Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) SRII válasza bul07 (#5948) üzenetére


SRII
őstag

Ezen agyaltam én is, de akkor ugyan úgy használom , tehát arra szeretnék kilyukadni ,hogy semmi hátrányom nem származik belőle?(másoláskor, esetleg dvd lejátszóban való lejátszás..stb..stb..)
köszönöm a segítségetek :R

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#5952) bul07 válasza SRII (#5951) üzenetére


bul07
nagyúr

Egyes elavult eszközök nem szeretik a NTFS-t , ennyi hátránya van

Amúgy nézegetem ezt az új lenyomat ellenőrzős pent , érdekes kütyü , kár hogy nagyon drága
TRANSCEND JetFlash 220 [link], [link]
De hogy elvolt mindenki ájulva hogy telefonba új lenyomat olvasó, mikkor ez meg évekkel korában kapható volt már ;] :DDD

Annak aki kényes adatokat hordoz , igen jól jöhet
Itt egy írás róla (elég régi azóta lehet hogy jó Firefoxszal is)
Videó

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5953) cocka válasza bul07 (#5952) üzenetére


cocka
veterán

régi lenyomatot is tud ellenőrizni? :D

(#5954) Madw


Madw
csendes tag

Kis tapasztalat megosztás az egy hónapja érkezett Transcend JetFlash 760 32Gb-ról... Nem mind arany, ami fénylik, na!

Egy hétig gond nélkül üzemelt, aztán egyszer csak elszállt róla a partíció. Utána egyre kevésbé akarta felismerni több gép is. USB2 és USB3 portokon is. Végül már a Windows lemezkezelő sem látta sehol. Ezután jöttek a particionáló programok. Egyedül az Easeus Partition Master 10 volt ami érdemben tudott vele foglalkozni, de az is állandó hibákkal elszállt mikor létrehoztam a partíciót újra.
Az ellenőrzés hibát nem talál a meghajtón.
Több nap szívás, formázgatás után egy kompromisszumos megoldás született: lecsíptem a partíció kezdetéről és végéről is 1-1 Gb-ot, így azok nincsenek használva. A fennmaradó hely is bőven több mint a semmi. :( Ilyenkor ha bedugom a Windows nem mond semmit, nem ad neki betűjelzést. Jön az Easeus. Vele adok neki betűt, de hibát ír ki, hogy nem hajtható végre. Ennek ellenére a gép ezután látja a meghajtót. Legközelebb ugyanez a módszer, ha használni akarom bedugás után.
Szerencsére csak video lejátszásra kell egy LG tévéhez, szóval arra ez így megfelel. A TV gond nélkül viszi.

Lehet garanciában el tudnám intézni a cserét, de túl nagy macera visszaküldözgetni Kínába. Nem ér annyit az egész. Amit helyette küldene az meg majd jó elveszik és duplán bukom. Az viszont biztos, hogy ezután a sinceritytrading-től nagyon meggondolom, hogy rendeljek bármit is még.

(#5955) chester91 válasza bul07 (#5950) üzenetére


chester91
senior tag

Köszönöm, ezt nézegettem én is :))

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#5956) bugizozi válasza bul07 (#5950) üzenetére


bugizozi
őstag

Korábbi ajánlásodra rendeltem egy ilyet. Mennyi idő mostanság mire ez megérkezik?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5957) TaaT válasza Madw (#5954) üzenetére


TaaT
veterán

Az gondolom nem vigasztal hogy te vagy az első akitől azt hallom hogy hibás a termék. :B

És igen, lifetime gari van rá (azaz amíg gyártják a cuccot) a posta meg bő 1000ft lenne kb elsőbbségivel. :)

Give them hell Ukraine!

(#5958) silboy válasza Madw (#5954) üzenetére


silboy
aktív tag

Regisztráld a Transcend oldalán a terméket és írj nekik,hogy elromlott,hátha felajánlanak valamilyen megoldást a postázgatáson kívül,mint más gyártó a hibás memóriakártyák esetében.

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#5959) silboy válasza bul07 (#5950) üzenetére


silboy
aktív tag

Ez minőségibb darab mint a 760-as vagy ugyanolyan gagyi műanyag?

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#5960) bul07 válasza bugizozi (#5956) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát változó
Szerintem ha van neki raktáron akkor 12-14nap ha viszont nincs akkor lehet 20-25 is, nekem most 2db 790 16Gb-os példány 17 napja van úton, ha holnap nem érkezik meg akkor hétfőn már 21napnál fog járni

(#5959) silboy

790 keményebb műanyag és nem is lötyög annyira mint a 760-as

Én is pont a minap nézegetem hogy hogy lehetne írni garanciázás ügyében, de letettem róla mert az angol tudásom kevés , fordítóval hát ...

