Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45151) sztanozs válasza kezdosql (#45149) üzenetére


sztanozs
veterán

Szoveges adatbaziskezelot - mit kellene tudnia ennek? Vagy csak én nem értem a kérést?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#45152) energomatt válasza sztanozs (#45151) üzenetére


energomatt
senior tag

Igazad van. Excel.

(#45153) pc360 válasza energomatt (#45152) üzenetére


pc360
addikt

Wut?

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#45154) Arpee78


Arpee78
senior tag

Milyen program amivel a képek gyorsan letölthetők ezekről az oldalakról?

www.ldoceonline.com/dictionary/
www.collinsdictionary.com/dictionary/english/
dictionary.cambridge.org/dictionary/english/

Offline böngészőket próbáltam - pl Winhtt - de nem akarja letölteni.

[ Szerkesztve ]

(#45155) rioter


rioter
csendes tag

Helló!

Olyan egyszerűbb média lejátszó programot keresek, ami a népszerűbb hang és film formátumoknál megjegyzi, ha félbehagytam, vagy teljesen megnéztem/hallgattam az adott fájlt. Értsd, ha elindítom a lejátszási listát, vagy egyéni fájlt, a program jelzi, hogy mely fájlokat játszotta már egyszer korábban teljesen le, vagy melyiket hol hagyta félbe.
Az plusz jó pont lenne, ha nem csak szimplán elérési út szinten tárolná ezt, hanem mondjuk valami hash algoritmussal, hogy ha egy másik könyvtárba rakom a fájlt, akkor is megjegyezze, valamint, ha kiexportálható lenne a nyilvántartása, vagy külön fájlban tárolná, hogy gép újratelepítéskor ne vesszen el.

Köszönöm!

(#45156) energomatt válasza pc360 (#45153) üzenetére


energomatt
senior tag

Ha nem tudni mire kell, akkor ez alapfokon akár jó is lehet. Ha meg nem, akkor talán kiderülhet, hogy mire is kell valójában.

(#45157) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

Olyan progit keresek ami a kovetkezokre alkalmas.
Vga venti szabalyzas
lehetoleg kulon tudja kezelni a 2 es 3D folyamatokat
tobb profil keszitese es/vagy profilvaltasi lehetoseg

:R

(#45158) Cs1csó válasza detroitrw (#45157) üzenetére


Cs1csó
félisten

MSI afterburner és az ASUS GPU tweak

(#45159) detroitrw válasza Cs1csó (#45158) üzenetére


detroitrw
addikt

külön tudják választani a 2 és 3D alkalmazásokat?

(#45160) Cs1csó válasza detroitrw (#45159) üzenetére


Cs1csó
félisten

A GPU tweak-nek - még volt ilyen funkciója volt 2D-3D kapcsolója, a régebbi verziójában már régóta nem használtam de az MSI afterburner is tudja szerintem ott a képen 2D- 3D ha telepítésénél felrakod a RIVA tuner statistic server-t.

[ Szerkesztve ]

(#45161) C. s. válasza rioter (#45155) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Olyat tudok, ami megjegyzi, hol tartottál, de azt nem tudom, hogyan lehet elmenteni ezeket az adatokat belőle. Pl.: Jetaudio Basic, Kodi. (ingyenesek)

"egyszerűbb média lejátszó programot keresek"

A Kodi nem egy egyszerű kis program, visztont sokat tud.

[ Szerkesztve ]

(#45162) AtHoS válasza Cs1csó (#45160) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Biztos, hogy a venti szabályzásról írtál? Csak mert Rivatunernek semmi köze nincsen hozzá, ráadásul a képen amúgy sincs semmi ami 2D , 3D módhoz rendel profilt, de az Afterburner valóban tudja, lehet profilt rendelni 2D-hez és 3D-hez

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#45163) detroitrw válasza AtHoS (#45162) üzenetére


detroitrw
addikt

de a venti sebességet nekem nem akarja profilozni :(

(#45164) AtHoS válasza detroitrw (#45163) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Pedig azt írja a profil mentésnél, hogy menti a FAN beállításokat is

Viszont megnéztem és csak egyféle custom FAN profil beállítására van lehetőség :( tehát igazat ír, hogy menti :F

Viszont van lehetőség Manual venti sebességet bekapcsolni, amit el is ment a profilba, de 25% FAN sebesség alá nem lehet vinni, tehát ez vagy jó lesz 2D-re vagy nem....érdekes, hogy csak egy FAN profilt lehet megadni

read-only mode on the forum

(#45165) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
Hogyan tudnám letölteni ezt a videót A Brigád ?
Sokkal kényelmesebb lenne a TV-n nézni mint a monitoron.

köszi

(#45166) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok skacok!

