Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9051) pinnacle válasza Chrystall (#9050) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Panasonic SD90. Mivel nézted? Nekem WD TV Live-al (RGB High-on), PC-ről tökéletes, olyan mintha a kameráról nézném vissza.

[ Szerkesztve ]

(#9052) Chrystall válasza pinnacle (#9051) üzenetére


Chrystall
senior tag

Csak gépen tudom nézni, mert aTV-m csak mp4-et visz.

Bár gépen a színek mindig rosszabbak.

Folyamatos, nem akad, mert már megcsináltam a Laptopom-on a codec-eket, viszont tényleg olyan hatása van a felvételnek, mintha úszna az ember.

(#9053) Tomix24 válasza Chrystall (#9052) üzenetére


Tomix24
addikt

:DDD

(#9054) Chrystall válasza Tomix24 (#9053) üzenetére


Chrystall
senior tag

Most halálkomolyan olyan.. :P

(#9055) Tomix24 válasza Chrystall (#9054) üzenetére


Tomix24
addikt

Le tudod kamerázni ezt az effektust? Csak ha ráérsz. Kíváncsiság :B

[ Szerkesztve ]

(#9056) adamikus


adamikus
tag

Tudtok mondani olyan programot, ami csinál egy indexképes menüt a videó darabokból, majd kiírja DVD-re ? Van egy kamerám, ami 8 cm-es DVD-re ír, az csinál ilyen menüt, és ha ki kell írnom DVD-re a HD kamera képeit, akkor is valami ilyesmit szeretnék.

(#9057) tobias40 válasza pinnacle (#9051) üzenetére


tobias40
veterán

Tehát akkor nrkrm is olyat kell vennem a popi 210 helyett hogy tudjam nézni a felvételeimet? :W

(#9058) tobias40 válasza pinnacle (#9051) üzenetére


tobias40
veterán

Szted lehet ezt a kamerát távirányítóval kezelni?(nekem is ilyen van)
Egy másik topic-ban ajánlottak egy távot de hogyan fogadja a jeleit ha gyárilag nem gyártottak hozzá távirányítót? :F

(#9059) pinnacle válasza Chrystall (#9052) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Gépen tényleg rossz, mert a 50Hz-es képernyő kellene az 50fps-hez. Azért nézd meg, hogy mennyire terheli a rendszert. A TV-re nem tudod rákötni? 50Hz-re állítva, a Splash is 50fps-el játssza le. Itt van Tomix24 részletes leírása.

tobias40 neked is gond van a lejátszással? A régi WD TV Live-ot ajánlom mindenkinek. 2 gond van csak vele, az 5.1-es DVD-k párbeszéde halk, a DVD lejátszómmal ellentéteben nem tudom a párbeszéd hangerejét erősíteni. Ez lenne a megoldás.
A másik probléma az, hogy nem jegyzi meg az RGB High beállítást. 2-3 kikapcsolás után elfelejti. Utóbbira nincs valami ötletetek?

Panasonic TV távírányítójával vezérelhető a kamera vágni is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#9060) cadgers


cadgers
aktív tag

Sziasztok!

FullHD kamerát keresek, a mai kamerákkal a legnagyobb bajom a rolling shutter effekt, nekem kisfilmek forgatásához is kellene, ahol esetenként gyorsan mozgó témákat kéne videózni, ezért olyan kamerát keresek, melynél ez az említett "effekt" nincs (volt 3CCD kamerám, azon pl egyáltalán nem jelentkezett ilyen).

További kritérium még, hogy ne szalagos legyen, illetve legyen külső mikrofon csatlakoztatási lehetőség. 200 alatt gondoltam a vételt, de ha azalatt nem létezik ilyen, akkor hajlandó vagyok többet is áldozni, csak akkor sajnos nem mostanában lesz.

Előre is köszönöm!

(#9061) Tomix24 válasza pinnacle (#9059) üzenetére


Tomix24
addikt

Faterom rengeteg DVD-t nézett meg a WD-n. Hogy van az összekötés nálad DVD film lejátszásakor?

