Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) Lolka Bolka válasza jogle (#5050) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Akkor szerintem 32GB-t vegyél. Most még azt mondod 2 kör teszel meg, de később bánni fogod, hogy nem 32GB-t vettél és köröznöd kell. Szerintem legalább is :)
Itt van ez is. bul07 tud segíteni eladót ajánlani, ha ebay.

[ Szerkesztve ]

(#5052) bul07 válasza jogle (#5050) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha nincs messze egymástól egy hálózatra is tehetnéd őket és akkor még gyorsabban tudnád mozgatni az adatokat vagy nem is kellene hanem lejátszóval egyből arról a gépről nyitnád meg

Szerintem is 32GB vegyél ha sok adatott mozgatsz
PM-be írtam
De tényleg nagy kérdés a garancia mert itthon csak 5év van rá, jól át kell gondolni

Ha környezetedbe elpasszolsz pár 16GB-os ebay-es pent 5-700Ft haszonnal és egyből nagyobb a pénz keret :DDD

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5053) jogle válasza bul07 (#5052) üzenetére


jogle
csendes tag

A hálózatos megoldást már néztem, de sajnos nem megoldható, max a wifi, de akkor már jobban járok talán a pendrive-val. Az eladást meg megnézem még, lehet hogy megoldható. Mivel lusta vagyok ezért tudom, hogy egy idő után sokkalom a 2 kört, de még mindig jobb mint a 8 GB-os pendrive-al. Persze úgy néz ki, hogy a 32 GB-os lesz majd.

Köszönöm a segítséget.

(#5054) Lolka Bolka válasza jogle (#5053) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Jobban jársz a pendrive-val, mint a wi-fi-vel?:) Hát fene tudja...Ha sokat hordozgatsz, akkor én tuti wifit csinálnék a helyedben.

(#5055) cigam


cigam
félisten


Kicsit sorminta?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5056) Findzs válasza bul07 (#5035) üzenetére


Findzs
addikt

mégis akkor mit ajánlasz ha rendszeresen használok nagyobb fájlokat ? :U
ráadásul a tv nem szívleli az ex-fatot és régebbi gépben is használva van a pen?

évek óta használom így az egyik pen -emet napi szinten és semmi baja (corsair 32gb slider)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#5057) vond válasza Findzs (#5056) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A TV-k, egyéb külső eszközök exFat inkompatibilitásával nem lehet mit kezdeni, de Windows XP-hez van egy kis plugin, vagy mi, ami támogatást biztosít.

Amúgy én is azt mondom, ha még hamarabb tönkre is vágja a flash tárolókat az NTFS, akkor sem olyan vészes a helyzet. Egyrészt az SSD-k sem döglenek bele 1-2 év alatt magába a filerendszer tulajdonságaiba, másrészt pár ezer forintokról beszélünk, több éves leosztásban. Persze, sosem jó, ha valami tönkremegy, de mostanában már azért nem olyan nagy beruházás pár évente venni egy új pendrive-ot.

És ott van annak is a lehetősége, hogy veszünk egy 1,8 vagy 2,5 inches notebook vinyót, s belevágjuk egy jó külső házba. Tudom, drágább is, és méretileg is nagyobb, de nagyságrendekkel több tárhelyet kapunk ugyanannyi pénzért, és ráadásul szereti az NTFS-t is.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#5058) cigam válasza vond (#5057) üzenetére


cigam
félisten

Az SSD-k azért nem érzékenyek rá, mert ott a háttérben másfajta cellakímélő rendszer fut(static wear leveling), mint a pendrive-okon(dynamic wear leveling).
Abban igazad, van hogy nem a fájlrendszer miatt fog (lényegesen)hamarabb meghalni, és amelyikre 5 év, vagy élettartam gari van ....

