Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Gurulunk, WAZE?!
- potyautas: A Magyar Néphadsereg emlékére
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- GoodSpeed: A RAM-válság és annak lehetséges hatásai
- bambano: Bambanő háza tája
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
-
LOGOUT
Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2025. október
Működéssel és/vagy beállítással kapcsolatos kérdéseknek nem itt van a helye! Erre a célra szolgáló topikok:
● Router gondok
● Otthoni hálózat és internet megosztás
● WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
márkaspecifikus topikok: (Asus, TP-Link, Cudy, Xiaomi, Mikrotik stb.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
cidalain
#107231
üzenetére
Én inkább ilyen kártyát vennék. Már több helyre tettem, hibátlanul mennek évek óta:
TP-Link Archer T4U PlusEz meg már gyorsabb szabvány, ilyet is vettem már, de erről még nincs sok tapasztalatom:
TP-Link Archer TX20U PlusEzek azért jobbak, mint amit te kinéztél, mert nem direktben az USB-be kell dugni, hanem kiteszed az asztal tetejére, és csak egy kábelt kell elvezetni a géphez.
-
válasz
cidalain
#106395
üzenetére
Mindegyik eszköznek megvan a saját logikája, azt meg kell ismerni, különben nehezen fogsz vele boldogulni. Én a Sophos UTM-et ismerem, az pl. nem a pilótavizsgás. Az előfizus résszel nem tudsz mit tenni, URL, AV, Spam, egyéb sigmature alapú szűrések korábban is előfizeztésesek voltak javarészt.
-
válasz
cidalain
#106395
üzenetére
Itthon én egy miniPC-t használok routernek pfSense-el.
Persze meg kell tanulni használni, de szerintem nem sokkal bonyolultabb, mint bármelyik más gyártónak a rendszerét megismerni.
Mikrotiknek is vannak jó eszközei, csak sokan annak is a szoftverétől idegbajt kapnak.
Én amikor először találkoztam vele akkor kicsit kattintgattam a webGUI-n, hogy meglegyen nagyjából a logikája, két guglizás, aztán már hozzá tudtam nyulni. -
válasz
cidalain
#106376
üzenetére
Hardveres tűzfalra nekem a következők ugranak be:
Az integrált wifi-t szerintem felejtsd el ezeknél. Azt inkább dedikált AP-okkal érdemes megoldani.
TP-Link Omada az üzleti megoldása ennek a gyártónak.
ER706W
Ez lenne a legközelebb ahhoz, amit leírtál. Nincs személyes tapasztalatom vele. -
-
válasz
cidalain
#100930
üzenetére
Szintén zenész. Engem is rengetegszer hívnak utólag, miközben meg tudják, hogy mennyi mindent is olvasok mondjuk itt is és hogy milyen körültekintően vásárolok kb mindent. Utólag meg persze jön a duma, hogy "nem baj, nekünk jó lesz ez is". Persze egyszerű pszichológia, mert kevesen merik bevallani, hogy bénák voltak és esetleg szart vettek és még azt is drágán.
Szoktam is hangoztatni, hogy mindenki úgy b*ssz* el a saját pénzét, ahogy akarja (amíg nekem nem okoz vele gondot, stb).
Erre van, aki megsértődik, van, aki átgondolja.
-
válasz
cidalain
#100891
üzenetére
Nekem is hasonló a szitu itthon, de mivel nem nagy alapterületű a ház (8x8m és 20x20m udvar sarokba tolt házzal), így nekem gond nélkül megoldja a wifit egy router az emeletről. Így mindenhol egy hálózat van és nem kellett 2 eszközt vennem. Ha nálad nagyobb avagy masszívabb betonfödém van, akkor kérdéses, hogy 1 eszköz ki tudna-e szolgálni, szóval akkor valóban egy mesh hálózat lenne a jobb. A Vodás, ráadásul antenna nélküli routert felejtsd el, azt nyugodtan ki lehet hagyni az új wifis felállásból.
-
Dr.NX
Topikgazda
válasz
cidalain
#100891
üzenetére
Access pointtal külön hálózat lesz.
A legjobb megoldás valóban a mesh, a szolgáltatói modemet bridge módba rakni, és utána kötni egy mesh-képes routert, az emeletre pedig szintén kábelezve egy másik routert.
Általában az Asust szoktuk javasolni, pl. két Asus AX1800U = AX53U (amelyik éppen olcsóbb vagy akciós, ~20 ezer Ft környékén). -
Új hozzászólás Aktív témák
● Olvasd el az összefoglalót!
- Apple iPhone 13 Pro 128GB Akku: 86%, Megkímélt, Kártyafüggetlen, Töltővel, Dobozzal, 1 Év Garancia!
- Samsung Galaxy S25 Ultra Titanium Silverblue 6.9 120 Hz Dynamic AMOLED, 200 MP kamera, S Pen,
- Samsung Galaxy Z Fold7 Blue Shadow-12/512 GB Használt, karcmentes Garancia 2028. 09. 03-ig
- Samsung Galaxy Z Fold7 Silver Shadow-karcmentes 100% akku / 34 ciklus Garancia 2028.09. 27-ig
- PlayStation 5 lemezes Ghost of Yotei Black Limitált
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 9 285K 64GB RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Tablet felvásárlás!! Samsung Galaxy Tab A8, Samsung Galaxy Tab A9, Samsung Galaxy Tab S6 Lite
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RTX 5090 32GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RTX 5070Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Sony Playstation 4 Slim 500GB játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest

Erre van, aki megsértődik, van, aki átgondolja.
Gubek-Einste
Dr.NX
