Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#539) szitaati válasza Mokush (#538) üzenetére


szitaati
aktív tag

Na szóval a problémám az volt, hogy 2 partíciót szerettem volna a pendriveomra, a kisebbik legyen FAT32 az autórádió miatt, meg a maradék legyen NTFS-ben, hogy nagy fileokat is tudjak cipelni. Kaptam itt egy kis helpet, hogy a Windows beépített eszközével (Vezérlőpult -> Felügyeleti eszközök -> Számítógép kezelés) lehet partícionálni. Valóban lehetne, csak valamiért nem engedte az U3 leszedése után létrejött ,,egybepartíciót" törölni, hogy utána létrehozzak 2 másikat. Ekkor elkezdtem vadászni partícionáló progik után (az én Norton Partition Magic 8.0-ám csak merevlemezzel foglalkozik). Ekkor került a kezem közé a Paragorn Partition Manager legújabb verziója, ami már látta a pendriveot. Ezzel odáig jutottam, hogy a partíció törlését engedte felvenni a ,,joblist"-re, de utána már nem engedett partíciót létrehozni. Bevallom nagyon paráztam az egésztől, mivel korábban a Sandisk oldalán azt olvastam (amit az #502-ben be is másoltam), hogy nem ajánlott a partícionálás, mert tönkre is mehet a pendrive. Gondoltam azzal semmmire nem megyek, hogy a Partition Manager leszedi róla a partíciót, utána meg nem tudom megformázni se, mert ugye azt partíció nélkül nehéz. :DDD Aztán négy órányi góglizás után találtam ezt: http://www.uwe-sieber.de/usbtrouble_e.html
Ebben is a ,,On flash drive only the first partition works" rész az érdekes, ami nem pont a partícionálásról szól, de mégis ez volt a kulcs. Szóval végül megcsináltam az ebben a részben szereplő driver-es trükköt, minekután a Windows immár merevlemezként látta a pendriveot. (Ha nem megy az angol leírom nagyjából a cikk lényegét, de már így is litániát írok, nem hozzászólást. :((( ). Miután ez megvolt, gond nélkül ment a partícionálás Win alól a Számítógép kezeléssel. Annyi a para, hogy ha más gépre viszem, amin nincs fent a driver, akkor csak a kisebbik, FAT 32 partíciót látja az Xp. Vistán még nem próbáltam. Viszont a drivert kb. 2 perc feltenni, és utána előkerül a másik is.
Remélem érthető volt azért valamennyire. :B

"Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.