Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#148751) hopeless69 válasza SyMbioTe (#148719) üzenetére


hopeless69
csendes tag

Köszönöm a reakciót.

Jelenleg itt tartok.

Alaplap: MSI B450-A PRO MAX (28 k) MEGRENDELVE
Proci: Ryzen 2600 (35k) MEGRENDELVE
Ram: Crucial 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Ballistix Sport LT Grey (21,5K) MEGRENDELVE
SSD: Patriot VIPER VPN100 SSD 512GB (18,5 K) MEGRENDELVE
Monitorom: 3 éves ASUS VG245H

Akkor folytatom....

Hűtő: SilentiumPC Fera 3 -9K
- Bár azt olvastam nehéz felrakni, de megoldom majd.
HDD: Toshiba P300 2TB 19k,de találtam Patriot P200 1TB 29 K ért.
Ház: Fractal Design Define R4 Black Pearl
- A lényeg, hogy csendes legyen a gyerek miatt, jó hűtéssel. Az előző ház nagyon halk volt ezért maradok annál. Imádtam. Nem kell,hogy világítson,mert arra is megy a gyerek. Ebben elférek?
Táp: Seasonic Focus Plus 450 Gold (19K) Ez marad

VGA?
XFX GTS Radeon RX 580 8GB TripleX Edition
ASROCK Radeon RX570 Phantom Gaming D 8G OC
ASUS ROG STRIX GAMING RX570 DirectCU II OC 4GB

Ezeket találtam alzan, az utolsó szimpatikus,de persze az alapján döntök, amit javasoltok.

Köszönöm továbbra is.

(#148752) Paxker315 válasza hopeless69 (#148751) üzenetére


Paxker315
addikt

szia!
A vga-k közül az XFX és Phantom Gaming D eléggé alja-eresztés, ezek közül a STRIX.

A ház csendes, de nem túl hűvös. Esetleg NZXT H510-al szemezgethetsz még, annak meglepően jó szellőzése van.

A Patriot P200 SSD. a Tosh P300 meg HDD. Döntsd el, mire lesz szükség, megéri-e a felárat a SSD. (Mellesleg, 40k alatt van már MX500, ami azért nem ugyanaz az osztály)

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#148753) palfitom válasza default. (#148745) üzenetére


palfitom
Topikgazda

A gyári hűtőre még 1 észrevétel:
Próbáld ki! A BIOS-ban "silent"-re állítva nincs nagy hangja. Ha mégis zavarna, akkor vehetsz rá relatív kis-pénzért hűtőt, Paxker javaslata alapján.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148754) palfitom válasza ZepHyr087 (#148749) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Lap: MSI B450 Tomahawk MAX / B450 Gaming Plus MAX, vagy B450 Gaming Pro Carbon + BIOS-frissíttetés
Proci: Ryzen 5 3600
Ram: pl. Patriot Viper 3200 (piros, fekete) / Ripjaws / Crucial / HyperX
Hűtő (opcionális): Alpenföhn Brocken ECO Advanced

Táp: ha nem túl régi, akkor maradhat.
Ha cserélnéd, akkor pl. Bitfenix Formula 550 / 650 / Whisper M 550 / 650 / Corsair TX550M TX650M / RM550x / RM650x / Seasonic Focus Plus 550 / 650 / be quiet! Pure Power 11 (CM) 600

PS: a monitorodhoz őrült overkill a 2070 Su. Lesz monitor csere a közeljövőben?

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148755) palfitom válasza Dani3457 (#148750) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Épp tegnap-tegnapelőtt volt itt hasonlóról szó.
Lehetne fejleszteni procit, ramot, VGA-t, de sok pénzt nem szabad beleölni, mert az új platformok annyira jó ár-érték arányt képviselnek.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148756) palfitom válasza hopeless69 (#148751) üzenetére


palfitom
Topikgazda

VGA: teljesítménye alapján egyértelműen az 580-ast kellene választani.
Az 570-ek közül pedig szerintem is a Strix.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148757) hopeless69 válasza palfitom (#148756) üzenetére


hopeless69
csendes tag

Ha az 580-as VGA-t választom ahhoz már 550-es táp kell. Legalábbis a gyárilag ez van ajánlva. Nem gond,csak nem akarok kis tápot venni,hogy utána cseréljem. Jól gondolom?

Paxker315
NZXT H510 ház tetszik. Köszi!!

