Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12101) laszlo168 válasza drnet (#12100) üzenetére


laszlo168
senior tag

Nem nem, én nem erre gondoltam, volt itt szó róla, hogy a 750-es is este kicsit félhomályban már akadozik a kép autómata módban. A HDR funkcióval ez megszünik, és sima szép egyenletes kép van rajta, én nagyon szeretem, egy kamerán sem láttam még ilyet, pedig van egy 700 ezres Sony válkamera amivel dolgozunk.

(#12102) huppancs89 válasza laszlo168 (#12101) üzenetére


huppancs89
tag

Ilyen a 750-esben is van, vagy csak a v770ben?

(#12103) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Érdeklődnék, hogy 100.000Ft alatt melyik kamera most a legjobb, ár/érték arányban is?
Köszönöm! :R

(#12104) ozsvar válasza bluobluo75 (#12103) üzenetére


ozsvar
tag

Új termék esetén, merem azt írni, hogy az amit én is rendeltem: Canon R606. Esetleg beleférhetnek az árba a nagyobb testvérei (R66, R68), de azok csak a plusz funkciókban tudnak többet, képminőségben nem.
Azt vettem észre, hogy nagyjából a 170-180 ezres Panasonic V770 alatt (nagyjából egyenértékű) belépő szintről beszélünk, és csak plusz funkciókban különböznek a különböző gyártók termékei. (Wifi, NFC, ikerkamera, projektor.) Mivel a Canon termékeiben a legnagyobb a CCD (1/4.85"), emellett érintős a kijelzője (pl. Sony-nak nem az), a tesztek alapján ő a legügyesebb ebben az ársávban.

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#12105) Watt25 válasza ozsvar (#12104) üzenetére


Watt25
veterán

Miért? Az érintőkijelző pozitívum?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#12106) ozsvar válasza Watt25 (#12105) üzenetére


ozsvar
tag

Nekem mindenképp. Annak idején egy érintős Sony DV kamerát használtam, és imádtam (pedig az még rezisztív volt). Aztán később egy mini-DVD-s Samsungot, ami nyomógombos volt. Hát agyrém volt használni. Másfél hete elmentem a "nem vagyok hülye" boltba, és a Sony ott sem jött be. Nem volt kényelmes a joystick gombbal navigálni, amellett sokkal könnyebb volt, mint a társai, olyan üres doboz érzésem volt. A Canon jobban kézreállt, picit nehezebb volt, és az érintős menüje is szerintem teljesen használható. De nyilván, el kell menni egy boltba, és meg kell taperászni, hogy kinek mi jön be. :)

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#12107) bluobluo75 válasza ozsvar (#12104) üzenetére


bluobluo75
őstag

Sony-ra gondoltam amúgy, meg mikor annó erre jártam is ezt ajánlották, ezen belül melyik?

(#12108) laszlo168 válasza huppancs89 (#12102) üzenetére


laszlo168
senior tag

A 750-ben ugytudom nem volt benne.

(#12109) Calibra72 válasza ozsvar (#12104) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Nekem volt Canon HF-R506-om, de vissza is vittem a boltba, katasztrofális volt.Szerintem ebben a kategóriában nem szabad Canon-t venni. Jelenleg egy Panasonic HC-V270 kamerám van, ég és föld az 506-hoz képest.

(#12110) TheTop1


TheTop1
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kamerát venni, az elsőt.

Mire használnám?

Nyaralásokon, összejöveteleken, illetve projektmunkákra videokészítésre.
Otthon hobbiból szoktam videoszerkesztő programmal vágni videókat, és saját anyaggal is szeretnék dolgozni. Illetve elfogadható fényképet is tudjon készíteni.
Igazából ezen gondolkozok, hogy egy olyan fényképezőgépet vegyek, ami videót is tud csinálni, vagy egy kamerát, amit tud fényképezni is normálisan. Árban a fényképezőgép gondolom jóval drágább lenne, illetve videójának a minősége nem lenne olyan, mint egy kameráé!

Mire legyen képes?

Nem vagyok még ebben a témában annyira benne, így lehet egy picit konyhanyelven fogok írni :))

Tehát egy szép FULL-HDs videót tudjon csinálni.
Esetleg program segítségével szép SLOW-MOTION-t tudjon csinálni.
Normális képet tudjon csinálni.
Nyilván ebben a kategóriában legyen a legjobb.

