Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26501) bandi0000 válasza DokiBaxxi (#26500) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Első kőrben esetleg telepitsd ujra a drivert vagy régebbit rakj fel ha csak a black ops 2 ben csinàlja nem kell aggodni de ha màshol is akkor lehet vga hiba meg mondjuk csinàlj egy furmark tesztet futtasd sokàig meg a hőfokot figyelgesd

Xbox One: bandymnc

(#26502) DokiBaxxi válasza bandi0000 (#26501) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Oks. Most újraindítottam a black ops 2-t, nem csinálta, ilyen alkalmi hiba lehetett vagy mi a fene :F Remélem nem lesz garanciás. Bár hátha kapok egy még jobb kártyát helyette :DDD. Drivert is meg fogom próbálni

Hőfokra nem gyanakszok, mert eddig mindig max. 57-58 fok volt terhelés alatt 100% kihasználtsággal.

Ma mondjuk akikkel játszottam többen is jelezték, hogy megállt nekik a játék, meg tök lassan töltött be a map pedig pár mp. alatt be szokott tölteni, meg hogy fekete képernyőbe átváltott az egész. Valószínűleg valami a játékkal lehet, nem?

[ Szerkesztve ]

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#26503) KAMELOT válasza Beast007 (#26489) üzenetére


KAMELOT
titán

HD9xxx akkor várd meg aztán összehasonlítod. Ramot meg szerezzél +4GB-t, hgoy legyen 8GB összesen.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#26504) TechN7ne válasza DokiBaxxi (#26500) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Az komoly,szerencsésebb helyzetben szoftver probléma,ellenkező esetben vga. :F

(#26505) DokiBaxxi


DokiBaxxi
őstag

kép furmark

Nyomtam közben F9-cel egy screenshotot azt hol tudom megnézni? :D

[ Szerkesztve ]

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#26506) BlessedElroy válasza DokiBaxxi (#26505) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Ezt mennyi ideig kell futtatni ahhoz, hogy "hiteles" eredményt kapjak?

Origin: BlessedElroy

(#26507) KAMELOT válasza BlessedElroy (#26506) üzenetére


KAMELOT
titán

VALLEY benchet nyomjál az hitelesebb. Olyan fél óra elég.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#26508) DokiBaxxi válasza KAMELOT (#26507) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Akkor az én 10 percem elmehet a 'csába? :DDD
De elvileg nincs semmi rendellenesség, ugye? :F

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#26509) BlessedElroy válasza KAMELOT (#26507) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Én 10 percig fánkoztam, de ott megállt a hőmérséklet. Akkor lehet még menne feljebb is?

[ Szerkesztve ]

Origin: BlessedElroy

(#26510) KAMELOT válasza DokiBaxxi (#26508) üzenetére


KAMELOT
titán

Nincs semmi gond a kártyáddal!

(#26509) Elroy1980: Elején mindjárt beáll a max hőfok, utána az már nem fog növekedni!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#26511) TechN7ne válasza DokiBaxxi (#26505) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nálam EZ az MSI kártya 2 órát sem volt a gépemben,elment játék közben a kép meg vissza jött,elég furcsa dolgokat csinált,mindenesetre én biztos nem MSI kártyát választottam volna (őt is iPon akcióban kaptam el). Egyáltalán nem bízok bennük,mostanság meg egyre karcsúbb alkatrészeket használnak,de a csomagolásban sem erőltetik meg magukat.

[ Szerkesztve ]

(#26512) DokiBaxxi válasza TechN7ne (#26511) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

De nekem választásom sem volt, mint már írtam vettem itt PH!-n egy GTX 460-at, csúnyán átvertek vele, ugyanis túlmelegedett(103 °C), visszaküldtük gariba és ezt az MSI GTX 650 Ti OC-t kaptuk cserekártyaként(PC-MAX-tól). Meg vagyok vele elégedve egyébként, eddig soha semmi baja nem volt, olyan 1-2 hónapja lehet a gépben.

