Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12051) laszlo168 válasza huppancs89 (#12050) üzenetére


laszlo168
senior tag

Azt még nem néztem, majd utána nézek.
Csináltam pár felvételt, igaz itt elég ramaty idő volt, az akadás a joutube miatt van
1
2

(#12052) huppancs89 válasza laszlo168 (#12051) üzenetére


huppancs89
tag

JÓ kis telep :C

(#12053) Calibra72 válasza laszlo168 (#12051) üzenetére


Calibra72
aktív tag

25 fps-el vetted fel, vagy csak a szerkesztő progival kreáltad a 25 fps-t ?

(#12054) Calibra72


Calibra72
aktív tag

Amúgy most vettem egy Panasonic HC-V270-es kamerát. Túl sok időm még nem volt kipróbálni, de azért egy tesztvideót idebiggyesztek :)
Az 50 fps miatt a gyengébb pécéken akadozhat a lejátszás, tapasztalatom szerint youtube videók nézéséhez a Chrome a leggyorsabb böngésző. Vajon miért ? :) /Meg persze a Google maps is sokkal simábban fut a Chrome alatt :)/

(#12055) huppancs89 válasza Calibra72 (#12054) üzenetére


huppancs89
tag

Nem rossz, de lemaradt a "fel búcsúcsókra cimborák". :DD

(#12056) laszlo168 válasza Calibra72 (#12053) üzenetére


laszlo168
senior tag

szerintem a youtube teszi 25 fps-re a felvételt.
Igaz én a leg gyengébb módban vettem fel 50i-be, a 50p az brutál sok helyet foglal, és felesleges is nekem.

[ Szerkesztve ]

(#12057) djnice válasza laszlo168 (#12056) üzenetére


djnice
veterán

A jövőre nézve inkább 50p-be vegyél fel mert bánni fogod.

(#12058) laszlo168 válasza djnice (#12057) üzenetére


laszlo168
senior tag

Ez a kamera semmivel nem vesz fel jobb képet 50p-ben, sőt akárhogy állitom ugyan olyan a képe egy 47-es lcd-n

(#12059) jozsef m.


jozsef m.
tag

Kis összevetés, a SONY érzékelők méretének demózására :
HDR CX 220e - 1/ 5.81 : [link]

DSC HX 400V - 1 / 2.3 : [link]

ILCE 500 - SONY APSC :[link]

[ Szerkesztve ]

(#12060) djnice válasza jozsef m. (#12059) üzenetére


djnice
veterán

Ezt a különbséget napfényben és youtube-on nem lehet demonstrálni. Beltérben kell és nyers fájlokkal.

(#12061) Calibra72 válasza laszlo168 (#12058) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Ha fogod a kamerát és körbe leírsz vele 360 fokot 7-8 másodperc alatt, akkor látni fogod a különbséget.

(#12062) Calibra72 válasza laszlo168 (#12056) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Már értem.
A helyedben nem használnám az 50i módokat, /interlace/ csak az 50p, 25p módokat. A youtube nem játszik le i-s videót, vagyis miután feltöltötted az 50i-s videódat, átkódolta 25p /progresszív/ módra. Az 50i azért nem jó, mert ilyenkor 50 félképből rakja össze az anyagot, vagyis 2 db
félképből rakja össze az 1920x1080-as képet. Ennek vannak előnyei, pl. a gyors mozgásoknál jobb mint a 25p mód, viszont a minősége nem olyan jó. Gyengébb kameráknál használják, ahol a proci nem győzné el a valódi progresszív képkockákat.
Vagyis az 50i mód nem igazi FHD.
Ha már van egy normális 50p-s kamerád, kár lenne 50i-vel használni.

[ Szerkesztve ]

(#12063) tecsu válasza Calibra72 (#12061) üzenetére


tecsu
addikt

Igen, ez így van, de a mozifilmek 24p-s fölvételei mégis folyamatosabb mozgást adnak az efféle gyors svenkelésnél. Azt nem tudom, hogyan csinálják...