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5059) bul07 válasza Findzs (#5056) üzenetére


bul07
nagyúr

A muszáj nagy úr
De felesleges leformáznia NTFS-re ha nem használja ki
ebay-ről rendelt pendrive-nál érdemes figyelni rá mert a garanciáztatás nem egyszerű
Az hogy adott corsair jól bírja jó, de lehet hogy más gyártmányok nem annyira

Amúgy megérkezett a Transcend JetFlash 700 USB 3.0 16GB
Csomagolásán 75/12 szerepel

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5060) Lolka Bolka válasza bul07 (#5059) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

És mi igaz a 75/12-ből?

(#5061) bul07 válasza Lolka Bolka (#5060) üzenetére


bul07
nagyúr

Reggel megyek hazza a melóból akkor tudom tesztelni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5062) harry


harry
veterán

Egy kis off, de talán képben vagyok, milyen memóriakártyát ajánlanátok, most ebayről? Vagy úgy kérdem, ez ellen van-e kifogás? [link] Méretben bőven elég, egy RPi alá lesz.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5063) Lolka Bolka válasza harry (#5062) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Szerintem ennyiért nem lesz kifogás, ha a céljaidnak megfelel. ;)

(#5064) harry válasza Lolka Bolka (#5063) üzenetére


harry
veterán

Hát ha tényleg class10, avagy nem dög lassú, és nem pusztul meg egy - két éven belül, onnan kezdve nekem jó :) Felhasználási cél tekintetében szintén rendben, már ami a méretet és kompatibilitást illeti.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5065) bul07 válasza harry (#5062) üzenetére


bul07
nagyúr

Én 16GB-ost vennék a helyedbe , mindig jól jön a nagyobb kapacitás, és csak egy ezressel drágább

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5066) Lolka Bolka válasza harry (#5064) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Itt jön az, hogy hibás terméket bármiből ki lehet fogni. ;) SanDisk, azért elég jó márka a "szakmában". Ha meg kell a 16GB, akkor vegyél olyat, te tudod az igényeidet most és a jövőben is...talán.

[ Szerkesztve ]

(#5067) harry válasza bul07 (#5065) üzenetére


harry
veterán

A "csak egy ezres" az +60% ebben az árban :) Bár gondoltam rá, de egyelőre nem kell, igazából 4GB is bőven elég lenne, akkor már inkább vettem kettőt, és mindkettőn más rendszer lesz, amiket lehet cserélgetni, próbálgatni, nekem most ez fontosabb.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5068) bul07 válasza harry (#5067) üzenetére


bul07
nagyúr

+1000Ft és dupla méret, így értettem
De ha nem kell ekkora méret akkor nem kell
Általábban 10-14nap alatt meg is érkezik tőle , de most ved figyelembe hogy Kínai újjév lesz és csúszás előfordúlhat akkár 7-10nap is

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5069) bul07


bul07
nagyúr

Na leteszteltem a Transcend JetFlash 700 USB 3.0 16GB

Hát nálam nem hozta a Transcend JetFlash 760 sebességét :(

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5070) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Üdv!

A KINGSTON DataTraveler Micro 64GB DTMCK/64GB (link) pendrive-ot néztem ki. Van-e ennél jobb ár/érték arányú?

Fontos szempont a mikro méret és a 64 GB.

Köszi a válaszokat.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5071) Lolka Bolka válasza leslieke (#5070) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

A sebesség, akkor nem számít? Azért ha 64GB-ot fel akarsz írni egy lassú pendrivera...hát szóval beleőszülsz. :) Mire akarod használni? Találtál-e más alternatívát?

