Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105901) távcsőves válasza Pécsi gyerek (#105899) üzenetére


távcsőves
senior tag

Elgondolkodhatnál egy kb 700Ft-os HDMI to D-Sub átalakítón is.Ebay-röl. :D

(#105902) Pécsi gyerek válasza távcsőves (#105901) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

700 ft ért ez aktív átalakító?Mert tudtommal csak azzal mükszik a sztori.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#105903) távcsőves válasza Pécsi gyerek (#105902) üzenetére


távcsőves
senior tag

Az.

Ez van nekem is.

[ Szerkesztve ]

(#105904) Pécsi gyerek válasza távcsőves (#105903) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Na majd egyszer :R

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#105905) gabriel26


gabriel26
tag

Csak en vettem eszre, hogy az elmult par napban mindenki kezdte 5-10-esevel hirdetni a banyasz vga-kat? Lesz itt nemsokara jo ar, ha tovabb zuhannak az arfolyamok...

(#105906) Blue_Absolut válasza gabriel26 (#105905) üzenetére


Blue_Absolut
csendes tag

Igen, hirtelen leesett a bitcoin árfolyama 7.000 dollár alá. Az összes kripto"pénz" nem több, mint piramisjáték, hátha végre összecsuklanak és normalizálódik a számtech. piac...

(#105907) Gubu0101 válasza gabriel26 (#105905) üzenetére


Gubu0101
veterán

Igen.Én is most nézelődök és elszaporodtak :)

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#105908) saen válasza Blue_Absolut (#105906) üzenetére


saen
veterán

Az összes pénzügyi piac bajban van jelenleg, nem csak a kriptopénzeket érinti.

(#105909) Speed® válasza Blue_Absolut (#105906) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Érdeklődve szemlélem, mennyire fals szempontok alapján szemlélik egyesek :) Semmi fura nem történik, évekre visszamenőleg ez a tendencia év elején. Aki most nem pánikol, az jár jól..felesleges temetni.

(#105910) DeaTHeX


DeaTHeX
tag

egyszerű logika...most veszi mindnki mint a cukrot...előbb utóbb nem fogja megérni a bitcoinnal foglalkozni mert a tulkereslet megdönti...nah akkor fogja mindenki eladni a vga-ját...szarért hugyért fogják majd adni...sztem április május megválassza...remélhetőleg hasonloan lesz

AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz ; FORTIS 5 ARGB; ASUS ROG STRIX B450F GAMING II ; 16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Trident Z RGB CL16 (4x8GB); ASUS TUF 3070TI 8GB ; Samsung NVMe M.2 500 GB SSD ; WD 500GB Sata II; WD 1TB Sata II, WD 2 TB SATA II, CORSAIR RM650x

(#105911) Chris0321 válasza DeaTHeX (#105910) üzenetére


Chris0321
addikt

Ha nem ez a kriptovaluta lesz akkor lesz helyette másik. Pl. nemrég volt hír, hogy a székelyek is fognak csinálni. Lesz itt utánpótlás bőven sajnos.

(#105912) Speed® válasza DeaTHeX (#105910) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha mindenki veszi, akkor megy felfelé az árfolyam és a nehézség, ha eladáshullám van, esik az árfolyam és a nehézség, megéri venni és termelni..van ennek egy egyensúlyi állapota, csak könnyen kimozdul, ez a rákfenéje. Ha kitalálnak egy olyan verziót, ami nehezen hintáztatható, az lesz ami elterjed és valóban jó lesz arra, amire kitalálták. Jelenleg feleslegesen van temetve szvsz, a spekulánsok miatt nem tud végleg megbukni ebben a formában sem..maximum világszintű szabályozás/tiltás hatására, amire valljuk meg, igen kicsi az esély. Komolyabb témákban sincs összhangban a világgazdaság, nem a gyerekcipőben járó coinpiac fogja összehozni a szereplőket.

(#105913) ati3x válasza Speed® (#105912) üzenetére


ati3x
senior tag

Elsödleges probléma a kriptovalutàkkal az, hogy nagyon nem stabil. Lehet ma x. Holnap x-25%. Holnaputàn x+35. Ez itten a baj. Így nem lehet "normàlis" pénzként hasznàlni. Szerintem ez is az oka a szigoritàsoknak. A màsik, meg sokkal nehezebb csekkolni a "pénz" eredetét. Én mindig mondom, hogy akkor kell menekülni, amikor màr a szomszéd jóska is sajàt kriptot dob piacra.