De még mindig hezitálok egy zafíros HD 7790-re váltásban. AMD hátrány: kevesebb/kisebb driver támogatás, csak az aktuális szériát támogatják, illetve az említett microlagg
nVidiával meg az a baj, hogy picit túlárazott, és kevesebb játékot optimalizálnak rá. Szerintem maradok NV-nél a driverek meg a support miatt. Itt ugye egyik kollégának írtátok, hogy HD 6970-et ne nagyon vegyen, mert már régebbi driverek meg elveri egy középkategóriás VGA a 7000-es szériából. Viszont az NV a régi GTS 250-esre is még adja ki az új drivereit. Azért az nem mind1

[ Szerkesztve ]

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#26513) TechN7ne válasza DokiBaxxi (#26512) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ezt nem értem.... :U

Egy GTX460-nak mi köze egy GTX 650ti-hez?

Egy termék elromlik garanciálisan,ugyan azt a típust kell visszaadniuk ha van készleten,vagy levásárolható a teljes vétel ár,szabadon választható termék az adott boltban. Olyan nincs,hogy csak azt a kártyát kaphatod helyette,mi van akkor ha nem szereted a bablevest csak a krumplifőzeléket,érted? Meg kell enned erőszakosan,mert ők úgy döntöttek? :N

[ Szerkesztve ]

(#26514) DokiBaxxi válasza TechN7ne (#26513) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Hát nemtom, nem a nagy cég, hanem ez: PC-MAX Lehet, hogy már nem volt 460-asuk, nem tudom, De én csak jól jártam vele :DD

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#26515) KAMELOT válasza TechN7ne (#26513) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha nincs az adot kártyájuk akkor az árából vehet mást.

(#26512) swagger55: Nincs semmiféle AMD hátrány és nálam microlagg sem jelentkezett. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#26516) DokiBaxxi válasza KAMELOT (#26515) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Azt én értem, hogy nálad nincs microlagg, de én ezt a driver támogatást nagyon is nagy hátránynak látom. Győzz meg, hogy nem az :C Hát ha már az előző szériára se fordítanak elég figyelmek, akkor mit kezdjek azzal, hogy 2-3 évre akarok VGA-t vásárolni? Másik meg a szintén említett dolog, hogy NV-s játékok sz*rul futnak AMD, fordítva ez nem igaz

Nagyon bírom az AMD-t, mert nem áraznak túl, és az utóbbi időben nagyon feltörtek, de ez a 2 dolog ez visszatántorít :F

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#26517) TechN7ne válasza KAMELOT (#26515) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Pontosan,ilyent nem csinálhatnak vásárló beleegyezése nélkül,vissza kértem volna a pénzt...

(#26518) necrobin


necrobin
tag

Nem tud itt valaki olyan topikot, amiben részletesen beszélnek arról, hogy mik a 6970 előnyei/hátrányai?
Egyéb tesztek, stb? Mert olyat tudtam csak venni, ajánlottátok a 7870-et és a 7850-et, mindkettőből elkelt az amit megtudtam volna még venni, ezért vettem zsír újan (mármint bontatlan, nem volt használva soha) HD 6970-et, és tudom, hogy vannak hibái, de egy jó hosszú topikot végigolvasnék róla szívesen, mert most egy évig ez a kártya lesz a gépben. Szeretnék róla mindent tudni.
Tudom, hogy van olyan topik, hogy HD 6950, HD 6970 vagy ilyesmi, de ott nem nagyon vesézik ki a bajait, inkább a moddingról beszélnek nagyrészt...

[ Szerkesztve ]

(#26519) TechN7ne válasza necrobin (#26518) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Használd a kártyát folyamatosan,aztán idővel megleled felőle a tapasztalatokat. Minek ehhez topic,hátránya az újabb szériával szemben a nagy fogyasztás,de ha téged nem érint és nem zavar,akkor boldog és egy aránylag erős kártya tulajdonosa vagy,ennyi. :DDD

(#26520) Grave_444 válasza necrobin (#26518) üzenetére


Grave_444
nagyúr

A 6970 régebbi, többet fogyaszt és gyengébb a 7870-nél. A 7870-et még támogatják az új driverek kicsit gyorsulni is szokott. Ha választhatnék 6970 és 7850 közt az utóbbit venném.

