Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139351) Pécsi gyerek válasza Redplee (#139332) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Nem :N
Azt írta max,persze én is rádobnék plusz 5-10 ezret ha lenne,de más fejével nem tudok gondolkodni. :)

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#139352) Crus válasza TheNewDawn (#139349) üzenetére


Crus
őstag

Ez olyan, akkor mint bemenni a Fradi stadionba "mocskos Fradizni"? :DDD

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#139354) Reflax


Reflax
tag

Üdv.
8 Gigások közt maximum 42- nagyon max 45 ezer Ft-ért mit gondoltok ezért? Vagy van jobb is?
[link]
köszönöm!

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#139359) TheNewDawn válasza Chal (#139355) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Nem az évente csere volt a lényeg. Nagyjából annyit írtam, hogy hülyeségnek tartom a 2080/2080 TI tulajok részéről a pánikeladást olcsón, és még inkább annak azok részéről, akik 3080 TI re akarnak cserélni, itt jött be az évente eladás. Ennyi és nem több. Off vége.

(#139360) kolopele válasza Chal (#139355) üzenetére


kolopele
nagyúr

Jó is lenne, ha megint lehetne utazgatni, külföldön tölteni a nyár jó részét, csak most közbeszólt a covid sajnos. Egy 3080 vagy 3090 - es kártya nem fog változtatni senkinél azon, hogy nyaraljon, utazgasson, sportoljon a családdal, stb. Nagyon jól látod. Talán több idő van most játszogatni, ami köszönhető szintén ennek a vírusnak, a sok otthoni családi programba belefér némi kis online őrület is a gyerekekkel (már amikor hajlandóak a Division - nel játszani, mert másra nem vagyok kapható online :D )
The NewDawn: Hagy adják el a 2080 Ti - ket bagóért, van aki csak jól jár ezzel, hiszen remek kártyát vehet magának már 200 ezer körül, aki meg eladja, majd dob a 3080 - ra még 150 - et. Kár ezen idegeskedned, idegeskedjen az, akinek nem lesz rá annyi, mert másra számított ;)

[ Szerkesztve ]

(#139362) TechN7ne válasza kolopele (#139310) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Evga az nVidia kártyák királya ,ez bebizonyosodott nálam pár napja ,mostantól soha más!
:)

(#139363) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Nagyon jók az EVGA-k ez tény, én mondjuk szívtam anno egy gtx780-al
EVGA classified volt, de a ventik nagyon hamar megadták magukat, pedig sosem jártattam Vsync nélkül szóval jellemzően kényelmesben járt.

(#139364) kolopele válasza TechN7ne (#139362) üzenetére


kolopele
nagyúr

Kinek mi, én mint írtam, nem bírtam a hangját annak a hűtésnek. Egyik ismerősöm rosszul hall, jól elvan a gyári procihűtőkkel is ;]

(#139365) Fernet


Fernet
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Most cseréltem le a monitoromat egy AOC Q27G2U-ra (1440p, 144Hz)

A jelenlegi konfigom (elég régi) i5-4570, GTX660Ti2GB,8GB RAM.

Főleg net, filmek és kevés játék amire használom (van konzol a pc mellett az a fő játékplatform).

Szerintetek érdemes a VGA-t lecserélni? Ha igen mire? Ahogy olvasgattam az 1650 super ami hasonló konfighoz ajánlott. Az egész gépet nem akarom cserélni egyelőre. Összeghatár 60e körül.

(#139366) Redplee válasza Pécsi gyerek (#139351) üzenetére


Redplee
senior tag

Akkor maradjunk annyiban, hogy lesz ott 80k ha van már 75. :D

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#139367) nyul105 válasza Fernet (#139365) üzenetére


nyul105
senior tag

Ha netezel, filmezel, akkor nem érdemes, de arra a 144hz monitor sem volt indokolt.
Ha játszol, és olyan játékkal, ahol:
- nem elég jó a felbontás, grafika
- kicsi az fps szám a te általad kívánt grafikához, ÉS eközben a gpu 100%on teker

Ha a fenti 2 közül valamelyik teljesül, akkor első körben nézd meg, hogy hány fps-ed van az adott játékban (rakat mérő létezik), és mérlegelj, hogy vajon mennyi fps lenne neked jó.

