Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139151) ati888


ati888
senior tag

Hello!

Milyen VGA ajánlott olyan 60k-ig, főleg Photoshophoz?

Köszi

Ati

(#139152) Carlytoo válasza hahakocka (#139150) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Az baj, ha valaki háttérismeretek nélkül belefirkál valamit a topikba. Sőt. Véleményem szerint káros.

Egyébként Pulse-t nem ajánlanék senkinek, csak ha szereti azt a hangot, mikor porszívóznak mellette. Helyette a Sapphire Nitro+ meggyőzőbb választás lehet, de továbbra sem ajánlom a Radeon termékeket a jelenleg.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#139153) Carlytoo válasza ati888 (#139151) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Egy használt 1070-es nem lehet rossz fogás itt ennyiért. Biztosan találsz.

Sorry. Ebből kettő lett.

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#139154) Redplee válasza hahakocka (#139150) üzenetére


Redplee
senior tag

Hát az árazás gondolom nem véletlen, hogy az AMD kártyát hasonló teljesítménnyel ennyivel olcsóbban lehet csak eladni...

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#139155) hahakocka válasza Carlytoo (#139153) üzenetére


hahakocka
senior tag

Tapasztalat nélkül? 15 éve van gépem. 4 Amd s 2 Nv kártyát használtam s most is megnézed 5700 van, de nincs tapasztalatom.... Driverek ügyében meg sok a uaer error ugyanis nekem egyszer volt januárban az is mint kiderült win 10 frissítéssel együtt jött. Újraraktan a wint amúgy is terveztem s voilá azóta jó minden. Elóző AMD R9 380as Msi gaming kártyám 5 éve teljesít szolgálatot, de1 éve már másnál s azóta is megy vele a Battlefront 2, Bf 1 stb A nitro még jobb persze de drágább is. Msi Powercolor jó még. Asust kerülni a 6870 em annó egy sokak által észrevett vram hűtés spórolás miatt pont 3 év gari után mondta fel a szolgálatot. Drivereknél apróbb bugok amúgy mindkét cégnél szoktak lenni néha manapság. Prohardver hírekben is látszik. Azonnal rakd fel az új Nv vagy AMD drivert mert... Cikkek. Doom eternal először szarul ment Nv karikkal s azt hiszem a forza 4 is aztán driverrrl jó lett. Nemrég hasonlót Amd driver tett 2 Nv sebb gammel. Ajánlom a negyedévente ismétbazonos karikkal tesztelő 20 s 30 új játékos összeállítással hardwared unboxed csatornát. A legfrissebb 2060 sup 2070 sup 5700xt teszt szeptemberi is fenrmt van s pl. 14 új játékkal 2% 5700xt a hátrányt mérték 2070 superhez ami kint 100 dollárral drágább itthon 50e Ft al kB

[ Szerkesztve ]

(#139156) TechN7ne válasza Carlytoo (#139149) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Msi ventus t soha senki ne vegyen ,főleg 2070 et!
Nagyon rossz lett ,saját óra jelét sem bírja ,olvass egy picit utána mielőtt ajánlasz valamit.

(#139157) Carlytoo válasza TechN7ne (#139156) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Utána olvastam. Sőt, mondok jobbat. Volt tesztelésen nálam. Saját órajelét nem bírja?? :DD :DD 2050-ig stabilan 75 °C-on tökéletesen elvolt egy H700i gépházban 1 órás furmark után is. Bezzeg a Strix 84-85 fokon moddolás nélkül throttlingolt. Persze ez ritka, mert összességében a Strixek jók.

hahakocka :

Akkor induljunk ki abból, hogy a legtöbb user plug and play kártyákat akar. Nem akar foglalkozni a driverrel, win10 update-el, stb. Sorolhatnám a Radeon hülyeségeit. Volt vagy 4 5700XT nálam és elég is volt belőlük. A teljesítményükre soha nem panaszkodtam. Az pazar.

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#139158) TommyGun válasza Carlytoo (#139149) üzenetére


TommyGun
őstag

ezek elég jó áron vannak most...vmi ákció van? most kéne lecsapni rá? Pedig csak októberre terveztem a vételt.