- annyi zavar benne, hogy a füles mikrofonjának felül nincs portja (nem is értem miért) és csak egy USB port van.

[ Szerkesztve ]

(#148758) ZepHyr087 válasza palfitom (#148754) üzenetére


ZepHyr087
csendes tag

Helló!

Akkor MSI B450 Tomahawk MAX (39k),
PATRIOT Viper 4 Blackout 16 GB-os KIT DDR4 3200MHz CL16 (23k),
Ryzen 5 3600 (51k) lesz a befutó.

Nem írtam de van egy Gammax 300 a régi konfigból, ha az jó akkor marad az Ryzen-re, a táp 4 éves egyenlőre marad míg bírja.

Monitor csere max jövőre esedékes, egyenlőre kölcsönbe van lehetőségem egy Philips 328E9QJAB/00 monitorra.

Fekete Pénteken rájuk is ugrok! :)

(#148759) palfitom válasza hopeless69 (#148757) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Arra a 450-esre rábízhatod az 580-ast is! (ráadásul az RX-eket érdemes kicsit alulfeszelni, ami jótékonyan hat a fogyasztásukra)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148760) palfitom válasza ZepHyr087 (#148758) üzenetére


palfitom
Topikgazda

OK.

Gammax 300: ha kaptál hozzá AM4 lefogatót, akkor maradhat. (Ha nem kaptál, akkor a gyártól tudsz elvileg igényelni.)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148761) Paxker315 válasza palfitom (#148759) üzenetére


Paxker315
addikt

Igazából csak előnye van: hőfokok, ventizaj, mind javulnak alulfeszelve. Meg, hogy gyárilag mennyire magas feszültségeken vannak, szerintem összefügg azzal, hogy a pár éves "döglött" kártyák nagy része Radeon. Az 590-esek hosszútávú életére kíváncsi leszek.. :(

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#148762) táMath90


táMath90
csendes tag

Sziasztok!

5 évvel ezelőtt a ti ajánlásaitok alapján megrendeltem első saját Pc-m ami a mai napig kiválóan szolgál. Ismét köszönöm a segítségeteket :)
Azonban 5 év az 5 év, ezért gondoltam ráncfelvarrnék egy kicsit(100-150k forint értékben mondjuk), ehhez kérnék némi tanácsot.
A setupot főleg játékra használom, nem túl erős követelményekkel, azonban néha ki-ki próbálok pár újabb címet, ami azért már megizzasztja a vasat(Borderlands 3, Fallen Order).
Ezen kívül filmet/sorozatot nézek rajta legtöbbször. Szeretnék úgy felújítani hogy megint ne kelljen feltétlenül pénzt áldozni rá a következő 4-5 évben.
Arra gondoltam első körben a memóriát növelném és egy újabb GPU-t raknék bele, de ha nincs igazam, kérlek javítsatok ki :)

Jelenlegi setup:
Alaplap: ASUS B85M-G
Proci: INTEL Core i5-4440 3.10GHz 1150 BOX
Ram: 2X HyperX 4GB FURY DDR3 1600MHz CL10 HX316C10F/4
VGA: ASUS GTX960-MOC-2GD5 GTX960 2GB GDDR5 OC PCIE
Ezen kívül egy 1T+120GB(SSD) belső tárhely van, ezeken nagyjából elférek továbbra is.

Előre is köszi!

(#148763) RasTaszi válasza palfitom (#148518) üzenetére


RasTaszi
újonc

Szia, köszi a választ, bocsánat hogy ilyen soká reagálok.
TV-t szeretnék a közös játékélmény fokozása érdekében, 120-140cm átmérőjűt. TV-t amúgy is vennék, így nem fáj annyira, ha többet költök a PC-re, mert a monitor árát megspórolom. Pc + monitor és tv + konzol volt az eredeti terv, melyiket ajánlanád? Kényelmesebb lenne csak a tv-t és a pc-t elhelyezni a szobában.

(#148764) deva


deva
tag

Sziasztok, egy ideje elkezdtem nézegetni, osztani, szorozni, egy komplett asztali gép összerakása lenne a cél, gyakorlatilag minden kelleni fog, amit az alábbiakban írok.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Játék (single és multi is), de nem kompetitíven, fejlesztés (android, backend), néha videóvágás (de ez nem prio), böngészés, ilyesmik. Jelenleg 1080p@60 a cél, ez később új monitorral változni fog, kb 1440p@60+ lesz a cél.

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Mindenre szükségesem lesz, amit alább írok.

