Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) vond válasza CactuS (#5797) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát, ha ez a cél, akkor inkább vegyenek egy jó külső vinyót. Gyorsabb is lesz, meg sokkal több cucc is fér rá.

Vaaaagy, ennyi pénzért már hálózatba (LAN és/vagy WIFI) köthető médialejátszókat is lehet venni. S akkor még másolgatni sem kellene. A PC-n megosztott mappákból leshetnék a filmeket a TV-n. Persze ez csak akkor működne, ha nem több különböző lakásról lenne szó.

Egyébként mi is így csináljuk otthon. :) Először nem értette a feleségem, hogy az a kis médialejátszó miért is lesz jó nekünk. Most meg már - kis túlzással - élni sem tudna nélküle. :D

(#5796) bul07: Igaz, hogy nem mind volt 64-es, de tapasztalatom szerint az S102-esek között nem nagyon van szórás. Általában mindegyik egy kicsivel a vállalt sebesség felett teljesít.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#5802) CactuS válasza vond (#5801) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nem tudom, hogy nekik miért pont pendrive kell. Azt is el tudom képzelni, hogy a cipekedéshez ideális mondjuk a kolesz/egyetem/lakások között, ennyire nem mentem bele. Médialejátszó jó dolog, de nem akarok belefutni olyanba, hogy ezt vagy azt nem játszotta le és én ajánlottam nekik. Apuka felé az volt a kiírás, hogy "kéne egy pendrive, minél nagyobb kapacitással." Kollégám meg kb belőtte az árat, hogy ennyiért még beleférne. :B

F790est sehol nem találok, csak iponban 2 év garival, az meg kicsit karcsú a 770es 10 évéhez képest. :(

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#5803) bugizozi


bugizozi
őstag

Gézengúz; bul07

Köszönöm, ilyenre gondoltam :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5804) bugizozi válasza bul07 (#5796) üzenetére


bugizozi
őstag

Létezik esetleg fehér színű? :B én nem nagyon találtam :(

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5805) Nabu


Nabu
aktív tag

Sziasztok! Pendrive vásárlás előtt állok ezeket néztem, szerintetek melyik pendrive a jobb?
- Corsair Flash Voyager GT Turbo 32GB USB 3.0
- Lexar JumpDrive P10 32GB USB 3.0
Böngésző, levelező és még sok portable program számára!
Néha csak usb 2-esként használva, mert nem minden gépen van még usb 3!

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#5806) zseniális19 válasza Nabu (#5805) üzenetére


zseniális19
csendes tag

Corsair kupakos, Lexar visszahúzhatós, sebességre Lexar a jobb, linken találsz összehasonlítást.
Gondolom külföldről rendelsz, mert idehaza nem találtam Lexart, mert akkor ebay-ről a Lexar árából kijön SANDISK EXTREME USB 3.0 64GB, szerintem azzal jobban jársz, sebessége annak is elég jó.

(#5807) Nabu válasza zseniális19 (#5806) üzenetére


Nabu
aktív tag

Mindkettő visszahúzhatós (kupakos nálam kizárt), nem lényeg a 64 GB a sebesség a lényeg!
Jól látom hogy a Lexar nem valami erős kis fájlok írásánál? Nekem pont ez lenne a lényeg mivel a böngésző is innen futna.

[ Szerkesztve ]

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#5808) theooracy


theooracy
aktív tag

Nos, ma megérkezett Hong-Kong-ból a SanDisk Extreme pendrivém. A rendeléstől számított 12. napon!!! Ez azért nem rossz... :K

[ Szerkesztve ]

(#5809) [CS]Blade2 válasza bul07 (#5777) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Kivárnám, de lehet nincs értelme. USB2-vel használnám, a 16GB-osnál valszeg nincs nagy kül., max nem gyorsabb a 760-nál,ha csak nem tér el valamiért a gyári értéktől. Szerintem mindkettő 10-12 között ír. Még az is lehet, hogy az első adag gyorsabb, mint a végleges, ami a 760-nál is volt. A 790 tokja még kicsit jobbnak is tűnik.

A franc tudja, hogy ilyenkor hogy dugul be a posta, az eladók az ünnepnap felhalmozott + megrendelést hogy küldik el, szóval az is zsákbamacska, hogy 15 vagy 40 nap múlva ér ide.