(#105914) Blue_Absolut válasza Speed® (#105909) üzenetére


Blue_Absolut
csendes tag

Az összes kriptopénz nem több, mint haszontalan digitális jel, aminek árát az emberi butaság és kapzsiság határozza meg. A valódi pénz értékét a mögötte levő fedezet adja, régen a nemesfémek, ma a kibocsájtó ország gazdasága. Ha megnézed a történelmet rengeteg hasonló példát találsz amikor egy valójában értéktelen dolog az emberi butaságra/kapzsiságra alapozva hirtelen vagyonokat ér, majd süllyed vissza az értéktelenségbe. Legszebb példa rá a XVII. századi holland tulipánláz.

Számodra mik ezek a "fals szempontok"? Mi adja a fedezetet a bitcoin mögé szerinted? Miben különbözik egy pilótajátéktól ez az egész? Kíváncsi vagyok az érveidre, hogy miért is életképes/értékes befektetés a bitcoin? Mert, mint minden piramisjáték, a korai beszállók számára akik időben kiszállnak hasznot hoz, de a nagy többség kárára...

[ Szerkesztve ]

(#105915) South Velen válasza Blue_Absolut (#105914) üzenetére


South Velen
addikt

A btc úgy van beállítva, hogy önmagát végezze ki. Mögöttes érték sosem volt mögötte és nem is lesz. Technikailag is úgy van megalkotva, hogy ha 3-4k USD-nél magasabb az árfolyama, akkor sose lesz alkalmas fizetésre sem a fee miatt. A tranzakciós időről nem is beszélve. Minden btc-promóter a nemzetközi utalásokkal hasonlítja össze, közben meg rég itt a MC/Visa rendszere azonnali utalással. (persze a lekönyvelés egy másik téma, de nem is releváns itt.) Az áramfelhasználás pedig százezerszerese a jelenlegi fizetési rendszerekének. Jövő, napersze. Az LN pedig nem is implementálható, mert implementálása után a minerek haszna a töredéke lesz, és kb értelmetlen lesz csinálni. Az emberek minderre most kezdenek rájönni, úgyhogy vége lesz a dalnak. Ettől még nem kizárt, hogy egyszer újra felkapják spekulációs célokra.

(#105916) ati3x válasza South Velen (#105915) üzenetére


ati3x
senior tag

Ja. Vagy mint anno 15 éve a csigatenyésztés vagy giliszta màr nem emlékszem. Haverom szülei is beleugrottak a mània végébe. Buktak is rajta.

(#105917) toto222


toto222
tag

Nálunk majd akkor lehet normális áron jó videokártyát kapni ha a kedvesMO-i kereskedők nem akarnak extra profitot lehúzni a videokártyákról,gondolom Ausztriában is vannak bányászok az áfa különbözet meg max 7 %,mégis jóval olcsóbbak a boltokban a kártyák.

(#105918) feco70


feco70
senior tag

Jééé, tényleg szaporodnak eladásra a bányászkártyák.

(#105919) Turtlelboy válasza távcsőves (#105903) üzenetére


Turtlelboy
csendes tag

Had kérdezzem már meg, hogy oké, hogy 7-800 Ft-ért vehetsz egy ilyet, de a szállítási költség nem egy vagyon? Még sosem rendeltem e-bay-ről pont emiatt, mert azt gondoltam, hogy külföld és akkor a szállítás jó néhány ezer forint. Vagy csak úgy érdemes ilyen apróságokat venni ott, ha sokat vesz belőle az ember?

Turtleboy

(#105920) South Velen válasza Turtlelboy (#105919) üzenetére


South Velen
addikt

Általában ilyen kis vackokra ingyen posta van.

Levélként küldik Kínából.

[ Szerkesztve ]

(#105921) saen válasza Turtlelboy (#105919) üzenetére


saen
veterán

Itt pont ingyen van a szállítás, oda van írva.

(#105922) távcsőves válasza Turtlelboy (#105919) üzenetére


távcsőves
senior tag

Ez itt total OFF. Van az ebay fórum (itt PH-n), ott mindenben segítenek. De a lényeg, igen, ennyi az árra.

[ Szerkesztve ]

(#105923) hegegabi80 válasza Turtlelboy (#105919) üzenetére


hegegabi80
addikt

De lehet venni apróról is kicsit drágábban, de hamarabb célba ér, ha neked biztosabb. Én is ilyet használok.