Ehhez tökéletes teszt: felteszed a grafikát az áhítottra, leméred a fentieket. Majd lejjebb veszed a felbontást és/vagy grafikát, mindaddig, amíg olyan folytonos érzetet kelt a játék, ami megfelelő.
Majd felvértezve a 2 számadatot, megnézed, hogy milyen gpu kellene. Ha az előtt cpu limitbe érsz, mielőtt elérnéd a kívánt fluid érzést, akkor muszáj cpu-t cserélned.

(#139368) BerserkGuts válasza TheNewDawn (#139349) üzenetére


BerserkGuts
őstag

;] te meg a pincéreket szobalányokat szállodatulajokat szuvenírboltosokat stb.... stb.... tartod el így van ez kitalálva

7millárd ember elég sok és elég sok lehetőséget is termel sok más piacnak

mindenkinek megkell élnie valamiből amire más hülyeségként gondol

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#139370) KAMELOT válasza TechN7ne (#139362) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem meg elég lenne a vga hűtés nélkül, azt veszek rá, amilyen tetszik!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#139371) sanya53 válasza TheNewDawn (#139331) üzenetére


sanya53
aktív tag

+1

(#139372) ingalls válasza Fernet (#139365) üzenetére


ingalls
senior tag

Szia! Ha használtak között is nézegetsz, akkor kis alkudozással ebben a zavarodott vga piaci helyzetben 1660/1660s-sel is próbálkozhatsz. 1440p/144hz-hez így is fog kelleni egy adag kompromisszum, de hatalmas előrelépés lesz a jó öreg 660ti után ;) Ha kifogsz egy garis 1070-et, az is jó. Ilyen monitor paraméterek mellett nem kell cpu limit miatt aggódnod.

(#139373) sedo


sedo
tag

Sziasztok!

Az alábbi konfigban tervezek videókártyát cserélni, tudtok segíteni kérlek, hogy ti mit javasoltok?

i5-6500; B150M; 16GB DDR4; 400W FSP; GTX 750 Ti

Minimum 4GB VRAM jó lenne, illetve ha 1080p-ben kompromisszumokkal, de játszhatóra lehetne hozni a legtöbb nem túl magas gépigényű játékot (pl. PES, FIFA, FarCry). Természetesen használtban gondolkodom, első körben 50k-ig bezárólag - ha csak meg nem mondjátok, hogy ez irreális :)

Köszönöm szépen!

(#139374) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Nvidia kártyát tervezek venni (amivel játszok oda jobb), 60k körüli árkategóriában. Ahogy nézem itt két kártya jöhet szóba:
- 1650S újonnan
- 1070 használtan

Ami kérdésem lenne:
1. Várható esetleg hogy az 30xx szériával az alsó kategóriás árak is megmozdulnak és esetleg 20xx-ből leesik valami ebbe az árkategóriába, vagy a 1650S-nek lentebb megy az ára?
2. Az újonnan felé húzok, de azért elég jelentős teljesítmény különbség van a kettő között ahogy nézem, legalábbis benchmarkok alapján. Van bármi érv az 1650S mellett? (nem tervezem évente cserélni, tehát ha pl. újabb technológiákat támogat, az előny lenne)
3. Illetve miért van az, hogy a használt piac tele van 1070-ekkel, de 1650S alig? Lejárt a garancia és cseréli mindenki, míg az 1650S-ek újabbak és még nem jött el ez az időszak? Sorry ha nagyon bugyuta kérdés, nem nagyon vagyok jártas használt piacban :)

(#139375) TechN7ne válasza kolopele (#139364) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Na skacok ,akkor tartok egy kis beszámolót a videokártyák minőségéről.

Nagyon sokan a kártya minőségét a rá rakott minőségű hűtés szempontjából méri fel ,ha nagyon hatékony és halk a hűtés akkor már el van fogadva kiváló kártyaként.
Valójában meg nem csak erről van szó ,egy videokártya nyák és annak felszereltsége elsődlegesen a legfontosabb ,majd azután jön a hűtés csak.
Nem mind1 milyen minőségű vrm van rájuk helyezve ,nem mind1 melyik gyártó memóriája ,és nem mind1 hogy az egész alkatrész felépítése mennyire bírja a strapát.