(#5072) leslieke válasza Lolka Bolka (#5071) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

MP3-ak lesznek rajta, és erről hallgatnám a zenéket. Vagyis statikus adatok lennének rajta.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5073) bul07 válasza leslieke (#5070) üzenetére


bul07
nagyúr

1500Ft-al drágábban van Adata S102 ~50MB/s írással

De ajánlani inkább a KINGSTON DataTraveler DTR30/64GB lehetne (bár érdekes hogy tesztekbe ugyanebből a 32GB gyorsabb)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5074) leslieke válasza bul07 (#5073) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi, de magamat idézve: Fontos szempont a mikro méret

Ezek emiatt kiesnek. Utóbbiból egyébként a 32 GB-s megvan.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5075) bul07 válasza leslieke (#5074) üzenetére


bul07
nagyúr

Bele fogsz őrülni mire tele másolod , amúgy is kisebb fájlokat lassabban másolnak fel általában

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5076) leslieke válasza bul07 (#5075) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Egyszer felmásolom a zenéket, utána meg néha 1-1 új albumot. Ezt ki lehet bírni.

Ellenben a mikró méret azért fontos, mert nem szeretném, ha beletörne a pendrive a notebook usb-jébe.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5077) bul07


bul07
nagyúr

2db TRANSCEND JETFLASH 760 USB 3.0 16GB tesztje

Lehet van valami a gémmel mert mintha lassul volna 11hó vége óta , mert akkor még gyorsabbnak mérte a 760-ast, vagy megint másik széria van

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5078) Lolka Bolka válasza bul07 (#5077) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

kis fileoknál nem túl acélos. Nem lehet, hogy esetleg futott vmi a háttérben, ami bekavart?

(#5079) Jorge


Jorge
csendes tag

Sziasztok!
Üzleti adatok hordozásához kellene egy gyors, minél kisebb, min. 16 GB-os, KUPAKOS pendrive. Van valami ötletetek? Köszi.

(#5080) Lolka Bolka válasza Jorge (#5079) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Gyorsaság mennyire számít? Mennyire legyen kicsi?
Ez gyors. Én meg vagyok elégedve vele ;) Mondjuk nem úgy kupakos...

[ Szerkesztve ]

(#5081) Jorge válasza Lolka Bolka (#5080) üzenetére


Jorge
csendes tag

Köszi.
Bár látszik, hogy rutinos fórumozó vagyok, mert pont azt akartam kiemelni, hogy NE KUPAKOS legyen :)
Szóval jót ajánlottál

(#5082) Lolka Bolka válasza Jorge (#5081) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Arra azért figyelj majd, hogy egy pendrive bármikor megsérülhet, meghalhat, elhagyhatod vagy ellopják! ;) Ha kényesek az adatok, akkor védve rakd rá őket.!

Ezt a dolgot ismerem, mikor az ember pont az ellenkezőjét mondja, írja, mint amit akar! :D

[ Szerkesztve ]

(#5083) bul07 válasza Lolka Bolka (#5078) üzenetére


bul07
nagyúr

Csak ami szokott az futott a háttérben
Lehet hogy ahogy belakottam a w7 lassul kicsit

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5084) Lolka Bolka válasza bul07 (#5083) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

w7nél is bármi lehet, de érzésre nem kéne neki. :)

(#5085) dave118


dave118
senior tag

Helló!

SOS-ben lenne szükségem ma 16Gb-os USB3.0 as pendrive-ra. Valami értelmes írási sebességű kellene, lehetőleg fémházas, kupakos. Tudnátok ilyet ajánlani? esetleg boltot is a belvárosban ahol érdemes nézelődni. Ár 5-6k
Előre is kösz :R (sajnos nincs időm bújni a fórumot :( )

... Ami ami, az az.

(#5086) vond válasza dave118 (#5085) üzenetére


vond
MODERÁTOR

ADATA S102 Pro - fémházas, kupakos, olcsó, és viszonylag jó sebességű

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#5087) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Sziasztok!