(#5810) CactuS válasza bul07 (#5792) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Válaszolt az Aqua, nem tud szerezni 790est, így lehet marad a soványka 2 év gari. A Corsair Flash Voyager igaz, hogy +3 év, de +20%-kal drágább is. Mondjuk a leírás alapján ez a Corsair Flash Voyager is tud 85 MB/s és 70 MB/s sebességet. Legalábbis papíron.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#5811) shadow1901


shadow1901
aktív tag

Nem volt hajlandó válaszolni a jól ismert eladó, így be kellett vonnom az Ebayt is, mielőtt holnap automatikusan záródik az ügyem.
(Remélem jól csináltam, hogy az "escalate" menüpontot választottam.)
5-1 a megérkezett és nem megérkezett rendelések aránya.

[ Szerkesztve ]

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#5812) zseniális19 válasza Nabu (#5807) üzenetére


zseniális19
csendes tag

Ja a turbo-ról beszélsz, hoppá, az nem kapható szerintem, ahogy olvastam visszahívta a Corsair, mert nem hozta az elvárt sebességet. Itt van is róla teszt.
A Lexar mások tesztei alapján tényleg lassú kis fájlok írásánál, nézd meg.
Még mindig a Sandisk Extreme-t ajánlom neked,és visszahúzhatós.

[ Szerkesztve ]

(#5813) bugizozi válasza bugizozi (#5774) üzenetére


bugizozi
őstag

Megjött \o/
4 db 760-as

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5814) zseniális19 válasza shadow1901 (#5811) üzenetére


zseniális19
csendes tag

Érdekes, kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a végeredmény, nekem 3 nap alatt válaszolt, aztán 2 hét után pénzt is visszaadta, majd írd meg légy szíves.

(#5815) shadow1901 válasza zseniális19 (#5814) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Május eleje felé írt, hogy sajnálja várjak 1--3 hetet. Vártam 2-t szóltam hogy nincs még itt, refund, (már bőven legkésőbbi megadott határidőn túl jártunk 3 héttel) május 23-24-én valamikor írt, hogy oké, május 27 előtt megkapom.
Holnap lejár ugye az ügy, közben volt olyan, hogy eltűnt az üzenet írása az eladónak, majd feltöltöttem egy paintes képet amiben ezt reklamálom, másnap már tudtam megint írni... Meg biztos ami biztos beleírtam a paypal mailem is. Ez 28. volt, meg írtam egyet még 30-án is.
Első megkeresésemre másnap válaszolt.

[ Szerkesztve ]

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#5816) Nabu válasza zseniális19 (#5812) üzenetére


Nabu
aktív tag

Köszi, azt hiszem ez lesz a nyerő, kár a Lexar-ért mert tetszett a fém tokozat, de a gyorsaság számít elsősorban nem a kinézet!

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#5817) CactuS válasza CactuS (#5810) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Végül belefért a keretbe a CORSAIR Flash Voyager 128GB is (HDD/SSD elvetve, mert lakáson kívül is kallódni fog). Köszönöm a segítségeteket.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#5818) Avicularia


Avicularia
veterán

Megjött a jetflash 790 32 gigás. Hát elsőre nem az a nagy szám. Total commander alatt 22 megával ír usb3-on :( Mindjárt csinálok bővebb teszteket.

(#5819) CactuS válasza CactuS (#5817) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Edit: Most hívtak, hogy mégse tudják szállítani, mert nincs a külső raktárban. :(

Bruttó ~ 27.000 környékén még ezt találtam: KINGSTON DataTraveler Ultimate 3.0 G3 128GB USB 3.0 Ezüst, 5 év Garanciával, elvileg 150/70-es sebességgel. Ez és ez alapján "kicsit" azért elmarad az elméleti maxtól. Ez még elviselhető lehet? (És nem 1-2 év garanciás)

Avicularia: Ez alapján akkor valószínűleg a 790-es 128 Gbos is hasonlót alkothat?