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#139159) Carlytoo válasza TommyGun (#139158) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Feltételezhetően megy majd le. Sokan bepánikoltak a 3xxx kártyák megjelenésétől és csúsznak lefele az árak. Pontosan meghatározni az árváltozást sajnos nem lehet, csak tippelni tudunk. Kérdés az, hogy mennyit tudsz várni. Ha ráérsz, akkor várd inkább a 3060/3060S/Ti valamelyikét olcsóbban.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#139160) hahakocka válasza Carlytoo (#139157) üzenetére


hahakocka
senior tag

4Tudom a rossz driverek, csak azt nem értem hogy ilyen lottó faktor szerűen valakinek sok problémája van, másiknak meg semmi. Ez a fura. Az olcsóság meg amiatt van mert próbálnak piacot szerezni. Az Nv a mean to be PAYED programmal sokat tud optimalizálni a bónuszt adva a fejlesztőnek. Amd nem tud plusz fizetni emiatt lehet itt ott hátrányban driver szinten. A hardwared unboxedban a friss videó végén mondják is hogy erős az 5700xt a ár érték bajnok s az enthusiastok választása de driverekkel néha van gond de aztán az Nv driverek re is kitér hogy azok se 100 asok sajna.

[ Szerkesztve ]

(#139161) TechN7ne válasza Carlytoo (#139157) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Valóban?

Azért van velük tele az apró mi? :N
Nem rég szabadultam meg tőle aprópénzért [link]

Am itt egy kis ismertető is ,a kolléga leírja a lényeget:

[link]
[link]

Senkinek nem kívánom ,hogy abba a hibába fusson mint én párnapja ,bukóval azonnal megszabadultam tőle ,okuljanak én belőlem.

(#139162) Carlytoo válasza TechN7ne (#139161) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Köszi az olvasmányt. Érdekes. Én nem tapasztaltam. Ezen túl észben tartom akkor. :R

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#139163) TommyGun válasza TechN7ne (#139161) üzenetére


TommyGun
őstag

De ezt csak az 1*8 pin-esre írja, amit látok az alzán a 1*6 + 1*8 pines

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#139164) TechN7ne válasza TommyGun (#139163) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Az lehet jó lehet ,nekem is 1x 8 pin es volt ,GTA V alatt belaggolt ,míg egy 1660 super/rtx 2060 ugyan azok beállítása mellet meg sem rezzen... :)
Szóval az 1 pin es elég nagy átverés ,alulfeszelve lehet jó lehet ,de inkább figyeljetek a tápellátásra ,1x 8 pin 2070 alá nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#139165) f3rdzs0 válasza Carlytoo (#139149) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

hello,

pontosan ezek miatt a 2070S akciók miatt néztem fel a topikba. nagyjából ebben az ár/performance kategóriában nézelődöm. elsősorban a 3060 lett volna a célkártyám, de az isten tudja mikor jelenik meg, plusz az is valszeg 150-160 köré fog beesni (és valszeg az az alsóhatár lesz a kevésbé jó márkákkal ventikkel)

szerintetek érdemes az MSI Ventusra vagy Gainwardra lecsapni (utóbbi nekem kicsit nagy, de a márkával pozitív tapasztalatom van)?

f3rdzs0

(#139166) Speed® válasza Carlytoo (#139152) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ja, az baj.. valóban káros :U
A Pulse XTvel semmi gond nincs, finomhangolva kifejezetten korrekt.

(#139167) TommyGun válasza TechN7ne (#139164) üzenetére


TommyGun
őstag

Hány watt kell ennek a szarnak? PCIe ugy tudom 150wot tud felvenni, a 8pinesen is 150w ...
A 6 pinesen meg 75w, ez annyira számítana?

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#139168) Speed® válasza TechN7ne (#139164) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem a 8 PIN fogja meg, PCIe slottal együtt 225W bőven sok is neki. BIOS szinten van limitálva a TDP és/vagy spórolós a VRM.

(#139169) TommyGun válasza Speed® (#139168) üzenetére


TommyGun
őstag

Akkor ez a Ventus kapásból kilőve nem érdemes megvenni?

