Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105890) Blue_Absolut


Blue_Absolut
csendes tag

Sziasztok!

Venni szeretnék egy videokártyát, a cél "moderate gaming" lenne vele, kifejtve: FullHD Felbontásban tudja a fix 30 FPS-t újabb játékokon (akár low grafikán, annyira nem számít nekem), míg 1-2 játékban (WoWp) a 60 FPS-t (monitorom úgyis ennyit tud, egyébként ezt az iGPU HD630 is majdnem hozza). Az alsó árkategóriában gondolkodom, és két választási lehetőségem lenne jelenleg:

Gt 1030 vagy Gtx 750 Ti 4gb

Néztem teszteket Youtube-on és meglepődtem, hogy a 1030 alig marad el a 750 Ti szintjétől (2 gb-osokat teszteltek), pedig csak 64 bites a memóriabusz és feleannyi CUDA van benne.

Egyrészt a 750 Ti amit meg tudnék venni kétszer annyi memóriával rendelkezik, 128 bites, ellenben mégiscsak lassan 4 éves technológia, többet fogyaszt (90 W), jobban melegszik, és használt, garancia nélkül.

A 1030 meg meglepően közel hozta a szinten, mint a 750 Ti a tesztekben, újabb technológia, 30 Wattot eszik, pár hónaposakat lehet venni, garanciával, ellenben 64-bites, nagyon low-end kártya.

Ti melyiket (kérlek részletes indoklással) választanátok? Létezik, hogy a két kártya közel egy szinten mozog teljesítmény terén?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.