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#12064) Calibra72 válasza tecsu (#12063) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Igen, 23.976 /24/fps az NTSC film sebessége. Állítólag az operatőröknek meg van szabva milyen gyorsan mozgathatják a kamerát :)

(#12065) tecsu válasza Calibra72 (#12064) üzenetére


tecsu
addikt

Az operatőröknek nincs megszabva, ők tisztában vannak vele. ;-)
Viszont ugyanolyan gyorsan mozgatva a profi kamerákat jobb eredményt kapunk 24p-vel, mint bármelyik kamkorder esetén 50p-vel. ;-)
Ha nem Wim Wenders rendezi a filmet, mondjuk egy átlagos mai, akciódús filmben sokkal gyorsabb jelenetek is vannak (tömkelegével), mint a fent említett 6 secundum alatt egy teljes kör. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#12066) Nagya21 válasza laszlo168 (#12049) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Mért " kellett" váltanod??
Tönkre ment a Sonyd, vagy valami egyéb ok jött közbe.
Az enyémmel vasárnap videóztam templomba, a régi JVC gz-mg330-al meg a sógornőm, háááááááát van különbség a kettő között.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#12067) rooland


rooland
senior tag

Sziasztok!

Kamera választásban szeretnék segítséget kérni. Főleg koncertet, zenélést rögzítenék, nem akciókamera lenne a célja.

Ami kellene:
- Full HD (50-60fps nem szükséges, de piros pont ha tud)
- Zoom nem kell
- Vízállónak, strapabírónak nem kell lennie
- Vállalható, korrekt képminőség
- Jó hang rögzítés! Nagyon fontos! Ne torzítson, bírja a nagy hangerőt lekezelni!
- Méret mind1

Tehát legfontosabb a vállalható kép és HANG minőség, semmi más nem szempont.

Kb. 30-40k-ból ki lehetne hozni valamit erre a célra?

(#12068) Watt25 válasza tecsu (#12065) üzenetére


Watt25
veterán

profi kamerákat jobb eredményt kapunk 24p-vel, mint bármelyik kamkorder esetén 50p-vel
Ennek semmi alapja. Ha a kép folyamatosságáról beszélünk, akkor matematikailag is hülyeség azt mondani, hogy folyamatosabb a kép akkor, ha kevesebb képkocka jelenik meg másodpercenként. (Játsz egy 3D lövöldözős játékkal 24-25FPS-sel, meg próbáld ki mondjuk 60-nal. Egy átlag online játékban észrevehetően javul az eredményed a nagyobb fps miatt.)
Moziban azért nem tűnik fel a 24p darabossága, mert 3x villantják fel ugyanazt a képet rövid ideig, a szemünk pedig ilyenkor folyamatosabbnak látja a képet. De ha valóban 1/24 másodpercig van egy kép a képernyőn, az messze nem lesz olyan folyamatos, mint ha csak 1/50 másodpercig.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#12069) drnet válasza rooland (#12067) üzenetére


drnet
aktív tag

A jó hangminőséget önmagában csak nagyon drága kamerák tudják. Ilyen esetekben mindig külön rögzítik a képet és a hangot, és utólag vágják össze. Nem fogsz olyan kis kamerát találni, ami koncert hangerőnél nem torzít.

(#12070) rooland válasza drnet (#12069) üzenetére


rooland
senior tag

Még esetleg az Mobius sem? Láttam van benne 3 szinten állítható hangerő. Leghalkabbnál nem megoldható esetleg? Elég ha legalább nem torzít, nem kell "stúdió" minőségben rögzítsen.

[ Szerkesztve ]

(#12071) tecsu válasza Watt25 (#12068) üzenetére


tecsu
addikt

"Moziban azért nem tűnik fel a 24p darabossága, mert 3x villantják fel ugyanazt a képet rövid ideig, a szemünk
pedig ilyenkor folyamatosabbnak látja a képet."
Hát akkor ez a magyarázat... az fps-vel mindenki tisztában van, egy kérdés merült föl, hogy a mozifilmben a gyors akciók vajon miért tűnnek folyamatosabb mozgásúnak (és kellemesebbnek), mint bármely kamkorderrel rögzített home video... ;-)
Szerinted azért, mert 24p x 3 felvillanással történik a lejátszás, ami tévék esetében elég érdekes dolgokat művelne a különböző frekvenciákon. Nem?
Jó lenne valami komolyabb leírás a témában.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#12072) Calibra72 válasza tecsu (#12071) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Nem tudom hogyan oldható meg a képkockánkénti 3x felvillanás.Ez 72Hz-es villogást jelentene,ami ledekkel megoldható lenne, viszont hagyományos /izzós/ megvilágítással nem nagyon. Hacsak nem valami stroboszkóp lámpához hasonló megvilágítást használnak.
Viszont arra gondolok hogy a digitális technikában ugye a egyik képkocka eltűnik, a másik pedig megjelenik, viszont egy hagyományos filmszalagnál nem így működik a dolog. Ott mozog a filmszalag, és szépen fokozatosan váltják egymást a képkockák. Ez kb. olyan dolog lehet, mint amikor előállítunk mondjuk egy 50Hz-es jelet, de nem mindegy hogy négyszögjelből, vagy szinuszból.

(#12073) Watt25 válasza Calibra72 (#12072) üzenetére


Watt25
veterán

Itt van leírva és egy ábrával elmagyarázva. Nem a fényforrást kapcsolgatják ki-be, hanem egy gyorsan forgó redőnyt (zárat) használnak, ami hol eltakarja, hol átengedi a fényt. És addig, amíg a film arrébb mozdul, addig szintén eltakarja, tehát a kép a vásznon nem "beúszik" (ez látszana), hanem eltűnik és megjelenik a következő képkocka. (Figyeld a kék nyilakat és a fogaskerék piros fogát! A lényeg ezekben az apróságokban van! Az ábra egyszerűsített, azt a változatot mutatja, amikor csak kétszer villantják fel a képkockát.)
Egyébként sok tévé csinálja hasonlóan ezt. Azok a tévék, amik nem interpolálással növelik a mozgóképfelbontást, szintén villogtatják a háttérfényt (ez led-del ugye nem probléma).

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#12074) Calibra72 válasza Watt25 (#12073) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Már értem, egy mechanikus shutter végzi el a feladatot :)

(#12075) tikshow


tikshow
addikt

Ezek közül a gépek közül melyik javasolnátok videózásra:

1. Samsung NX300
2. Canon 1200D
3. Nikon D3200
4. Sony Alpha SLT-A58K

(#12076) laszlo168 válasza Calibra72 (#12061) üzenetére


laszlo168
senior tag

Ez 50P-vel lett felvéve, ez már jobb?
videó

(#12077) laszlo168 válasza tikshow (#12075) üzenetére


laszlo168
senior tag

Nekem egy Nikon 3100-as van, hát azzal nem igazán lehet videózni, ezért is vettem kamerát.

(#12078) tikshow válasza laszlo168 (#12077) üzenetére


tikshow
addikt

Hasonlo arban milyen kamerat javasolnal? Belso felvetelre lesz, sminkvideok keszitesere.

(#12079) ozsvar


ozsvar
tag

Sziasztok!

Bruttó 160K körül mi jelenleg a "best-buy" típus? (Wifi és egyéb bohóckodás nem fontos, inkább minél jobb képminőség, már amennyire ilyen árba ez belefér.)

A 100K alatti fullHD kamerák nagyon gyengék?

[ Szerkesztve ]

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#12080) Calibra72 válasza laszlo168 (#12076) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Igen, ez már valódi 1080p50 :)

(#12081) huppancs89 válasza ozsvar (#12079) üzenetére


huppancs89
tag

100-120 környékén már jókat lehet venni. Ajánlom az Árukereső oldalt, ott nézegess, de ha visszaolvasol itt, találsz pár jó tippet!