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#139170) kolopele válasza f3rdzs0 (#139165) üzenetére


kolopele
nagyúr

Pedig a Palit Jetstream meg a Gainward Phantom erősen ajánlott kártyák a 2070 superek között. Mondjuk az tény, a 3 ventis Phantom nem éppen kicsi, ha kisebb a házad lehetnek problémák. Maradj a Palit mellett.

[ Szerkesztve ]

(#139171) Albigator válasza TechN7ne (#139164) üzenetére


Albigator
őstag

Én nem is tudtam konkrétan h van olyan 2070 ami csak 1X8 pinnel rendelkezik..

[ Szerkesztve ]

(#139172) TechN7ne válasza Speed® (#139168) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ott vlmi nagyon nem stimmelt. :K

Én azt mondom Ventus terméket semmilyen formában ne vegyen senki ,inkább nagyon picit spóroljon hozzá és válasszon más típust akár márkán belül is.

(#139173) Carlytoo válasza Speed® (#139166) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Feltételezem volt már a birtokodban Pulse ugye?

Csak azért, mert nekem 2 is. Mezei usernek nem ajánlom a pulse-t. Hangos, mint az állat. Illetve leírtam már, de akkor még egyszer. A mezei user nem fog finomhangolgatni. Berakja a kártyát és játszik. Nem fog fan profilt MSI afterburnerrel, vagy Radeon szoftverrel állítgatni.

Amik viszont brutál jók ( hűtés / 5700XT) : Asus Strix / Powercolor Red Devil/ Sapphire Nitro+

Albigator : Én se láttam még 1*8 pines-t. Ami nálam volt Ventusból az 1*8 + 1*6 pin volt.

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#139174) f3rdzs0 válasza kolopele (#139170) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

köszi, a Jetstream tetszene, de nincs leárazva. a Ventust a kollégák nem ajánlják a Phantom meg túl nagy az én matx buildembe :D

szerintem marad a Ventus végül, és ha nagyon nem jó akkor visszaküldöm

f3rdzs0

(#139175) Carlytoo válasza f3rdzs0 (#139174) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Nem lesz vele bajod. Itt azért nem feltétlen kell a kollégákból kiindulni. Én is elég sok mindent nézek egy kártyán, de itt engem jócskán felülmúlnak. Itt sokkal részletesebbek és kifinomultabbak az igények, mint egy átlagos, vagy picivel átlag feletti mezei felhasználónak.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#139176) aerosmith


aerosmith
őstag

na még egy óra a teszt eredményekig

(#139177) f3rdzs0 válasza Carlytoo (#139175) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

hát nekem nincsenek nagy elvárásaim, 1440p/60Hz az elkövetkező pár évben viszonylag magas beállításokkal. eddig XX60 kártyákat használtam, de ezen az áron hajlandó vagyok kockáztatni, hogy nem lesz sokkal jobb a 3060

persze mielőtt fizetek megvárom a 3080 eredményeket, az szerintem jó indikátor lesz a teljesítményekhez

f3rdzs0

(#139178) Teaway válasza TommyGun (#139167) üzenetére


Teaway
veterán

PCIe csatin 150W lenne? Nekem valahonnan 75W rémlik.

Nincs itthon csokid??

(#139179) TommyGun válasza Teaway (#139178) üzenetére


TommyGun
őstag

lehet rosszul emléxem :F

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#139180) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Na 15:00 tól megvannak az első tesztek. Most néhány hétig érdemes figyelgetni, mi merre, driver szinten a változásokat, és lehet menni a boltba :D

(#139181) koko52


koko52
veterán

[link] Hát hozta amit ígéretek :D
A 3070 pedig a 2080ti-t hozza vagy többet.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#139182) TechN7ne válasza koko52 (#139181) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Semmi ,annyi amennyi szokott lenni mindem évben.
Legalábbis a video alapján.

Picit erősebb a 3080 egy 2080ti nál ,nem estem le a székről.

