Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) Handball94


Handball94
aktív tag

Nekem a második pendrivom is gyorsan ideért sinceritytrading-től, márc. 17-én rendeltem és ma jött meg.

(#5452) bul07 válasza Frod (#5450) üzenetére


bul07
nagyúr

De azért ide ért :)

Téma összefoglalóban vannak linkelve a programok , telepít majd simán elindít, remélem erre értetted hogy hogyan
Én 1000MB-ra szoktam állítani

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5453) djyuri


djyuri
őstag

Üdv

Sajna meg kell osszak egy negatív tapasztalatot.

Korábban vásároltam jóféle pendrive-okat Ebay-ről és írtam is ide,hogy minden ok.
Gondoltam rendelek még,mert jó,ha van. Egy újabb 4db-os csomagot vettem [Sinceritytrading] -től.
Dec 18.-ikán.
De azóta semmi hír. Nem válaszol egyetlen levelemre sem. És hiába nyitottam panasz felé,az ebay lerendezte annyival,hogy az eladó nem tartozik azok közé,akikről panaszt tehetsz,ha nem küldik el a csomagot.
eBay Customer Support comments:
"This item is not covered by the eBay Buyer Protection."

Úgyhogy április 4.-ikén autómatikusan lezárul a panasz folyamat és buktam a pénzt.

Sajnos más egyéb negatív tapasztalatom is volt,bár nem pendrive,de jó,ha itt is látni.
3 db multimédia lejátszót fizettem ki neki

Ebből kettőt nem küldött el. Állítása szerint mind a három el lett küldve külön. De csak kettőről adott postakövetési számot. Az egyik megjött 5 hónap alatt. Elvileg a második az országhatáron volt 2 hónap után,de annak nyoma veszett. Ezt állítja a vám és a főposta. (ők ennyivel letudták) (és cseszegessem az eladót) A harmadikról semmi hír.
Nos ugyanúgy nem lehet panaszt benyújtani az illető ellen,mert ő se tartozik a fent említett eladók közé.

Amennyit fél év alatt buktam,már sokkal komolyabb cuccot is vehettem volna.

üdv.: Gábor

(#5454) CoolBoy323 válasza djyuri (#5453) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

"This item is not covered by the eBay Buyer Protection."

Micsoda?? :F :Y

(#5455) Teko001 válasza CoolBoy323 (#5454) üzenetére


Teko001
őstag

Nem lehet, hogy túl sokat vártál?

(#5456) Frod válasza bul07 (#5452) üzenetére


Frod
addikt

Igen arra. Mert a program megvan, csak sose tudom mire kell állítani. :)
Egyébként megformázva volt a dobozban, 29,9 GB-ot lát, és FAT32-ben van. Érdemes átküldeni NTFS-be?

Do you see the white shadow?

(#5457) djyuri válasza Teko001 (#5455) üzenetére


djyuri
őstag

Amikor elküldi egy kínai eladó a cuccot,eleve azzal kezdi,hogy 30-40 munkanapig is eltarthat.....ez kb két hónap..ennyi után szoktam reklamálni. És 90 napot enged az ebay....de mindegyik esetben 55-60 napon belül már reagáltam vagy érdeklődtem..sőt az érdeklődések 30-40 nap után megejtődnek.

CoolBoy323 A mondatot nem érted vagy Te is kiakadtál ezen? Mert én kiakadtam :S mert sajnos értem :(

[ Szerkesztve ]

(#5458) CoolBoy323 válasza djyuri (#5457) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Sajnos erte :Y

Ilyenrol most hallok eloszor :Y

(#5459) Teko001 válasza djyuri (#5457) üzenetére


Teko001
őstag

Ez a 90 nap biztos? Én 45-ről tudok a paypalnál, illetve szállítás legvégső napja + 30 napról az ebaynél

(#5460) bul07 válasza Frod (#5456) üzenetére


bul07
nagyúr

NTFS akkor kell ha 4GB-nál nagyobb fájlokat is másolsz rá

( #5459 ) Teko001
Igen így
Viszont egy ideig különbözött a .com meg .co.uk ilyen szempontból
Én arra gondolok hogy kicsúszott az időből visszont általában levelezéssel is ell lehwt érni a refundot

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5461) Frod válasza bul07 (#5460) üzenetére


Frod
addikt

A sebességes topicba csináltam egyet, csak nem tudom jól-e mivel azt sehol sem láttam, hogy a beállításoknál 0fill, vagy 1fill-re kell-e tenni. (Én nullával csináltam)

Do you see the white shadow?

(#5462) bul07 válasza Frod (#5461) üzenetére


bul07
nagyúr

Default-on kell hagyni, 0Fill-re SSD tesztelésekkor kell tenni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5463) Frod válasza bul07 (#5462) üzenetére


Frod
addikt

Köszöntem, új teszt lefuttatva, a megfelelő topicban korrigáltam a képet!

