Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22451) Casanova* válasza syberia (#22450) üzenetére


Casanova*
veterán

[link]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#22452) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

HD7770 topicban nem ajánlotnak minősítik az Asus DCU kártyákat,sok probléma van velük tapasztalatok alapján. Nvidia fronton még soha nem csalódtam a márkában,AMD oldalon ez tényleg másképp van? :U

(#22453) syberia válasza Casanova* (#22451) üzenetére


syberia
veterán

Ettől nem lettem okosabb, de azért köszi.

https://howbad.info/

(#22454) Buci21 válasza TechN7ne (#22452) üzenetére


Buci21
addikt

ne általánosíts, egy rossz széria... már megint kezdjük? :W

(#22455) DNS_65 válasza syberia (#22453) üzenetére


DNS_65
senior tag

Elvileg Október vége, akkor jön a BF4.

(#22456) Alastair' válasza scott_free (#22448) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én attól tartok, hogy egy ilyen régi gépen se netezni, se FullHD-t nézni nem fogsz tudni rendesen.

TechN7ne: az Asus Top verzió vga-kkal van a javarészt, mert nem bírják a gyárilag beállított órajeleket. Ez nem csak a 7700-es szériára jellemző, és nem csak az AMD vga-kra.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#22457) TechN7ne válasza Buci21 (#22454) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Bocs, de nem értem a kijelentésedet,mit általánosítanák? Egyszerűen csak rá kérdezek,hogy tényleg nem annyira tökéletes az Asus 7770...? Sokan panaszkodnak rá a topicjában,én meg rendelés előtt állok,bocs hogy érdekel! :U

(#22458) syberia válasza DNS_65 (#22455) üzenetére


syberia
veterán

:R

(#22457) TechN7ne miért nem veszel Sapphire-t? :))

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#22459) AAntii válasza TechN7ne (#22457) üzenetére


AAntii
őstag

Ha 7770, akkor néznék egy vapor x-et használtan (vagy újan, vagy olcsó[de szerintem sajnos nem az]). Olvastam a melegedésről én is, de persze ettől még lehet egy-két ilyen darabról van szó, csak a gazdája a teljesen érthető csalódottságából kifolyólag telekürtölte vele a netet. Vapor-x-ről rosszat még nem olvastam :K

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#22460) TechN7ne válasza AAntii (#22459) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Az már nem fér bele a keretbe,árából már majdnem veszek egy Asus DCU 650ti-t. :K
Talán még ez,vagy ez amin elgondolkodok. Mind a kettő GHZ Edition,viszont még is különböznek kinézetre,melyik lehet a halkabb és hűvösebb?

(#22461) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Én is olvasok pár olyan hsz. hogy az nv így kifagy a játékban meg kép hibák stb. de ez mind ettől az új drivertől van. Még se az összes nv tulaj lázadozik, csak egy réteg ahogy a Asus 7770 esetében is!

TechN7ne Na az iponos sapphire 7770-est nem fogja ajánlani AAntii

[ Szerkesztve ]

(#22462) marinea2 válasza TechN7ne (#22460) üzenetére


marinea2
addikt

Hát nem a rövid nyákos lesz a halkabb és hűvösebb...

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#22463) syberia válasza AAntii (#22459) üzenetére


syberia
veterán

Az is jó, nekem eddig a Sapphire DualX hűtésű karik jönnek be a legjobban, a 7850-em teljesen néma vele idle, 7770-en ez a hűtés 35 fokban is simán lehűtené. Sajnos az áruk eléggé felment a kereslet miatt :(

https://howbad.info/

(#22464) AAntii válasza TechN7ne (#22460) üzenetére


AAntii
őstag

A második az minden, csak nem halk. Nuku hőcső, ellenben játékok alatt 70 fok az előszeretettel. Mentségére legyen mondva, hogy a nulla hűtés mellett is lehetett az én ilyen kártyámat tuningolni 10%-kal, de messze jobb az első. Direkt felvetettem a használt lehetőségét, de ha neked a vásárláshoz hozzátartozik az az élmény is, hogy te nyisd ki először a dobozt, akkor valóban drága.

Egyébként a narancs-fekete asusnál még így is jobb volt.

(#22461) Sondi1986: már ismersz, hogy hőcső**zi vagyok, de ebben az esetben joggal :D

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#22465) Sondi1986 válasza AAntii (#22464) üzenetére


Sondi1986
addikt

Engem nem zavar mikor azt mondod egy 7770 vevő embernek hogy hőcsöves kártyát vegyen, de mikor valaki 650ti akar venni, akkor meg se mukkansz!