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Mindenre szükségesem lesz, amit alább írok.

4. Mennyi a kereted rá?
Az alábbi példa 580k-ra jön ki, nagyjából ezt szeretném tartani. Ha lehet lefelé menni, érdemi veszteség nélkül, akkor szívesen megyek lefelé, viszont ha rengeteg lehet nyerni azzal, ha kicsit felfelé megyek, akkor szívom a fogam, de hajlamos lennék rá.

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
Jelenleg 1080p@60 van, ez később új monitorral változni fog, 1440p@60+ lesz a cél (G-sync vagy Freesync, ezt még nem tudom, ott még nem tartok), ahol a 60+ még nem definiált, de a 144hz például valószínűleg feleslegesen sok lenne nekem, a 60 is elég kiindulópontnak.

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
AMD + Nvidia irányba nézelődök, az AMD mellett megmaradnék, de meggyőzhető vagyok másról is, ha jobb az ár/érték arány. Amit még érdemes megjegyezni, hogy minél kevesebb csilogó RGB (lehetőleg semmi) kéne, minél nehezebben észrevehető a gép, annál jobb. :) Ezen felül még annak is örülnék, ha idle közben minél halkabb lenne, ehhez mérten próbáltam házat és hűtőt választani, de itt őszinte leszek, elég homályban vagyok, szóval lehet, hogy nagyon mellé lőttem. :) Azzal nincs problémám, ha full load alatt hangosabb a dolog, olyankor jellemzően úgyis headsetben vagyok, és nem zavar. Az eddig jól bevált, és kinézett bolt pedig az Aqua lenne, ahol venném.

És akkor lássuk a konfigot, amit nagyjából összeraktam:
- ASRock X570 Pro 4 alaplap /90-MXBAT0-A0UAYZ/ (55k)
- AMD Ryzen 7 3700X 3.6GHz Socket AM4 dobozos /100-100000071BOX/ (111k)
- Noctua univerzális CPU hűtő /NH-D15S/ (33k)
- 32GB 3600MHz DDR4 RAM G.Skill Trident Z Neo CL16 (2X16GB) /F4-3600C16D-32GTZNC/ (69k)
- Chieftec 600W Smart tápegység (GPS-600A8) dobozos (17k)
- 500GB Samsung 970 EVO Plus M.2 SSD meghajtó (MZ-V7S500BW) (35k)
- 2TB Seagate BarraCuda 3.5" winchester /ST2000DM008/ (18k)
- Gigabyte GeForce RTX 2070 8GB AORUS XTREME videokártya /GV-N2070AORUS X-8GC/ (209k)
- Cooler Master Silencio 550 táp nélküli matt fekete ház (RC-550M-KKN1) (33k)

Ennek a vége 580 030 Ft, ez lenne a kiindulási alap. A kérdés az, hogy nagyjából értelmes lenne ezt így, vagy lehet valahol jól finomhangolni, esetleg teljesen változtatni valamin?

Előre is köszönöm!

It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

(#148765) szilu7 válasza deva (#148764) üzenetére


szilu7
senior tag

Majd jönnek a nálam okosabbak, de szerintem a tápra többet kene szánni. Bitfenix, Bequiet, Corsair, Seasonic tájékán nézelődj. A Noctua helyett meg választhatsz valami olcsóbb, de jó hűtőt, Pl.: Alpenföhn, Arctic Freezer. De biztosan kapsz konkrét típusokat is nemsokára.

[ Szerkesztve ]

(#148766) default. válasza szilu7 (#148765) üzenetére


default.
őstag

Meg FSP! Mármint tápra..

[ Szerkesztve ]

(#148767) Paxker315 válasza deva (#148764) üzenetére


Paxker315
addikt

Szia!
1. teljesen fölösleges X570-es deszkát nézni, a tervezett procihoz egy tisztességes B450 is megteszi: MSI B450 Gaming Plus MAX, MSI B450 A-pro MAX, MSI B450 Tomahawk MAX, mikroATX: MSI B450M Mortar MAX.
2. Az a böszme D15 overkill, nem lesz szükséged akkora teljesítményre. Alpenföhn Brocken 3, Scythe Mugen 5RevB teljesen elégséges lenne, a 3rd gen Ryzent amúgy sem éri meg manuál OC-zni.
3. RAM: sokat tudsz spórolni, jelentősebb teljesítményvesztés NÉLKÜL egy szép szett Crucial Ballistix Sport LT-vel.
4. Ilyen Csiffi tápot ne.
Bitfenix Whisper M, Formula Gold 650W
Corsair RM650X, Corsair TX650M
SeaSonic Focus GX 650w
SuperFlower Leadex szériából 650w, Evga Supernova G3 650w (ez is SF Leadex alapú).