(#9062) tobias40 válasza pinnacle (#9059) üzenetére


tobias40
veterán

DVD-t ritkán játszom le inkább divix bd rip és 1080p mkv!
Az rgb beállítási problémát nem értem,én mindent hdmi-vel kapcsolok a tv-hez de lehet hogy ettől még van ez a gond de nem tudok róla... :R

Melyik Pana tv távjával lehet vezérelni?
Ezek szerint van a kamerában infra vevő de mégsem csináltak hozzá gyárilag távirányítót?
Érthetetlen számomra mert ez már nem a "belépő"kategóri sztem a Panánál..
Igazából a Harmony 600 univerzális távommal szeretném vezérelini ha már megvan,de nem tudom hogyan tanítsam meg vele ha nincs meg az eredeti táv,és a Harmony adatbázisában nem találok egyáltalán SD90-et,de még videó kamerát sem a lehetőségek között!!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#9063) Tomix24 válasza tobias40 (#9062) üzenetére


Tomix24
addikt

"Érthetetlen számomra mert ez már nem a "belépő"kategóri sztem a Panánál.." Opcionális, rinya helyett venni lehet olcsó pénzért.

Pl... [link] 1600Ft... vagy ez: [link] vagy a TV távval is akár ha kompatibilis...

[ Szerkesztve ]

(#9064) pinnacle válasza Tomix24 (#9061) üzenetére


pinnacle
nagyúr

HDMI-vel van a TV-re csatlakoztatva, és a TV sztereó jele megy a Genius SW-5.1HT-ra. Optikai bemenetes cuccal biztos nem lenne gond, de érdekes módon a sztereó DVD lejátszómon van lehetőség a párbeszéd erősítésére.

tobias40 videó beállításnál lehet választani Auto, RGB High, RGB Low, YCbCr. RGB High-on a legkontrasztosabb a kép, de időnként elfelejti. Eleve lehet látni, hogy fakóbb a kép, illetve amikor újra beállítod, akkor villan egyet a képernyő.
Bármelyik Viera linkes Panasonic TV-vel működik, de csak ha HDMI-n keresztül van csatlakoztatva. Egyáltalán van infra vevő az SD90-ben?

[ Szerkesztve ]

(#9065) Tomix24 válasza pinnacle (#9064) üzenetére


Tomix24
addikt

Sejtettem. "a TV sztereó jele megy a Genius SW-5.1HT-ra" Hírhedt a TV kimenete erről. Gyári bug sajna. Halkítja a hangokat(nem minden esetben) .
Pont egy hete olvastam egy külföldi fórumon. Ha kikerülnéd a TV-t, akkor nem lenne gond. Faterom egy az egybe a WD-t az erősítőbe kötötte, és majd kiszakadt az ablak a nappaliba :D

[ Szerkesztve ]

(#9066) Tomix24 válasza pinnacle (#9064) üzenetére


Tomix24
addikt

Elől a mikrofonoknál gyanús a led. "Egyáltalán van infra vevő az SD90-ben?"

Update: Sorry mindenkitől, csak a Viera megy, infra távirányítás nem.

(#9067) tobias40 válasza Tomix24 (#9063) üzenetére


tobias40
veterán

Ha már ilyen értékű kamerát vettem akkor nem az 1600 ft-s távirányítón 'rinyálok" :P
Ha tudnék venni itthon inkább itt venném meg mivel azt ki tudom próbálni működik-e.

De a fő kérdésem az hogy egyáltalán van-e a kamerában infra vevő ha a gyár nem gyártott hozzá távot!! :P
És nekem LG tv-m van nem Panasonic...

Vmint ha már van egy "okos"Harmony 600-am akkor azzal hogyan tudnám irányítani,illetve a Harmony-t beállítani a gyári táv nélkül!! :F

[ Szerkesztve ]

(#9068) tobias40 válasza Tomix24 (#9066) üzenetére


tobias40
veterán

Most látom ezt az írásodat,ez azt jelenti hogy ha nincs Pana tv-m akkor reménytelen a távirányítás?? :F

(#9069) Tomix24 válasza tobias40 (#9068) üzenetére


Tomix24
addikt

Elvileg az elején láttam valamit, de akkor az nem az infra :(
Reménytelen :N Bocs a "rinya" miatt, tényleg csak Viera..

