Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22984) AAntii válasza Sondi1986 (#22981) üzenetére


AAntii
őstag

Nekem például hiába van nvidia a gépemben igyekszem kiegyensúlyozott lenni, már csak amiatt is, mert az utóbbi tíz videokártyámból csak a mostani nvidia, meg előtte volt két 560ti-m, a többi rendre ati volt. Vegyük a mindenki által favorizált asust. Jelenleg az olcsóbbik 660 közel tíz ezerrel olcsóbb, mint az olcsóbbik asus 7870. A 10 ezres összeg ebben a szegmensben 18-19%-ot jelent (sacc per kábe, nem számoltam ki hajszál pontosan). Mivel ennyivel a 7870 nem erősebb, így ha nem számít, hogy nvidia vagy ati kártyáról van szó, vagy a kérdező nem olyan játékkal játszik zömében, ami jobban szereti az atit, szerintem inkább ajánlott a 660, mint a 7870. A Tahiti már teljesen más tészta, akinek nem számít a fogyasztás a többletteljesítményért cserébe, netán még Droidmestert is rá tudja venni, hogy írjon neki egy személyre/kártyára szabott biost, annak érdemes egy próbát tenni azokkal a kártyákkal, engem is csak annyi választott el az egyik olcsó aprós tahitiől, hogy megnéztem, hogy extrém esetben 220 wattot is fogyaszt (bios mókolás nélkül), amit nem vállaltam be, na de majd lehet télen :D

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.