Van egy kiszemeltem : Sony HDR-CX240E
Tudnátok mondani véleményt?
Megismétlem, első gépem lenne, maximum 60 ezer forintot szánnék rá.
Illetve sokat számít, hogy használt-e vagy új a gép? Elvileg a képminőségnek ugyanannak kell lennie :DD
Szerintetek egy kamerát, vagy fényképezőgépet kellene választanom?
Tudtok ajánlani valamit?
Előre köszönöm a segítséget, és szóljatok ha valamit kihagytam, de remélem nem :)

(#12111) djnice válasza TheTop1 (#12110) üzenetére


djnice
veterán

Ezt vedd: [link]
Minőségben jobb mint egy hasonló áru kamera.

(#12112) Ottó58 válasza djnice (#12111) üzenetére


Ottó58
senior tag

Nappali fényben nincs nagy jelentősége a nagyobb érzékelőnek, az a kamera is jól használható, könnyebben kezelhető, mint egy fényképező.
Pana FZ150-em van, és mégis a Sony CX250-et használom, jóval több beállítást tesz lehetővé, könnyebben kezelhető.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#12113) djnice válasza Ottó58 (#12112) üzenetére


djnice
veterán

Persze, de néha beltérben is kell kamerázni és igaz hogy egy kamera jobban kézre áll, de a fotózási lehetőség kárpótolja az embert.

(#12114) jakkrisz


jakkrisz
csendes tag

Sziasztok!

Olyan valakit keresnék, aki tisztában van a félprofi, vagy profi kamerákkal és segítséget, tanácsot tudna adni azokkal kapcsolatban.

Köszi

(#12115) ibazsb válasza Calibra72 (#12109) üzenetére


ibazsb
tag

Jelenleg a HC-V270-es felé hajlok. Milyen mem. kártya ajánlott hozzá?

A megkérdezettek közel egyharmada egyetért, viszont a többit nem érti. Az egyharmad azt az egyet se érti.

(#12116) Calibra72 válasza ibazsb (#12115) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Szia !
Én Toshiba 32-es C10-es kártyát használtam, de szerintem itt a hardveraprón találsz sokfélét, nem vettem észre hogy allergiás lenne valamelyik kártyámra. Igaz csak kb. 2 órát vettem fel vele eddig :)
Tapasztalatom hogy fényképezésre nem igazán való a 270-es,pl. a hasonló árfekvésű Sony kamerák sokkal jobb minőségű fényképeket készítenek.
Üdv!

(#12117) matyi012345


matyi012345
őstag

Sziasztok!

Szeretnék felvenni pár rövidebb video-t és arra gondoltam, hogy vennék hozzá egy kamerát, viszont nem vagyok otthon ezen eszközök világában. Igazából abban sem vagyok biztos hogy kéne mivel nincsenek nagy elvárásaim, elég a HD 720p felbontás és min 30FPS, bár a 60 nem lenne hátrány de nem feltétel ezenkívül eqv 24-28mm látószöget kéne tudnia. Első körben egy Olympus EPL 5 + 14-42 MILC gépre gondoltam ami ugye inkább fényképezőgép de elég jó video-t vesz fel. Világításra egyelőre studiovakuk modellfényei vannak kb 600W összteljesítményben ami tudom hogy nem szerencsés de erre még később rágyúrok, inkább csak az érdekelne hogy tudok-e jó áron videokamerát venni. Használt, ebay, minden megoldás érdekel.

(#12118) Calibra72 válasza matyi012345 (#12117) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Itt a Hardveraprón nézd az apróhirdetéseket, néha ki lehet fogni egész jó kamerát használtan.

[ Szerkesztve ]

(#12119) drnet válasza Calibra72 (#12118) üzenetére


drnet
aktív tag

Jaja!
Pl: http://hardverapro.hu/apro/hasznalt_panasonic_hdc-sd60_fullhd

:)

(#12120) matyi012345 válasza drnet (#12119) üzenetére


matyi012345
őstag

Köszi, de nekem ez felesleges. 35x zoom-ot az életbe nem használnám, optikai stabit szintén nem mivel állványon lesz a gép beállítva a felvételre, kézből nem használnám. FullHD szintén, elég a HD. Ennek a töredékét szánnám rá. :) 20-25.000FT-ból szeretném megúszni, újban nem is bízok ennyiért, ezért inkább használtan és ilyen funkciók nem kellenek, csak amiket írtam.

