Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#149651) kirusz1


kirusz1
őstag

Hello.rainbow six siege játékhoz mi lenne az ajánlott legolcsobb alaplap,proci,memoria,vga?
Amin szépen fut a játék.Táp fsp hexa,ssd,wd blue sata 1tb winchester,ház cm 690,bill,egér,monitor dvi van.köszi előre is

(#149652) palfitom válasza Alg (#149648) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Lap: mATX: Asrock B450M Pro4-F / B450M Steel Legend / MSI B450M Mortar MAX
ATX: Asrock B450 Steel Legend / MSI B450 A-Pro MAX / Gaming Plus MAX / Tomahawk MAX
Proci: Ryzen 3600
Ram: 16GB (2x8-as KIT!) DDR4 3200(+)MHz, pl. Viper 3200 22k / Viper 3600 25k / Ripjaws 3200 25k / Crucial 3200 26k / Corsair 3200 27k / Fury 3200 29k / Trident Z 3400 30k

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149653) palfitom válasza ewuk (#149650) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Működőképes. Az alaplaphoz kérj BIOS-frissítést!

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149654) Mikeyhun válasza palfitom (#148865) üzenetére


Mikeyhun
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget! Nagyon jó alapot adtál és sok-sok utánaolvasás után picit módosítva megszületett a végső konfig.

Lap: Gigabyte X570 AORUS ELITE
Proci: Amd R7 3700X
Proci hűtő: Alpenfohn Brocken Eco Advanced
Ram: Crucial Ballistix Sport LT 16GB (2x8GB)
SSD: Adata SX8200 Pro M.2 1TB
Ház: PHANTEKS Eclipse P400A
Táp: Seasonic FOCUS PLUS 550W Gold

Mégegyszer köszönöm.

(#149655) ewuk válasza palfitom (#149653) üzenetére


ewuk
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!
Még annyi kérdésem lenne, hogy az R5 3600X nyújt annyi pluszt, hogy inkább azt válasszam?
Illetve memóriából van ugye 3000 mhz cl15-tel verzió is, melyik lehet a jobb a 3000 mhz cl15 vagy a 3200mhz cl16? Vagy igazából tök mindegy, mert játék közben úgy sem veszek észre semmit. :)

(#149656) Paxker315 válasza ewuk (#149655) üzenetére


Paxker315
addikt

Nincs különbség a két proci közt Techspot szerint, tkp egy 3600&normális leghutes (7-11 ezer ft közt) magasabb orajelre is boostolhat, mint a dobozos 3600x. Persze lehet, hogy már szelektaltak az x-esek, de, akkor is legfeljebb marginális, ~1-2% különbség lehet.

A 3000mhz cl15 menni fog 3200mhz cl16-ban is, ha a ballistix kitet nézted, nos: ott tudok 3000MHz cl15-ről, ami második generációs ryzennel 3600@c16 ment.. Bármelyik jó választás.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#149657) palfitom válasza kirusz1 (#149651) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Helló,

Nem mindenkinek ugyanaz az "alapértelmezés", tehát nem tudjuk milyen felbontáson és képfrissítéssel szeretnéd futtatni a játékot.
Összefoglaló kérdéssora segít!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149658) palfitom válasza Mikeyhun (#149654) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szívesen!
Jó kis konfig lesz!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149659) ewuk válasza Paxker315 (#149656) üzenetére


ewuk
csendes tag

Köszönöm szépen az infókat!

(#149660) Alg válasza palfitom (#149652) üzenetére


Alg
veterán

Valami hasonlóra gondoltam én is, köszönöm a megerősítést! :R

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#149661) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok!
Nem tudom mennyire megfelelő a topik, de egy HP Elitedesk 705 G2 mini gépről kérdeznék.
Láttam az egyik helyi boltban jó áron , 37k és A12-8800B+AMD R7 APU, 8 Gb ram, 250 gb hdd Win10-zel. A kérdésem az lenne, hogy valakinek van ilyen cuccal tapasztalata? Karácsonyra gondoltam magamnak, lecserélni a mostani nagy asztali gépet, lehet jövőre koliba is fogok költözni, szerintem sokkal jobban el lehetne vele férni, mint az asztalival.
Felhasználás szempontjából az idő nagy részében netezés, egyetem miatt Office cuccok babrálása lenne, játszani nem nagyon szoktam, max. ETS2 vagy Spintires-ben dagasztom a sarat néha unaloműzésből. :D
Ami érdekelne, az elsősorban hogy mennyire hangos egy ilyennek a hűtése illetve mennyire szoktak melegedni? És egyéb hátránya van az ilyen miniPC-knek?
Lehet noob kérdés, de sosem volt még ilyen eszközöm.