Nekem a kitételek voltak: Jó képminőség, jó hangfelvétel, 50fps FullHD, fotómód, min. 20x optikai zoom, videólámpa és vaku (sajnos ritka, hogy egyszerre mind2 van egy gépben) Ezért vettem Panasonic v750-es. Már sajna nem forgalmazzák, de utódját, a V770-et tudom neked ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#12082) laszlo168 válasza tikshow (#12078) üzenetére


laszlo168
senior tag

ez a felvétel a Nikonnal lett készitve, figyelt mikor zoomolok, hogy változik a fény, nem fokozat mentes, hanem ugrik. Persze ha nem sokat mozgatod a kamerát, akkor jó felvételt lehet késziteni a Nikonnal is.
ez pedig egy Sony pj 200-assal lett felvéve.

[ Szerkesztve ]

(#12083) ozsvar válasza huppancs89 (#12081) üzenetére


ozsvar
tag

A Panasonic V770 valóban jó vételnek tűnik, de az már nekem egy kicsit sok (árban). Körbenéztem tegnap néhány műszaki cikkes boltban, átnyálaztam néhány külföldi "review" oldalt, és arra jutottam, hogy nagyjából a belépő szinttől a 180-200 ezres szintig ugyanaz a méretű CCD van az összes kamerába, jelentős minőség különbség nem lesz köztük. A Sony belépő kamerái nem érintősek (így a CX405 ki is esett), a drágább modelljei pedig projektorosak, amiért nem vagyok hajlandó egy fillért sem fizetni. (Képminőségre nem jobbak.) Ezen felül kipróbáltam, és megfogtam őket: kopogós, üres hangzású műanyagok, nagyon könnyű az eszközök, nem voltak szimpatikusak. Sajnos Panákat nem tudtam megfogdosni, pedig a belépős modelljeire kíváncsi lettem volna (főleg a V270-re, és W570-re).
A Canon legria-k viszont nagyon bejöttek. Jó volt fogni őket, tetszett a zoom sebessége, érintős kijelzősek, és többnyire dicsérik őket.
A legtöbb helyen már csak az új R66, R606, R68 típusok kaphatóak. Mivel az extra kütyük nem érdekelnek (NFC, WIFI), az R66 kiesett. R68 ugyanez, csak széles lencsével (ami tök jó dolog, de hogy néz ki?!)..így egyelőre az R606 a befutó. Ugyanaz a CCD (1/4.85" CMOS), a zoom (32X), a processzor (DIGIC DV 4), a menürendszer, a felvételi mód (max. 1920x1080 50p 28Mbit/s).

Kérdés: látom, hogy ugyanaz/hasonló méretű CCD mellett különböző felbontásokat (MPixel) írnak más-más gyártó gépeihez, miközben a videó felbontása ugye megegyezik (1920x1080). Na most akkor...hogy is van ez? Számít? Én úgy gondolom, hogy így működik a dolog:
- fény beérkezik a CCD-re, nyilván nagyobb érzékelő ~jobb képet eredményez pláne gyenge fény mellett
- a CPU a beérkezett jelet feldolgozza X MPixel felbontással
- a CPU előállít a képkockából egy FullHD méretű videó képkockát
- majd összefűzi, tömöríti, szűri-javítja, stb stb .

Ha ebben tudnátok segíteni, azt megköszönném! :)

Szerk.: hogy miért érdekel...A Canon gépei effektív 2.07 MPixel-t tudnak, ami a Sony/Panasonic 7-8-9-10 MPixel-jeihez képest kevésnek tűnik.
Anno, mikor kompakt gépet vettem, a tesztek mindenhol leírták, hogy hiába tornásszák egyes típusok megapixel számait az egekbe, az érzékelő ugyanakkora, ugyanannyi fény jut be, csak digitálisan állít elő nagyobb képet a gép, minőségben nem lesz számottevően jobb/szebb.