Do you see the white shadow?

(#5464) Teko001


Teko001
őstag

Csak egy gondolat: mondták többen is, hogy leellenőriztétek hogy eredeti, stb... De mi van akkor, ha a hamisító fog egy eredetit, és azt másolja le? Akkor mindegyik pontosan ugyan olyan számmal, de eredeti lesz, nem? Esetleg próbáltátok már összevetni egymás számát / aki többet rendelt összevetni nem volt-e ismétlés?

(#5465) CoolBoy323 válasza Teko001 (#5464) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nem mindegy, ha hozza azt a sebesseget, sot, tobbet is mint ami ra van irva, es a merete is jo?

Nekem tok m1 lenne, mi van rairva, ha az jo :U

(#5466) djyuri válasza Teko001 (#5459) üzenetére


djyuri
őstag

Inkább 60....valóban...egyébként csomagfeladás visszajelzésekor elkérem mindig a ral számot. Ott kellett volna gyanút fognom,amikor nem adott meg minden számot.
De kínából még sose jött meg egy hónapnál rövidebb idő alatt,így sose kételkedtem.

(#5467) a000


a000
őstag

Sziasztok!

Milyen pendrive-ot ajánlotok 32gb-os méretben, ami edigitalban is kapható? Kötve vagyok oda, mert kuponom van amit csak ott lehet levásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#5468) bul07 válasza a000 (#5467) üzenetére


bul07
nagyúr

Kingston DataTraveler R3.0 (DTR30) 32GB
Kingston DataTraveler Ultimate 3.0 Generation 3 (DTU30G3) 32GB

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5469) pietrrr


pietrrr
aktív tag

Sziasztok!

Milyen fájlrendszerre érdemes formázni egy nagyobb pendriveot? Nagyobb méretű fájlokat is hordoznék vele és csak win7 alatt használnám. Én azt olvastam, hogy erre az exFAT a legjobb. Nektek mi a véleményetek?

(#5470) vond válasza pietrrr (#5469) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha tényleg csak win7 alatt használnád, akkor valóban az exFAT lesz a nyerő. :K
Egyébként XP-n is lehet használni, csak fel kell tenni ezt.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#5471) csiben1


csiben1
tag

sinceritytrading-től ebayen elég gyorsan megjönnek a cuccok. Utóbbi két rendelésem, alig több mint 1 hét alatt megjött... Azért az nem rossz :K Korrekt eladó tényleg

You can walk straight through hell with a smile

(#5472) zseniális19 válasza djyuri (#5453) üzenetére


zseniális19
csendes tag

Üdv, azért tisztázzunk néhány félreértést, Ebay Money Back Guarantee minden eBay.com-on történt rendelésre vonatkozik, az én esetemben is érvényes volt Sinceritytrading-től és visszaadta a pénzem,
45+30nap a határidő eBay-en, 45+20nap Paypal-nál, 45 napon belül lehet írni az eladónak Ebay Resolution Center-en keresztül, hogy bajod van a rendeléssel és 30 napja marad hogy rendezze a problémádat, mert 30. napon már jelented eBay felé, hogy nincs megoldás és adják vissza a pénzed.
"És hiába nyitottam panasz felé,az ebay lerendezte annyival,hogy az eladó nem tartozik azok közé,akikről panaszt tehetsz,ha nem küldik el a csomagot, This item is not covered by the eBay Buyer Protection." A helyes fordítás, "Ez a tétel/áru nem védett az Ebay vásárlási védelme által. Tehát, ha ezt válaszolták, valószínűnek tartom, hogy lekésted a jelzési határidőt"

(#5473) zseniális19 válasza zseniális19 (#5472) üzenetére


zseniális19
csendes tag

Bocsánat, eBay-nél pontosabban a szállítási határidő becsült utolsó napja után 30 napon belül lehet Resolution Center-en keresztül felvenni a kapcsolatot az eladóval és így marad még plusz 30 napja az ügy megoldására, de 3.naptól lehet kérni az eBay-t, hogy avatkozzon be és fizesse vissza a vételárat,
tehát ha jól értelmezem Sinceritytrading-nél ez 42nap szállítás és ehhez jön a 2x30nap.
Részletes leírás

[ Szerkesztve ]

(#5474) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

[link]

sziasztok. Ez milyen lehet? most usb 2 vagy 3 ez ?