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#149662) beastharvest


beastharvest
csendes tag


Sziasztok szeretném fejleszteni a gépem de nem igazán tudom hogy mi lenne az optimális irány alkatrészek tekintetében ezért kérném a segítségeteket

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Multiplayer és Singleplayer Játékokra egyaránt és otthoni alapvető dolgokra használnám a gépet pl nagy felbontású filmek nézésére , a cél az lenne hogy a keretből a lehető legjobb minőségű és teljesítményű játék élményre legyen képes a gépem
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
ram: Gskill 2133mhz 2x4gb ddr4
hdd: WD Blue 1Tb 64mb 7200 rpm Sata3
ssd: Samsung 860 QVO 1Tb Sata 3
táp: Thermaltake 600W Smart DPS G
Cpu hűtő: Be quiet! bk009

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
cpu , alaplap , ram , videókártya , gépház
4. Mennyi a kereted rá?
400k +/- 20k
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont) 1920*1080 hdmi 60hz nem támogatja a g sync et se a freesync-et viszont ezt majd a távoli jövőben fogom cserélni
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Asus Strix alkatrészekkel szimpatizálok , gépháznál fekete letisztult megjelenésű esetleg rgb megvilágítással ablakos oldalfallal ,

(#149663) ilovedigweed válasza jokeph (#149609) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Köszönöm szépen mindenkinek! :R

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#149664) MeszarosG


MeszarosG
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy ez-e a legalkalmasabb topic, hiszen inkább szerver jelllegű számítógépet szeretnék építeni.

Eddig egy VPS-t használtam adattárolásra, media szerverként és torrentre (owncloud, jellyfin és transmission), de a szolgáltatónál nagyon rossz a hálózat így lényegében használhatatlan lett. Másik helyen viszont nem találtam megfelelő tárhellyel és sebességgel rendelkező opciót. Így azt gondoltam megépítem otthon.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
NAS-ként és home media szerverként (max 1-2 fullhd stream), illetve média lejátszáshoz TV-re kötve. Egyébb egyszerű szerverprogramok (pl. Teamspeak).

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Van egy 4-5 éves 500W tápegységem egy korábbi gépbő: Chieftec CTG-500-80PB 500W OEM.

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Gépház, CPU, RAM, HDD, SSD. CPU-hütő ha azzal halkabb lesz.

4. Mennyi a kereted rá?
Úgy gondoltam 100-120k-ból kihozható lenne, de lehet több is, ha nem jön ki belőle.

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók
vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
Egy FullHD TV-re lenne rákötve, nem tud adaptive syncet.

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Mivel a TV mellett lenne elhelyezve, jó lenne kompaktabb méret és halkabb működés.

Úgy gondoltam, hogy egy Ryzen APU-val (pl 3200) alkalmas lenne, milyen lenne a fogyasztás "üresjáratban".

[ Szerkesztve ]

(#149665) rasotamas válasza Paxker315 (#149629) üzenetére


rasotamas
veterán

Most én kezdem azt érezni, hogy nem olyan jó az a steel legend bios. keresgélek videókat, manuált és máshogy néz ki a 2.5 bios mint a 2.0
Cool n quiet nincs meg, nem veszi le az órajelet pedig c states on.
Llc2 16mv-ot droppol load alatt, llc1 nem droppol semmit hanem 32mv túllövi !!! Idle :W

https://tinyurl.com/rasoapro

(#149668) SchumiBácsi

Üdv all! Sokadjára tervezek új gépet, de még mindig kitart a régi :D

A következő tervezési időszak beszerzésre 2020 Q1

A mostani gép mai megfelelőjét kellene kitalálni, hogy majd 2025 környékén ismét lehessen halogatni vagy 2-3évet ;] A jelenleg is használt gép alapjaiban 2011 óta változatlan, csak a VGA+háttértár cserélődött.

Géppel szemben támasztott követelmények: valamennyi játékban (de a legújabb is kb. 5éves már) 2560x1440 160fps ha lehet végig. 120-160fps elfogadható tartomány még. Nem tudom milyen játékot fogok még venni, (trendit biztosan nem) inkább valamilyen Alien játék folytatása, esetleg egy-két Far Cry még mert a Himalája óta nem követem a sorozatot - szóval erősen rétegjátékos a dolog.

Videókódolás továbbra is alkalmi, de akkor nem árt ha gyors. Ezen kívül sokat dolgozok egyszerűbb 3D tervezőprogramokban, de ha kinőném akkor komolyabbakra váltanék.