[ Szerkesztve ]

(#139183) Rájmó válasza koko52 (#139181) üzenetére


Rájmó
tag

[link] Hozta bizony, egyre inkább várós ez a kártya valamint a 3070 is :D

Privátra illik válaszolni :)

(#139184) koko52 válasza TechN7ne (#139182) üzenetére


koko52
veterán

Nem estél le úgy, hogy ez nem az ellenfele árban és egy lépcsővel erősebb??? 460k vs ~280K 100% vs ~120%. Ne viccelj már! Ez a 2080ti kártyát lenullázta ezzel. Hogy is szokta mondani vityesz? "Jól lábon lőttük magunkat. "

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#139185) TechN7ne válasza Rájmó (#139183) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ez a videó sokkal többet mutat ,ha franko akkor valóban szép ugrás.

(#139186) koko52 válasza TechN7ne (#139185) üzenetére


koko52
veterán

Ez csak nőni fog, ahogy nv jó szokás szerint elássa az előző generációt.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#139187) Qtya123 válasza koko52 (#139186) üzenetére


Qtya123
őstag

Amúgy kemény mindkét gyártó. Az AMD-nek kell egy év, mire elkezd olyan drivert írni, amivel nő a kártyák teljesítménye, az NV-nek ez megy, de ott meg jön az új széria és a régiek ereje csökken picit az új driverektől... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#139188) Redplee válasza Teaway (#139178) üzenetére


Redplee
senior tag

75W a PCIE

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#139189) SkyTrancer válasza Qtya123 (#139187) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

megtehetik, hogy ezzel "játszanak"

(#139190) TechN7ne válasza Qtya123 (#139187) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Én nagyon szívesen AMD t használnék ,de a GTAV az elsődleges játék mai napig ami fontos számomra ,és ott az AMD nem tudja azt hozni ,mint bármelyik középkategóriás zöld.

Új játékok nem nagyon fognak meg ,ha esetleg lesz olyan amire azt mondom igen ,akkor majd lépek ,de jelenleg a Mortal ,Fifa ,Gta amit csak használok.
Új játékokat elég régóta felrakom ,megnézem ,aztán törlöm is.
Driver t meg nem szükséges frissíteni erőszakkal ,de jelenleg még a 2060 al sincs gond frissen.

[ Szerkesztve ]

(#139191) Qtya123 válasza TechN7ne (#139190) üzenetére


Qtya123
őstag

Igen, ha elkezdi az nv a lassítósdit, akkor az könnyen kiküszöbölhető a régebbi driverrel.

(#139192) KAMELOT


KAMELOT
titán

Sok a merész ember. 200k sima 2080 :D140k adtam el garisat, meg 155k 1080ti és meg is veszik. Van itt baj az agyban.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#139193) koko52


koko52
veterán

Megindult rendesen: [link] -43% a 2080ti Strix

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#139195) Albigator válasza koko52 (#139193) üzenetére


Albigator
őstag

Ez bontott... De teljes garival...
Új 484e még mindig. ;]

(#139196) koko52 válasza Albigator (#139195) üzenetére


koko52
veterán

Jah, most nézem. Valaki észbe kapott otthon? ;]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#139197) koko52 válasza TechN7ne (#139194) üzenetére


koko52
veterán

Ezek a ~30%-ok inkább 2-3 lépcső. Főleg NV-nál, ahol 10%-nál már a következő kártya jön.
És akkor jönnek még a 3.party OC kártyák jó hűtéssel. :))

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#139198) Redplee


Redplee
senior tag

[link]
na ez A teszt

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#139199) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Mai tesztek alapján vár még valaki a 3070-re?

Kari nélkül vagyok, és mint a 2k tábor tagja egyre inkább hajlok afelé hogy elkezdjen nézegetni a 2080ti / supereket aprón :)

Szerintem csak az ~1 év múlva érkező ráncfelvarrt 3070-ek fogják majd verni a 2080ti-ket, és tartok tőle hogy a mostaniak nem csak pár %-al fognak elmaradni, hanem jóval többel (nem 4k-ban).

[ Szerkesztve ]

(#139200) aerosmith válasza Redplee (#139147) üzenetére


aerosmith
őstag

hát nem lesz nekik holnap mert meglepő módon, csúszik a szállítmány

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.