Mondjuk nekem fel sem tűnt, két esetben használja az ember elvben a távot. Az esemény után a kamerával játszod le, és nem elég hogy az érintőn elindítod, a távolból tekerni, léptetni is akarod. A másik szitu, ha álványon van és távolról veszed magad a családdal, és távval zoomolsz, ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#9070) tobias40 válasza Tomix24 (#9069) üzenetére


tobias40
veterán

Következőleg majd veszek Pana plazmát vagy Lcd-t és megoldva a problem! ;]
Van egy régi pana vhs videóm de gondom azzal nem menne,igaz?

(#9071) Tomix24 válasza tobias40 (#9070) üzenetére


Tomix24
addikt

:DDD

(#9072) trikko


trikko
tag

Sziasztok

Egy párszor érdeklődtem nálatok!Egy kis segítség kellene!
Kinéztem egy kamerát egy Panasonic HC-V100EP-K típust és érdekelne ismeri e esetleg valaki ezt a típust?Esetleg vélemények,javaslatok?
Köszi!

Üdv

(#9073) pinnacle válasza trikko (#9072) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nem fullHD-s az érzékelője. Próbálj inkább Panasonic SD90, Sony CX250, Sony HX9v-t venni.

(#9074) cadgers válasza pinnacle (#9073) üzenetére


cadgers
aktív tag

Sonyban a HX10V, 100, 200 stb. rosszabb, mint a HX9V? Csak mert mindenki ezt javasolja

(#9075) pinnacle válasza cadgers (#9074) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ez csak akkor derül ki, ha tudsz nyers felvételt szerezni. A másik topicból Hx9v.
Internetes vásárlásnál kockázatmenetesen kipróbálható. 4. §15 (1) A fogyasztó a szerződéstől nyolc munkanapon belül indokolás nélkül elállhat.

(#9076) djnice válasza cadgers (#9074) üzenetére


djnice
veterán

A HX10V csak 1080i-t tud, a többi pedig nem kompakt méret, még a HX20V ami jó, de az drága.

[ Szerkesztve ]

(#9077) cadgers válasza djnice (#9076) üzenetére


cadgers
aktív tag

Nekem a kihajtható kijelző miatt jobb lenne egy bridge méret, ezért gondoltam, hogy rákérdezek inkább. Viszont nem akarok a minőség rovására ehhez ragaszkodni

(#9078) lujó55


lujó55
őstag

sziasztok! van arról tapasztalatotok, hányszor lehet egyazon mini DV kazettára felvenni?
ha sokat használom rosszabb a minőség, vagy nincs jelentősége?

(#9079) Ottó58 válasza lujó55 (#9078) üzenetére


Ottó58
senior tag

Pontosan szerintem nem lehet megmondani, ez függhet a márkától, (milyen a szalag és a rajta levő anyag minősége, kopásállósága).
Mostanában volt nálam egy Panasonic DV kazetta, a végén a dátum 2006-ot mutatott. Nagyon sok felvétel lehetett rajta, (több évi dátumot is jelzett), mivel gondolom, hogy felvettek egy bizonyos időt, nem telt be a kazetta, és mindíg az elejére tekerték, hogy ha kell teljes egészében ki lehessen használni. Az első kb. 10percet nem volt hajlandó HD minőségben rögzíteni a gép, de sd módban lehetett, és SD módban nem vettem észre minőségbeli változást az első 10perc és a többi rész közt.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#9080) lujó55 válasza Ottó58 (#9079) üzenetére


lujó55
őstag

fú, ezt kipróbálom...
nekem az a gond, hogy ha sokat veszek fel ugyanarra a kazettára és az előzményeket felülírja, akkor egy idő után olyan, mintha ugrálna a kép amit rögzít. de ezt csak a kivetítőn, vagy szerkesztés során látom, a video saját LCD-jén teljesen jó a kép.

(#9081) User55


User55
csendes tag

Sziasztok. Az lenne az egetrengető kérdésem hogy manapság milyen kamerát éri meg venni 70 ezer HUFig? Nagyon jó lenne ha lenne benne AV IN, de ha nincs az se baj.
Választ köszönöm.

(#9082) Chrystall válasza User55 (#9081) üzenetére


Chrystall
senior tag

Az tuti nem lesz benne, de még 200E alatt se.

(#9083) User55 válasza Chrystall (#9082) üzenetére


User55
csendes tag

Akkor av in nélkül, milyet érdemes vennem? Típusokat ha említenél hálás lennék.

(#9084) junkpod


junkpod
nagyúr

sziasztok!
Láttam egy hirdetést a Sony HDR-PJ200VE kameráról. Mivel nem vagyok otthon ebben a témában lenyűgözött a mini projektor ami ebbe bele van építve. video a projektorról Első ránézésre a felvételi tulajdonságai nem tűntek kiemelkedőnek, gondolom kornak megfelelő. Viszont semmi tapasztalatom ebben.
Tudnátok tesztet linkelni erről a kameráról, illetve, hogy mire érdemes odafigyelni kameravásárláskor? (otthoni, családi rövid shotok, gyerekről, rokonokról... fullHD elvárás, jó lenne egy surroundos hang is, de ha csak szeteró az elérhető az se gond, memóriakártyások tetszenek, de nem tudom mekkora időkorlátot jelentenek a mai kártyaméretek fullhd-ben?)

Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#9085) Chrystall válasza User55 (#9083) üzenetére


Chrystall
senior tag

Majd a többiek nyilatkoznak. Én Sanyo-t használok legfőbbképp, mert szeretem a színeit, de nem biztos te jól járnál vele.

(#9086) huppancs89


huppancs89
tag

(#9087) szabi081


szabi081
csendes tag

Sziasztok!

Családi videózáshoz milyen kamerát ajánlotok? Fontos, hogy gyengébb fényviszonyok között is jó felvételt csináljon. Jelenleg a v700-al szemezek, de az lenne a kérdésem, hogy mondjuk az x800 vagy x900, aminek 3mos érzékelője van az ilyen szempontból (beltéri videózás) mennyivel ad jobb képminőséget? Meg ér-e ez annyit? Esetleg Canon valamelyik típusa nem jobb választás?

Köszi!

(#9088) Matula 007 válasza szabi081 (#9087) üzenetére


Matula 007
tag

A v700-nál drágább kamerák sem tudnak sokkal jobb felvételeket beltérben. Sokkal több pénzért csak kicsivel jobbak. A V700 is szépen megbirkózik beltéri fényviszonyokkal. Jó kamera, amolyan best/buy a kategóriájában.
A Canon Legria M46-M41 jobb kicsit gyenge fényviszonyok mellet de 1080i-ben vesz fel ha jól tudom.

Ha nem érdekel hol vagy, nem tévedhetsz el.

(#9089) djnice


djnice
veterán

Canon M41 beltér raw sample:
[link]

Egyetlen bajuk a canon-oknak a kicsi induló látószög.

(#9090) Chrystall válasza szabi081 (#9087) üzenetére


Chrystall
senior tag

A slashcam-en a V700 tűnik jobbnak este.

Egyébként a Canon HF M4x széria jobb este. Nekem HF m406 van, pont ezért vettem, hogy este tudjak jól felvenni.

És a JVC GZ-HM960 is jó, ami lehet még jobb is mint a Canon, és csak 119.000 forint, nem 180.000. A JVC képe tűnik legjobban a Slashcam-en, meg a Panasonic V700-e este. De a JVC-n kevesebb manuális beállítási lehetőség van, bár átlag felhasználónak az úgyse számít.

[ Szerkesztve ]

(#9091) sanya_67 válasza szabi081 (#9087) üzenetére


sanya_67
tag

Túlontúl nagí különbség nincs a V700 és a pl X900 között felvételben.

Sőt én fórumtárstól vettem egy Sony CX130-at és nagyon meg vagyok elégedve, eredetileg SD90-et kerestem De drágák voltak használtan.

S.

(#9092) grandaw


grandaw
csendes tag

Sziasztok!
Egy amatőr (lehet, hogy itt eretnek) kérdésem lenne: van-e jelentősebb különbség a legújabb, kezdő szintű DSLR-ek , pl. Canon EOS 650D, Sony Alpha SLT-A57, Nikon D3200 videózási képességi, illetve a Pana V700 képességei között? Videokamera vásárlás előtt állok és az egyik üzletben az eladó inkább a fenti DSLR-eket javasolta a 140-180E Ft köröli árú videókamerák ellenében, mivel szerinte azok már lekörözték a videókamerákat. Mivel ezt a fórumot is nézegettem, de itt ilyesmiről nem nagyon esik szó, ezért megköszönnék néhány szakértő véleményt.
Üdvözlettel.
grandaw

(#9093) Chrystall válasza grandaw (#9092) üzenetére


Chrystall
senior tag

Nem tudom minden DSLR szenzorméretét, de ha 1/2.33-nál, nagyobbak, akkor van. Este nem lesz bogaras a felvétel. Kézikamerán a Canon kivételével szinte minden kézikamera bogaras, mert nem lehet egy bizonyos pixelszámon túl jó esti felvételt elérni. DSLR-en nagy a szenzor, ott lehet.

Valamint a DSLR raw file-t is tud csinálni, a kézikamerák erre nem képesek. Most arra gondolok, hogy úgy veszel fel, hogy nem módosít a kamera semmit, nincs kompresszió, hanem mindent utólag módosítassz szerkesztőben. Ez egy nagy előny, ami nincs kézikameránál.

Valamint ezekre a DSLR-ek-re vannak ilyen házi bootprogramok, amit az SD kártyára lehet tenni, és azzal az összes szoftweres butításukat fel lehet oldani. Ez is előny. Így lesz benne egy halom olyan opció, ami csak a legprofibb gépeken elérhető

Meg ott van a DSLR-ben a nagy pixelszám, élesebb és részletgazdagabb lessz a kép.

Csak DSLR-en nincs autófókusz, családi felvételeken ez gondnd lehet, ha hirtelen fel kell venni valamit, de amúgy milliós gépeken sincs, komoly kameraman kézzel fókuszál.

Azoknak, akik hajlandók a manuális beállításokat megtanulni, a DSLR a jó választás. Akik egyszerűen kezelhető gépeket akarnak, azoknak jó a kézikamera. Pl. anyukáknak a gyereket videózni a játszótéren meg balettelőadáson.

(#9094) wrox válasza grandaw (#9092) üzenetére


wrox
senior tag

Egy piszok nagy különbség tuti van. Zoomban verhetetlen a kamera.

(#9095) Chrystall válasza wrox (#9094) üzenetére


Chrystall
senior tag

Erre van kitalálva DSLR-hez a zoomobjektív.

(#9096) wrox válasza Chrystall (#9095) üzenetére


wrox
senior tag

Ezt ugye nem mondod komolyan?
A zoomobjektívet a DSLR-hez elsősorban fényképezéshez találták ki, nem videokamerázni.

1. Mennyibe is kerül egy normális Zoom obi egy DSLR-hez?
2. Hol veszel te olyan objektívet, ami mm-ben hozza a FULL HD kamerák 20-30x optikai zoomját? És még egyszer, mennyiért, ha kapsz egyáltalán. Nem beszélve arról, hogy a fényképező lesz vagy 1 méter hosszú. :)

Szóval DSLR-t videokamera miatt csak akkor "érdemes", ha elég a max 3x optikai zoom. (egy 18-55 alapobi kb ezt tudja). Egyébként az sem mindegy, hogy egy rendezvényen egy baszom nagy DSLR-t tartasz a kezedben, vagy egy kis HD kamerát.

Suszter maradjon a kaptafánál. A fényképező a fényképezésnél, videokamera kamerázásnál.

(#9097) huppancs89


huppancs89
tag

(#9098) Chrystall válasza wrox (#9096) üzenetére


Chrystall
senior tag

Sajnos nem ilyen egyszerű a dolog, hogy a suszeter maradjon a kaptafánál. Mint fentebb említettem, a DSLR olyanoknak való, ha most kifejezetten kamerázásról és nem fotózásról van szó, akik komoly felvételt akarnak készíteni, kifejezetten filmes célokra. Aki nem engedhet meg magának egy milliós kamerát, annak kiváló alternatíva a DSLR a hasonló árú kézikamerákkal szemben. Még pedig a kiváló technikai adottságok és a nagy szenzor miatt. Az ilyen ember nem tud mit kezdeni még egy 200-300 ezres kézikamerával sem. Nincs egyszerűen bennük lehetőség olyan finomhangolásra, mint a DSLR-ben, este pedig sokkal jobb felvételt készít. Neked hiába van a kézikamerádon a nagy zoom, ha maga a felvétel nem jó. A Zoom-tól nem lesz este kevésbé bogaras a kép, nem lehet az expozíciót pontosabban beállítani, nem varázsolódnak a kamerára a beállításhoz a gyűrűk, amik egy komoly filmes számára elengedhetetlenek. Tehát ha komoly szándékaid vannak, sokkal jobb a DSLR, mert abban benne van a lehetőség, hogy fejleszd, a jó alapokról kiindulva. Egy DSLR-re még mindig rá tudom tenni a zoomobjektívet, egy kézikamerába nem fogok tudni beletenni egy Full Frame szenzort. És az utóbbi szerintem sokkal nagyobb gond, mint az előbbi, a zoom probléma. Ráadásul filmes körökben nem létkérdés a zoom. Nekem a haverom is filmes, nem izgatja ez a dolog. Se az autófókusz hiánya. Megcsinálja a kis művészfilmjeit, és azt a képvilágot nem lehet kézikamerával, kis szenzorral, ISO, zebrafunkció, kelvinfokonként állítható fehéregyensúly nélkül. Ezek a funkciók nincsenek meg a kézikamerán.

Tehát nem arról volt szó, hogy mezei felhasználónak van a DSLR. Az azoknak van, akik komoly érdeklődők a filmezés iránt. Én is már írtam fentebb, hogy játszótéren vagy a balettelőadáson a gyerekeket videózó anyukáknak jobb a kézikamera, vagy üdüléseken csinálni pár felvételt. Ebben tehát eddig is egyetértettünk. Egyébként pedig nincs a topic elején kikötve, hogy itt komolyabb célra ne lehetne cuccot ajánlani, ahhoz pedig a DSLR dukál kis költségvetés esetén a kézikamerával szemben, szóval...

[ Szerkesztve ]

(#9099) wrox válasza Chrystall (#9098) üzenetére


wrox
senior tag

Teljesen igazad van, amit írtál.

Amiben vitába szálltam veled, hogy:
A 100-200 ezres kamera zoomban verhetetlen.

Erre írtad, hogy a DSLR-re is lehet zoomobit tenni. Ebben is igazad van, de akinek lenne rá pénze, az már normális kamerát fog venni, nem a 200 ezres kategóriát. ( egy normális zoomobi is drágább)

Mint megjegyeztem, akinek elég a 3x zoom, annak jó a DSLR, de a kiskamera számomra kényelmesebb.

Szóval egyet beszélünk, de több nyelven. :D

(#9100) Chrystall válasza wrox (#9099) üzenetére


Chrystall
senior tag

Ennek csak az mond ellent, hogy egyre többen csinálnak videókat DSLR-en. Egyszerűen régen analóg gép nem tudott videót rögzíteni, ezért volt külön videókamera. Ma már ennek semmi akadálya, a fényképezőgépbe nagyobb szenzor is van, a neten is írják, hogy a DSLR veszi át egyre jobban a videókamera szerepét. Egyszerű felhasználóknál a mobiltelefont, filmkészítő amatőröknél a DSLR. Egy olyan akmera, ami akkora felbontású szenzorral rendelkezik, mint a DSLR, olyan drága, hogy abból egy DSLR és pár zoomobi kifutja. Ráadásul egy kisfilmhez nem kell 30-50x-es zoom. Elég max. 10x-es is, de még annyi se. Egy filmben nem az a lényeg, hogy a város másik végén milyen színű az ablakban egy virág.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.