Most már mindkét platform érdekel, mert az Intel az sztem elhagyta magát kissé. Ha játékban nem szenved hátrányt az AMD így azt is megnézném milyen áron mit tud.

Egyetlen dolog marad, az pedig a VGA. Nem kell figyelembe venni, mert ha a tervezett ideje lejár, cserélve lesz majd az akkori felső-közép kategóriára - nem baj tehát az erősen VGA limites helyzet addig.

Háttértárnak bár jó állapotú nem folytatnám se a mostani SSD-t se a mostani HDD-t. Viszont HDD-ből ha az új is olyan jó mint a mostani annak idején, ugyanaz a WD1003FZEX érdekelne, vagy ha nem zajosabb akkor WD2003FZEX variáns. SSD-ből nem vagyok képben, Intel valamilyen, mert a mostani is az és semmi baja.

Ház nem kell mert van, egy Corsair Vengeance C70 üresen, vagy 3éve ;] Ebbe kell beleférnie a mindenségeknek és egy olyan kézzel is vezérelhető processzorhűtőnek ami ventilátor meghibásodás esetén is hűt, csak a belső szellőzés segítségével. A mostani ilyen.

Tápból volt idő amikor az Enermax mindent vitt, de már legutóbb 1éve se volt egyértelműen ajánlott. Seasonic megfelelő teljesítményben volt ajánlva legutóbb, azok ma is korrektek? A méretezés, a gép mindenkori csúcsfogyasztása +50% hogy minden esetben legyen tartaléka, mert lesz idő amikor nem drasztikusan de tuningolva lesz. Ebből következik hogy szorzó által a CPU könnyedén állítható legyen, mint a mostani 2500K.

RAM még kérdéses mert a 32 és 64GB is felmerült, de amikor megláttam az árát gyorsan kikapcsoltam az internetet mert kb. annyiba került volna a memória mint a gép :D Most nem ismerem se a legjobb típust se a "legjobb" árat, de 16-32GB igényt vizionálok.

Az ár többé kevésbé felxibilis, de irreálisan drága alkatrész nem érdekel, például egy 5%-al gyorsabb CPU kétszer annyiért felejtős.

Most egyelőre két felső-közép konfigot (Intel vs AMD) kellene megírni, (VGA, ház, esetleg háttértár nélkül) ami majd idővel tökéletesre alakul, miközben próbálom belevetni én is magam pár PH!-s tesztbe, mert a designváltás óta nem olvastam el egyetlen egyet sem...

Köszi előre is aki segít!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#149669) Gaury


Gaury
friss újonc

Sziasztok!

Totális cserére megérett a mostani gépem. Ezt raktam össze magamnak, de nem értek ezekhez a dolgokhoz. Singleés multiplayer játékra használnám, a legújabb játékokkal max grafikán.Monitor2560x1080 14hz. Minden észrevételt szivesenfogadok! Köszönöm.

(#149670) rasotamas válasza Gaury (#149669) üzenetére


rasotamas
veterán

A táp, az alaplap és az ssd is totál kapufa, mindre jóval többet kell költs.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#149671) Paxker315 válasza Gaury (#149669) üzenetére


Paxker315
addikt

Szia! Nagyon jó döntés volt ide fordulnod. Elsőnek szerintem érdemes az összefoglalót átolvasni-válaszolgatni a kérdésekre, de, ha a célzott felhasználást (játék, 144hz, 2k) nézem, és az ahhoz szükséges hw-eket, nagyjából ilyen észrevételek lennének (most úgy indulok ki, hogy nincsenek nagy manual-OC ambícióid, így az alaplapokból a tisztes igáslovakat preferáltam):

- Alaplap-proci: H-s lapban nem tudod kihasználni a szorzózármentes "k"-s procit. A 9700k meg nincs olyan jó ár:érték arányban, mint egy (AMD) 3700x, vagy 3600. Ha mégis maradnál a proci-platform mellett: Gigabyte Z390 Gaming X egy nagyon jó alap a processzorhoz: [link] (olcsóbban GB Z390 UD [link] , MSI Z390 A-pro [link] )

SSD: az A400 "tetű", minimum Crucial MX500, Wd Blue, Samsung 860 Evo körül nézelődnék. AKár M.2 szabványú is mehet, megspórolsz sata-kábelt, tápkábelt.

HDD: Inkább WD Purple, Red, Toshiba P300, az olcsó-belépő Seagate HDD-k kevésbé javasoltak.

VGA: a 2070 elég karcsú 144hz 1440p-hez. Minimum 2070Superben, 2080-ban gondolkoznék.