(#26521) necrobin válasza TechN7ne (#26519) üzenetére


necrobin
tag

A fogyasztás no problem. Most vettem direkt ennek a kártyának bőségesen elég 500W-os FSP tápot.
Értem én, de azért én olvasgatnék róla. :D Tudod..még nincs kézben a kártya, pénteken lesz nálam, jegelték, mert akkor kapok fizut...szóval addig elidőzgetnék egy kis okosodással a leendő kártyámmal kapcsolatban. :U

Tudtam volna venni 7870-et vagy 7850-et is,de 4GB ramom volt, és ki kellett pótolni még 4-gyel, szóval elment vele 11ezer, és vennem kellett új tápot is..mindenképp mert haldokolt, szóval..ja, elment a pénz.

[ Szerkesztve ]

(#26522) TechN7ne válasza necrobin (#26521) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Jaaa,hogy még nem vetted meg,akkor ne is tedd. Előttem szólóval egyetértve,inkább egy 7850,de még egy 7790-t is jobban fogadnék. :K

Mennyiért veszed,ha nem vagyok indiszkrét? :)

[ Szerkesztve ]

(#26523) necrobin válasza TechN7ne (#26522) üzenetére


necrobin
tag

Értem, de most még gyors leírtam, hogy 57ezrem volt a gépem fejlesztésére, elment 11ezer a ram-ra, és 10ezer a tápra, maradt 36ezrem...ebből kell most vennem kártyát. :( 35ezer a kártya
Egy évig csak jó lesz, jövőre 8000 ill ha 9000 lesz a neve akkor 9000-es szériára cserélem a kártyát, pluszba alaplap és proci csere is meglesz.

[ Szerkesztve ]

(#26524) Grave_444 válasza necrobin (#26523) üzenetére


Grave_444
nagyúr

7850 2GB már van 40ezer körül, azt később is el tudod majd adni 35 körül szerintem, a 6970 már 30 körül lesz addigra.

(#26525) necrobin válasza Grave_444 (#26524) üzenetére


necrobin
tag

Egy jó áron lévő 7850 OC-t találtam az oldalon, 37.000 ft volt, de jégen van, írtam az eladónak, hogy azonnal megveszem, ha odaadja nekem, de hát hűséges marad a foglalójához, úgyhogy ez bukta sajnos. Ha péntekig lesz jó áron hasonló, akkor maradok a 7850-nél, ha nem, akkor 6970.

(#26526) TechN7ne válasza KAMELOT (#26515) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Bevallom,kezdem megszokni az AMD-t,mióta újra raktam a Windows-t,nem nagyon vettem észre én sem microlagot,egyedül a említett Batman ilyen csak,szebb képe van játékok közben is az Nvidia-nál,keveset fogyaszt,már el sem akarom adni. :K

Úgy kezdem érezni,hogy meg tört bennem egy nagydarab jég,sokat javultak a HD7xxx szériával. :K

(#26523) necrobin 35-37K környékére simán lehetne alkudni egy 7850-et,vagy vennék egy csont új garanciális 7790-t,vagy hozzáraknék 5k-t és nincs gond az első verzióval sem.

(#26527) necrobin válasza TechN7ne (#26526) üzenetére


necrobin
tag

7850 Ez megérné?

(#26528) senzaj válasza necrobin (#26527) üzenetére


senzaj
senior tag

:N
Törött lapátos és csak 1GB..

[ Szerkesztve ]

(#26529) necrobin válasza senzaj (#26528) üzenetére


necrobin
tag

Látom, egy db kis lófütty lapát nem a világ vége, de jobbat nem tudok. :(

(#26530) TechN7ne válasza senzaj (#26528) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Messziről nézzem a tv-t nem látom annyira,el van törve a lapátja? :DDD

(#26529) necrobin Gondolom ha el van törve,nem érvényes rá a garancia,ha egyáltalán van rá,így nem a legjobb vétel. Ellentkező esetben még a vétel árat is visszalehetne okoskodni,de úgy érzem nálad a garancia nem a fő szempont,inkább csak hibátlan cuccra vadászol... :U

[ Szerkesztve ]

(#26531) senzaj válasza TechN7ne (#26530) üzenetére


senzaj
senior tag

Jah alattomosan hiányzik egy. :D Mondjuk írja az eladó is.