(#5475) bul07 válasza Sterilzona (#5474) üzenetére


bul07
nagyúr

USB2.0 [link]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5476) djyuri válasza zseniális19 (#5472) üzenetére


djyuri
őstag

Üdv

Ok.. De az első kettőt (két multimédia lejátszót) nem késtem le...
A második,amire tudott nekem ral kódot adni arra is már csak ezt az autómata választ kaptam még a 3.-ik megkeresésre is a főpostánál.
"Tájékoztatjuk, hogy a rendelkezésünkre álló elektronikus nyilvántartásunkban, az Ön által közölt RB533958080CN azonosítószámú küldeménynek csak a feladását látjuk, nem érkezett meg a küldemény Magyarországra.

Javasoljuk a feladó indítsa el a küldemény kerestetését a külföldi postaigazgatásnál a feladóvevénnyel."

Erre természetesen az eladó mit sem reagált :)

A pendrive-ot 2 nappal késtem le ezek szerint,ha naptári 45 napot nézem.
2013 Dec 18-án fizettem és 2014 febr 2.-ikán indítottam a panaszt.
Bár üzenetben jeleztem az eladó felé,de akkor ez nem számít bele.

(#5477) bul07


bul07
nagyúr

Megvan az első gyenge Transcend JetFlash 760 USB 3.0 32GB példányom
Teszt róla

Szerintem hibás darab, vagy csak gyengébb, nem tudom mi tévő legyek mert még azt se hozza ami a csomagoláson van(70/18), így egyértelmű hogy gond van
Visszaküldeni nem éri meg

A tesztelés is nehezen megy nagyon lassan indul meg

Remélem a következő hozza az elvárt szintet

Akkor lesz gond ha volt egy széria ami többet tudott sebességben, (pl a 780-as belsejét tették 760-ba véletlenül), és a újabb gyártásúak már nem hozzák azt

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5478) CoolBoy323 válasza bul07 (#5477) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

írj neki, és kérj rá full refundot

(#5479) shadow1901 válasza CoolBoy323 (#5478) üzenetére


shadow1901
aktív tag

"Visszaküldeni nem éri meg"

szerk:
Ilyenkor csak a lét küldi vissza az eladó? Vagy kicsit ferdíteni kell az igazságon? Nem azt kell mondani, hogy nem hozza az elvárt szintet, hanem nem is érkezett meg?

[ Szerkesztve ]

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#5480) CoolBoy323 válasza shadow1901 (#5479) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

írtam én, h küldje vissza??? :Y :Y :Y

(#5481) zseniális19 válasza djyuri (#5476) üzenetére


zseniális19
csendes tag

Szia, sajnos igen, ilyenkor a posta a füle botját se mozdítja, ha nem ajánlott a küldemény és véletlenül nem kapod meg a csomagot, tehát felesleges erőfeszítés, az eladó felé is egyből érdemesebb szerintem az eBay resolution centeren keresztül "I haven't got my pocket yet" opciót választani, mert ilyenkor határidő köti, hogy válaszoljon neked és plusz 30 napon belül mindenképp, ha nem jön meg a csomag, visszakapod a pénzed, tehát érdemes mindenkinek a határidőkre odafigyelni.
De akkor, mint #5473 írtam eBay-nél ez Sinceritytrading-re vetítve 42nap után még van 30napod case-t nyitni az ügyben, te pedig akkor 47.napon nyitottad, akkor miért nem fogadták el, ez érdekes???
Jó lenne azért ezt tisztázni velük, hogy miért, és verni az asztal, adják vissza a pénzt...

(#5482) zseniális19 válasza CoolBoy323 (#5478) üzenetére


zseniális19
csendes tag

De refund-ot nem kérhet hibásra, csak visszaküldéssel kérhet cserét tőle vagy a gyártóval javíttatja.
Esetleg az a két lehetőség választható, hogy eBay Resolution Center-en keresztül írni az eladónak, hogy a termék nem felel meg a leírásnak és eBay szabályzat szerint küldjön másikat helyette vagy refund-ot kérni vagy egyszerűen megírni, hogy nem kaptad meg a csomagot és refund-ot kérsz.

(#5483) shadow1901 válasza bul07 (#5477) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Megijedtem, randomra felbontottam egyet én is a cimborákéból. Hát ez sem a sebesség mintaképe. Bár az enyém jobb mint a tiéd. Meg megüti a minimum szintet.
1x100 USB3
88-22
81-6
8-0,1
7-0,1

[ Szerkesztve ]

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#5484) bul07 válasza shadow1901 (#5483) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát ez rossz hír
A jókon meg én balga túladtam , [link]

Most amúgy tesztelem , mértem ilyet is , utána megint egy lassút
Most TC-vel teleírtam, 19-20MB/s másolt rá, olvasás 40MB/s továbbra is