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5961) bugizozi válasza bul07 (#5960) üzenetére


bugizozi
őstag

Köszi! :R

Angol totyikban valószínű segítenek neked gari ügyben ;)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#5962) cocka válasza bul07 (#5960) üzenetére


cocka
veterán

hogy hogy lehetne írni garanciázás ügyében, de letettem róla mert az angol tudásom kevés

Én úgy szoktam az ilyesmit, hogy mielőtt írok elolvasom, hogy van-e valami ugatás a warrantyról, aztán megpróbálom értelmezni és csak ezután írok az illetőnek, ha valami nem világos.

Gondolom joggal feltételezik, hogy a kellő angoltudás birtokában vagy, amikor pl. termékleírásokat olvasol vagy véleményeket a termékről netán a webáruház ír neked üzenetet stb.. ÉS x.y.-nak kifizetsz honlapon keresztül egy terméket.

Ezek az infók persze nem nyújtanak teljes biztonságot, de sok "átbasztak" típusú probléma elkerülhető, ha mondjuk érted is, hogy miről van szó.

(#5963) Soma01


Soma01
veterán

Az ebay-ről milyen 8Gb-os flash meghajtót ajánlotok aminek jó az olvasási sebessége? Win telepítések lennének róla futtatva és kellene vagy 4db. Szóval az írási seb. nem annyira fontos.

(#5964) bul07 válasza Soma01 (#5963) üzenetére


bul07
nagyúr

790-et mondanám
Viszont én nem 8GB-sat vennék hanem 16GB-ost
+500Ft és dupla akkor tárhely, oké hogy telepítésnek a 8 is sok de ha nincs olyan munkád hogy napi 8 órában telepítesz akkor jól jöhet a dupla tárhely máskor

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5965) King Unique válasza bul07 (#5952) üzenetére


King Unique
titán

Meg annyi, h elvileg a naplózás, folyamatos írkálás (flash memóriák nem szeretik) miatt "hivatalosan" hamarabb kinyírja. Van vkinek konkrét tapasztalata ez, mármint NTFS miatti élettartam rövidülés, hirtelen tönkremenetel kapcsán, v csak kacsa :F Mármint gondolom nem tesz neki jót, de pár-néhány évet gondolom csak kihúznak így is.

Akit érdekel:
PC World júniusi számában is van egy pendrive tesztféleség (Lexar Jumpdrive, Sandisk Cruzer Extreme, Patriot Supersonic Magnum, Sharkoon Flexi-drive Ultimate stb.) 32 és 64 GB-osokkal a terítéken.
Bár nagy újdonságokat nem mondanak, több infót olvasni itt PH-n a 2 topikban pár óra alatt... :D

[ Szerkesztve ]

(#5966) Soma01 válasza bul07 (#5964) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi! Ez jó ár érte! Ingyenes szállítás és usb 3.0 16 GB ! Ez igen!
Amúgy itt a usb kulcsoknál is van olyan mint az SSD-knél, hogy van benne valami vezérlő ami mindig más memória területre ír, hogy maga a memória chip egyformán használódjon (el)? Úgymond elosztja a terhelést.

(#5967) zseniális19 válasza King Unique (#5965) üzenetére


zseniális19
csendes tag

Igen, NTFS többet használja, de én például NTFS-sel már 4 éve használok pent, pont kompatibilitás miatt, még mindig megy, de lehet exfat-re is formázni, az fat32 utódja, csak azt nézd meg, hogy a készülékek, amibe használod a pent, melyik fájlrendszert támogatják.

(#5968) King Unique válasza zseniális19 (#5967) üzenetére


King Unique
titán

Értem, tehát akkor azért bírja, de nyilván nem feltétlenül a legjobb neki.
Csak PC-n, notin használom javarészt, tehát exFAT (ez nem naplóz írkál rá, gondolom) ilyen szempontból nem lenne gond, újabb Windows-ok kezelik, max XP nem.
Köszönöm az választ! :R

(#5969) SRII


SRII
őstag

sziasztok!
Múltkor tanácsot kértem azzal kapcsolatosan,hogy 4gb nagyobb fájlt nem tudtam másolni a 32gb pendrive -ra! Ez ugye a fat rendszer korlátai miatt voltak.
Javaslatotokra formáztam ntfs -re, a különbség megdöbbentett, eddig usb 2.0 proton (win 7)a pendrive 25-30 mb/s volt képes másolni az adatokat, ami a régi tárolómhoz képest igen gyors, de most ntfs re formázás után 45-70 MB/s sebességgel másol usb 2.0 csatlakozóval (win 7),ami nagyon gyors, sőt akkora adatokat másolhatok amekkorát akarok.
Köszönöm még1x a segítségeteket.