Tápegység: azt nem látok a listán, így inkább ezekre nézz rá:
Seasonic Focus széria 650w: [link] [link]
Corsair RM650X: [link]
Bitfenix Whisper M 650W: [link]
SuperFlower Leadex széria [link]

Procihűtő: hát, ha nem lesz OC, ill. még alulfeszelsz is, elmegy. De akkor már inkább ezt venném: Enermax ETS T-50 [link] 140mm-es venti, 5 cső, 163mm magas, így elfér az Általad nézett házban.

Amire mindenképp szükséged lesz: normális tápegység, jobb VGA, ajánlott jobb háttértárak, s jobb alaplap is mehetne, még. ;)

AMD konfigban nem gondolkoztál? Most a 3600 és 3700x nagyon ajánlott vételek& 1440p amúgy is kevésbé "procifüggő", mint az alacsonyabb felbontások. :K Összefoglaló kérdések& pontosítás a keretet, vásárlási lehetőségeket (egy helyről szeretnéd? készre szerelve?) illetően!

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#149672) dogpatch06 válasza palfitom (#149570) üzenetére


dogpatch06
csendes tag

Szia palfitom!

Köszi a válaszokat, meg a másik kettő configot!

(A könnyebbség kedvéért korábbi hsz-k: tied2 - enyém - tied1)
3.
Nem rosszabb. Játékra elég 16GB, a tervezés miatt gondoltam 32-t. Ha nem zabálja a munkád a ramot, akkor mehet 16GB is.

Oké, ezen akkor még gondolkodom. Lehet, hogy egyenlőre 16GB lesz aztán, később veszek 32GB-t.

4.
:F :F :F Még linkeltem is. Ismétlem: pl. Gainward 135k / Gigabyte 139k (<- katt a linkre!)

Bocsi, elnéztem. Tehát akkor ez, igaz? Ha jól értelmezem, ezen 3 DVI és egy HDMI csati van.

Milyen SSD-t tudsz ajánlani az alábbi konfighoz:

- Alap - Gigabyte Ga-870A-UD3
- CPU - AMD Phenom II 955 3,20GHz AM3 box
- RAM - 2 x 2GB Kingston HyperX DDR3 1600MHz és 2 x 8GB Corsair Vengeance Pro DDR3 1600MHz

(#149673) Gaury válasza Paxker315 (#149671) üzenetére


Gaury
friss újonc

Köszönöm. A számla miatt igen jó lenne egy helyről,illetve készre szerelve szeretném.

(#149674) palfitom válasza hentes555 (#149661) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Elég gyenge teljesítményű. Netezés, és office még OK, de jó minőségű játékot ne várj tőle!

A használatával kapcsolatos kérdéseiddel pedig valamilyen konkrét topikot kellene keresned.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149675) hentes555 válasza palfitom (#149674) üzenetére


hentes555
senior tag

Köszi szépen a választ.

A teljesítményt melyik részére érted, hogy gyenge?
Amúgy nem sokat szoktam játszani, meg a monitor is csak 1366x768, hogyha valami alacsony beállításon elviszi az említett két játékot 30-40 FPS-sel, nekem már teljesen jó.

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#149676) palfitom válasza beastharvest (#149662) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

FHD 60Hz-hez nem kell 400k-t elköltened.

Lap: MSI B450M Mortar MAX
Proci: Ryzen 3600
Ram: 16GB (2x8-as KIT!) DDR4 3200(+)MHz, pl. Viper 3200 22k / Viper 3600 25k / Crucial 3200 26k / Corsair 3200 27k / Fury 3200 29k / Trident Z 3400 32k / Trident Z 3600 34k / Trident Z 3600 41k
VGA: / GTX 1660 Super
Ház: pl. NZXT H400i

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149677) palfitom válasza MeszarosG (#149664) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Ha segítség kell a 3200G köré választandó alkatrészekhez, akkor abban tudunk segíteni:
Lap: pl. Gigabyte B450M S2H / B450M DS3H / Asrock B450M Pro4 / B450M Pro4-F
Ram: 16GB (2x8-as KIT!) pl. Viper 3200
SSD: ~250-500-1000 GB pl. Adata SX8200 Pro / Kingston UV500 / A1000 / A2000 / Crucial MX500 / WD Blue 3D / Samsung 860 Evo
HDD: 1-2-3TB Toshiba P300 (UZSVA végű, 7200 rpm) / WD Purple (5400 rpm)
Ház: mehet pici, ITX-hez hasonló "téglatest" Chieftec CUBE CI-01B-OP
vagy mutatós, üveg oldalú, Kolink Citadel TG / Thermaltake Versa H17 / H18 / Cooler Master Masterbox Q300L / NZXT H400
olcsóbbak: Akyga AK939BL / Deepcool Wave V2 / Logic M4 / Zalman ZM-T2 Plus / Zalman ZM-T4 / Zalman S2 / S3
Proci hűtő (opcionális): pl. ID-Cooling SE-214 / SE-214X / Deepcool Gammaxx 400 / CM Hyper TX3 EVO / Alpenföhn Ben Nevis / Enermax ETS-T50A / Hyper 212 / Artic Freezer 33 / 33 Esport One / Freezer 34 / be quiet! Pure Rock Slim / SilentiumPC Fera 3

