általad elvégzett karikon, legfőképp a 7870-ről ha megvan.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#25674) TechN7ne válasza #73173120 (#25671) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Igen,pont ezen gondolkozom,telefonom meg egy sima Nokia Xpress 5130c-2,vele meg elég gagyi videó lenne (nem szeretem az érintős telókat :DDD ).

Nem lehet vlhogy beállítani a Fraps-ot hogy ne terheljen,mondjuk kisebb méretben és minőségben vegyen fel?

(#25672) bandi0000 Microsoft SideWinder X3

[ Szerkesztve ]

(#25675) bandi0000 válasza TechN7ne (#25674) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Jól van elég gyenge próbálkozás volt a részemről, azt hittem hogy valami tesco value egeret használsz és akkor laggol :D

Xbox One: bandymnc

(#25676) TechN7ne válasza bandi0000 (#25675) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

:DDD Jah,mindjárt gondoltam

Billentyűzetem viszont ilyen 1K-s,sokszor már földhöz vágtam meg telibe fejeltem :DD

[ Szerkesztve ]

(#25677) nismoka válasza TechN7ne (#25674) üzenetére


nismoka
addikt

Afterburner-el is lehet rögzíteni, de nem tudom mennyire akad vele..

(#25678) WP14


WP14
őstag

AMD Radeon™ HD 7730 / 7750 / 7770 / 7790 topicba írtam, de bemásolom, mert látom itt is aktuális ;]

Ideírom már, mert nem hagy nyugodni a dolog, azaz a "microlagg" :DDD
Aki hivatkozik rá, tudja-e, hogy görög eredetű, szóösszetételek előtagjaként szereplő jelzőről van szó?
Micro = Kis-,egy alapmértékegység egy milliomod része (előtag szóösszetételben)
Tehát, ha a másodpercet vesszük alapmértékegységnek, akkor még műszerrel is nehezen kimutatható ez az időintervallum. De még akkor is láthatatlan, érzékelhetetlen az emberi szem számára, ha a percet vesszük az adott alapmértékegységnek, ugyanis akkor az értéke pontosan: 0,00006 másodperc ;]
Ha ezt valaki szabad szemmel észreveszi, az biztos, hogy természet feletti erőkkel rendelkezik ;] :DDD

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#25679) Buci21 válasza WP14 (#25678) üzenetére


Buci21
addikt

ha 30 helyett 160ms a frametime, észrevehető. egy helyen tapasztaltam, mondom, Bioshock+V-Sync

a microlag objektív mérésének eszköze a frametime, abból pedig cunci kis exceles grafikont fogok varázsolni. Bioshock csúnya lesz, előre látom. Többi játéknál ahogy Afterburnerrel néztem, 25 és 35 között hullámzik, ami bőőőven jó.

[ Szerkesztve ]

(#25680) Apollo_21 válasza WP14 (#25678) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nem robbantanék nagyobb vitát ki erről mint amekkora mindíg kialakul ezen kapcsán..de mikrolagg mint olyan..igen énis tapasztaltam..tökmind1 h kínai eredeti vagy svájci vagy h 20milliomod giga másodperc tört része kell-e hozzá h észrevedd..de csinálok videofelvételt a jelenségről..aztán itt megvitatjuk h mi ez a jelenség..mert engem zavar h senki nemhiszi el ezt a dolgot...van 80fps-em xy játékba lemegy 60ra és már beis akad a játék elég durván..zavaró ha kanyarodsz épp és a kanyar közepén hupp épp megált 1fél mpre a kocsi..és annyit veszel észre h ja már nemis érzékelte h mivan és mész a falba...
Úgyh este videofelvétel a nálam tapasztalható "hibáról".
Észrevételeket, megoldásokat, javaslatokat szívesen veszek... Legyen végre az i-n a pont..azt kész.
Sztem lesz grid2, abban durván látni, talán még vmi...esetleg sc2 de az nem reveláns mert az lehet online miatt akad meg néha....Szóval estefelé jövök..és kitárgyaljuk..remélem minden érintett ittlesz..TechN7ne! rád is számítok:) Kiváncsi vagyok egy jelenségről beszélünk-e.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#25681) Grave_444 válasza Apollo_21 (#25680) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szerintem valami szoftveres gond van nálatok, mivel a többségnek ugyanazzal a kártyával, driverrel semmi baja. Nálam a GRID2 is hibátlanul ment.

[ Szerkesztve ]

(#25682) TechN7ne válasza Apollo_21 (#25680) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nagyon szépen köszönöm,szívemből szóltál. Igazság szerint már én is tiszta ideg vagyok néha és úgy fogalmazok,mert egyszerűen nem hiszem el hogy nem látják a többiek,hiszen 80%-nak csak AMD kártyája van. :K :R

(OFF)Olyan véleménye meg engem nem érint,akinek szinte csak AMD kártyája volt,inkább a tapasztaltabb,öreg motorosok véleményére lennék egyaránt kíváncsi.(/OFF)

(#25683) Buci21 Na látod,erről van szó,az Nvidia-nál ilyen nincs,csak ha gyenge a kártya,esetleg a proci,vagy kevés a ram.

[ Szerkesztve ]

(#25683) Buci21 válasza Apollo_21 (#25680) üzenetére


Buci21
addikt

fél másodperc nem microlag, a microlag olyan, mintha szőrösen menne :D én tudom miről van szó, csak nem általános jelenség...