HDD: Inkább WD Purple v Red, Toshiba P300 "UZSVA" véggel

SSD: A 970 valóban csúcsszuper, de, az Általad említett felhasználásban nem hiszem, hogy kiaknáznád. Tehát vagy választhatsz olcsóbbat: Viper VPN100, Crucial ill Corsair MP510
Vagy megveszed a kompromisszummentes 970-est, és elkezdel sok videót vágni :)

Nagyjából ezek jutottak eszembe első blikkre. Az alaplapban, tápban, memóriában és hűtőben biztos vagyok, hogy nagy hülyeséget nem írtam. Ha mégis, úgyis helyreraknak. Topikgazda javaslatra feltétlen várj. :K

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#148768) hopeless69


hopeless69
csendes tag

Alaplap: MSI B450-A PRO MAX (28 k) MEGRENDELVE
Proci: Ryzen 2600 (35k) MEGRENDELVE
Ram: Crucial 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Ballistix Sport LT Grey (21,5K) MEGRENDELVE
SSD: Patriot VIPER VPN100 SSD 512GB (18,5 K) MEGRENDELVE
Monitorom: 3 éves ASUS VG245H
Hűtő: SilentiumPC Fera 3 -9K MEGRENDELVE
Ház: NZXT H510 fekete 24 K MEGRENDELVE
Táp: Seasonic Focus Plus 450 Gold (15K) MEGRENDELVE
VGA: XFX GTS Radeon RX 580 8GB TripleX Edition 50 K MEGRENDELVE

Összesen: 201 K

HDD: WD Purple 2TB 20K még ez várat magára,hátha lesz jobb valahol.
+ Ház hűtés esetleg? Kettő elvileg van a házban.

Köszönöm a segítséget nektek,ha megjön majd rakok fel képet. Én rakom össze, remélem nem lesz gond.

Kell még ehhez bármit vennem ami lemaradt, kábel bármi? (szerszámok vannak, HDMI is.)

(#148769) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sziasztok!

Kicsi változás van, nem kapok videókártyát, és a kereten is növeltem egy kicsit. Ez után már tényleg felszívódok nem rabolom az időt. Csak bekérdezek, mert holnap ma délig le kell adnom a rendelést, hogy még péntek megjöjjön. Hétvégén már használnom kellene.
A következő kettőt raktam össze:

1. - Intel
- MSI H310M PRO-M2 PLUS
- INTEL Core i3-9100F + egy Xilence hűtő
- HyperX 16GB Fury DDR4 2666MHz

2. - Amd
- ASROCK B450M-Pro4
- AMD Ryzen 5 1600
- G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3200MHz

közös:
- POWERCOLOR AXRX 570 4GB
- THERMALTAKE Versa H18 ablakos
- be quiet! Pure Power 11 500W Gold

Az AMD egy 10-essel drágább, és így is jóval többe kerül mint eredetileg akartam, de eljátszottam a gondolattal, hogy mi lenne ha. A +2 memória slot is jó pont.

Ha ezt használnám fő gépként, szóval:
- Unity 2.5D játékfejlesztés (szóval):
- Unity editor, VSCode, Chrome kb. 8 tabbal, Discord
- StarCraft 2, és editor ha képes rá streamelve (csak kellemes extra lenne, ha menne)
- They are billions, Frostpunk, CIV 6, stratégiai játékok, és talán Forza Horizon 4

Bárhol próbáltam utánanézni mindenütt azt írták, hogy 4. magig mindenben jóval veri az intel a ryzen-t csak utána fordul át. Őszintén sejtem, hogy a ryzen jobb lenne, de nem vagyok otthon a "mai" hardverekben, és nem tudok így dönteni.

Nagyon megköszönném a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#148770) palfitom válasza táMath90 (#148762) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Nem könnyű kérdés.
"első körben a memóriát növelném" - Ez is javítana a teljesítményen, de én nem itt kezdeném, 8 GB rammal is el lehet lenni (persze, nem ideális gamerkedni).

Milyen tápegységed van? Milyen tudású monitort kell kiszolgálni?