[ Szerkesztve ]

(#22466) Alastair' válasza TechN7ne (#22460) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nekem az első, vagyis s hőcsöves verzió van, játék alatt sincs semmi hangja.

Alister from Hell

(#22467) marinea2 válasza Alastair' (#22466) üzenetére


marinea2
addikt

Vagy csak nem hallod a tápodtól meg a procihűtődtől :D

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#22468) Alastair' válasza marinea2 (#22467) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nem hangosak, még bírják. :)

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#22469) marinea2 válasza Alastair' (#22468) üzenetére


marinea2
addikt

Nálam ilyen volt. Az én pc-s környezetben hallani lehet.

(#22468) Lord Vader : Mivel te mindent olyan jót tudsz, gondolom ezt is.
- Meg vagy hömbölödve :F

Még 3x átszerkeszted a válaszod, ez itt fent itt marad :P

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#22470) AAntii válasza Sondi1986 (#22465) üzenetére


AAntii
őstag

A saját kárán tanul az ember szokták mondani. A fikabordás sapphireba úgy futottam bele, hogy épp nem volt videokártyám, gyorsban kellett egy és helyben csak ilyen volt normális áron (akkori értékén 27-ezerért vettem használtan, újan pedig 32 ezerbe került és mivel újdonság volt valamennyire, így nem volt tele vele az apró, ez pedig csak 2 hónapos volt). Gondolhattam volna, hogy az a hűtés kevés lesz, de győzött a játékfüggőség :)
A kis asus pedig 22 ezerbe került még kora tavasszal, akkor azt nem lehetett otthagyni annyiért, a hűtés ellenére sem.

Hogyha példának okáért most lenne fent az aprón valamelyik 20 ezerért, akkor arra azt írnám, hogy meg kell venni annyiért, mivel a jobb hűtéssel rendelkezőt használtan nem nagyon fognak az emberhez 20 ezerért hozzávágni. Na de ha újat kell venni és ugyanannyiba kerül a kettő, akkor gondolom egyetértünk abban, hogy melyik ajánlott.

650ti-kkel nincsen személyes tapasztalatom, csak annyit látok, amennyit a tesztekből ki lehet olvasni, így konkrét típust nem is nagyon tudok mondani, ami nekem már bevált, annyi biztos, hogyha a kis semmi borda a 7770-en sem szuperált jól, akkor a 650ti-n sem fog. Ellenben ha van a hőcsöves és a nem hőcsöves között ott is 4 ezer forint (durván 10%), akkor már megint mérlegelnie kell az embernek, hogy megéri-e a jobbat venni. Annak idején a 660-nal én is így voltam. Az eszem tf hűtésűt szeretett volna legalább, de a pénztárcám a simának jobban örült. :) Tehát ha van kimutatható különbség az árak között, akkor el kell döntenie a vásárlónak, hogy inkább a hangra, vagy inkább az alacsonyabb árra érzékenyebb.

marinea: ilyen nekem is volt, abban a 10 percben, amíg a black screen miatt tudtam játszani vele nem nagyon volt hangja a direct cu-s 6950-hez képest sem, persze nyilvánvalóan nem is ugyanannyi hőt kellett a két hűtésnek eldisszipálni. Használtan már csak kalandvágyból is megéri ilyet venni, hogy vajon a tulaj elhallgatja-e, hogy rossz a kártya, vagy tényleg hibátlan. A Sapphire 3 hét alatt cserélte a hibás kártyát, jól kapaszkodjatok meg, egy kb. 100-as nagyságrenddel eltérő gyártási számmal rendelkező kártyára. Mikor megláttam, hogy kb. ugyanakkor készülhetett már sejtettem, hogy gond lesz, vissza is kellett küldeni, aztán végre már jót kaptam.

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#22471) Alastair' válasza marinea2 (#22469) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Azon a vga-n láthatóan kisebbek a ventik. Ráadásul kettő is van rajta, nyilván nagyobb a hangja, mint 1 nagy ventinek.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#22472) ST05 válasza Alastair' (#22471) üzenetére


ST05
őstag

2 ventinek nem kell ugy forognia mint egynek az adott hatásfokhoz,
valamint a méret manapság nem mérvadó, ugyanis egy kisebb, de nagyon könnyü
lapátnak semmi szélzaja, és semmi motorhangja ( lásd dc2-k is csupán 7,5cm -esek)
és a súlyán a fő hangsuly: pl evga karit ugy reklámozzák most a 760at hogy "20% könyebb lapátok"
a méretekről pedig mit sem írnak . :N

(#22473) marinea2 válasza Alastair' (#22471) üzenetére


marinea2
addikt

Hááát.. Ha az Asusommal is így lenne bajba lennék.