Leírhatatlan ,hogy én mennyire utálom a Flac audio formátumot!
Minőség fogjuk rá ,de hogy nagyon hasznát sehol sem veszed ,az is biztos.

Normális ,ha lehet ingyenes ,audio converter-t tudtok nekem ajánlani ha szépen megkérlek benneteket? :U

Szép napot!

(#45167) Cs1csó válasza TechN7ne (#45166) üzenetére


Cs1csó
félisten

fre:ac de itt még ajánlva van pár: Alternative.to

Nem értelek szerintem az FLAC az egyik legjobb formátum magas minőséget tud hozni, ha pedig a minőség kevésbé fontos arra jó az MP3.

A többi formátum szerintem nem is releváns manapság, digitális vonalon.

(#45168) TechN7ne válasza Cs1csó (#45167) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Zene függő ,rengeteg bakelit és eredeti audio lemezek vannak a háztartásban ,zene szerkesztő programok ,apple kütyüi és még sorolhatnám hogy mi minden nem szereti a flac formátumot.
Flac egyfajta fake is ,egy eredeti audio lemez számonként max. 1411kbs (ez most így fejből ,lehet ha tévedek ,de nem sokat). Még is több flac formátum fent a neten 3100kbs is néha...
Hova ,megszerezték a kiadó által őrzött master anyagot ,vagy éppen egy bakelit anyagot digitalizáltak át (nyílván recsegne)? :N
Egyik sem ,vagy wav ,vagy inkább legyen valami normális (320kbp) mp3 ,egy stúdió környezetben azért érezhető a veszteség ,sokszor mp3-ból csinálnak flac formátumokat stb. ,parasztvakítás könnyen beesik e formátum hatásával.
Persze van a jó flac ,de már ahogy leírtam kezd elavulni.

Rá próbálok az általad ajánlott cuccokra ,és köszöntem a gyors választ! :R

(#45169) Cs1csó válasza TechN7ne (#45168) üzenetére


Cs1csó
félisten

Értem - nagyjából :DDD - olvasd végig a népszerűbb átalakítók leírását, mert nem biztos, hogy a legszimpatikusabb lesz az ami a legmegfelelőbb beállításokat tudja.

(#45170) TechN7ne válasza Cs1csó (#45169) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Minden rendben vele ,köszöntem még1x! :R

(#45171) pc360 válasza TechN7ne (#45168) üzenetére


pc360
addikt

Az egyik legegyszerűbb a CUETools és az EZ CD Audio Converter Free, ha már MP3-at szeretnél gyártani. Személy szerint foobar2000-rel konvertálok. Viszont ha jó a felszerelésed, észre fogod venni a különbséget. Ha telefonon zenélsz, akkor viszont mindegy.

A FLAC egy elég jó és nyílt formátum, amit gyorsan kezelnek a lejátszóprogramok, nem úgy, mint pl. az APE-t. Az, hogy az iPhone stb. nem kezeli (vagy teszem azt az OGG Vorbis-t, ami szintén egy free cucc), az a saját korlátoltságukat jelzi.

Az már más kérdés, hogy ki miből konvertál. Azért én egészen sok 24 bitessel is találkozom, és a jobb warez oldalakon (privát torrent oldalakon) loggal együtt leledzenek a release-ek, tehát nem MP3-ból készülnek.

Manapság már igencsak digitális korszak van, és sokszor az audioCD-nél jobb minőségben töltheted le a zenéket, hiszen a stúdióban is nagyobb sample rate-tel dolgoznak. Van pár albumom, ami eszement jól hangzik az akár 1500 fölöti bitrátával. Természetesen ezek FLAC-ban elérhetők, mivel az minőségromlás nélkül kisebb, mint a WAV. Szóval nem a formátummal van baj, hanem az idióta gyártókkal...

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#45172) energomatt válasza TechN7ne (#45168) üzenetére


energomatt
senior tag

Mi az, hogy kezd elavulni? A Flac formátumot átkonvertálhatod akármibe, veszteségmentesen is, vagy ha olyan az igényszinted akár Mp3-ba is, ha egyéni gondod van vele Nálam zenetárolási és zenehallgatási alapformátum.

(#45173) TechN7ne válasza pc360 (#45171) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Kiadónak pontosan: 44,100 kHz; 16 bit; Sztereó (olyan nincs hogy gyártó ;] ).
Így kell leadnunk a végleges zenét (én is előadó vagyok és az összes digitális platformon elérhetőek vagyunk). :)

Nagyságrendileg a három legismertebb: iTunes ,Deezer ,spotify .. és még ezen kívül 244 digitális platform létezik ahol megjelennek zenéink.
Stúdióban dolgozok ,zenékkel foglalkozok ,hivatásos előadó művész vagyok aktív 15 éve ,így vágom hogy max. mekkora minőségű zenét kaphat kézbe egy átlag zene hallgató.