Két lehetőséged van.
1. Fejleszted a jelenlegi alapokat, ám ez anyagilag sem ideális, és ha hosszútávra tervezel, akkor sem annyira jó.
Proci: használt i7-4770 (~30-33k) / i7-4790 (~40k)
Ram: vagy további 2x4 GB, vagy a jelenlegiek cseréje 2x8 GB-os KIT-re
VGA: használt GTX 1060-6GB / RX 580-4GB / RX 580-8GB / RX 590-8GB, avagy használt vagy új GTX 1660

2. Eladod a VGA mellett a félkonfigodat is (lap+proci+ram), és veszel újat:
Lap: Asrock B450M Pro4-F 23k
Proci: Ryzen 2600 (6 mag, 12 szál) 40k
Ram: 2x8 GB-os KIT pl. G.Skill Aegis 3000 21k
Ezek mellé még simán befér egy használt VGA, a fentebb ajánlottakból

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148771) palfitom válasza RasTaszi (#148763) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szívesen.

Értem.
Ha csak a közös játszadozás a cél, és a konzolon megtalálhatók azok a játékok, amikkel szeretnétek játszani, akkor a konzol az olcsóbb megoldás.
A sokoldalúbb, és fejleszthetőbb természetesen a PC, de ez drágább is.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148772) palfitom válasza deva (#148764) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

A kollégáim már leírták a lényeget.
Én még a VGA-ra hívnám fel a figyelmed, ami túlzás az 1080p 60Hz-hez, de még az 1440p 60Hz-hez is sok. Természetesen, ha belefér, akkor mehet, de igazából elég lenne egy RTX 2060 / 2060 Super is. (Pl. MSI 2060 SU Gaming X 8GB ~164k)

A VGA-n megspórolt pénzből már majdnem mehet is a "bestbuy"-nak titulálható AOC Q3279VWFD8 monitor, ami 32" IPS, 1440p, 75 Hz.

Én így építkeznék a fenti monitorhoz:
Lap: Asrock X570 Pro 4
Proci: 3700X
Hűtő: Alpenföhn Brocken 3
Ram: Crucial Ballistix Sport LT
VGA: MSI 2060 SU Gaming X 8GB
SSD: Kingston A2000 500GB m.2.
HDD: HDWD120UZSVA
Táp: Seasonic Focus 650W 84 hónap garival 29,5k

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148773) palfitom válasza hopeless69 (#148768) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Jó lesz.
(a VGA alulfeszelést ne feledd!)

Hűtés: a ház top-ventijét átraknám előre, és tennék mellé még egy 120-ast (pl. be quiet! Pure Wings 2), vagy vennék 2 db 140-est előre (pl. Pure Wings 2).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148774) táMath90 válasza palfitom (#148770) üzenetére


táMath90
csendes tag

Köszi a gyors választ! :)
Jelenlegi tápom: CHIEFTEC GPS-550A8 550W
Monitorom: LG 22MP47D
Bár a monitorom is cserélni fogom hamarosan egy számmal nagyobbra valószínűleg.
Mind a kettőt egy időben vettem a géppel.
Esetleg azt megtudnád becsülni, hogy a jelenelegi config részeit mennyiért tudnám eladni? Már ha egyáltalán el lehet még :)

(#148775) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!

1080p 144 hz gsync monitoron játszok, viszont sajnos a 100+ fps tartásával egyre több problémám van és stuttering is tapasztalható.

Jelenlegi konfigom:
i5 6500
Gtx 970
8 gb ram
b150m lap

Szeretném kicsit feltúrbózni, hogy stabilon tudjak 120-144 fps között játszani competitive fps játékokat, jelenleg az a problémám, hogy például Rainbow Six-be is már nem tudom hova növelni a grafikát kb, hogy a proci ne 100% pörögjön, ezért összevissza ugrál az fps 90-144 között és ha elindul éppen valami a háttérben, a proci szét is esik, elkezd kicsit akadni a játék.

Gondolom nagyon gyorsan ki kéne cserélnem már a procit, videókártyát csak jövő év vége felé vennék.
Kérdésem, hogy mit ajánlanátok, ami erre a célra (és esetleg később 1440p gaming) kiváló lenne és maradna a prociban erő, hogy még játék mellett is maradjon benne kraft és jópár évig kiszolgálna, húzható...