Pendrive-ot vennék, a kritériumok a következők:

- USB 3.0
- 8 vagy 16Gb tárhely
- viszonylag gyorsan kellene, tehát az ebay most kiesik és marad a hazai kínálat
- többnyire kisebb méretű (1Gb alatti) fájlok szállítására lenne használva, időnként boot alapként Windows telepítéshez
- házból kitolható csatolófelületű pendrive-ot nem szeretnék
- nyilván kellemes sebességgel végezze a dolgát
- a maximum keret 4-5000Ft

Én az Adata S102 Pro-ra gondoltam első körben, de ha valakinek van jobb ötlete, tanácsa azt szívesen veszem, előre is köszönöm. :R

(#5088) vond válasza PR0JECTNR56 (#5087) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Jól gondoltad az S102 Pro-t. :K
Esetleg még nézz rá a Kingston DTR30-ra (hasonló tudásban és árban is).

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#5089) PR0JECTNR56 válasza vond (#5088) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Rendben, köszönöm. :R

(#5090) dave118 válasza vond (#5086) üzenetére


dave118
senior tag

Én is azt néztem így hirtelenjében.
Kösz :)

... Ami ami, az az.

(#5091) Brave_86 válasza Brave_86 (#4925) üzenetére


Brave_86
aktív tag

ezzel még tartoztam:
SanDisk Extreme USB3 32GB USB3-n (fat32):

(#5092) Lolka Bolka válasza Brave_86 (#5091) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Jól "szalad" ;)

(#5093) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

[link]
Erről mi a véleményetek...128Gb-os 20Dolcsiért.

(#5094) bul07 válasza Mr. Erikszon (#5093) üzenetére


bul07
nagyúr


Erős átverés szaga van 16Gb-ig reálisak az árak de utána már nem
Sőt a kingston honlapja szerint nem is gyártanak belőle 128GG példányokat
16Gb-ba már vettek innen, teszt, ebay-ről

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5095) albinolynx


albinolynx
őstag

Kereső nem adott találatot:

kingston DTM30 16GB-os verzió (4.100,- Ft).

Megéri, vagy maximum 5.000,- Ft-ig van jobb vétel?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#5096) bul07 válasza albinolynx (#5095) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát ha jól nézem 16GB — 70MB/s read, 10MB/s write
Ha teheted inkább ADATA S102 Pro, KINGSTON DataTraveler R30 16GB DTR30

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5097) snyper990


snyper990
őstag

12-én rendeltem 32 GB-os Sandisk Extreme pendriveot és egy ExpressCard "USB 3"-mas bővítőkártyát, mivel a laptopom 5 éves, és nincs USB 3-mas csatlakozóm. A pendrive-ot 13-án, a kártyát 14-én jelölték postázottnak, előbbi tegnap, utóbbi ma érkezett meg, szóval 12 munkanap jelenleg a Hong Kong-Magyarország út egy csomagnak.
A kártya driverét le kellett tölteni, és telepíteni, mert magától nem ismerte fel a gép (Win7 x64), de utána hibátlanul működik.
Csináltam tesztet a kártyán keresztül is, meg USB 2-es csatlakozón is.
USB 2:

"USB 3":

Nyilván meg sem közelíti a rendes USB 3 sebességét, de még így sem rossz szerintem, annyi pénzt megért a kártya. Így is kb. 2x-es sebessége van az usb 2-höz képest nálam olvasásban, meg amúgy is gyorsabb, érzésre is (az előző pendriveom egy 4 gigás Kingston DataTraveler volt, ahhoz képest 3-4x-es a sebesség, nekem ez most megváltás :) És szerintem nem rossz egy 5 éves laptoptól)

[ Szerkesztve ]

(#5098) albinolynx válasza bul07 (#5096) üzenetére


albinolynx
őstag

Nem nekem lenne, de egyik sincs az említett kettő közül... ):

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#5099) bul07 válasza albinolynx (#5098) üzenetére


bul07
nagyúr

Más üzlet is van
És rendelésre se hoznak , milyen bolt az?

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5100) albinolynx válasza bul07 (#5099) üzenetére


albinolynx
őstag

Annyira nem megyek a részletekbe, mert én írható dvd-t rendelek, a srácok meg hozzácsapnak ezt-azt és így elhanyagolható lesz a pk. (:
Lehet hoznak rendelésre, de nem várok.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.