:R

(#45172) energomatt

Aranyos vagy ,és méltányosságból el is árulom neked ,a Flac egyfajta "éles-csilingelő" hatást rak a zenékre ,ami valóban nincs is ott. De a zene lejátszó kütyükön segít ,így olyan hatása van mint ha jobb lenne ,de ne feledjük ,az nem az eredeti minőség.

[ Szerkesztve ]

(#45174) pc360 válasza TechN7ne (#45173) üzenetére


pc360
addikt

Én nem a CD minőségéről beszéltem, hanem a DVD-audióról, vagy a digitális terjesztésről, ahol vannak annál jobbak, akár 5.1-ben is. Az, hogy MO-on a kiadóknál, vagy ezeknél a tömeg streamer szaroknál nincs ilyen, az egy dolog...

Csak egy példa a nagyon sok közül: [link]. Másik példa: Tipper - Surrounded, és ez már egy 16 éves album. 2600+ kbps, 96000 Hz, 24-bit. Természetesen FLAC-ban.

a Flac egyfajta "éles-csilingelő" hatást rak a zenékre

Meg a nagy l...t. Max a lejátszód. A FLAC egy fájlformátum, a lossless pedig lossless, nem rak semmiféle hatást sehova. A WAV-ból konvertált FLAC tökéletesen egyezők, akárhányszor alakítgatod át egyiket a másikba.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#45175) TechN7ne válasza pc360 (#45174) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ez az oldal minden ,csak nem hívatalos. :)
Általam felsorolt platform nem engedheti meg magának ,hogy sz@rokat áruljon.

(#45176) pc360 válasza TechN7ne (#45175) üzenetére


pc360
addikt

Ha a bandcamp.com-ot nem ismered, akkor ott valami súlyos hiányosság van, ráadásul még a FLAC-okról is hülyeségeket beszélsz a megítélésem szerint.

Ha igaz lenne, amit mondasz, akkor ha a WAV-ból FLAC-ot gyártok, majd vissza, és megismételem 10x a folyamatot, egyre "csilingelőbb" lenne a végeredmény. De ilyen nem történik. Vagy a füled cseng, vagy a lejátszód kavar be. :)

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#45177) energomatt válasza TechN7ne (#45173) üzenetére


energomatt
senior tag

Az tény, hogy nem eredeti minőség, mert eredeti minőség nem is létezik. Még élő zene esetében sem (kizárólag akusztikus zene -lényegében klasszikus zene- esetén beszélhetünk egyáltalán erről), hiszen ott is az akusztikai tényezők jelentősen befolyásolnak sok mindent. Az hogy egy Flac mennyiben tér el adott esetben egy CD hangtól, az a kétféle lejátszó rendszer függvénye. A lehetőség mindkettőben közel azonos. Nem akarlak meggyőzni, csak ezeket a kommentjeidet mások is olvassák, akik esetleg elhiszik amiket írsz.

(#45178) helixP


helixP
nagyúr

Sziasztok!
Adott egy Elitbook és egy hozzá tartozó pen. Van olyan alkalmazás, ami a "papírra" vetett kézírást átalakítja szövegfájl-ra? Egyelőre Bamboo Paper-t használok, ahol ugyan jól lehet jegyzetelni és PDF-be exportálni, de ezzel be is fejeződik a story.
Előre is köszönöm!

(#45179) pc360 válasza helixP (#45178) üzenetére


pc360
addikt

Nem igazán.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#45180) ollie válasza helixP (#45178) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az Elitbook gyártójának kéne olyan programot készítenie. Androidra van, de ott sem utólag konvertál, hanem on the fly (Galaxy Note mobilok és egyes Tabok).

***

(#45181) Edorn


Edorn
aktív tag

Melyik Password Manager programot ajánljátok chrome-hoz PC-n (illetve androidon)?

Jöhet véleményézés is.

(link is jöhet, ahol leírják, ha lehet magyarul, hogy miképpen működnek ezek, miért és hogyan biztonságosak)

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#45182) helixP válasza ollie (#45180) üzenetére


helixP
nagyúr

pc360 Köszönöm a választ, ettől tartottam. A mostani szitu is már egy segítség, mert nem 10.000 felé vannak a jegyzeim, de azért még hiány érzetem van.