(#105924) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Ok ok.De biztos hogy jólműködik minden kártyával :F

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#105925) bencze válasza Blue_Absolut (#105914) üzenetére


bencze
senior tag

A fedezetét az energiaigénye adja, és az értékét, hogy véges, a nemzeti pénzekkel ellentétben nem cibálja oda az aktuális regnáló párt ahová akarja. A forint jelenleg lehetne 1000x ennyi vagy ezrede, egy tollvonásba kerül, de mivel itt számítási kapacitást igényel az kínálat bővítése így nem lehet nyakra-főre "nyomtatni" (beírni egy 0-t a számítógépbe).
Pont van csomó problémája a koncepciónak de amiket feszegetsz nem azok.
És ne érts félre én azért nézek be a topicba mindegyre hogy lássam, mikor bukott be a dolog mert kellene 100 ezerért egy új 8gb rx580, addig játszom retrót :D számomra kellemetlen de hát ahogy nekem "fontos" másnak is az a megvétele.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#105926) mrsitn


mrsitn
csendes tag

Én is most szeretnék összerakatni egy új gépet, egy hozzáértővel. Olyan ember aki napi szinten szállít be munkaállomásokat cégeknek. Tegnap azt mesélte, hogy ő nem is foglalkozik a bányászokkal, mert nem akarja hogy rajta keresztül álljanak emberek sorba a nagykereknél fénymásolt számlákkal. Azt mondta, hogy a bányászkártyáknál előfordul a ram szemetelése. Játszani nem lehet vele, csak bányászni tovább. Eddig én is azt gondoltam jó lesz bányászkártyát venni. Valaki hallott már ilyesmit?

(#105927) South Velen válasza bencze (#105925) üzenetére


South Velen
addikt

"A fedezetét az energiaigénye adja"

what :F :F :F

" A forint jelenleg lehetne 1000x ennyi vagy ezrede, egy tollvonásba kerül",

Az való igaz, hogy annyit lehet belőle nyomtatni, vagy beírni a számítógépbe amennyit csak szeretne aki szeretne, de a btc-t meg jelenleg egy pár btc nagytőkés hintáztatja, milliárdokat keresve. 1 hónapja még 20.000 volt, ma már 6.000 is. Ha fizetőeszköznek technikailag tökéletes lenne (egyáltalán nem az, sőt, pocsék, nonszensz), akkor is ellehetetlenítené a volatilitása.

[ Szerkesztve ]

(#105928) Blue_Absolut válasza bencze (#105925) üzenetére


Blue_Absolut
csendes tag

"A fedezetét az energiaigénye adja" ---> Hogy tessék? ....

"és az értékét, hogy véges, a nemzeti pénzekkel ellentétben nem cibálja oda az aktuális regnáló párt ahová akarja" ---> Hogy mi van?

Neked sajnos fogalmad sincs a témáról, legalábbis a hozzászólásod alapján. Az állam által kibocsájtott pénz értékét, ahogy írtam, az ország gazdasága adja. Az, hogy az állam ezzel fizeti ki a kötelezettségeit és ebben kéri az adókat. És az MNB-nek nem szokása pár ezer milliárd forint értékben új bankjegy kibocsájtani, csak mert az aktuális vezető párt azt mondja csináljuk. A pénzügyi rendszer ésszerűen felépített, az inflációt elkerülni szándékozik, nem fogja önmagát bedönteni.
Hiperinflációk is akkor vannak amikor háború/forradalom van és a gazdasági rendszer összeomlik a vereségtől. Lásd: pengő vagy márka a világháború végén.

Az, hogy a bitcoint előállítani rengeteg áramba kerül (ezért kifejezetten káros is a gazdaságra/környezetre!) egyáltalán nem ad fedezetet mögé (nem is beszélve a beleinvesztált tőkéről, emiatt kieső haszonról, amortizációról). Az adna fedezetet mögé, hogy valami (megbízható) szervezet azt mondaná, hogy náluk 1 bitcoinért bármikor kapsz mondjuk 10g aranyat, vagy 1 kiló kenyeret vagy ilyesmi. És a lényeg a bármikor. Mint régen a dollár: 1 dollár adott tömegű aranyat jelentett, bemehettél a szövetségi bankba és mindentől függetlenül a pénzedet nemesfémre válthattad (árfolyam más pénznemekkel szemben, etc...).