(#26532) necrobin válasza TechN7ne (#26530) üzenetére


necrobin
tag

Nem tudom mennyire számít ez, ha bent van a gépbe. :D
Jó mondjuk igaz, 1GB csak, nekem 2GB-os kellene. ha lenne 35-ért 2GB letört lapáttal, megvenném.

(#26533) DokiBaxxi válasza TechN7ne (#26526) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

No ennek én is örülök, +1 a 7790-nek. Akkor már csak 2db mínusz van a support meg ez a AMD-n rosszabbul megy az nv-s game. Tudom írták egyesek hogy semmi gond nincs a driverekkel, de amit itt írtok ,hogy hd 6xxx-re régebbiek a driverek :F

Senzaj: Ahha. Ja tényleg nv is. én sry :DDD

[ Szerkesztve ]

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#26534) senzaj válasza DokiBaxxi (#26533) üzenetére


senzaj
senior tag

Annyi a lényeg, hogy a 7-es szériára optimalizálják a drivereket.. 6-osra régóta nem, így nem fog már tovább gyorsulni. :(

[ Szerkesztve ]

(#26535) necrobin válasza senzaj (#26534) üzenetére


necrobin
tag

Szemetek.:( Jobb lenne, ha minden kártyára ugyanaz a driver menne, úgy ahogy bevezették, hogy minden mobilhoz ugyanaz a mobiltöltő lesz. :(

[ Szerkesztve ]

(#26536) DokiBaxxi válasza DokiBaxxi (#26533) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Elfogyott a szerk. idő

Nv azért visszamegy 3 szériát...

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#26537) senzaj válasza necrobin (#26535) üzenetére


senzaj
senior tag

Sajnos nem érdekük támogatni a régebbi hardvereket, mert sosem vennél helyette újat..ez igaz mindenre, legyen akár NV akár AMD :U

[ Szerkesztve ]

(#26538) necrobin válasza senzaj (#26537) üzenetére


necrobin
tag

Hááát deee, vennék újat miután elavul..csinálják azt hogy nem gyártanak mondjuk X900-as (pl. 7950,7970,7990) szériát, és akkor előbb elavul egy széria, és mindenképpen vennék. Vagy gyártsanak csak 3 fajta kártyát, egy nagyon olcsót, egy közepes értékűt és egy drágábbat, de pont úgy, hogy 1 évig bírja csak el a drága is a legjobb játékokat, és megvan oldva. :D :D

(#26539) senzaj válasza necrobin (#26538) üzenetére


senzaj
senior tag

Csak ez nem így működik. :B
Elnézve itt a ph-t nagyon sok embernek van 79xx kártyája is, ergó mivel erős vgak, nagy az igény rájuk és ezek szerint sokan meg is engedhetik maguknak. Én is szivesen vennék ilyet.. :O
Ki van ez találva úgy, hogy jó legyen a gyártóknak..
Bár abban igazad van, hogy akkor volt a jó, amikor kevesebb lépcső volt, plHD5XX széria..

(#26540) TechN7ne válasza DokiBaxxi (#26533) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Van pár Nvidia-s játék most a gépemen,normálisan mennek és a képük is tényleg nagyon szép,látható a különbség egy Nvidia-hoz képest. Nyomom a Batman-t is,a régi HD6xxx szériához képest,tűrhetőbb és kevesebb az akadás.

Végeredményben le teszteltem rajta legalább 30 játékot,abból 1 akadozott (Batman Arkham City),csináltam is videót,de mondom semmi. Előnyeit meg az imént felsoroltam,kevés fogyasztás,új játékokban naprakész.

(#26541) necrobin válasza senzaj (#26539) üzenetére


necrobin
tag

Én is örülnék egy 7990-nek mondjuk, csak 300ezer forint. :(
VAN OLYAN aki 2db 7990-nel nyomul? :Y Eltudom képzelni.
A Geforce 6-7-8-9-be azt szerettem, hogy kicsi a lépcső, nincsen nagy részletesség ,csak van mondjuk 8300, 8400, 8500, 8600, 8800, és vége, sokkal egyszerűbben is lehetett választani, bár az NV még msot is így csinálja, de az AMD egy szériában legyárt 120 fajtát, aztán döntsd el milyet akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#26542) DokiBaxxi válasza TechN7ne (#26540) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