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#5970) pietrrr válasza SRII (#5969) üzenetére


pietrrr
aktív tag

Te valamit nagyon (túl) jól csináltál :DD
Link :C

(#5971) chester91 válasza pietrrr (#5970) üzenetére


chester91
senior tag

Én értem, hogy a wiki nagyon kéznél van, és hogy ellenőrzött éppen ez a tartalom, de ne erre hagyatkozzunk már, akkora ökörségeket írnak néha benne, hogy "öröm" olvasni, még ha ez most kivételnek is számíthat (bár nem olvastam végig teljesen). Bárki szerkesztheti a tartalmakat rajta kénye-kedve szerint.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#5972) pietrrr válasza chester91 (#5971) üzenetére


pietrrr
aktív tag

Tessék az első három találat a magyar és angol wikin kívül:
Link1
Link2
Link3

Egyébként meg nem tudom miért kell annyira ekézni úton-útfélen a wikit. Persze, vannak hiányos cikkek (főleg a magyar wikin), de alul ott vannak a hivatkozások, ha annyira kritikus vagy, mindent leellenőrizhetsz. Na és persze azon túl, hogy wiki a barátnőd, gugli a barátod :D

(#5973) chester91 válasza pietrrr (#5972) üzenetére


chester91
senior tag

Azért, mert nem hiteles forrás, és vannak olyanok, akik nem néznek utána, sőt, azért jönnek ide, mert vagy egyáltalán nem értenek hozzá, vagy lusták utánakeresni. Ezek szerint nem volt nehezebb linkelni autentikus forrást :)

Nem baszogatni akarlak, távol álljon tőlem, de egy ennyire szenny oldalt tájékoztatás céljából nem jó linkelni. (Több alkalommal találkoztam hibás írásokkal, félrevezetéssel.) Sosem szerettem, és nem is fogom, egy logout cikk sokkal inkább megfelel, főleg a ph fórumon :P

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#5974) giz


giz
csendes tag

Sziasztok!

Pendrive vásárlás előtt állok. Ár-érték arányban közel a legjobbat szeretném kiválasztani. Ahogy visszaolvastam a fórumon a Transcend JetFlash 790 64GB-ot ajánljátok a legjobban. De ahogy nézem a Kingston DataTraveler 100 G3 64GB sem lenne egy rossz vétel. Mégis melyik a jobb vagy mi lehet a különbség köztük, mert én nem látom? Áruk kb. ugyanaz.

Kingston DataTraveler 100 G3 64GB

Transcend JetFlash 790 64GB

Illetve ha Transcend, akkor az ebay-en lehet venni a 6.500,- körüli hirdetőktől is vagy inkább - amiből több is van - 8.000,- felettiektől, mi a tapasztalat?

Nagyon köszi!

(#5975) bul07 válasza giz (#5974) üzenetére


bul07
nagyúr

Attól az eladótól ved akit én is meg mások is linkeltünk

790 olcsó de elég lassú

DTR30 kicsitt drággáb de majd 3-4x-se az írási sebessége

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5976) bul07


bul07
nagyúr

Nem késik rendelésetek sinceritytrading-től
10-én rendelt pen még nem jött meg, de van még 15-ről 16-ról és 22-ről ezek se jöttek még meg

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5977) TaaT válasza bul07 (#5976) üzenetére


TaaT
veterán

Detto. :(((

06.17.-én lett feladva és még semmi...

Give them hell Ukraine!

(#5978) cocka


cocka
veterán

Egyet nem értek. Ilyeneket miért nem a dxről rendeltek? Ugyanúgy Kínából jön, ugyanúgy olcsó, de cserébe legalább van tracking.

(#5979) bul07 válasza cocka (#5978) üzenetére


bul07
nagyúr

790 32Gb esetén a DX.com 2$ drágább
Én itt az aprón kb ekkora haszonnal árulom , és ez is azét van mert áll benne a pénzem

Így nézve mindegy lenne ha tőlem vennéd (bár a posta még rájön :) )

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5980) TaaT


TaaT
veterán

Nekem a Taiwan-i rendeléseim jönnek meg utóbbi időben rohadt gyorsan. :)

Give them hell Ukraine!