A másik, hogy a bitcoin "véges" sem ad neki értéket. Ha elkezdek fa-bitcoinokat faragni és napi 10-et tudok csinálni, attól még nem lesz értékes. A bitcoin nem több egy piramisjátéknál. A korai beszállóknak meg időben kiszállóknak hasznot hozó hihetetlen kockázatos befektetés, az elsöprő tömegnek meg lenyúlás.

Nem hiába figyelmeztet minden gazdasági szakember, hogy ez egy irgalmatlan nagy marhaság és veszélyforrás. Mert sokan lesznek öngyilkosok amikor vagyonokat buknak el a piramis összeomlásakor.

(#105929) Acheron


Acheron
őstag

Sziasztok!
Lassan 5 éves lesz a konfigom, és bár még remekül teszi a dolgát, lassan elkezdek gondolkodni az utódláson.
Mivel a VGA piacot is 5 éve nyálaztam át utoljára, kissé tanácstalan vagyok, hol is áll a világ, az induláshoz kérnék egy kis segítséget. Jelenleg egy ASUS HD7970 DC2 model teszi a dolgát a gépemben, hogy manapság ez mennyire jó, avagy nem, azt nem tudom. Abban tudtok segíteni, hogy a mai modern kártyák közül ez melyiknek felehet meg kb? (Akár Ati, akár Nvidia vonalon, nem vagyok gyártó vagy márka fan) Gondolom ez az egykori erős felsőkategóriás kártya mára a középmezőnyben, vagy alatta foglal helyet.
Ha be tudnám lőni, hogy a maiak közül kb minek felel meg, könnyeben tudnám behatárolni, hogy mire cseréljem (ami legalább újabb öt évig teszi a dolgát zokszó nélkül).
Köszönöm, ha ebben tudtok segíteni!

(#105930) BaLee válasza mrsitn (#105926) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nem vennék bányász karit semmi esetben sem. Egyrészt, nem adják olcsóbban, mint a nem bányász karit, bár ugye sok esetben megpróbálják beleírni, hogy nem bányász kártya, és kideríteni nem tudod...

Az egy dolog, hogy van rá garancia, de kinek hiányzik egy hibás, esetleg tönkre ment kártya után a herce-hurca a bolttal, esetleg tartalék kártya vadászása, ami mind mind idő és pénz.

Egyik ismerősöm aki régebben bányászott, mondta, hogy nála 0-24-be mentek a kártyák és több már fél év után bemondta az unalmast, bár neki volt a polcon tartalék szóval nem zavarta, ha 1 hónapig ül rajta a bolt (vagy a nagyker). Ja, mikor kiszállt a bizniszből, mert annyira nem érte meg, akkor olyan hirdetésben adta el a karikat mit sem sejtő vevőknek, hogy alig használt gamer kari, kihasználatlanság miatt eladó.

Szóval ha be is fuccsol a bányászat, a piacra kerülő esetleg olcsóbb használt kártyákat nagyon fenntartásokkal kell majd kezelni...

(#105931) Blue_Absolut válasza Acheron (#105929) üzenetére


Blue_Absolut
csendes tag

Igazából az igényeidet kellene elmondani, hogy mit akarsz, milyen minőségben játszani és mennyit szánnál rá. Nekem egy alsó kategóriás 20.000 forintos kártya is megteszi, másnak a 120.000 forintos gamer kártya nem hozza az elvárást...

(#105932) Blue_Absolut válasza BaLee (#105930) üzenetére


Blue_Absolut
csendes tag

Igazad van ebben, a bányász kártyák várható élettartama állítólag nem túl magas, de szerencsére az olyan csövesek, mint én védve vannak az ilyen "átverésektől", ugyanis a pénztárcám a GT1030-at engedi meg, a legmagasabb vágyam meg egy GTX1050Ti, egyik sem bányászkártya típus... :C :O

(#105933) Acheron válasza Blue_Absolut (#105931) üzenetére


Acheron
őstag

Sorry, ha nem fogalmaztam egyértelműen. :R
Nem ajánlást kérek az utódra, hanem azt szeretném nagyjából belőni, hogy a jelenlegi kártyám kb mivel ekvivalens a jelenlegi mezőnyben. Összehasonlító tesztet találni a mai felső kategóriás kártyák között az öt évvel ezelőtti kártyámmal szinte reménytelen, ellenben a jelenlegi mezőny könnyebben összevethető. Az utódnál nyilván fontos a játék, a következő pár év címeivel elboldoguljon közel max felbontáson is - csakúgy mint a mostani az elmúlt öt év játékaival. Árban valószínűleg az elődhöz hasonló kategória lesz, a mai korhoz igazítva. Láttam árlistán több 100k -s kártyákat - az már nem az én világom, barokkos túlzásnak tartom. 100k körül még beleférhet. De ahogy jeleztem, most (még) nem ez a fő kérdés. Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni ebben!