Fú de mérges vagyok :W

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5485) csiben1 válasza bul07 (#5484) üzenetére


csiben1
tag

Csak, hogy fokozzam a kedélyeket, amit tegnap eladtam 760-ast, annak is 18Mb/s körül volt a sebessége. Igazából ami a dobozra rá van írva, azt hozza, szóval a vevő egy szót sem szólhat... :U

You can walk straight through hell with a smile

(#5486) eames


eames
tag

Új pendrive-ot szeretnék vásárolni. Filmnézésre kéne leginkább, szinte minden nap lenne használva, törlés, másolás, van, hogy naponta többször is. Évek óta egy SanDisk Cruzer Slice 8GB-ot használtunk, nagyon elégedetten, de az most már maradna második pendrive-nak.
Újnak ezt néztem ki: http://ipon.hu/webshop/product/kingston_datatraveler_r3.0_16gb_dtr30_16gb/210018
És ezt: http://ipon.hu/webshop/product/sony_microvault_8gb_usb_2.0_fekete/215559

Igazság szerint jelenleg nem használnám ki a 3.0-t, a netbook-om csak 2.0-t tud, de hosszú távra tervezek és valószínű a következő gépben lesz 3.0. A kapacitással is ez a helyzet, eddig 8GB elég volt, de később ki tudja.
Ha tudtok pendrive-ot ajánlani amivel jobban járnék ár-érték arányban is, kérlek tegyétek.

(#5487) bul07 válasza eames (#5486) üzenetére


bul07
nagyúr

SONY-t felejtsd el lassú

DTR30 az jó választás
16GB-os és 32Gb-os teszt eredmények [link], [link], [link]

Viszont 16GB-os DTR30 ~6000Ft , a ADATA S102Pro 32Gb-os ~9000Ft teszt , tiéd a döntés

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5488) cocka válasza bul07 (#5487) üzenetére


cocka
veterán

DTR30 az jó választás

Az jó széles.

(#5489) djyuri válasza zseniális19 (#5481) üzenetére


djyuri
őstag

Szia

ez van :(

Hát pedig a tegnapi nappal lezárták,pedig írtam hozzá még bőven irományt a center felé már pedig nem oldódott meg a dolgom...

(#5490) shadow1901 válasza bul07 (#5484) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Ma elvitte az egyiket a cimborám, gyors tesztet csináltam sajnos nem írtam fel azonnal az eredményeket, de egész jól muzsikált.
1x100 USB3 emlékezetből:
100+-100+
80-60!! ezen el is csodálkoztam.
6-0,1
6-0,1

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#5491) bul07 válasza shadow1901 (#5490) üzenetére


bul07
nagyúr

Egyszerűbb lenne egy képet berakni, ezt most nem tudom értelmezni

De ha 40körüli az írás tartsd meg magadnak

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5492) shadow1901 válasza bul07 (#5491) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Pedig nem bonyolult, szépen sorban felirkáltam a számokat, ahogy a kép is mutatja. Mivel nincs kép, nehéz lett volna beszúrni.
Nem tudom melyik írásról beszélsz, de az egyik 100 a másik meg 60!! volt. Szóval tényleg jó lett volna :D Illetve nekem úgyis win telepítéshez kell, ahhoz meg olvasás kell. Majd még lesz 3 mérés, kíváncsi leszek azokra is. Igyekszem róluk képet is tenni.

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#5493) bul07 válasza shadow1901 (#5492) üzenetére


bul07
nagyúr

Az a plusz mínuszt nem tudtam hova tenni
Ha ilyen jól teljesített meg kellet volna hogy tartsad

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5494) cocka


cocka
veterán

Akinek sandisk extreme-je van, leírná, hogy hány centi az egész a dugót kipattintva? Úgy kb. 9 centire tippelek. Szóval szerintem az túl hosszú!

(#5495) bul07 válasza bul07 (#5484) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem értem most ilyeneket mérek ugyanazon a 760 32GB-on, több programmal is

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5496) shadow1901 válasza bul07 (#5495) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Megijedt, hogy visszaküldöd Kínába és megerőltette magát.

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#5497) vond válasza cocka (#5494) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Lemértem.
Kitolva 83mm, visszahúzva pedig 71mm hosszú a SanDisk Cruzer Extreme.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#5498) cocka válasza vond (#5497) üzenetére


cocka
veterán

És a hasonló méretű pendrive-okhoz képest ez nem tűnik túl hosszúnak? Nyilván nem azokhoz viszonyítom, amik csatlakozóstól együtt is max. 4 centisek.

(#5499) vond válasza cocka (#5498) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Bár nagyon változóak a méretek, de igen, az átlagnál azért hosszabb.
Az ADATA S102 Pro-m pl. 6 cm hosszú.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#5500) TaaT


TaaT
veterán

Egy pendrive-nak árt ha állandóan gépre van dugva? :)

Give them hell Ukraine!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.