(#12121) miti5


miti5
tag

A kérdésem nem pont idepasszol de jó lenne ha valaki tudna segíteni??
Utángyártott akkut vettem egy panasonic kamerához, de nem ismeri fel:" az akku nem használható" üzenet majd kikapcsol..
Valami chip nincs az akkuba,eddig jutottam a neten bogarászva,de akkor ez menthetetlen??
Valaki nem tudja mi van ilyenkor pontosan??
köszi..
üdv!

(#12122) laszlo168 válasza miti5 (#12121) üzenetére


laszlo168
senior tag

Milyen kamera, és milyen akkut vettél hozzá?

(#12123) miti5 válasza laszlo168 (#12122) üzenetére


miti5
tag

szia!
hc-v210, az akku meg battery pack for panasonic 3580mAh,valami kinai

(#12124) miti5 válasza miti5 (#12123) üzenetére


miti5
tag

akkor passz???

(#12125) Gaben01


Gaben01
őstag

Sziasztok!

A következő 1 hónapban szeretnék venni egy kamerát, főleg családi vidók készítése céljából, totál amatőr szinten. 100K-t szánnék rá (memókártya nélkül) és csak új érdekel.

Eddig a kiszemeltjeim: Canon Legria R606 / R66, Panasonic HC-V270. Van-e Sony és JVC ebben a kategóriában, ami szintén ajánlott, illetve melyik a leginkább ajánlott vétel 100K-ig (+/- 10K még belefér)?

Előre is köszönöm a segítséget. :R

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#12126) tecsu válasza Gaben01 (#12125) üzenetére


tecsu
addikt

Én amondó vagyok, hogy ennyiért nem érdemes kamerát venni.
Egy újabb mobiltelefonnak sincs sokkal rosszabb képe, mint ezeknek a vackoknak.
Költsd el ezt a pénzt másra vagy gyűjtsél hozzá még és vegyél jobbat, amit nem fogsz megutálni és tényleg használni is fogod.
Persze ez csak egy szubjektív vélemény...

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#12127) Gaben01 válasza tecsu (#12126) üzenetére


Gaben01
őstag

Azért azt kétlem, hogy egy 100K körüli kamera vacak lenne, ráadásul egy mobilhoz viszonyítva ez mégiscsak célhardver. Mit értesz jobb alatt? Egész pontosan mik azok a paraméterek, amik vacakká teszik a felsorolt kamerákat?
Tényleg kíváncsi vagyok a válaszokra, mert laikus vagyok és furcsának tartom, hogy 100K alatt nincs élet. Viszont a szerintemnél egy picit konkrétabb indokok érdekelnek, amiből akár tanulhatok is.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#12128) tecsu válasza Gaben01 (#12127) üzenetére


tecsu
addikt

Ez a kategória minden gyártónak a belépőszintje. Értelemszerűen egy Panasonic vagy Sony sem ezen a szinten mutatja meg a technológiát.
Képminőségről nem írok, mert azt magad összehasonlíthatod tesztvideók alapján, ha találsz.
A kezelésük is borzalmas az ilyen "kameráknak", persze egy mobilnál azért jobb.

Az pedig már pszichológia, hogy az elképzelésedet próbálod igazolni, mert mindenképpen vásárolni akarsz, de én pont az ilyen impulzusvásárlásoktól óvnék mindenkit.
Fontold meg, mert később rossz érzés lesz, amikor kidobott pénznek érzed a döntésedet.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#12129) Gaben01 válasza tecsu (#12128) üzenetére


Gaben01
őstag

Ha a 90-100K-s kamerák a belépőszint, akkor a 60K körüliek mik? A borzalmas kezelés alatt mit értesz?

Nem akarok én semmilyen elképzelést igazolni, de még mindig nem írtál se általad jobbnak ítélt alternatívát (gyártót/típust), se konkrét (szakmai/műszaki) érveket. Nekem a jövő hónap elején szükségem van egy kamerára, durván 100K a keret. Nem impulzusvásárlás (nem is értem, hogy ez miből jött le :F ), egyszerűen most vált időszerűvé. Azon túl, hogy ezek közül egyiket se , nem igazán lettem okosabb.