[ Szerkesztve ]

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#12084) drnet válasza ozsvar (#12083) üzenetére


drnet
aktív tag

Szerintem a megapixellel ne foglalkozz. Valószínűleg csak a fénykép mód felbontásaira vonatkozhat. A fullhd az kb. 2 MP. Ma már fullhd-s és progresszív képfeldolgozás a jó minőség. Tehát 1080p. Ha igazán jó képminőséget akarsz, azt igazából két fő dolog határozza meg. Egyik a lencse minősége, amire utaló adatokat sokszor nem is közölnek. Pl. van olyan pana kamera, amely saját pana lencsével van (ez a gyengébb), és van olyan, amely Leica lencsév (ami jobb). Legalábbis régebben volt ilyen.
A másik fontos tényező a képérzékelő mérete. 1/x. Az x minél kisebb legyen, annál kevesebb a fényszükséglete. A közölt lux értékek marketing baromságok, ne is foglalkozz vele.

(#12085) Th3Ac3


Th3Ac3
aktív tag

Sziasztok!

Van jelenleg egy Sony CX116-E típusú kamerám, ezt mindenképpen jobbra szeretném cserélni rövid időn belül, mert már kezd kicsit kevés lenni a tudása.
A kérdésem hogy szerintetek mit érdemes most venni a 200-250e környékén?
Ezt a Canont találtam, megéri az árát?

(#12086) tecsu válasza Th3Ac3 (#12085) üzenetére


tecsu
addikt

#11746

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#12087) Th3Ac3 válasza tecsu (#12086) üzenetére


Th3Ac3
aktív tag

Jól beletenyereltem így látatlanban :) Az nem nagy hátrány hogy csak 50i-ben tud felvenni szemben a más 180-200k-ba kerülő 60p-s progresszív képalkotásra képes kamerákkal?

(#12088) tecsu válasza Th3Ac3 (#12087) üzenetére


tecsu
addikt

Sajnos nem tökéletes, van egy csomó hibája, de képminőségben kategóriája legjobbja.
Kezelésben az amatőr és profi között van, vagyis egyikhez sem ideális.
A Pana 770-vel jóval kevesebb macera van, de rosszabb a képe.

http://www.amazon.co.uk/product-reviews/B00AYGBI74

http://tubeshooter.co.uk/2013/05/06/review-canon-legria-hf-g25-vixia-hf-g20/

és máshol is olvashatsz róla, videós fórumokban stb. (ott, ahol nem csak a vásárlásról beszélgetnek).

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#12089) Th3Ac3 válasza tecsu (#12088) üzenetére


Th3Ac3
aktív tag

Köszönöm a tippeket. Nekem inkább olyan célú felhasználásra kellene hogy hosszan tartó felvételeket csináljak vele, ne kelljen sokat babrálni a fókuszt illetve beállítgatni, nehogy elszalasszam a jó pillanatot, valamint azért a sötétben is használható legyen. Ebben az esetben a Panasonic tűnik a jobb választásnak igaz?

[ Szerkesztve ]

(#12090) tecsu válasza Th3Ac3 (#12089) üzenetére


tecsu
addikt

Ha elég a Panasonic HC-V770 képminősége, akkor mindenképp az a jobb választás. Már csak az olcsóbb pótakku miatt is.
Ha nem, akkor Canon XF (200 ill. 300-as) sorozat, a kettő között pedig a Legria G25 ill. G30.
A Sony és a JVC jelenleg nem rúg labdába ezen a szinten, persze gyorsan változik a felállás újabb termékekkel. A 4K talán megmozgatja a gyártást más irányba is (jobb lencsék kellenek hozzá, min. USB3 vagy Thunderbolt stb.)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#12091) Th3Ac3 válasza tecsu (#12090) üzenetére