Két kiszemelt van:
i5 8600k
ryzen 2700x (vagy kaparjak még össze 3700x-re?), itt csak attól félek, hogy állítólag elég instabil húzva és játékra sem tökéletes, viszont jó lenne ha nem állandóan 100%-ra terhelnék a procimat a játékok.

Vagy esetleg van valami ajánlott, várjak még? Tisztában vagyok vele, hogy ez alaplap cserét jelent, illetve ryzen esetében mindenképp ram csere is szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#148776) palfitom válasza -Faceless- (#148769) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Bár 4 magban nagyon erős az i3, de ahogy nézegettem, jobban járnál a többmagos procival.
B450M Pro4-F
Ryzen 2600
Ha kell spórolni a procihoz, akkor
Táp: EVGA 450 BT / be quiet! System Power 9 500W
Ram: Aegis 16GB (2x8GB) 3000MHz F4-3000C16D-16GISB

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148777) Hani


Hani
aktív tag

Sziasztok,

szükségem lenne egy megbízható lapra egy Ryzen 5 3600-as procihoz, valahol 15-20K környékén.
Jelenleg m-ATX-es házam van, de hamarosan le lesz cserélve; különösebb funkcióra nincs szükség (kell 4 SATA foglalat, pár USB, videokártyából egy GTX 1060 megy majd bele, kb ennyi), a lényeg inkább a megbízhatóság és hogy ne kelljen házilag biost frissítenem, hogy elfogadja a procit.

Ugyanitt érdekelne hasonló árkategóriában jól szellőző, hűvös, jól szerelhető ház, illetve a procihoz való DDR-4-es memó (kb. 16 GB).

Köszönöm:

Hani

(#148778) deva válasza Paxker315 (#148767) üzenetére


deva
tag

Hali,

X570 mögött az az indoklásom, hogy elméletileg jövőre, az év második felében várhatóak a Zen3 magos procik, ahol ha a pletykáknak lehet hinni, elég szép teljesítmény növekedés várható, mind IPC, mind akár mag szám szinten. Ebből kifolyólag (lehet, hogy hibásan, de) úgy éreztem, hogy az X570 talán egy kicsit future proofabb, mint a B450, ha esetleg upgradelni akarnék.

Táp: világ életemben Chieftec tápjaim voltak, mindig beválltak, sőt, ajánlották is sokan, mert megbízható. Ez változott azóta? Ahogy látom, inkább 650W az ajánlott, akkor utána nézek az ajánlottak között!

SSD-n még rágódok, bár ott lehet, hogy maradok a samunál, fejlesztés közben is sokat számít, bár lehet, hogy tényleg overkill lenne.

#148772
Értem, a VGA-t még meggondolom, a monitor tippet is köszönöm!

Köszi a tippeket!

[ Szerkesztve ]

It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

(#148779) palfitom válasza táMath90 (#148774) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szívesen.

Értem.
Arra a tápra rá lehet bízni az RX VGA-kat is, ez OK.
Monitor: tehát FHD, 60 Hz. Ehhez jók a VGA-k, amiket ajánlottam.

Árazás: Erre van szaktopik, de legegyszerűbb, ha megnézed az aprón, hogy mennyiért mennek az alkatrészeid.
"Már ha egyáltalán el lehet még" - Persze, hogy piacképes!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148780) palfitom válasza tepenzed (#148775) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

A házad mekkora alaplapot fogad, ATX is belefér?
Milyen tápod van? Mennyi idős?

AMD:
Lap: MSI B450 Tomahawk MAX / B450 Gaming Plus MAX, vagy B450 Gaming Pro Carbon / Asrock B450 Steel Legend + BIOS-frissíttetés a két utóbbi lap esetén!
Proci: Ryzen 5 3600
Ram: G.Skill Aegis 3200 23k

Intel:
Lap: Gigabyte Z390 UD / Z390 Gaming X +BIOS-frissítést kérni!
Proci: i5-9600KF
Ram: G.Skill Aegis 3200 23k

VGA: RTX 2060 Super / 2070 / 2070 Super / RX 5700 XT

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148781) palfitom válasza Hani (#148777) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Egy kicsit többet kell rászánnod: Asrock B450M Pro4-F.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148782) tepenzed válasza palfitom (#148780) üzenetére


tepenzed
őstag

Szia!