[ Szerkesztve ]

(#105934) bencze válasza Blue_Absolut (#105928) üzenetére


bencze
senior tag

A stílusod hagy némi kívánnivalót de az arroganciád a zsenge korodnak tudom be.

A pénz értékét az adja, hogy van rá kereslet. Az árából tekintve erre is van sőt (még ha a befektetők is hajtják fel). Ha a problémák javulnak többen merik használni ami további terjedést és stabilitást ad neki. Amit hiányoltok, a fedezet, az pont olyan mint az arany esetén - azt sem lehetett megenni, önmagában semmit sem ért csak egy véges erőforrás volt (mint a btc). Itt nem egy kormány vagy pénzügyi szervezet ígérete adja mögé a bányászandó fedezetet, véges erőforrást, hanem az algoritmus technikailag kikényszeríti (tehát nem hit kérdése).

Az MNB arra viszi a forintot amerre a kormány szeretné, a jelenlegi kormány alatt voltak is fura árfolyam manipulációk még az elején, gondolom akkoriban jó páran meggazdagodtak amennyiben jó helyen voltak. Bevett szokás hogy a kormányok tolják le-fel a pénzük értékét, nézz utána ha nem hiszed, ezen nem tudom mit kell magyarázni.
Az, hogy egy szervezet megígér valamit a legkevesebbet ér, főleg ha politika által kinevezett szervezet. Kérdezd a görög állampapír tulajokat, mit ér a pénzük, mennyi adósságuk lett leírva. A mai pénzt bármilyen szorzóval szorozhatod nincs ezzel szemben semmi természetes ellenállása. Amiről te írsz az a rögzített árfolyam amit nem véletlen elég régen nem használ senki mert nem működőképes, a valóságban mindig lenne egy párhuzamos, "valós" árfolyam. Szóval az 1 fabatka 1 kenyér nem létezik, sosem létezett.
Az, hogy korlátozott a kibocsátás azt jelenti, hogy nem lehet elinflálni a végtelenségig, tehát adott korlátok közt mozog, sőt elvileg van egy 21 milliós cap is konkrétan a btc-n.
A gazdasági szakemberek nem követem mit mondanak (melyik épp mit) de amint egy kedves vezetőnk mondta nem az a lényeg mit mond hanem amit csinál. Bankok is beszálltak mára és kísérleteznek vele miután évekig siránkoztak róla, ez csak azt bizonyítja, hogy mégis látnak benne fantáziát.

Mint egy volatilis termék az száll bele akinek van felesleges pénze, mint a hasonló kategóriájú befektetésekbe. Ez is mozog a világ eseményei által befolyásolva, csak nem 1 szervezet mozgatja kézivezérléssel. Hogy ki lesz öngyilkos a btc hullámzása miatt és ki a részvények vagy a svájcihitel miatt annak nincs ilyen szempontból jelentősége, rossz döntést hozott, ha az életét feltette játékpénzre (a hitel, meg a befektetési piacok mind ilyenek).

A mostani btc csúcs csak egy decemberi hypenak volt köszönhető, pont mert sokan beszállnak, nézd meg 1 évvel ezelőtt mennyi volt az ára (megmondom: majd tizede). Most csak a novemberi árra esett vissza. Szóval mielőtt világvégét vizionálnának egyesek, amíg nem megy 1000$ alá addig pozitívban van...

p.s. gondolom nem az implementációs problémákról beszélünk mint a tranzakciós idő meg költség, mert ezt a sok hasonló eszköznél nem is ismerem, és ezeknek nincs közük az általatok említett dolgokhoz, ezek így vagy úgy kezelhető dolgok, altcoinok próbálják is így vagy úgy.
A lényeg a decentralizáció és a technológia által kikényszerített korlátok, én szívesen használnám is, lásd pl amikor a Wikileakset szabotálták a bankok, hogy nem lehetett adományozni nekik, mert az usa besértődött... jó lenne az ilyeneket elkerülni. Hogy hogyan lehet kezelni a másik hátrányát, hogy rossz emberek is használják nem tudom, a cashnél meg a strómanoknál sem tudom hogyan oldják meg a klasszikus pénzvilágban.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#105936) syberia válasza hegegabi80 (#105935) üzenetére


syberia
veterán

Most 8000 felé tart a bitcoin, szóval még korai temetni. Ennél több (jóval kevesebb) kell hogy a bányászok más hobbi után nézzenek. :))