Th3Ac3
aktív tag

Egyelőre még az amatőr ligában játszom ahhoz pedig ez a Panasonic is bőven jónak tűnik, ha úgy adódik megfontolom a beszerzését (persze megfelelő pótakku és memóriakártya mennyiséggel). Köszönöm a segítséget :R

(#12092) laszlo168 válasza Th3Ac3 (#12091) üzenetére


laszlo168
senior tag

Nem tudom ki használ még V770-est, de ettől jobb kép nem kell amatőr videósnak.
Pótaku helyett én egy Powerbankot kötöttem rá 10400ma simán megy vele, pedig ez csak 1 amperes.

(#12093) Calibra72 válasza laszlo168 (#12092) üzenetére


Calibra72
aktív tag

"Powerbankot kötöttem rá 10400ma simán megy vele, pedig ez csak 1 amperes."

10400ma=10.4A Vagy 10400mAH ?

[ Szerkesztve ]

(#12094) tecsu válasza laszlo168 (#12092) üzenetére


tecsu
addikt

Van amatőr sőt, abszolút laikus ember, akinek sokkal magasabb igénye van a kép minőségére, mint egy profinak... szóval ez nem mérvadó.
A kamera lehetőségei azok, amik inkább meghatározzák, hogy az munkára vagy otthoni szórakozásra való. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#12095) Notalab


Notalab
tag

Új vagyok itt, és még csak pár napja olvasgatom a fórumot, tehát láma vagyok, bocs.

Az lejött az edigiekből, hogy az adott kategóriában a Panasonic HC-V750-et ajánljátok. Ugyanakkor már nem nagyon lehet venni, viszont van Panasonic HC-V770-es. Ez az utódja? Mintha más lenne a CCD-je, és sejtem, hogy ez az egyik legfontosabb tulajdonság.

Tehát: a 770-est érdemes venni, vagy fel kell kutatni egy 750-est?

...

(#12096) ozsvar


ozsvar
tag

Én úgy látom, hogy a V770 jobb.

Kérdés: melyik a jobb képminőségű?
AVCHD: 50P: 1920 x 1080, 28Mbps;
MP4: 50p: 1920 x 1080, 35Mbps;

(Szerkeszteni fogom gépen, nem kell azonnal lejátszania semminek, tehát tényleg csak az a kérdés, hogy melyik produkál jobb minőséget.)

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#12097) tecsu válasza ozsvar (#12096) üzenetére


tecsu
addikt

Bár az AVCHD jobb képminőségű, nem egyértelmű, melyik ad jobb végeredményt:
http://www.fcp.co/forum/4-final-cut-pro-x-fcpx/19305-avchd-vs-mp4
Szerintem ki kell próbálnod mindkét formát a te munkakörnyezetedben ill. egyikből a másikba konvertálva melyik ad jobb képet.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#12098) djnice válasza ozsvar (#12096) üzenetére


djnice
veterán

Az MTS és az MP4 az csak egy konténer, a kódolás ugyanúgy H.264 a kameránál. Értelemszerűen a 35Mbps a jobb képminőségű, de a különbség ekkora bitrátánál már nehezen észrevehető.

(#12099) laszlo168 válasza Notalab (#12095) üzenetére


laszlo168
senior tag

A 770-et vedd, van benne egy HDR funkció, ami mindent visz :)

Calibra72: 10400mAH

[ Szerkesztve ]

(#12100) drnet válasza laszlo168 (#12099) üzenetére


drnet
aktív tag

Ez a mindent visz, ez túlzás.
Valamit valamiért. Tényleg jól kiegyenlíti az eltérő fényviszonyokat a képen, de cserébe fakóbbak a színek, a kontúrok elvesznek. Olyan hamiskás az egész. Alapból biztosan nem használnám, esetleg ha nem tudok a beállításon módosítani.

https://www.youtube.com/watch?t=66&v=UPc75dUu1Es

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.