Első példám a Gigabyte kártyák ,amiket ha kis szerencsével kifog az ember nem jelenik meg a venti búgás és kap egy nagyon hűvös ,hangtalan példányt. Ilyenkor jönnek a meglepetések ,a kiváló hűtés alatt rejtőznek a leggagyibb vrm kiszerelések ,a leggagyibb memória persze ami általában a micron szállít ,és a kártya kimeneti képminősége is a legalja ,ha nézed a monitort észre veszed alig van benne szín ,mélység ,fényerő ,grafikus feldolgozása szemmel láthatóan gázos. Ugyan ide sorolhatom a MSI féle ventus csodákat ,mindene fos ami a hűtés alatt rejtőzik.

ITT egy kis beszámolóm a képminőségi különbségekről.

Fontos kiemelnem a kategóriákat is ,minden gyártó forgalmaz alsó-közép és felső kategóriát is ,értelem szerűen ebben az esetben nem lehet kijelenteni ,hogy egy adott gyártó összes terméke hibátlan ,de vannak persze kevés kivételek is (Evga ,Sapphire).

Itt jön az Evga ,aminek felszereltsége nem minden esetben bőséges ,viszont a legjobb minőséget képviselik.
Inkább legyen egy adott nyák on kevesebb vrm de az a legjobb minőségben ,mint tele rakva a legrosszabb fajtákkal... Memóriákból is csak a legjobbakat használják ami hihetetlen módon érezhető (Samsung) ,és itt most nem a tuningot értem. :N Az ilyen gyártóknál a hűtés csak másodlagos és maga a kártya minősége az elsődleges ,ha valaki játszik nem hallgatózni fog 3mm el videokártyától ,hanem nézi a képernyőt és nyomassa a game t.
Evga hűtésük hangosabb mint egy Rog vagy egy Gaming X ez nem is vitatott ,de játék közben kit érdekel mikor vagy füles van a fejeden ,vagy a hangfalak szólnak.
Ezek mellett nyugodtan leveheted az egész hűtést és rá rakhatsz teljesen mást ,vagy azt csinálsz vele amit csak akarsz ,nem veszted el vele a garanciát ,ez is egy fajta bizonyíték arra ,hogy a nyákjuk eléggé felszerelt és megbízható ,ilyen Giga ,Palit ,meg egy jó pár gyártóról ezt már nem mondhatod el.
Vannak olyan Evga fanatikusok ,akik automatikusan ha meg veszik a kártyát ,leveszik a hűtésüket és kirakják a falra... :)
És legutolsó sorban az én legnagyobb örömömre: képminőségük nagyon szép ,telt és élethű színeket produkál ,nem fakult ,van benne dinamika tartomány bőségesen ,nagyon sok nvidia gyártó ilyen minőségben nem tudja megjeleníteni az adott gpu t ami bele van szerelve.

Úgy érzem az Evga olyan lesz nálam mint az iPhone ,megtaláltam a tökéletes gyártót és inkább kifizetem értük a félárat mostantól.

Itt egy kis 3d vantage
Gagyi alkatrésszel megáldott RTX 2070 [link]
Minőségi alkatrészekkel megáldott sima RTX 2060 [link]
Alig van különbség ,pedik a két kártya közt két lépcső is található.

[ Szerkesztve ]

(#139376) Lorden válasza sedo (#139373) üzenetére


Lorden
senior tag

1060 6gb, RX580 ezek közül tudsz válogatni aprón, de ha találsz 1650 Super-t akkor inkább azt.

(#139378) Redplee


Redplee
senior tag

https://www.alza.hu/msi-geforce-rtx-2070-super-gaming-x-trio-d5636537.htm?o=17

alza kicsit lenyomta az árakat, 188k a bontott, 197k az original... pár napja 250 volt.

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#139379) Pécsi gyerek válasza TechN7ne (#139375) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Te idáig nem asus-os az isten voltál? :DDD

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#139380) Chal válasza TechN7ne (#139375) üzenetére


Chal
addikt

Nem akarom megítélni hogy a kimenet minősége (színek, fényerő stb..) kapcsán igazad van e, de mit tippelsz, ha rákötnénk az említett kártyákra egy hdmi caputre eszközt, majd visszanéznéd a felvételeket, akkor egy vakteszten elvéreznél e vagy sem?