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#5820) bugizozi válasza Avicularia (#5818) üzenetére


bugizozi
őstag

a gyári értéke 90/25 szal ez reális

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5821) Avicularia válasza bugizozi (#5820) üzenetére


Avicularia
veterán

A 22 az nem 25, de meglátjuk. Megnézem másik gépen is.

(#5822) TaaT válasza Avicularia (#5821) üzenetére


TaaT
veterán

Megnéznék egy crystaldiskmarkot is róla. :)

Give them hell Ukraine!

(#5823) Avicularia válasza TaaT (#5822) üzenetére


Avicularia
veterán

Most fut :)

[ Szerkesztve ]

(#5824) vond válasza CactuS (#5819) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igaz, hogy egy ötössel több, de akkor már miért nem vesztek egy Kingston HyperX-et? Az elvileg 225/135-öt tud.

Mondjuk én még mindig azt mondom, hogy 2,5"-es külső ház, és bele vagy egy 120/128 gigás SSD, vagy egy 1 terás HDD.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#5825) TaaT válasza Avicularia (#5823) üzenetére


TaaT
veterán

Kicsit acélosabb írásra számítottam én is, de az olvasás azért nem rossz ezért az árért. :)

Give them hell Ukraine!

(#5826) CactuS válasza vond (#5824) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Szerintem is az lenne a jobb megoldás (Mármint ilyen másolós célre egy külső ház + HDD), de a kollégám gyerekeinek már voltak érdekes igényeik, nem én akarok az lenni, aki ezeket megtöri (Meg talán a pendrive kevésbé sérülékeny, mint egy HDD.)

Megint továbbítom, de azt hiszem rövidre zárom azzal, hogy melyik van nekik raktáron legalább 5 év Garanciával és az alapján válasszanak. Már így is sokkal több időt vett el ez a téma, mint kellett volna - és elnézést, hogy ennyit szekáltam itt mindenkit -. Ha esetleg lesz lehetőségem rá, akkor lemérem én is, hogy mit bír a kiszemelt darab. Bármelyik is legyen a végére.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#5827) bugizozi válasza Avicularia (#5823) üzenetére


bugizozi
őstag

USB2-n is csinálnál egy ilyen tesztet pls?! :B

:R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5828) bul07 válasza TaaT (#5825) üzenetére


bul07
nagyúr

Ilyen áron megéri , 760-ast már nem szabad venni mert ez azért csak gyorsabb
Azért az ígért 25MB/s elérhette volna az írási sebesség

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5829) shadow1901 válasza shadow1901 (#5815) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Ebay megoldotta, számomra kedvezően. Betar(totta)tatta az ígéretet. Paypal historyban már benne van, az mit jelent kb, mikor használhatom fel?

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#5830) Avicularia válasza bugizozi (#5827) üzenetére


Avicularia
veterán

Persze, topikjába feltettem az eredményeket. Nem vagyok maradéktalanul elégedett, azért a ráírt értékeket hozhatta volna.

(#5831) bul07


bul07
nagyúr

Tegnapi nap folyamán megjött a késő pen [link], 31nap alatt

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5832) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

64 GB-osban most melyiket ajánlott venni?
Ez pl.?
[link]

(#5833) [CS]Blade2 válasza bul07 (#5831) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

790 16G még mindig nem jött meg?

(#5834) bul07 válasza Kezdő vagyok (#5832) üzenetére


bul07
nagyúr

Ez nagyon jó ár egy 64GB-od példányért (8 939 Ft)
Arra azért számíts hogy garanciáztatás rémálom lehet , külföldi visszapostázás miatt

(#5833) [CS]Blade2
Sale date: 05/25/14
Jövőhéten azért már számítok rá , persze ha megint nem 31napra jön meg :DDD

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5835) Avicularia válasza bul07 (#5834) üzenetére


Avicularia
veterán

05.26.-án rendeltem a 790-est és 06.05.-én dobta be a postás. Igaz a svéd posta azért általában jobban teljesít mint a magyar.