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149678) palfitom válasza SchumiBácsi (#149668) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Értem én, hogy "flexibilis" az ár, de azért egy keretösszeget állapíts meg!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149679) palfitom válasza dogpatch06 (#149672) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szívesen.

Igen, az.
3 DisplayPort és 1 HDMI csati van rajta.

Sata-kábeles SSD mehet, ~250-500GB pl. Patriot Burst / Crucial MX500 / Kingston UV500 / WD Blue 3D

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149680) palfitom válasza hentes555 (#149675) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Játékokhoz, a grafikus teljesítménye.
Ugyanakkor 768p felbontáshoz talán egész használható lesz, persze kompromisszumos beállításokkal.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149681) LOTR


LOTR
addikt

sziasztok,
megkértek, hogy nézzek utána egy konfignak:
Jurassic World Evolution [link] igényeinek megfelelő "gép" kellene (lap, proci, ram ami a fontos és meglátjuk, hogy mekkora keret marad a vga-ra, idővel lehet azt cserélni úgyis, tehát ez a négy komponens kellene)
mivel az ár meghatározó tényező, így használt (remélhetőleg garis) irányba fogunk szerintem elmozdulni, azt még nézegettem, hogy főleg ryzen procikat ajánlotok, ennek még megkérdezhetem az okát?
köszönöm

One Ring to rule them all

(#149682) Paxker315 válasza LOTR (#149681) üzenetére


Paxker315
addikt

szia!
"hogy főleg ryzen procikat ajánlotok, ennek még megkérdezhetem az okát?"

-legtöbben újat szeretnének venni mindenből, és, most 100k-ig szinte mindenhova AMD ajánlható inkább. Kivételek: 9100f, ha lesz dVGA a gépben és 30k körül költene az illető a CPU-ra. A 9400f vs. 2600 kérdése meg igazából pár hónapja teljesen nyitott volt, de, a mostani árak mellett már inkább itt is az AMD felé billen a mérleg nyelve. a 3600 meg sikerült olyan jól, hogy ne legyen hátrányban a 9600k-hoz képest.

Mivel Te használt alkatrészekből építkeznél, így, nem feltétlen fogsz AMD ajánlást kapni, ellenben, egy 8700& új B360-B365 lap (Pl Asrock Pro4, Phantom Gaming széria, Gigabyte Aorus Elite, ASUS Prime Plus szeria) és 2x8gb 2666+ Mhz CL16 v feszesebb időzítésű RAM (GSkill Aegis, Ripjaws, Sniper, TeamGroup Vulcan, Crucial Ballistix ...) bőven jó lenne. Ezek közül egyedül a procit érdemes használtan venni& RAM-ból körbenézni aprón, mert, néha ilyen 18ezer ft körül kapsz 2x8gb 3000Mhz kiteket.

DE, kérlek, keretet-preferenciákat írj, mert, így érdemben csípőből sörétessel jelenség léphet fel.
PS: jó látni, hogy mást sem hagy hidegen a JP, én miattuk lettem pengwinmániás.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#149683) Cyrr


Cyrr
csendes tag

Sziasztok!
A 14 éves unokaöcsém számára szeretnének a szülei egy low-budget játékos gépet vásárolni. Mostanáig laptopot használt, de most szeretnének asztali gépre váltani és a gép optimális összeállításában szeretném a segítségeteket kérni.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Otthoni általános felhasználás, illetve játékban inkább multiplayer.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Semmilyennel
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Mindenre + monitor (23-24", 1920x1080, 60Hz, IPS)
4. Mennyi a kereted rá?
max. 135eFt (+ videokártya 60eFt, + monitor 40eFt)
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
Amit kinéztem, az vagy az AOC 24E1Q 24" 36,310 Ft, vagy a Benq GW2480 9H.LGDLA.TBE LED 38,014 Ft
Nem találok infót arról, hogy van-e G-sync vagy Freesync támogatás hozzájuk. Szerintem nincs, de akár tévedhetek is.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nem.

