Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kolondrum

    félisten

    válasz RudY #67582 üzenetére

    A fűtés optimalizált mindenféle fűtéssel megáldott japán megfelelő Kw-os egyszerűen olyan drága amit nem vagyok hajlandó kifizetni, még ha ki is tudnám. Abszurd lenne szereléssel. Milla felett és ezek jellemzően 3.5Kw-os hűtés oldallal rendelkeznek csak. Fogtam a témát és egy átlagos, de japán csendes, de gyári adat szerint is -20 / +24 között használható full átlagos klímát néztem. 30kg feletti kültérije van, 4.2-es hűtés, 5.4Kw fűtés oldallal, 4.7 SCOP. A gyári specs szerint amit amúgy igen nehéz volt előbányászni a neten, jó lesz. Legszállítás, zaj stb alapján jó lesz. Várom h legyen belőle MO-n. Se a Kw, se márka, de legfőképpen a típusa nem gyakori itthon. Specs szerint bizonyos külső hőmérsékleteken (talán +7 fokon) rosszabb hatásfokkal dolgozik mint az itthon ismert verziója, de bízom benne, hogy ha követem az elvet, hogy viszont minél kisebb a negatív oldali hőfok ahol még megy, annal jobban járok szumma. Alig van 10Kwh a szezonális fogyi pluszban az ismert típus meg e között és alig 20W-al eszik többet papíron ebben a +7 fokban mint az. A légszállítása is kisebb kicsivel.
    A külső fűtés kiépítése nem jelent gondot (ha kell), ennek megoldása kis agyalás után menni fog. Eleve úgy kérem a szerelést, hogy lesz kifelé egy lezárt 16-os cső a külvilág felé, mert bentről menne a vezérlés a fűtésnek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés