Hirdetés
- droidic: Gmail + MI: na, mi van bekapcsolva?
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: MárkaLánc
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- eBay-es kütyük kis pénzért
- sh4d0w: StarWars: Felismerés
- [K2]: AnyDesk átverés
-
LOGOUT
Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2025. október
Működéssel és/vagy beállítással kapcsolatos kérdéseknek nem itt van a helye! Erre a célra szolgáló topikok:
● Router gondok
● Otthoni hálózat és internet megosztás
● WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
márkaspecifikus topikok: (Asus, TP-Link, Cudy, Xiaomi, Mikrotik stb.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
gilfoyle
#103644
üzenetére
Ahogy a fórumtársak is jelezték, a WiFi semmilyen helyzetben nem lesz egyenértékű a kábeles nettel, mindig bőven alatta marad sebességben, megbízhatóságban.
A födém nagyon le tudja árnyékolni a WiFi jeleket. A routerek darabszámának, típusának és elhelyezésének helyi adottságokhoz igazodó megválasztásával az esetek nagy részében lehet elfogadható WiFi hálózatot építeni. Nálam sincs kábel az emelet és a földszint között. A két mesh képes routert (ASUS TUF-AX3000 V2 és AX-55) úgy helyeztem el, hogy a födém ne legyen köztük. Ezt nyilvánvalóan csak a feljáró közelében lehet elérni.
Van azonban egy dolog, amit WiFi-vel sehogy nem lehet jól megoldani !
Az online játékok egy részében a gyors válaszidő előnyhöz juttatja a játékosokat, azokkal szemben, akik lassabb válaszidejű net-eléréssel rendelkeznek. Az internet szolgáltató eszközéhez közvetlenül vezetékkel csatlakoztatott számítógépen mért válaszidőhöz képest a
WiFi hálózathoz kapcsolódó számítógépen a válaszidő értéke akár tízszeres is lehet! Ez a különbség egyes játékokat olyan nagy mértékben érinthet, ami a gyakorlatban a játszhatatlanságukhoz vezet. Szerencsére nem minden játék függ ennyire a jó minőségű (alacsony válaszidejű) internet eléréstől.
A mondanivalóm lényege: A WiFi és a "bőven alkalmas játékra" egy mondatba nem kerülhet!
-
válasz
gilfoyle
#103644
üzenetére
Létezik olyan wifi megoldás, ami a felső szintre stabil netet ad (bőven alkalmas játékra és emellett az IPTV is gond nélkül megy?
A wifi-s kapcsolat kiszámíthatatlan, nem lehet előre megmondani, hogy hogyan fog működni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy nálad milyen is lesz. Kábeles kapcsolatot kellene kiépíteni, az a biztos!Ilyen-olyan MESH, pl itt az Asus megoldását olvasom hogy jó, meg pl. a Telekomnak van az okoswifije.
A szolgáltatói eszközöket inkább kerülném, Asus AiMesh rendszere elég rugalmas, két darab AX57/TUF-AX3000v2/TUF-AX4200 megfelelő lehet hosszú távon.
Új hozzászólás Aktív témák
● Olvasd el az összefoglalót!
- Garancia kérdés, fogyasztóvédelem
- Kamionok, fuvarozás, logisztika topik
- Lenovo 3000 és IdeaPad notebookok
- Hobby rádiós topik
- Battlefield 6
- droidic: Gmail + MI: na, mi van bekapcsolva?
- TCL LCD és LED TV-k
- Vezetékes FÜLhallgatók
- RETRO beárazás (mobil, PC, konzol)
- Honor Magic4 Pro - varázsolj nekünk valami szépet
- További aktív témák...
- Gamer PC - R7 5800X, RTX 3070 és 16gb RAM + GARANCIA
- Gamer Pc - Ryzen 7 3800X, RTX 3060ti, 16gb RAM
- Acer Nitro 5 Gamer Laptop - 15,6 FHD IPS 144hz/ i7 10750H/ 32GB RAM/ RTX 3050Ti/1,5TB SSD
- Lenovo Thinkpad T14 G3 Golyóálló Üzleti Érintős Laptop 14" -50% i5-1250P 12Mag 16GB/512GB FHD+
- Samsung Odyssey G9 49" Oled 240Hz G-Sync, FreeSync VRR Gamer monitor Eladó
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro Max 256GB Blue Titanium -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, 100% Akkumulátor
- Csere-Beszámítás! Lemezes Playstation 5 Slim konzol!
- HATALMAS AKCIÓK! GARANCIA, SZÁMLA - Windows 10 11, Office 2016 2019 2021,2024, vírusírtók, VPN
- BESZÁMÍTÁS! MSI B760 i7 14900K 32GB DDR5 1TB SSD RX 9070 XT 16GB ASUS TUF Gaming GT501 CM 750W
- HP EliteBook 840 G10 - 14"WUXGA - i7-1360P - 16GB - 512GB - Win11 - MAGYAR - 3 év garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Gubek-Einste
Dr.NX