Ház : Fractal Design Core 3500 Window
Táp:EVGA SuperNova 550 GS 550W 3 éves

Azt néztem, hogy a ryzen jóval alacsonyabb terhelés alatt van játékok alatt, persze van egy kis fps különbség, hosszútávon viszont az tűnik hosszabb életűnek. Gyári hűtő elég rá, míg nem húzom?
köszi

[ Szerkesztve ]

(#148783) palfitom válasza tepenzed (#148782) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Értem, tehát ATX. Akkor jók az ajánlott lapok.
Táp: OK, mehetnek az ajánlott VGA-k.
Ryzen hűtő: ajánlott a cseréje, főleg mert a gyári boost a hőmérséklet függvénye. Nem is kell túl drága, pl. Alpenföhn Brocken ECO Advanced, már jó.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148784) tepenzed válasza palfitom (#148783) üzenetére


tepenzed
őstag

köszi szépen a segítséget!

Ha most 3-4 évig nem szeretnél cserélni, az intel vagy amd konfigot választanád személy szerint? ;)

(#148785) varmi2 válasza tepenzed (#148784) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én az amd-re szavazok.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#148786) palfitom válasza tepenzed (#148784) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szívesen.
Én bőven elvagyok a 8600K-mmal, de be kell látni, hogy a 6/6 már kompromisszumos tud lenni. Én az AMD-t választanám.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148787) badrian250 válasza palfitom (#148627) üzenetére


badrian250
tag

Köszönöm!

Az lenne a kérdésem, hogy mennyivel lenne "tartósabb" vagy jobb a konfig ha mondjuk 250, vagy ha mondjuk 300k-t költenék, nem 200at? Mit lenne érdemes +50k-nál és +100k-nál változtatni?

(#148788) varmi2 válasza badrian250 (#148787) üzenetére


varmi2
nagyúr

+50k: ryzen 3600 a 2600 helyett, +100k: ryzen 3600 +rx5700 vga

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#148789) palfitom válasza badrian250 (#148787) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Proci: R5 3600
VGA: új GTX 1660

Következő lépcső: GTX 1660 Super / 1660 Ti

Ha még többet szánnál rá, akkor mehetne jobb alaplap, esetleg több ram is.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148790) Paxker315 válasza palfitom (#148789) üzenetére


Paxker315
addikt

én CPU jelöltek közé felvenném a 2700-ást, de a 2600x-et is.

ez gondolkoztatott el: GTX1660ti párosítva 2600 és 3600 stock procikkal.

egy 2600x& jobb vga szerintem jobb döntés, mint egy 3600& kevésbé jó vga. Szerintem. De mindkét csomag teljesen ésszerű választás.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#148791) sir0cco


sir0cco
tag

Sziasztok. Egyik kedves ismerősöm fiának(10 éves) szeretnénk egy gépet a 0-ról összeállítani.
Ehhez kérném a segítségetek.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Mindenes gép lenne, filmezésre és játékra egyaránt, persze nem qhd és 4k.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Nincs visszamaradt alkatrész.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Minden ami csak szükséges.
4. Mennyi a kereted rá?
150.000Ft
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
Monitor a későbbiekben lesz vásárolva, úgy gondolom elég egy fullhd-s belépőszintű is.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Jöhet amd és intel is a lényeg , hogy minél jobban jöjjek ki árban.

Köszönöm szépen a segítséget.

(#148792) palfitom válasza Paxker315 (#148790) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Értelek, de ne felejtsd el, hogy FHD 60Hz-ről beszélünk, ami nem annyira VGA-igényes.
A 1660 simán jó erre, én inkább a minimum-FPS-ekre gyúrnék az erősebb procival.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148793) t1


t1
addikt

Sziasztok. Ryzen 5 2600 vagy Ryzen 7 2700 mellé szeretnék venni memóriát (2x8GB) és alaplapot. Tudtok ajánlani egy párost ami jól működne (tuning nem érdekel, és keveset is játszom)? Alzán vásárolnám meg kompletten. A házba befér a ATX is, de nem baj h mATX.

(#148794) Paxker315 válasza palfitom (#148792) üzenetére


Paxker315
addikt

És valóban :) Teljesen ésszerű.