Az alábbi konfigurációt néztem ki (a PCX-nél néztem az árakat, de nem muszáj ott venni, viszont olyan helyen kellene beszerezni, ahol össze is rakják a gépet. A monitort nem muszáj ugyanott rendelni):
Ház: Fractal Design Core 1100 12,501 Ft
Táp: FSP 450W HEXA 85+ 17,295 Ft
CPU: AMD Ryzen 3 3200G 31.372 Ft
Alaplap: GIGABYTE B450M S2H 19,758 Ft
RAM: Kingston 2x4GB DDR4 3200MHz HyperX FURY 16,389 Ft
SSD: Crucial 240GB BX500 10,826 Ft
HDD: Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX 12,040 Ft
Optikai meghajtó: LG GH24NSD5 fekete DVD-író 4,002 Ft
BIOS frissítés: 2,990 Ft
Gépösszeszerelés: 5,990 Ft
Ez így összesen: 133,163 Ft (+ VGA és a monitor)

VGA: GIGABYTE GTX1650 Windforce OC 4G 58,974 Ft vagy MSI RX570 8GB GDDR5 Armor 8G OC 60,444 Ft
Monitor: AOC 24E1Q 24" 36,310 Ft, vagy Benq GW2480 9H.LGDLA.TBE LED 38,014 Ft

Kérdéseim:
1. Jó-e a fenti konfiguráció, vagy érdemes lehet-e valamelyik komponenst cserélni jobb ár-érték arányúra, esetleg szimplán olcsóbbra? Esetleg Intel i3- 9100/9100F + hozzá való alaplap?
2. 2x8GB RAM jobb lenne, de nem találtam árban megfelelőt a PCX-nél. Érdemes-e esetleg 1 db 8GB RAM-ot venni kezdésként és utána bővíteni még egy ugyanolyannal?
3. Megfelelő-e a CPU/VGA párosítás? Ki tudja-e hajtani a proci a VGA-t?
4. Megéri -e az RX570 a felárat, illetve ha ezt vennénk akkor elég lenne-e hozzá a választott tápegység?

Előre is köszönöm a válaszaitokat.

(#149684) Simivok


Simivok
senior tag

Sziasztok

Van egy ilyen konfigom:

i5-4570, 8GB DDR3, Gigabyte GA-B85M-D3H, Samsung SSD 840 120GB, Corsair 300R, WD 2TB, FSP Raider 550W, GTX 1060 3GB

Az NFS Heatnél eléggé tapasztalom, hogy cpu limit van, szóval cserélném a proci, lap, ram triót... Intelnél szeretnék maradni, miket ajánlotok? GPU-t egyelőre nem cserélném mert azt 2 éve vettem...

Köszi előre is.

Galaxy S23 256GB Cream

(#149685) dogpatch06 válasza palfitom (#149679) üzenetére


dogpatch06
csendes tag

Oké, nagyon szépen köszönöm! Eddig ezek lennének (leellenőriznéd légy szíves):

Monitor
Alaplap
CPU
Hűtő
VGA
SSD
Táp

A RAM-al egy kicsit meg vagyok kavarodva... 3600MHz-es vagy 3200MHz-es kell? Azért kérdezem, mert G.Skill RipJaws az 3200MHz-es, a Patriot Viper 4 meg 3600MHz-es. Most akkor milyen kell nekem?

(#149686) Paxker315 válasza dogpatch06 (#149685) üzenetére


Paxker315
addikt

Én ezekből a Ripjawst választanám, amúgy meg: Crucial Ballistix Sport LT 3200Mhz kit (általánosságban a 3600Mhz C16 nem jelent neki gondot, a Viperek meg szeretnek nem működni magas órajeleken)

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#149687) csababarca válasza Cyrr (#149683) üzenetére


csababarca
őstag

okosabbak megmondják de két észrevétel.

1. G-s prociban van integrált vga, biztos kell az bele a videókártya mellé? (bár pcx-nél nem látok ebben az árban, csak G-s procit)
2. A 4ezer Ft-s dvd író összegét invesztáld a ramokba, felesleges szerintem már.
azt utólag nem nagy kunszt belerakni az összeszerelt gépbe, és akkor nem kell a pcx-nél venni.
https://www.alza.hu/gskill-16gb-kit-ddr4-3000mhz-cl16-gaming-series-aegis-d5334260.htm?o=1

ezzel máris jobban nézne ki a dolog.

[ Szerkesztve ]

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#149688) Cyrr válasza csababarca (#149687) üzenetére


Cyrr
csendes tag

Köszönöm az észrevételt.
1. Bár sosem próbáltam, de én úgy tudom, hogy az integrált VGA nem igazán alkalmas az újabb játékok futtatásához, mert már közepes beállításoknál is laggolni fog.
2. A DVD-író tényleg nem alapfeltétel, de gondoltam jó ha van.