Azt csak halkan jegyzem meg, hogy a plazmás topikban is ez volt a trend, vagy vegyél panasonicot vagy inkább gyűjtögessél még, mert a többi az inkább futott még kategória. Vettem egy samsungot és tökéletesen elégedett vagyok vele. Valahogy ezt érzem itt is. Jelenleg egy 10 év körüli sony miniDV kameránk van, annál valószínűleg a felsoroltak közül bármelyik jobb felvételt készít. Elfogadom, hogy ezek nem számítanak komoly kamerának, de jó eséllyel kielégítik az igényeimet. Ehhez mérten kérek tanácsot, lehetőleg konkrétumot.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#12130) Ottó58 válasza tecsu (#12128) üzenetére


Ottó58
senior tag

Milyen kamerád van, hogy: "A kezelésük is borzalmas az ilyen "kameráknak", persze egy mobilnál azért jobb."
A kamerák éppen hogy a kezelhetőség, és számos beállítás szempontjából a jobbak!!! Ellenben a telefon stb. rögzítőezközhöz képest.
Az igaz, némely telefon képe "napsütésben" elég jó, de más körülmények között meghal.
És ne mondd azt, hogy nem lehet ilyen áron használható kamerát kapni családi és egyéb események amatőr megörökítésére. Nem profi kamerát szeretne.

Gaben01: a célra nyugodtan megveheted ezen kamerákat, de figyelembe kell venni az érzékelőt, és az utángyártott akkut is. pl. Sonyhoz számtalan utángyártott létezik reális áron, az érzékelő akkor fontos, ha nem kellően megvilágított helyen készítenél felvételt.
Nekem Sony CX250 van 1/3.91 érzékelővel van ellátva, többféle teljesítményű akkut vettem (utángyártottat) hozzá. Amatőr céljaimra tökéletesen megfelel.

Nekem is volt több Mini DV-s kamerám, köztük Sony HC5 (HD videó) és a mostani kamerák legtöbbje jobb videót készít.
A Samsungokkal az volt a bajom, hogy állandóan az élességet kereste.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#12131) djnice válasza Gaben01 (#12129) üzenetére


djnice
veterán

Neked is csak az tudom mondani, hogy a 100k-s kamerákat nem szabad megvenni, beltérben nagyon rossz a képük. Helyettük olcsóbban 70k körül ott a Sony DSC-HX50, 1/2.3" érzékelő, 1080p50 felvétel, optikai képstab: [link]
Tettem fel tesztvideókat ami az elődjével készült, én 2 év után váltottam csak le egy Panasonic V750-re mert az az a szint ami már jobb mint a Sony kompaktja.

(#12132) Ottó58 válasza djnice (#12131) üzenetére


Ottó58
senior tag

Kamerát szeretne és nem fényképezőt.
Nekem Pana FZ150 van, és videóra mégis a kamerát használom számos beállítási lehetőség mellett.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#12133) djnice válasza Ottó58 (#12132) üzenetére


djnice
veterán

Akkor vegyen azt, hiába több a beállítási lehetőség ha rosszabb a képe. Amúgy is az átlagember 90%-ban auto módban fogja használni. Az FZ150 nem túl erős videóban, egyedül a Sony gépei használhatók kb úgy mint egy kamera.

[ Szerkesztve ]

(#12134) Ottó58 válasza djnice (#12133) üzenetére


Ottó58
senior tag

Miért lenne rosszabb? Nem írta, hogy félhomályban videózna, egyébként Panáknál ott az éjszakai felvétel lehetősége (1lux), amit a Sony-d (DSC-HX50) nem tud, valamint a Sony kameráknál a Low Lux.
"Az FZ150 nem túl erős videóban, egyedül a Sony gépei használhatók kb úgy mint egy kamera."-ezt meg honnan veszed?

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#12135) Gaben01 válasza djnice (#12131) üzenetére


Gaben01
őstag

Fényképezőt köszönöm nem szeretnék kamerának használni. Melyik a legolcsóbb már elfogadhatónak ítélt kamera (konkrét típus)? Csak kíváncsiságból, hogy ez árban mennyire van a rászánt kerettől.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#12136) djnice válasza Gaben01 (#12135) üzenetére


djnice
veterán

Pedig jobban járnál hidd el.
Panasonic HC-V770 alatt nincs használható kamera.

(#12137) Gaben01 válasza djnice (#12136) üzenetére


Gaben01
őstag

Az sajnos elég messze van a ráfordítható kerettől.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#12138) zsola32 válasza Gaben01 (#12137) üzenetére


zsola32
őstag

nem tudom mennyire segítek, de azért megosztom tapasztalataimat...
én 4 éve vettem egy ilyen kamerát: sony hdr-cx130e
ha jók az információim, ez egy belépő szintű kamera. akkoriban 90-100ezer forint környékén adták.
mai napig használom, teljes megelégedéssel. (évi 150 film, 1-90 percesek, fullhd, 50p)
este, illetve szobában lámpafénynél tényleg készíthetne jobb felvételt, de élvezhető, archiválható a azért a jelenet.

normál fényviszonyok között jó felvételeket csinál, ezt bátran állítom. (azt hiszem van hol tesztelni...)
szerintem van élet a 100ezres kategóriában is

az más kérdés, hogy én is szeretnék váltani, a kiszemelt a pana v770
az említett dolgokat várnám tőle - lámpafénynél, illetve sötétben jobb felvétel)

remélem segítettem...