(#5836) bul07 válasza Avicularia (#5835) üzenetére


bul07
nagyúr

Akkor lehet nekem is megjön kedden , én Bp-től 250Km lakok így pár plusz nap míg elér hozzám
Hopp most nézem te nem is magyar honba vagy :) (Tőlem 1600Km-re vagy :DDD , és biztos jó hűvös arra az idő, itt meg pusztulat meleg , hol van már a tél)

Amúgy is most a postával van egy érdekes gondom , az aprón árulok 760-kat , ma feladtam egyet Berettyóújfaluban fizetem 380Ft-ot és hogy mi a furcsa hogy itt helyben falun 415Ft-ot szoktam fizetni a postázásért, grammra egyforma levelek

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5837) cocka válasza bul07 (#5836) üzenetére


cocka
veterán

Hát sajnos nincs már ott se olyan hideg, mint amilyenre az ember számítana.

Íme: [link]

De pl. ha megnézed Norvégia északi részét, az már jóval hidegebb:

[link]

És bónusz ajándékként még ködöt is kapsz este felé. Mondjuk én csípném, ha csak 8-9 fok lenne, bár a szárazabb hideg kevésbé tűnik borzasztónak.

(#5838) Avicularia válasza bul07 (#5836) üzenetére


Avicularia
veterán

Kb. ugyanazok a hőmérsékletek szoktak lenni mint Budapesten, kivéve a nagyon meleg nyári napokat. Viszont itt ha jó idő is van a hideg szél sokszor fúj a tenger miatt. Emiatt érzi az ember hidegebbnek az időt, és emiatt nem lehet elmenni a legmelegebb nyári napon sem estére kabát vagy pulóver nélkül. Én jobban szeretem az itteni időjárást, mint az otthoni pusztulat meleget.

(#5839) cocka válasza Avicularia (#5838) üzenetére


cocka
veterán

Irigyellek. :) :B

Jaja szerintem az egyik legjobb a szélcsendes, mérsékelten hideg idő. Lehetőleg minél kevesebb párával.

[ Szerkesztve ]

(#5840) Avicularia válasza cocka (#5839) üzenetére


Avicularia
veterán

Köszi, de hidd el nincs rá okod :R
Páratartalom itt jóval magasabb mint otthon, ezért a 25 fok már igen melegnek érződik.

[ Szerkesztve ]

(#5841) bul07 válasza Avicularia (#5838) üzenetére


bul07
nagyúr

Én is a hűvös időt szeretem
Nem lenne nekem bajom a meleggel ha éjszak a 20fok alá esne a hőmérséklet

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5842) Kezdő vagyok válasza bul07 (#5834) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Sebességre lehet olyan jó,mint a 32 GB-os?

(#5843) bul07 válasza Kezdő vagyok (#5842) üzenetére


bul07
nagyúr

ipon oldalán a terméknél a hozzászólások között találsz tesztett

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5844) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Jetflash 730 jószar :DDD

Alias: Júzer error

(#5845) bul07 válasza -HajTömeg- (#5844) üzenetére


bul07
nagyúr

Szerencséd volt amúgy nézd meg TC-vel is mert a mért adat meg a valóság eltérhet

Megjött a 790 32GB pen és futtatom a teszteket
Érdekes hogy a 32GB-os példány jött meg hamarabb, mikkor két nappal korában rendeltem 16Gb-os példányt és az még nem jött meg

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5846) -HajTömeg- válasza bul07 (#5845) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Mármint mivel volt szerencsém és mi az a TC? :U

Alias: Júzer error

(#5847) bul07 válasza -HajTömeg- (#5846) üzenetére


bul07
nagyúr

Azzal volt szerencséd hogy hivatalosan 18MB/s kellene tudnia írni(Csomagolásán ez szerepel nem?)
TC=Total Commander

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5848) bul07


bul07
nagyúr

Transcend JetFlash 790 32GB teszt , hát jó jó de na

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5849) Avicularia válasza bul07 (#5848) üzenetére


Avicularia
veterán

Szerintem nem hozzák ami rá van írva, nekem is kb ennyit megy. Ha már ráírják akkor legalább azt hozza :(
Persze nem egy nagy összeg, de azt gondolom hogy ártól függetlenül tudnia kéne amit ígérnek.

(#5850) bul07 válasza Avicularia (#5849) üzenetére


bul07
nagyúr

Az a furcsa hogy a teszt programok alatt hozza a sebességet de adat másolásnál már nem

Bár lehet fog még változni a sebesség ahogy jön egy másik széria

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.