(#149689) csababarca válasza Cyrr (#149688) üzenetére


csababarca
őstag

nem is arra értettem, hogy azzal kellene játszani. azt hittem van annak a procinak G nélküli változata, olcsóbban. de én sem látok.
persze jó ha van, de a mai világban kb semmire nem kell, játékokat is be lehet szerezni streamen, origin-en, stb.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#149690) dogpatch06 válasza Paxker315 (#149686) üzenetére


dogpatch06
csendes tag

Mi a különbség valós használatnál egy 16GB 3200MHz-en futó és egy 8GB 3600Mhz-en futó RAM teljesítménye között? Azért kérdezem, mert nem kis különbség van árban:

- 16GB Patriot Viper 4
- 16GB G.Skill RipJaws

A 16GB Patriot Viper 4 árából bőven kijön 32GB G.Skill RipJaws, sőt - marad is! Azért ez durva, főleg, hogy azt állítod, hogy az előbbi nem szeret futni 3600MHz-en... ez jó vicc, nem arra tervezték akkor?

Ne érts félre, nem az állításodban kételkedem, hanem csak gondolkodom.

(#149691) Young92


Young92
tag

Sziasztok!

Új gép összepakolását tervezem.

1. Hétköznapi felhasználás+játék főleg multiplayer.
2. Mindenből újat szeretnék.
3.Mindenre perifériákat kivéve.
4.350-400e
5.LG 34WL500-B
2560 x 1080 @ 75 Hz
2 x HDMI
FreeSync

Only Intel, Ati és Nvidia között 50-50%.

Köszönöm :)

(#149692) szizoka


szizoka
csendes tag

Sziasztok, az alábbi vásárlásnál kérem segítségetek.
1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? LoL, illetve újabb single player játékok
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? -
3. Milyen alkatrészekre van szükséged? perifériákon kívül minden
4. Mennyi a kereted rá? kb. 150.000 Ft
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? FHD, 60 Hz, HDMI-DVI, Freesync-et támogat

ház: FSP CMT110 - 10.700
táp: seasonic s12II 520w - 22.000
SSD: adata 512gb sx8200 pro m.2 - 25.800
ram: patriot viper 16gb kit 3200 Mhz - 23.000
alaplap: gigabyte b450M DS3H - 23.000
VGA: RX580 apróról - 40.000
CPU: ryzen 3 1200 apróról - kb 10.000 (később nagyobbra cseréném)

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#149693) Paxker315 válasza szizoka (#149692) üzenetére


Paxker315
addikt

szia!
SSD-ből adott felhasználásra egy SATA-s is megfelelő lenne (2.5 és M.2 is, Samu 860Evo, Crucial MX500), de, árban rendben van az NVME-s is. Csak tudd, hogy ott tudsz olcsósítani.
táp: 2019 végén nem érdemes új S12-t venni [link] . Inkább:
Seasonic: Core GC 500; Focus Gold 450w
Bitfenix: Formula Gold 550w

450w elég lenne amúgy, de 550 mellett RENGETEG tartalék marad! :) A S12 meg akkor jó, ha nagyon nyomott áron jutsz hozzá, de a kiírt áron meg nem venném, jobb egységek vannak árában.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#149694) palfitom válasza LOTR (#149681) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Ahogy Paxker kolléga is írta, keretösszegre mindenképp szükség van!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149695) palfitom válasza Cyrr (#149683) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Iponról:
GIGABYTE B450M S2H 19 390 Ft
AMD RYZEN 5 2600 3.40GHZ AM4 BOX WRAITH STEALTH HŰTŐVEL 40 590 Ft
G.SKILL 16GB AEGIS DDR4 3000MHZ CL16 KIT F4-3000C16D-16GISB 20 390 Ft
TOSHIBA P300 1TB 3.5" 7200RPM 64MB SATA3 HDWD110UZSVA 11 490 Ft
CRUCIAL 240GB BX500 SATA 3 2.5" CT240BX500SSD1 10 290 Ft
CHIEFTEC GPE-500S ECO 500W 13 790 Ft
összeszerelés 3 990 Ft
Összesen: 119 930 Ft

Ház: pl. Deepcool 10k / Kolink 12k / Kolink 13,5k

VÁLASZOK:
1. Cseréltem, lásd fent.
2. 1x8-at NE!
3. Ugyan erős proci a 3200G, de csak addig, amíg az adott játékhoz elég a 4 magja. Érdemesebb inkább R5 2600-at venni, "időtállóbb" választás.
4. Az RX valamivel erősebb, de érdemes nézni játék-tesztet, amikkel a fiatalúr játszik, mert lehet, hogy pont azokban nincs érzékelhető előnye...