Azért furcsa nekem az egész, mert a HDMI és a DP portokon szaladgáló digitális protokollok roppant jól definiált szabványokon nyugszanak, gyakorlatilag ahhoz hogy a színek megváltozzanak, teljesen mást kellene hogy tartalmazzon a stream, konkrétan adott pixelhez tartozó értékeknek kellene megváltoznia. Kicsit ahhoz tudnám hasonlítani, mintha az Prohardver üzemeltetői reszelnék a szerverekben disk vezérlőket, hálózati interfészeket, hogy mi otthon a monitoron élesebb/szebb képeket lássunk a weboldalon a cikkekben.

Ez a dolog gyakran előjön a HDMI kábelek minőségénél is a házimozi rendszerek kapcsán, ahol egyesek szentül meg vannak ról győződve hogy a 300 ezres kábellel szebbek a színek a TV-jükön. Aztán jön egy ügyes ember, rögzít pár képet capture eszközzel, 5 USD-s kábellel, meg 1000 USD-el, csinál rájuk egy SHA hasht, és lőn csoda, 10 millió kép esetén kétszer tér el a hash, akkor is 1db hotpixel miatt (ha lesz időm majd keresek hozzá linket is) :)

Redplee: a NV bejelentés óta ennyi kb., elég korán levitték, majdnem vettem egyet még előtte náluk, de aztán szerencsére türelmes voltam, azóta viszont figyelgetem azért :)

[ Szerkesztve ]

(#139381) Pécsi gyerek válasza Redplee (#139378) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Eskü 100-ért veszek egyet :DDD

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#139382) TheNewDawn válasza Pécsi gyerek (#139381) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Én is 80 ért a 2060 at. :D (Most meg azért fogok kapni, hogy nem akartam kártyát venni idén, erre impulzusvásárlásként lecserélem az 580 am erre :P

(#139383) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok,
Már nagyon kiestem a videokártya praxisból, de jol érzem, hogy várjak most egy kicsit?
2600x mellé kell majd egy kártya, nagyon max 120-at szánok rá (ennyiért van használt 2070 is). Viszont esélyes, hogy az RTX 3060 is itt körül lehet? Ki merre indulna el? FullHD-hoz kell csak, AMD-nél mi az alternatíva? Nagy gémelésekre nem kell, csak legyen benne annyi tartalék, hogy amit gépen akarok játszani azokat pár évig vigye kimaxolva, legalább 40 FPS-el. PS5 lesz mellé, úgyhogy nem életfontosságú, ott inkább a kérdés, hogy várjak, mert nagy áresés várható, vagy nem. :)

(#139384) Jadro válasza aero. (#139383) üzenetére


Jadro
veterán

Szerintem érdemes vérni a 3060-ra ha nem sürgős. Nekem is ez a terv sima 2600 mellé. 1660ti helyett jönne,szintén FHD felbontáshoz.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#139385) Redplee válasza aero. (#139383) üzenetére


Redplee
senior tag

szerintem inkább 150-180k ársávban lesz mintsem 120.

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#139386) TheNewDawn válasza aero. (#139383) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Teljesen jól látod, használt 2070 egyik alternatíva, illetve a 3060. Ha annyira nem sürgős, én inkább várnék a 3060 ra, 300$ ért harangozták be... Persze nagy kérdés hogy ebből nálunk mennyi lesz, de azért nagyon valószinű, hogy 120 alatt lesz. De rosszul a 2070 el se jársz.

(#139387) aero. válasza Redplee (#139385) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Végül is megérheti, mert jelentősen gyorsabb lesz, mint egy 2070 vagy akár 2080. De még ha ugyanaz, mint utóbbi, akkor is. Nekem alapból jár rá 10% céges kedvezmény bármikor, ami csak bónusz, de ugye ez csak újnál játszik.

(#139388) Redplee válasza aero. (#139387) üzenetére


Redplee
senior tag

még semmit nem tudunk arról, hogy milyen lesz. 3080 ra is azt mondták 2x gyorsabb lesz mint a 2080ti, de igazából játékok alatt átlag 25%kal...
Szóval, ez még lutri ugye, be sem mutatták :)

(btw, annyira nem tartom csodának ezt az architektúrát, mert eleve a TDP je is jóval több, szóval, csak olyan mintha jóval több kakaót öntenénk bele, persze, hogy jobb lesz a teljesítmény)

[ Szerkesztve ]

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#139389) TheNewDawn válasza Redplee (#139388) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Azt nem a 3090 re írták/mondták ? :)

(#139390) aero. válasza Redplee (#139388) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Igaz, mondjuk ez a PH-s tesztből is kiderül. Köszi a válaszokat, leülök még addig. :)
Backupnak marad a 2070. Ha jó lesz a 3060, akkor csökkennie kell az áraknak.