(#45183) Cs1csó válasza Edorn (#45181) üzenetére


Cs1csó
félisten

Úgy tudom jelenleg ez a legbiztonságosabb megoldás: KeePassXC

(#45184) ollie válasza Edorn (#45181) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én a SafeInCloud-ot használom már 1-2 éve, nagyon meg vagyok vele elégedve, de az androidos app fizetős (a PC-s ingyenes).

[ Szerkesztve ]

***

(#45185) ollie válasza Cs1csó (#45183) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez nincs androidra, ugye?

***

(#45186) Cs1csó válasza ollie (#45185) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez minden platformra van. Cross Platform, a linken amit küldtem ott van minden.

[ Szerkesztve ]

(#45187) ollie válasza Cs1csó (#45186) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azon az oldalon csak Linux, MacOS és Windows verzió van.

A Play store-ban sem található XC verzió.

[ Szerkesztve ]

***

(#45188) dqdb válasza ollie (#45187) üzenetére


dqdb
nagyúr

Keepass2Android

KeePass: eredeti alkalmazás Windows alá C#-ban .NET Frameworköt használva megírva (Linux alatt Monóval életre lehelhető), aktívan karbantartva
KeePassX: a KeePass 2.x fájlformátumát használó független alkalmazás C++-ben Qt-re építve (Windows, Linux, macOS), nincsen karbantartva
KeePassXC: az előbbi forkja, aktívan karbantartva
Keepass2Android: független fejlesztés, ami a KeePass 2.x fájlformátumát használja, aktívan karbantartva

A fentiek mindegyike open source, mindegyikhez van 2FA támogatás.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45189) ollie válasza dqdb (#45188) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez nem ugyanaz, ez az eredeti KeePass android verziója.

Viszont ha meg az összes tudja használni mindegyik adatbázisát, akkor mi értelme az XC verziót használni, ha androidon a gyengébb biztonságú app létezik csak? Mert ugye a leggyengébb láncszem határozza meg a biztonságot.

[ Szerkesztve ]

***

(#45190) Cs1csó válasza ollie (#45189) üzenetére


Cs1csó
félisten

A KeePassXC jobb mint a sima KeePass

(#45191) ollie válasza Cs1csó (#45190) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De az nincs androidra, és az volt az egyik feltétel.

***

(#45192) dqdb válasza ollie (#45189) üzenetére


dqdb
nagyúr

Közben bővítettem a válaszomat. Más fejlesztési programnyelv, más fejlesztő, azonban közös fájlformátum és közös feature-ök.

ha androidon a gyengébb biztonságú app létezik csak?
Mitől lenne gyengébb biztonságú az androidos app?

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45193) Cs1csó válasza ollie (#45191) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#45194) pc360 válasza ollie (#45191) üzenetére


pc360
addikt

A lényeg a kompatibilitás, még ha nem is ugyanaz a fejlesztő.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#45195) ollie válasza dqdb (#45192) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor mitől jobb az XC? Állítólag biztonságosabb, vagy mégsem?

***

(#45196) Cs1csó válasza ollie (#45195) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem felhőben tárolja az adatokat, egy olyan adatbázisban ami feltörhető. Amúgy most néztem már válaszolt dqdb ő ebben nagyon otthon van.

[ Szerkesztve ]

(#45197) ollie válasza Cs1csó (#45196) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Oké, de ha nem felhőben tárolja, akkor hogyan használod ugyanazt az adatbázist egyszerre PC-n meg Androidon?

***

(#45198) Cs1csó válasza ollie (#45197) üzenetére


Cs1csó
félisten

Megfogtál :DDD dqdb-ben bízom lehet ő fel tudja oldani ezt problémát.

(#45199) pc360 válasza Cs1csó (#45196) üzenetére


pc360
addikt

A sima Keepass sem a felhőben tárolja a jelszavakat, így nem ez a különbség. Jobb az XC fejlesztőbrigádja, multiplatform, a biztonság részét viszont nem ismerem.

ollie: Úgy, hogy vagy manuálisan pakolászod a telefonra az adatbázis másolatát, vagy valamilyen segédprogrammal. Akár felhőszolgáltatással is szinkronizálhatod azt, ha sűrűbben változik.

Érdemes az adatbázis létrehozásakor egy kulcsfájlt is generáltatni. Azt közvetlenül, a netet megkerülve pakold a telefonra! A kulcsfájl nélkül még a master jelszavad ismeretében sem nyitható az adatbázis, ezért az utóbbit mindegy, hogy milyen módszerrel szinkronizálod az eszközeid között.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#45200) kispx válasza pc360 (#45199) üzenetére


kispx
addikt

Azt azért tudjátok-e, hogy a KeePassXC-nek nincs 3rdparty security auditja, míg a sima keepass-t többen is auditálták.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.