(#12139) Gaben01


Gaben01
őstag

Ezek már konkrétabb érvek, köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat. Nem kapkodom el a dolgot, meglátom, hogy mennyi lesz a maximum keret, aztán lehet, hogy tényleg várok még a vásárlással és valami áthidaló megoldást találok addig.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#12140) tecsu válasza Gaben01 (#12129) üzenetére


tecsu
addikt

#12086

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#12141) drnet válasza tecsu (#11746) üzenetére


drnet
aktív tag

Miért jobb a HF G25, mint a V770?

(#12142) Sernaibora


Sernaibora
újonc

Sziasztok!

Agarak videózásához keresek kamerát.
Viszonylag messziről lehet a versenyeken felvételt készíteni, kb 50-100 méterről.
Nem kell, hogy tökéletesen éles legyen a videó, de azért a zoomolással ne is romoljon nagyon a minőség.
Máshol nem is igen használnánk, tehát hogy mit tud éjjel, vagy szobában, az másodlagos.

(#12143) Ottó58 válasza Sernaibora (#12142) üzenetére


Ottó58
senior tag

Éles lesz a videó, kicsit lassabban kell zoomolni, erre a célra bármelyik Pana alkalmas, feltétele a megfelelő nagyságú zoom.
Sony is jó képstabilizátorral rendelkezik, itt előny a sokféle teljesítményű utángyártott akksi.
Pénzed és a zoom arányában válassz!
Panák
Sonyk

(#12139) Gaben01: ha áthidaló megoldáshoz veszel egy fényképezőt, később úgyis kamerát fogsz vásárolni, tehát gyűjtenék még hozzá és tényleg egy magasabb árfekvésű, kicsit "profibb" kamerát vehetsz.
De ha nem célod csak emlékek megörökítése, a fentiekkel szemezgethetsz: "Panák,Sonyk"

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#12144) Gaben01 válasza Ottó58 (#12143) üzenetére


Gaben01
őstag

Az áthidaló megoldás alatt olyasmit értek, hogy szerzek egy kamerát kölcsönbe a nyaralásra. Ha már fényképező vásárlásra szánom magam (mert a Pana FZ28 egyébként is kezd csere érett lenni), az egy Nikon tükörreflexes lesz (a D5200-re pályázok 18-105-ös obival).
Köszönöm mindenkinek a terelgetést, inkább spórolok egy V770-re. :R

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#12145) tecsu válasza Gaben01 (#12144) üzenetére


tecsu
addikt

Na végre! Azt a kamerát biztos, hogy nem fogod megbánni és több év múlva is előveszed majd.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#12146) laszlo168 válasza Gaben01 (#12144) üzenetére


laszlo168
senior tag

ezzel

ilyen videót lehet késziteni
A Panasonic 770 el meg ilyet

(#12147) tecsu válasza drnet (#12141) üzenetére


tecsu
addikt

Lényegében csak képminőségben és talán kezelhetőségben. Sajnos a HF G25-nek van több "komoly" hibája is, ráadásul a V770-nel összehasonlítva sokkal régebbi annál, a Pana képfeldolgozó rendszere nem tudom, mennyit fejlődött azóta...

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#12148) Ottó58 válasza Gaben01 (#12144) üzenetére


Ottó58
senior tag

Sony CX260! Nem sokkal gyengébb az érzékelője, mint a Pana V770-nek.(Sony:1/3.9 , Pana:1/2.3)
Sony akkuideje jóval több, sokkal többféle akku létezik hozzá, mint a Panához. Olvass vissza!
Sony 30x zoom, Pana 20x.
Nekem a CX250 felvételi ideje a három éves akkunak (FV50) több, mint 2óra! FV70-nek 4óra feletti!

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#12149) Ottó58 válasza laszlo168 (#12146) üzenetére


Ottó58
senior tag

Neked van mindkettő?

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#12150) Gaben01 válasza Ottó58 (#12148) üzenetére


Gaben01
őstag

Köszönöm, felvettem a listámra ezt is. :R

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.