#148793) t1
Alaplap mATX: Asrock B450M Steel Legend, MSI B450M Mortar MAX
ATX: MSI B450 Gaming Plus MAX, MSI B450 A-Pro MAX, MSI B450 Tomahawk MAX
De olcsósíthatsz, ha tényleg nincsenek OC ambíciók: Asrock B450 Fatal1ty Gaming K4, Asrock B450 Pro4-F, ASUS B450 Prime Plus pl.
RAM: alzáról csak Crucial Ballistix Sport LT 2x8gb 3200Mhz CL16 kit (nem lényeges, hogy QVL-en nincs rajta, nagyon szépen szokott muzsikálni!)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#148795) palfitom válasza sir0cco (#148791) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Lap: Asrock B365M Pro4 (jó lap, amivel később fejleszthető a gép)
Proci: i3-9100F (ugyanúgy 4 mag, 4 szál, mint a korábbi i5-ök)
Ram: 8GB DDR4 2x4GB-os KIT, pl. F4-2400C15D-8GNT / PVE48G266C6KGY
VGA: használt RX470 ~30k vagy RX570 ~31-35k az apróról
SSD: Patriot 480GB Burst SATA 3 2.5" PBU480GS25SSDR
Ház: Kolink Citadel TG
Táp: EVGA 450 BT
Összesen: ~138.000-től

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148796) hopeless69 válasza palfitom (#148773) üzenetére


hopeless69
csendes tag

Köszi akkor rendelek még két ventit előre, nem bántom a hátsót.

Na jó.. "alulfeszelés"?
Írtad fentebb, hogy jót tesz a VGA-nak a kisebb márkás táp, de akkor ez mit jelent? Hol tudok ennek utána nézni? Beírtam keresőbe,de eddig semmi értelmes nem jött fel és hülyeséget se akarok csinálni.

(#148797) táMath90 válasza palfitom (#148779) üzenetére


táMath90
csendes tag

Kösz a tippet :)

Egy ilyesmi monitoron gondolkodom, remélem ha upgradelek ezt is meg fogják tudni hajtani ezek a VGA-k(?)
Pár órányi internetes böngészés utána úgy döntöttem csinálok egy teljes cserét inkább, a mostani alkatrészeken pedig túladok, már kértem tippet az árazásra a másik fórumon :)

Amit ajánlottál az tetszik:
Lap: Asrock B450M Pro4-F 23k
Proci: Ryzen 2600 (6 mag, 12 szál) 40k
Ram: 2x8 GB-os KIT pl. G.Skill Aegis 3000 21k
(és hajlandó vagyok esélyt adni az AMDnek :))

Mellé pedig mivel kicsit kritikus vagyok a használt elektronikai eszköz vásárlása felé újonnan vennék egy jó VGA-t.
GTX 1660/1660Ti és az RX590 között vacilálok. (Ugye ezzel a lappal is kompatibilisek a GTX kártyák?) Nincs túl jó kapcsolatom a radeonékkal, erről az egyedről is több helyen olvastam, hogy túlmelegszik könnyen és nem képes kitolni magából azt a teljesítményt amire képes lenne, csak mókolással. Erről mi a véleményed? Árban ugyan ott van ahol az Nvidiás párja, akkor inkább arra szavazok.
Utána már csak annyi a kérdés szerintem hogy megéri-e nekem az a +20k azt a +Ti jelzőt és plusz sebességet :)

hatalmas köszönet továbbra is!

(#148798) sir0cco válasza palfitom (#148795) üzenetére


sir0cco
tag

Palfitom köszönöm szépen.

(#148799) ZepHyr087 válasza palfitom (#148760) üzenetére


ZepHyr087
csendes tag

Hali!
Most ilyen árban be tudom szerezni a ramot:
- Patriot Viper Steel Series 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16: 22.150,- 5 év gar
- Patriot Viper Steel Series 16GB KIT DDR4 3600Mhz CL17: 24.150,- 5 év gar

ebbe a lapba: MSI B450 Tomahawk MAX vehetem a 3600 ost vagy maradjak a 3200MHz-nél amit alapból ajánlottál??

(#148800) Paxker315 válasza táMath90 (#148797) üzenetére


Paxker315
addikt

Szia. 1660 / 1660 super lehet befutó. Mindketten erősebbek a Radeon 590-től, csak, épp fele annyit fogyasztanak. Legtöbb AMD kártyát erősen ajánlott alulfeszelni, de az 590-est meg "szinte" kötelező, mert gyárilag "szénné van hajtva".

Nvidia 1660-1660superrel nem jársz rosszul. Azokat még húzni is szépen tudod anélkül, hogy a power limitet v feszültséget emelned, míg, rx590 már kb dobozban ki van taposva a beléig. Akkor érheti meg a 590, ha van affinitasod a finomhangolashoz és ~ 60ezer körül megvan. Egyéb esetekben ott az Nvidia.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.