(#105932) Blue_Absolut: Jó sok 1050Ti be lett fogva bányászni, szóval használtan lesz rizikó, persze alacsonyabb mint az erősebb Nvidia és AMD kártyáknál.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#105937) Csupingo válasza Acheron (#105929) üzenetére


Csupingo
veterán

Erősebb mint az rx 560, vagy a gtx 960. Kb. gtx 1050 ti és r9 380 környékén lehet. A gtx 960 és az r9 380 között, persze játékonként eltérő. Amd-ből most nincs ilyen erőségű kártya. Az rx 560 kicsit gyengébb, az rx 570 pedig jóval erősebb.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#105938) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok.

HD6670-ról milyen videókártyára érné már meg a váltás, hogy az újabb játékok pl. (FIFA18, Fortnite) normális minőségben fussanak, persze kompromisszumokkal, 720p-ben? Tesóm 15k-ért akar, de ahogy nézem az ugyanaz a szint. Természetesen használtan.

(#105939) Blue_Absolut válasza bencze (#105934) üzenetére


Blue_Absolut
csendes tag

"arroganciád a zsenge korodnak tudom be..." ---> Idén töltöm be a harmincat és könyvelő vagyok, de legyen csak igazad. Biztos igazad van és az összes pénzügyi szakember hülye, meg irigy.

Aki ekkora marhaságot ír le, hogy "A fedezetét az energiaigénye adja, és az értékét, hogy véges, a nemzeti pénzekkel ellentétben" az nem éppen tekinthető hitelesnek a pénzügyi kérdésekben.

"A pénz értékét az adja, hogy van rá kereslet." ---> Ismételten valami hatalmas marhaság. A pénz értékét, ahogy már megírtam, a mögötte álló gazdaság adja. A pénz értékét az adja, hogy az állam biztosítja, hogy kapsz érte árut. Nem a pénzre van kereslet, hanem a javakra amire átválthatod. A pénz csak egy univerzális mértékegység, váltóeszköz.
Az arany, továbbá minden nemesfém nem oxidálódik, azaz gyakorlatilag örök. És eléggé ritkák, nincs az út széli árokban, mint a kavics. Ezért voltak alkalmasak pénzérméknek, mert be lehetett olvasztani, ékszert készíteni belőle ami ezer év után is ott lesz a polcon, ahol hagytad. Aztán az állam vezetői, akik szeretik a fényes dolgokat azt mondták, hogy aranypénzben szedik az adót, meg fizetnek a pórnépnek. Ókorban voltak bronz és vas pénzérmék ami értékét szintén az adta, hogy eladtad a búzádat 50 érméért, majd elvitted a kovácshoz, aki csinált neked bronzsarlót belőle. Érted már miért volt valódi értéke a fém pénznek? Aztán jött a bank ami azt mondta: itt ez a fecni, amit bármikor elhozol nekem, kapsz érte ennyi aranyat. Így alakult ki a papírpénz.
És amikor az állam kivette az aranyra válthatóságot a pénz mögül akkor kezdett annyit érni, mint amennyit a mögötte levő gazdaság ér. Mert az állam biztosítja, hogy a pénzedért dolgokat kapsz. Mert ha egy pék azt mondja, hogy ő már csak használati tárgyakat fogad el a kenyérért, akkor is az állam forintban követeli tőle az adót, járulékot. Majd forintban adja neki a táppénzt, amikor lebetegszik, meg a nyugdíjat amikor megöregszik.

Persze, hogy az állam tornázza az állam pénznemének értékét, de ezt nem úgy teszi ahogy te elképzeled. Nem nyomtatnak hirtelen pár ezer milliárdot, hogy lemenjen az értéke, vagy égetnek el, hogy felmenjen. Hanem az állam monetáris tartalékaival játszadoznak. Vesznek, eladnak. Tudod, kereslet-kínálat.