Optikai meghajtó pedig manapság már inkább felejtős, mint szükséges.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149696) palfitom válasza Simivok (#149684) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

A ráfordítható keretösszeget határozd meg!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149697) palfitom válasza dogpatch06 (#149685) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Eddig OK.

20 Fontért NE vegyél Vipert!
16GB-os KIT-et 100 Font alatt/körül érdemes venni, 200 körül már inkább 32GB-ok vannak.
3600CL16 / 3733CL17 lenne az optimális, DE CSAK AKKOR, ha nincs jelentős felára egy 3200CL16-os KIT-hez képest.
Szóval maradj a Ripjaws 3200CL16-nál (vagy Paxker kolléga által linkelt Crucial Ballistix Sport-nál), ajánlott ramok azok.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149698) palfitom válasza Young92 (#149691) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Lap: Gigabyte Z390 M Gaming (+ BIOS-frissítést kérni!)
Proci: i5-9600K (6 mag, 6 szál, szorzózár mentes) / 9600KF (nem tartalmaz IGP-t) / i7-9700 (8 mag, 8 szál, szorzózáras) / i7-9700K (8 mag, 8 szál, szorzózár mentes) / 9700KF (nem tartalmaz IGP-t)
Hűtő (non-K procihoz opcionális): Alpenföhn Brocken ECO Advanced / Artic Freezer 34 / Scythe Mugen MAX / Alpenföhn Brocken 3 / be quiet! Dark Rock Slim
RAM: DDR4 16 GB (2x8 GB-os KIT!) 3000 - 3400 MHz körül, pl. Corsair, Crucial, G.Skill, HyperX, Patriot
VGA: RTX 2060
SSD: ~250-500-1000GB, pl. Kingston A2000 / Patriot Viper VPN100 / Samsung 860 EVO / 970 EVO Plus / WD Blue 3D / WD Black
HDD: 1-2-3TB Toshiba P300 (UZSVA végű, 7200 rpm) / WD Purple (5400 rpm)
Ház: pl. NZXT H400i
Táp: be quiet! Pure Power 11 CM 500W / 600W / Bitfenix Formula 550W / Whisper M 550W / Corsair TX550M / RM550x / Seasonic Focus Plus 550W

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149699) tothtomka


tothtomka
csendes tag

Sziasztok!
Újra feladatot kaptam az én drága főnökömtől, aminek felettébb örülök, mert kb 5 éve nem foglalkoztam gépekkel, így kb fogalmam sincs, hogy merre induljak, valamint a felém támasztott kívánalmak megfogalmazása is minimum hiányos és problémás.
Szóval a látnoki képességeim latba vetésével írom ide az igényeket, aztán reméljük a legjobbakat...
1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Első sorban tervezésre, 2D és 3D, alkalmasint mindezt virtuális gépek alatt, két monitoron egyszerre
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Nulláról építkezünk
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Komplett gép funkiconális nem csicsamicsa házban + 2db 27"körüli monitor
4. Mennyi a kereted rá?
Haha, "nincs keret, jó legyen, mondá az Úr" próbáljuk meg 4-500ezerből kihozni monitorokkal. Persze rugalmas, ha túllóg akkor túllóg.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont) Amilyet ajánlotok, de nem hiszem hogy kellene a 144Hz... :DDD
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Jellemzően minden gép inteles minálunk. Funkcionális ház, letisztult, sallangoktól mentes forma legyen.
Ez pl okés: https://ipon.hu/shop/termek/zalman-s3-fekete/1703984
Ez már nem: https://ipon.hu/shop/termek/aio-magnum-window-rgb-fekete/1681926
Nem baj, ha nem plexi az oldala.
A rendszeren felül +1 SSD a tervezőprogramoknak és munkakönyvtárainak.
Előnyös, ha a gépet egy helyről be tudjuk szerezni. A monitort nem feltétlenül kell ugyan onnan.
Remélem ennyi,
Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#149700) dugo_ válasza tothtomka (#149699) üzenetére


dugo_
veterán

Ha nem akarod magad szívatni a jövőben, ráadásul nem is munkaköri feladatod, akkor válassz brand gépet on site garival.

https://www.mysoft.hu/pckereso.aspx?fs=processzor%3Dcorei5hc_corei7hc_corei7oc_corei9hc%3Avideo%3Dnvidia1_nvidia2_nvidia3%3A

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.