[ Szerkesztve ]

(#25684) Faith válasza TechN7ne (#25682) üzenetére


Faith
aktív tag

Igazából csak olvasom a topikot de mindig látom, hogy annyira ócsárolod a az AMD kártyákat, hogy egyszerűen ha ekkora Nvidia fanatikus vagy mi a fenének veszel AMD kártyákat? Úgy értem ezt megoldhatnád azzal hogy Nvidia-t veszel csak és kész nem kell szenvedned a microlagg problémától már ha van ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#25685) Buci21 válasza Faith (#25684) üzenetére


Buci21
addikt

hogy tovább ócsárolhassa őket -.-"

(#25686) Rypejakten válasza Apollo_21 (#25680) üzenetére


Rypejakten
addikt

amiről te beszélsz vagy sima lag, vagy egy mezei framedrop, ezek visszavezethetők hardveres (kevés a procid, nem elég gyors a HDD..) vagy szoftveres problémára is.
a microlag teljesen különbözik attól a jelenségtől amit leírtál.

[ Szerkesztve ]

(#25687) Apollo_21 válasza Buci21 (#25683) üzenetére


Apollo_21
addikt

Jó..lesz video a beakadásokról..aztán lehet majd találgatni miféle gond adódott..lesz gpu és cpu kihasználtság a félreértések elkerülése végett is..megpróbálom a legjobb minöségben és lehetőleg mindent látszódva felvenni.. Hagyjuk:) inkább kitöröltem..szal sem cpu sem gpu limit nincs...bár inkább volna cpu limit..de ugy tudom ha a vga teker mint az állat és a cpu nem akkor az nem cpu limit..legalábbis én így értelmeztem.
pl.: Gpu 80% cpu 30% ha rosszul tudom már beis fogtam és meghajolok a tudásotok elött..mert akkor nincs mit verjem magam a "szerintem" mikrolaggomra.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#25688) TechN7ne válasza Faith (#25684) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Már említettem,30k-m volt összesen vga-ra,ennyiért nem kaptam volna tűrhető teljesítményt Nvidia oldalon újonnan,talán ezért van 7770-em,amit végül 25K-ért meg is szereztem LeC kollégától. :R

[ Szerkesztve ]

(#25689) WP14 válasza Buci21 (#25683) üzenetére


WP14
őstag

Hát ez az, ha fele a másodpercnek, akkor nem micro :DDD Lehet vannak akadások, de az elnevezése mindenképp téves, mert "micro akadásokat" nem lát emberi szem :N

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#25690) >Deego.. válasza Apollo_21 (#25687) üzenetére


>Deego..
senior tag

Erre szerintem nem csak én leszek kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#25691) Faith válasza TechN7ne (#25688) üzenetére


Faith
aktív tag

Az előbb linkelt 7870 és 7850-et gondolom nem az olcsósága miatt vetted meg. Szóval akkor azért nem vettél Nvidia karit mert drágábban adja a kevesebb teljesítményt inkább idegeskedsz a folyamatos "microlagg?" miatt ami annyira zavaró számodra?

(#25692) WP14 válasza Faith (#25691) üzenetére


WP14
őstag

:C Jó kérdés :DDD

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#25693) >Deego.. válasza Faith (#25691) üzenetére


>Deego..
senior tag

Igazából ő se tudja mit szeretne.
Minden hsz.ben mást állít.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#25694) TechN7ne válasza Faith (#25691) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Akkoriban még meg volt a 660-am,és olcsón megszereztem őket,csak nem gondolod,hogy boltban kifizettem a teljes vételárukat,aztán pedig eladtam? :) Bármilyen PC cucc akad garanciálisan piaci ár alatt,lejjebb találod a telefonszámomat! :DDD

Na sztem dobjuk a témát,mert rengeteg az OFF

(#25695) KAMELOT válasza DokiBaxxi (#25651) üzenetére


KAMELOT
titán

Azért írtam mert jelenleg ez van. De volt 4670 4770 4830 4850 5670 7770. Egyiknél sem volt lagg. Inkább ez szemfüggő ki mennyire érzékeny. 20FPS alatt kezded érezni, hogy szaggat a játék.

(#25650) >Deego..: +1 :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#25696) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Jó Buci akkor nem mikrolagg, akkor is zavaró vmi...és a fő gond h ahány topic annyi megoldást generálnak a tagok...egyikbe cpu limit..átmész másikba..sztem fekete azért rossz..3.ba sztem kék az ég azért..4. mer vga limit; 5 rossz a windowsod..szemetes...
Szóval..bocsássatok meg az ilyen kirohanásoknak..amik vannak..mind nekem mind másnak..de kiidegeli az embert hogy lesz 20megoldása a válaszra...és butábban jön ki a dologból mint amikor megmerte kérdezni.
Most akkor h döntsem el h melyik az igaz? kinek a válaszára adjak? Ez itt a fő probléma...kéremkapcsoljaki:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#25697) marcusa válasza KAMELOT (#25695) üzenetére


marcusa
addikt

Ne írkálj már hülyeséget, megint 20 fps... :O 25 alatt már a szemed is látja hogy akad, 30 alatt meg ha nem olyan jó a szemed, akkor csak érzed...

:-)

(#25698) KAMELOT válasza marcusa (#25697) üzenetére


KAMELOT
titán

Bocs elírtam. 30-at akartam írni. :)

(#25696) Apollo_21: miért nálad most mi a gond?

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#25699) Buci21 válasza marcusa (#25697) üzenetére


Buci21
addikt

én 30ig vagyok jó :D 28-29 már picit szögletes, a 33-40 közötti, amire be szoktam lőni a játékokat. stratégiának 28 is elég, manager-játékok úgyszint.

[ Szerkesztve ]

(#25700) marcusa válasza KAMELOT (#25698) üzenetére


marcusa
addikt

Akkor storno... :R

:-)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.