"Szóval az 1 fabatka 1 kenyér nem létezik, sosem létezett." ---> Ismét hülyeséget írsz, létezett ilyen, és még létezik is. Amit mi tapasztaltunk ezen felállásban, azt szocializmusnak hívták, valódi nevén: kommunista diktatúrának. Ahol állam bácsi konkrétan közölte, hogy te a két forintodért kapsz 1 kiló kenyeret.

"Az, hogy egy szervezet megígér valamit a legkevesebbet ér..." ---> És ismételten, hatalmas hülyeség. Amikor veszel egy vásárlási utalványt, akkor egy szervezet megígéri, hogy azért a papírért kapsz ennyi meg ennyi értékű árut amikor bemutatod az utalványt (szerződést köttetett). És mennyit ér ez? Ha nem adnak neked árut érte, akkor te szépen az államhoz fordulsz akik karhatalommal kötelezik a szervezetet, hogy tegye meg amit vállalt. Te nem vagy tisztában a világ működésével...

A görögöket felhozni meg éppenséggel nem a valóság hű tükrözése, hanem a kirívó eset általánosként való feltüntetése. Mert a görög gazdaság gyakorlatilag összeomlott. (Nem is csodálom, ha utána olvasol milyenek is ők...) Mert a nyugati civilizációban az állam igencsak egy stabil dolog.

Az inflációt is a gazdaság meggyengülése okozza, és ezt nagymértékű pénznyomtatással (lásd: csilliárdos pengő esete) csak akkor próbálja kezelni az állam ha már gyakorlatilag összeomlott (lásd: világháború vége). Az, hogy a bitcoinnak van egy véges mértéke nem jelent semmit. Mert nincs mögötte semmi, ami biztosítaná az értékét. És mivel 1 bitcoin végelen részegységekre bontható ugyanúgy inflálódhat, mint anno a pengő, csak nem 1.000.000.000.000 pengős lesz nyomtatva, hanem 0,00000000000000000000001 bitcoin töredék.

Ha részvényt veszel: tulajdonlod a cég vagyonát. Azaz ha a céget felszámolják akkor az értékesített vagyontárgyakból származó szabad pénzből arányosan megkapod a részed. Ez bitcoinnál van? Nincs, a bitcoin csak egy digitális jel, ahogy írtam: kapzsiságon és butaságon kívül semmi sem ad neki értékét.

"...amíg nem megy 1000$ alá addig pozitívban van..." ---> Ez egy teljesen relatív értékre adott abszolút válasz. Aki megvette 16.000-ért az is pozitívban van?

És a végén leírod a legnagyobb problémát a kriptovalutákkal: decentralizáltak, senki nem vállal értük garanciát, és az államok által biztosítött civilizált világ, törvényes keretek kijátszására valók. Mert milyen jó már pénzt mosni, feketepiaci kifizetésekre, sötét üzelmekre.

Aki nem látja, hogy a bitcoin, és társai nem többek piramisjátéknál, azok egyszerűen nem értenek a gazdasághoz, nem látják át a működését. Nem a technológiáról beszélek, a gazdaságról.

A sok marhaság amit leírsz hagy sok-sok kívánni valót, de zsege korodnak tudom be és dilettantizmusodnak. Az, hogy arrogánsnak gondolsz, mert átlátom a dolgokat és kijavítalak meg csak a te jellemhibádnak ami kortól független...

[ Szerkesztve ]

(#105940) Csupingo válasza Dinter (#105938) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg r7 250x, bár ha új játékokhoz kéne, akkor legalább gtx 750 -et keresnék, 15-20 körül vannak.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#105941) Acheron válasza Csupingo (#105937) üzenetére


Acheron
őstag

:R
Köszönöm, ezen nagyjából el tudok indulni. Nyilván sokat fogok olvasni a jelenlegi felhozatalról, de így kb fogom tudni hova rakni, hol vagyok most.
Igen, azt levettem, hogy a két nagyágyú közül most talán az Nvidia áll kicsit jobban. Ahogy mondtam, nekem mindegy - a számomra legjobb ár érték arányút keresem majd, gyártótól függetlenül.
Köszönöm!