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#22474) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Öreg gépemben meghalt a videokártya egy gf 7900gs. Egy c2d 4300 hajtja. Melyik az a kártya ami nem rosszabb ennél? PCI-Ex16 a csati. GT620 jó lenne? Várok más ötleteket is. Köszi!

(#22475) Sondi1986 válasza Laybee (#22474) üzenetére


Sondi1986
addikt

(#22476) Laybee válasza Sondi1986 (#22475) üzenetére


Laybee
őstag

Köszi szépen! Erősebb mint a 620 :R

(#22477) ST05 válasza Laybee (#22476) üzenetére


ST05
őstag

hát ugy 6-8 szor lehet erősebb :DDD viszont dx11 ne hiányozzon :N
(hd4xxx : 10.1dx)

[ Szerkesztve ]

(#22478) Laybee válasza ST05 (#22477) üzenetére


Laybee
őstag

Maximum 1080p youtube amit szeretnék.
Ha ez lenne az egyetlen szempont, akkor nem lenne jó egy gf210? Igazából nem szeretnék költeni már erre a gépre, Vagy ha veszek erősebb kártyát, akkor szeretném, majd egy i7-es konfigban használni videovágáshoz. Nem egyszerű ha helyzet igaz?

[ Szerkesztve ]

(#22479) syberia válasza Laybee (#22478) üzenetére


syberia
veterán

Munkahelyi gépünkben egy GT210 simán viszi az 1080p youtube videókat, gyenge egymagos procival együtt.

https://howbad.info/

(#22480) Laybee válasza syberia (#22479) üzenetére


Laybee
őstag

Erre voltam kíváncsi, nagyon szépen köszönöm.
Ezen belül melyik márka ajánlott? Asus, Gigabyte?

[ Szerkesztve ]

(#22481) marinea2 válasza Laybee (#22480) üzenetére


marinea2
addikt

Kettő közül ugyan abban az árban az Asus

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#22482) syberia válasza Laybee (#22480) üzenetére


syberia
veterán

Ha jól emlékszem ez a kari is Asus, a korább Asus gtx560 jó benyomást tett rám (kivéve a kicsit zajos ventijét) és alaplapból már a második Asus szolgál hibátlanul :)

https://howbad.info/

(#22483) Laybee válasza syberia (#22482) üzenetére


Laybee
őstag

Köszönöm!
marinea2 Neked is!

(#22484) KAMELOT válasza TechN7ne (#22452) üzenetére


KAMELOT
titán

Mi a gond az ASUS DC 7770-el? Mint már írtam nekem szépen megy hangtalanul. :)
10%-on a venti és max loadon 60 fok. Alapon 28-30 fok. Mi a gond?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#22485) marinea2 válasza KAMELOT (#22484) üzenetére


marinea2
addikt

Az OC és a TOP verziokkal van a gond.

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#22486) KAMELOT válasza marinea2 (#22485) üzenetére


KAMELOT
titán

Azokat felesleges vásárolni!
Jó ez a INNO3D GTX760 főleg a 3 ventis változat.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#22487) metalbambi


metalbambi
tag

sziasztok! van 1 félkonfigom, egyedül vga hiányzik belőle... a kérdés adott.... miylen kártyát vegyek bele?
félkonfigom: gigabyte ga 970a d3 lap, fx 8120 proci, 12gb kingston hyperx 1600as, 800as m-tech táp (mielőtt széttéptek a táp miatt, az egész félkonfigot 1,5 garival 54ért vettem :P)
szóval mit érdemes bele vennem? csóróság van, de nagy seftelő vagyok :DDD pontosan ezért árat nem írok.
jelenlegi játékokkal ne szenvedjen nekem :U
előre is köszi a válaszokat :R

Furcsa, hogy az emberek meglepődnek rajta, ha ugyanolyan stílusban válaszolok, mint ahogy ők írnak :U

(#22488) TechN7ne válasza KAMELOT (#22484) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Van pár olyan hozzászólás,amiben szerepelnek olyan dolgok,amik nem nagyon szimpatikusak. :F

[link],[link],[link]

[ Szerkesztve ]

(#22489) KAMELOT válasza TechN7ne (#22488) üzenetére


KAMELOT
titán

1. link.... a ciripelés sajnos instabil órajelet mutat. Én is feltettem 1200-ra a GPU-t egyből ez a hang jött elő.
2. link....2000rpm-et soha nem ment a ventim
3. link....nem kell TOP és OC verziót venni.