[ Szerkesztve ]

(#139391) Redplee válasza TheNewDawn (#139389) üzenetére


Redplee
senior tag

javítom, azt írták "akár 2x nagyobb performance mint a 2080". Valóban nem a TI-re mondták, de a 2x nagyobb performance 2080 hoz képest sincs meg. :U

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#139392) Redplee válasza aero. (#139390) üzenetére


Redplee
senior tag

ha jól tudom 2070 et már nem gyártják, szóval az addig lesz gondolom amíg el nem fogy a készlet.

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#139394) TechN7ne válasza Chal (#139380) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

"ha rákötnénk az említett kártyákra egy hdmi caputre eszközt, majd visszanéznéd a felvételeket, akkor egy vakteszten elvéreznél e vagy sem?"

Ha más eszközön nézed vissza ,mint ahol lett épp rögzítve ,sehogyan sem.
Sajnos ezt nem tudod közvetíteni ,megmutatni online ,mert ez fizikailag a kimeneti minősége az általad felhasznált kártyán (nem a másén).

Olyan ez ,hogy mondjak egy egyszerű példát:
Van egy ugyan olyan típusú és méretű sztereó hangfalpár neked is ,mint nekem itthon.
Nekem egy adott Pioneer erősítő van ,neked meg egy adott Sony ,hiába hallgatod meg ugyan azt a zenét ugyan abban a minőségben ugyan azon a hangfalon mint én ,másképp szól ,más a sorozatgyártás ,másabb alkatrészekkel rendelkezik a két erősítő egymáshoz képest.
El kell jönnöd hozzám az erősítőddel és élőben kell megtapasztalnod ,hogy mi is az a különbség amiről szó van.

Nem vagyok elég szakmai ,de remélem érthető a példa.

(#139395) fauv válasza Redplee (#139391) üzenetére


fauv
őstag

4K-ban igérték a 80%-100% növekedést. Abban meg is van ez az érték. Nézz pár tesztet, 2080 vs 3080 4K-ban.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#139396) kolopele válasza TechN7ne (#139375) üzenetére


kolopele
nagyúr

Eddig számodra az Asus volt a hibátlan termék, most meg az EVGA. Ez amolyan megvilágosodást jelent nálad? :) Volt egy Palit Jetstream 1080 - am egyszer, eladtam egy havernak, 4. éve üzemel hibátlanul, de ugyanez igaz egy Gainward Phoenix 1070 - re is. Pasztázni sem kellett még őket, a képükkel meg pláne nincsenek gondok. Minden kártya esetében vannak alsó és felső kategóriás példányok, ez tény, viszont olyan is van, hogy egy kártya azért olcsóbb csak, mert nem karácsonyfaégőnek szánták, hanem amire valók. Jó példa erre akár egy gamer egér, gamer billentyűzet, ami csak azért kerül jóval többe jobb minőségű társainál, mert világít mint egy csodalámpa :)

[ Szerkesztve ]

(#139397) Crus válasza fauv (#139395) üzenetére


Crus
őstag

Az RT-ről nem is beszélve. De vannak akik elhatározták, hogy ignorálják a tényeket.

A másik meg az, hogy nagyon sok függ attól, hogy van megírva az a játékprogram. Pl. egy Doom Eternal gyak. 2x olyan gyorsan szaladgál, mint eddig. Van ahol tudnak programozni, van ahol meg nem nagyon... illetve optimalizálni az nem megy.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#139398) Reflax válasza Reflax (#139354) üzenetére


Reflax
tag

Valaki?:)

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#139399) Crus válasza kolopele (#139393) üzenetére


Crus
őstag

Pedig a rövid szösszenetben erről is írtam:

"vagy tojik az egészre és azt mondja, hogy kiszed a 2080-ból mindent, amíg csak bír és hosszú évekig megelégszik azzal amit a képernyőn lát. Kompromisszumokat köt, egyre többet".

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.