(#105942) carl18


carl18
addikt

Azért a bányász szezon után az RX 470-480 RX 570-580-ból lehet majd dunnát rekeszteni. Ha Valaha bedől rengeteg lesz a piacon hirtelen eladó. Ott már tagadni nem tudnák mire volt használva, azért a GTX 1060 is utána lesz eladó :D
Csak sajnos sehogy se tud az ember megbizonyosodni hogy hányászásra volt használva. Max akkor lehet gyanus ha ugyan abból a kártyából többet árul a manus. (Kéz alól meg főként :D )

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#105943) DeaTHeX válasza carl18 (#105942) üzenetére


DeaTHeX
tag

Végtelen egyszerű...fejlesztésnél át kell ugrani ezt a kategoriát nvidiánál az 1060 1070 1080 akat amd nél meg az rx 470-480 570-580akat....szerencsére én pont alatta vagyok az 1050ti vel ...de én egyelőre biztos nem veszek vgat
Viszont azt nem ertem h miert van az Pro tele 1070 és 1080as kártyákkal...igaz "horror" áron

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz ; FORTIS 5 ARGB; ASUS ROG STRIX B450F GAMING II ; 16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Trident Z RGB CL16 (4x8GB); ASUS TUF 3070TI 8GB ; Samsung NVMe M.2 500 GB SSD ; WD 500GB Sata II; WD 1TB Sata II, WD 2 TB SATA II, CORSAIR RM650x

(#105944) yoeuromail válasza bencze (#105934) üzenetére


yoeuromail
tag

Álljál már le.
A Lufit minek magyarázod meg???
Maga a bankrendszer se egy jó dolog de legalább dolgoznak ott emberek itt nincs munka se mögötte csak csalás de profin amit meghagytak a bankrendszerből. Ott is a milliárdosok bankot nyitottak maguknak hogy csaljanak.

Nagyon egyszerű és könnyű csalni csak sok tőke kell hozzá és baromi nagy szerver park ennyi.
Ezt ki is használják már a full gazdagok saját milliárdjaikat túráztatják kamu tranzakciókon.

A vége ennek az egésznek az lesz majd hogy hatalmas szerverparkok fognak épülni és lopni az áramot az emberektől addig még fent nem tarható nem lesz a rendszer és be nem dől az egész amikor már a kórházak se fognak áramot kapni csak az ilyen csalók.
Annak meg sok értelme van hogy város méretű szerver parkok fognak épülni a kamu pénz miatt [link]

Eladó: i7-4770K MSI GTX 1060X3G, LG W2452V

(#105945) dugo_ válasza DeaTHeX (#105943) üzenetére


dugo_
veterán

Az 1050Ti-ket is befogták már. :D

(#105946) DeaTHeX válasza dugo_ (#105945) üzenetére


DeaTHeX
tag

De az enyémet nem 😊😊

AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz ; FORTIS 5 ARGB; ASUS ROG STRIX B450F GAMING II ; 16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Trident Z RGB CL16 (4x8GB); ASUS TUF 3070TI 8GB ; Samsung NVMe M.2 500 GB SSD ; WD 500GB Sata II; WD 1TB Sata II, WD 2 TB SATA II, CORSAIR RM650x

(#105947) kolopele válasza DeaTHeX (#105943) üzenetére


kolopele
nagyúr

1070 - ek már vannak fenn 155-160 - ért, 1080 meg 200 - ért, szóval messze nem horror áron. Ami most kicsit túllőtt a célon az leginkább az 1080 Ti, azt én még 260 - ért vettem, nem rég láttam már 390 - ért is :U

(#105948) South Velen válasza bencze (#105934) üzenetére


South Velen
addikt

Azért hihetetlen milyen agymosáson mentek keresztül a kriptokamuhívők. Amennyi hülyeséget leírtál itt az utóbbi 2 hsz-edben, azt gondolom sok kripto-blogból szedted össze. Hát persze, nekik az az érdekük, hogy átmossák az agyadat, hogy elhidd, milyen király ez és részesedj belőle, vegyééél, nyomd fel az árfolyamot, hogy majd soktízezer USD-ért is eladhassák neked ezt a rohadt káros semmit. De úgy látszik működik és a láncreakció is (blockchain ;] ) hiszen már magad is terjeszted ezeket a fals információkat . :(

(#105949) MageRG válasza South Velen (#105948) üzenetére


MageRG
addikt

Kedves bányászokat kérdezem: villanyszámlát tudtok már kriptóval fizetni?

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#105950) távcsőves válasza Pécsi gyerek (#105924) üzenetére


távcsőves
senior tag

Inkább ne vegyél. Csak 99% az esély a korrekt müködésre, meg ez már 3 sajtburger ára.

Amúgy esetemben rx460 és Intel HD3000 illetve egy ősöreg samsung 17"-es lcd monitor amivel müködik.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.