Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#148551) DioKVP válasza palfitom (#148550) üzenetére


DioKVP
tag

Huh, akkor inkább megveszem most a 2*16-os KIT-et és nem kockáztatok. Köszi a segítséget! :R

(#148552) ncut


ncut
csendes tag

Sziasztok!

Édsanyámnak kellene egy 1080p-ben filmezős, netezős gép. Játék semmi. Full gép kellene, monitorral együtt, semmilyen alkatrész nincs most. Eddig csak magamnak tettem össze játékra gépet, szóval lövésem sincs egy ilyet mennyiből lehet kihozni...

Jó lenne ha monitorral együtt kijönne max 100k alatt az egész cucc (de ha kevesebb, az se baj :B ). Ház kapcsán elgondolkodtam, hogy kicsi legyen (könnyebb körbetakarítani, emelgetni, esetleg az asztalon is elfér), esetleg mITX, ITX, de ezeket nem ismerem.

Köszi!

Nem jut eszembe semmi vicces.

(#148553) palfitom válasza ncut (#148552) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Az ITX és a 100k-ba férjen bele minden, sajnos nem kompatibilis. :N Drága az ITX.

mATX mehet, ahhoz vannak pici házak, pl. Chieftec CI-01B-OP
Lap: Asrock A320M-DVS R4.0 / Gigabyte B450M S2H
Proci: Athlon 200GE / 220GE / 240GE
RAM: 2x4GB DDR4 2666-3200 MHz (páros időzítésű memóriák jól mennek a platform alatt, pl. Patriot, Viper).
SSD: ~120-250-500GB Kingston UV500 / A1000 / A2000 / Patriot Burst / Crucial MX500 / WD Blue 3D / WD Black / Samsung 860 EVO
HDD (ha kell): Toshiba P300 (UZSVA végű)
Táp: BQ System Power B9 300W / Pure Power 10 vagy 11 300W / FSP Hexa 85+ 350W / Chieftec ECO 400W (csak 4 pin CPU és nincs PCI-e!)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148554) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok. Gépet építek (építenék). 200e Ft-os lélektani határ volt kijelölve, ezt egy picit meghaladva egy látszólag korrekt gépet sikerült összeraknom, szakértőbb szemek majd rábólintanak. A rövid történet annyi, hogy a mostani FX6300-as konfigomat jó áron ismerősöm felvásárolja, és ennél egy kicsit korszerűbb konfigot szánnék a helyére. Különösebb elvárásaim nincsenek, gamingre javarészt PS-t használok.

~200e Ft ársávban megfelelő konfiguráció? Igyekeztem a többi szakmai topik szempontjai szerint összeválogatni.

CPU: AMD Ryzen 5 1600
VGA: MSI RX570 8GB Armor
RAM: Crucial Ballistix Sport LT 8GB (3000MHz CL15)
Alaplap: MSI B450 Tomahawk MAX
CPU hűtő: Alpenföhn Brocken ECO Advanced
Tápegység: FSP Hyper S 600W
SSD: Adata Ultimate SU800 128GB (M.2)
HDD: Toshiba P300 Performance 1TB
Ház: DeepCool KENDOMEN

:R

PSN ID: marquuard

(#148555) varmi2 válasza EnterR (#148554) üzenetére


varmi2
nagyúr

A ramot kittbe vedd, tehát vagy 2x4 vagy ha a keret engedi 2x8 kittet vegyél.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#148556) kocsiska15 válasza palfitom (#148544) üzenetére


kocsiska15
tag

Alapból visszatértem a Mortar Max-hoz mint első számú opció (nem tudom miért, de egyszerűen ezzel nyugodtabb vagyok :D ) - de ez attól függ melyik boltnál fogok vásárolni, mert pl. PCX-en nem találtam a Mortart... viszont erről és az összeállításról nemsokára írok ide :) csak előbb még meglátogatom a "tápegység topikot"...

Igen, azért kérdeztem mert video alapján egyszerűnek tűnik berakni az SSD-t. De ha szoftveresen is ügyeskedni kell akkor inkább hagyom - mivel minden ilyesmit megoldanak az összerszerelésnél, igaz? (tehát a funkcionáló gépet kapom kézhez, persze rendszer nélkül)
csak nagyon jó vétel lett volna... de ez van, a tutira megyek

és már ha SSD: pont most olvastam, hogy az Adata XPG SX8200 PRO 512gb jobb mint az általam kinézett Patriot Viper VPN100 , vélemény? :F egy picivel olcsóbb, azt látom.

[ Szerkesztve ]

(#148557) palfitom válasza EnterR (#148554) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Én 200k-ból ilyet raknék össze:
Lap: Asrock B450M PRO4-F 23k
Proci: R5 2600 39k
Hűtő: Alpenföhn Brocken ECO Advanced 11k
Ram: G.Skill Aegis 3000 22k / Aegis 3200 23k
VGA: MSI RX570 8GB Armor 55k
SSD: Patriot Burst 2.5 240G 10k
HDD: Toshiba P300 1TB HDWD110UZSVA 11k
Ház: Kolink Citadel TG 14k
Táp: BitFenix Formula 450W Gold 20k
Összesen: ~205.000

Lehet faragni a proci hűtőn, és a tápon is, ha nagyon muszáj.
Pl. Chieftec ECO 500W 13k

VGA: én inkább vennék egy alig használt 1060-6GB-ost ~50k körül.
Egyébként 570-esből a 8GB-ost nem igazán érdemes megvenni, elég a 4GB-os is, pl. