Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#169034) Erikkk26


Erikkk26
tag

Sziasztok!

Adott a következő, nem mai darab vas ami a testvéremé:

Alaplap: Asus P8B75-V
CPU: i5-3470
Ram: 1x KINGMAX 4GB DDR3 1333MHz Kit FLFF65F-D8KQ9
VGA: GT 640 (1GB)
HDD: 500GB, 7200RPM HITACHI HDS721050CLA662
Ház: Sajnos nincs róla infó
Táp: Cooler Master B500 (RS-500-ACABM3)

Kérdésem hogy szerintetek hogyan lenne érdemes javítani a konfigon?

Tekintve hogy elég lassú, arra gondoltam hogy legelőször legalább egy ugyanilyen kategóriájú
4GB rammal lehetne bővíteni, és ha az sem lenne elég bizonyos játékok alá amit még ez a gép képes futtatni, akkor még további 4GB-okkal és így lehetne benne végül akár
4x4GB 1333Mhz is? Az a baj soha nem volt dolgom egy gépben több mint 2 ram modullal és így nem tudom hogyan lehetne a leghatékonyabban tervezni.
Esetleg legyen teljesen cserélve pl. 1/2x8GB 1600Mhz-re?
Nekem van éppen egy eladásra szánt
"Kingston HyperX FURY 8GB DDR3 1866MHz HX318C10FB/8"
ramom, ez is megtenné és így legalább rögtön 12 GB lenne ami elég kell hogy legyen mindenre? Viszont ezen opcióval dual channel gondolom ugrik?

Másik dolog amire gondoltam hogy SSD-vel is kilehetne egészíteni ha befogad,
ehhez lenne is nekem egy "Kingston 480GB SA400S37/480G" típusú SATA-s megoldásom.

Esetleg elég lenne csak az egyikkel foglalkozni első körben, ram bővítés vagy SSD-vel felszerelés és már úgy is jelentős változás lesz rajta észrevehető?
Kíváncsi vagyok a véleményetekre és ha az általam felvázolt ötletek nem ideálisak, úgy szívesen fogadok javaslatokat akár használtan megvételre! Köszi!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.