(#5981) bul07 válasza TaaT (#5977) üzenetére


bul07
nagyúr

Na ennek már fele se tréfa ma se jött meg , hétfőn meg már 27 napos lesz

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5982) silboy


silboy
aktív tag

Múlt hét hétfőn rendeltem sinceritytrading-től,ma megyek érte a postára.

[ Szerkesztve ]

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#5983) TIT


TIT
veterán

Sziasztok!

Szeretnék egy jó és gyors pendrive-ot 3d-s filmeknek,ezt néztem ki,jónak tünik.
[link]

(#5984) bul07 válasza TIT (#5983) üzenetére


bul07
nagyúr

Jó lesz csak egy dolgon gondolkozz el, megér e +2800Ft-ot +32GB, mert a 64GB-os verziója 10 830 HUF

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5985) TIT válasza bul07 (#5984) üzenetére


TIT
veterán

Köszi.
Nem akartam átlépni a 10000-es álomhatárt.

(#5986) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

sziasztok!
nem pont vásárlással kapcsolatos, de ezt a topikot ismerem ...
az történt, hogy valami lett a adata usb 3.0 pendivommal. Bedugom, ki írja hogy hazsnálatra kész stb. Aztán nem látja. Bedugtam több helyre, 1.1 be, 2.0 ba és 3.0 ba is. Sehol sem látja. Kuka ? Lehet valamit tenni ?

(#5987) edari


edari
őstag

Múlt hónapban vettem egy Jetflash 780-as pendrive-ot, ma pedig megvettem az első ssd-met, hát gondoltam uccu neki win install pendrive-ról. Nem mértem az időt, de kb 5-6 perc alatt üdvözölt a windows asztala. :DDD

(#5988) TIT válasza edari (#5987) üzenetére


TIT
veterán

Az kemény :D
Rámásoltad a pendrivera a fileket vagy bootolható pendrive-ot csináltál?

(#5989) edari válasza TIT (#5988) üzenetére


edari
őstag

Bootolhatót csináltam belőle. Beleraktam az usb3 drivert a telepítőbe, és így nem volt akadálya a win7 installnak.

(#5990) Soma01 válasza edari (#5989) üzenetére


Soma01
veterán

Tudnál egy linket adni, hogy hogyan kell ezt csinálni?

(#5991) TIT válasza edari (#5989) üzenetére


TIT
veterán

Minek beletenni az usb 3 drivert?Anélkül nem menne 3.0-án?

(#5992) Mercutio_ válasza TIT (#5991) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5993) edari válasza TIT (#5991) üzenetére


edari
őstag

Nem, win7-be alapból még nincs benne.

(#5994) zseniális19 válasza Sterilzona (#5986) üzenetére


zseniális19
csendes tag

Szia, Lemezkezelőben nézd meg, látja-e a Windows. Futtatás:diskmgmt.msc , mert lehet csak másik betűjelet kell neki adni például. Ha fontos adatok is vannak rajta és az előző nem oldja meg, próbálkozz másik gépben vagy adatmentő progival vagy ha nincsenek, formázd le a lemezkezelőben.

[ Szerkesztve ]

(#5995) andatti


andatti
senior tag

Sziasztok!
Jó sok kihagyás után újra itt... :)
Érdeklődnék, hogy 16, illetve 32 Gb-os pendrive-ban mit ajánlotok. (ajándékba lenne).
Idő nem számít, lehet ebay-es, minél olcsóbb, de minőségi darab, filmeket sorozatokat vinnék rajta, azokat kéne másolni, szóval inkább nagy méretű fájlokhoz kellene. /Igazság szerint nincs kedvem egy 10 évados sorozatot 2 Gb-onként elvinni... :D :D /
Természetesen megbízható eladótól...

(#5996) bul07 válasza andatti (#5995) üzenetére


bul07
nagyúr

Szokott eladó TRANSCEND 790

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5997) andatti válasza bul07 (#5996) üzenetére


andatti
senior tag

Köszi a Tőled már megszokott, gyors választ... :)
Erre gondoltál? Mert a linked nekem túl általános... és kérdezem is, hogy 2,0-án mennyivel tud "zúzni"?

(#5998) bul07 válasza andatti (#5997) üzenetére


bul07
nagyúr

Igen ara gondoltam
Itt a tesztem

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5999) andatti válasza bul07 (#5998) üzenetére


andatti
senior tag

köszi! :)

(#6000) TIT


TIT
veterán

Adata gyorsabb és jobb minőség.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.