Nekem pl. a ramok tudnak menni 1500MHz-t is de csak bench erejéig. 1250MHz használom jelenleg.

(#22487) metalbambi: Ha nagy seftelős vagy akkor HD7970, GTX680 használtan.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#22490) bigga


bigga
aktív tag

Sziasztok!
Egy Asus Radeon HD4870-et szeretnék lecserélni, milyen kártya lehet a befutó? Radeon, Geforce minden szóba jöhet, táp egy 500W-os FSP lenne hozzá. Egyszerűen nem tudok dönteni, ár-érték arányban melyik a jó, és használt is érdekelhet...

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

(#22491) KAMELOT válasza bigga (#22490) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha van keret akkor most a legjobb a GTX760 73 000ft. Nagy telejesítmény és jó ár.
Használtan HD7950/7970.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#22492) AAntii válasza bigga (#22490) üzenetére


AAntii
őstag

Ár/érték arányban több jó választás is van, annak megfelelően, hogy mekkora kerettel rendelkezel erre a projektre. 25-30, 45-55, 65-75 ezer?

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#22493) Alpachino válasza bigga (#22490) üzenetére


Alpachino
veterán

Gondolom akkor nem az adatlapodon lévő Intel Core 2 Duo E8300 mellé keresel karit ? :F

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#22494) AAntii válasza Alpachino (#22493) üzenetére


AAntii
őstag

Ott nem szerepel a 4870 sem, de való igaz, nem árt azt sem feltérképezni, hogy milyen egyéb komponensek mellé menne a kártya.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#22495) Alastair' válasza metalbambi (#22487) üzenetére


Alastair'
nagyúr

HD7850 vagy GTX660

Alister from Hell

(#22496) Hubba12


Hubba12
senior tag

A PCX jó hely?? Érdemes ott hardvert vásárolni? Megbízható? Van olyan jó mint az ipon vagy a hardverker?

Csak az ASUS!

(#22497) metalbambi válasza Alastair' (#22495) üzenetére


metalbambi
tag

:R köszi! lehet tudok 40ért 7870et köv hétvégén, bár 45ért 580ast tudok. az nem lenne jobb vétel? :)

Furcsa, hogy az emberek meglepődnek rajta, ha ugyanolyan stílusban válaszolok, mint ahogy ők írnak :U

(#22498) Alastair' válasza metalbambi (#22497) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Természetesen azok erősebbek, én csak az alját jelöltem meg. Ha van lé erősebbre, akkor mehet egy 7950 vagy GTX 670 is. FX-et minimum 4.0-án járasd.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#22499) metalbambi válasza Alastair' (#22498) üzenetére


metalbambi
tag

sajnos csak gyári hűtője van (még), nem akarom kínozni...

Furcsa, hogy az emberek meglepődnek rajta, ha ugyanolyan stílusban válaszolok, mint ahogy ők írnak :U

(#22500) Chappy


Chappy
tag

Heló!

Videókártyát szeretnék, elsősorban nem játékra, hanem fejlesztésre, virtuális gépek és android emulátor szalad, böngésző észvesztő mennyiségben, stb. Erre úgy tudom az nvidia jobb, mint az amd. Nem akarok sokat költeni rá, így a következőket néztem (IPON):

-GDDR5, de csak 1 GB memória
-GDDR3, de 2 GB memória

Árban nekem ez fér bele. Nem baj, ha pár újabb játékot sima hd felbontásban komolyabb grafikai beállítások nélkül elvisz (pl borderlands 2, metro 2033, ezek azért a jelenlegi hd 3000 alatt akadnak). DVI kimenete mindenképp legyen, de preferált, ha van rajta kettő is (DVI+HDMI, vagy két DVI), multiscreen miatt.

Mi jelenleg ebben a kategóriában a bestbuy? Érdemes GDDR3 helyett GDDR5-be befektetni? Memóriából mennyi a középkategória?

Húzni nem akarom. Ja és még valami: külön tápot nem vennék, HKC házzal adott (gagyi) tápom van (400 W, +12 V-on 15 A-t ír).

Árban 10-15k lenne jó, 20-25-ért már elvárom. Valamint 3 év gari kellene? Gyártóból melyik a javasolt?

Üdv.:

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.