értem. Hát ha lesz jó ajánlat lehet elcserélem, de lehet megvárom a 9xxx-es szériát

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#26543) senzaj válasza necrobin (#26541) üzenetére


senzaj
senior tag

:D
Ne foglalkozz vele, hidd el sokan vannak, akik pedig rád is irigyek. :)
Nekem egyszer volt geforce kártyám, egy 8600GT, újonnan vettem, másnap már csíkozott.. cserélték gariba, de semmi se változott, ugyanolyan selejtet kaptam vissza.. na azóta nincs NV karim :N rögtön elbúcsúztam a zöld oldaltól :(((

(#26544) necrobin válasza senzaj (#26543) üzenetére


necrobin
tag

Nekem volt egy 6600GT-m, aztán egy 7600GS-em, aztán egy 8500GT-m, végül egy 9600GT-m, és itt vége is volt. ezt használtam 2013. januárig, lecseréltem ideglenesen egy HD 6450-re, aztán vettem május végén a HD 4890 New Edition-t, és most jön majd egy 7850 vagy 6970. Maradok is az AMD-nél, azon belül a Sapphire a legszimpatikusabb, a 6450-em és a 4890-em is Sapphire volt.
Ha veszek egy 6970-et az illetőtől, akkor milyet?
Van neki többféle, természetesen ugyanúgy bontatlanok, mint amit említettem.
Van neki ASUS, meg Sapphire.. az ASUS 2000 ft-tal több, van valami különbség, hogy többért adja?

(#26545) TechN7ne válasza DokiBaxxi (#26542) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Na a Mafia 2-ben most beleestem pár microlagba,de fél perc játék után már aránylag belejön a kártya és nem akad. Általában a játék kezdetekor,vagy új pálya,környezet betöltése után szokott néha beakadni. Mondjuk az Nvidia is néha beakad,csak az 10/2X AMD meg 10/6X.

Leginkább az újabb fajta physx játékoknál szokta produkálni,de vannak itt is kivételek. Pl.: Új Mortal Kombat vagy JustCause2 meg sem rezzen,ráadásul jobban és szebben is mennek AMD kártyán,legalábbis HD7xxx szérián. :K

(#26546) DokiBaxxi válasza TechN7ne (#26545) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

értem. Amikkel játszani tervezek:
-just cause 2
-saints row 3 és 4
-splinter cell blacklist
-ac 4
-Tes online
-codok, főképp ghosts
-bf 4
-survarium
-witcher 3
-warframe

Ezek a főbb címek. Van olyan, aminek a már kint lévő tagját nem szereti a piros?
Buci tőled is várok nyilatkozatot :R :)

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#26547) TechN7ne válasza DokiBaxxi (#26546) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Garantálom,hogy a felsorolt játékok zöme gyönyörűen menne mostani AMD kártyán. :K

Viszont én úgy vagyok vele,hogy fontos a kártya márkája,minősége is,rengeteget jelent.

[ Szerkesztve ]

(#26548) bombibmw válasza TechN7ne (#26547) üzenetére


bombibmw
veterán

:Y
Hát nem gondoltam,hogy egyszer azt fogod írni,hogy nincs microlag Amd-vel.
Most sokkal jobbak az Amd driverei.
Nekem még az Asus 7870-nel is voltak kezdetben laggok,de aztán egyszercsak jött egy csodadriver,ami megoldotta és azóta semmi gond velük.
Most jobb az Amd,remélem az Nvidia is ráncba szedi magát hamarosan.
Az lenne a legjobb,ha mindkettő úgy menne,ahogyan kell,mert hol ennek a márkának a tulaja szív,hol meg annak a tulaja.

[ Szerkesztve ]

(#26549) JackFeryll válasza bandi0000 (#26499) üzenetére


JackFeryll
őstag

Az újat preferálnám, nem nekem lesz és nem akarom, hogy szétégett pasztával szenvedjen az illető.

(#26550) Telda


Telda
addikt

Hali!

Milyen videókártyát tudnátok ajánlani, ami teljesítményben megfelel egy 4870-nek, viszont már DX11-es.
Ati és Nvidia is lehet. 512MB elegendő lenne.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.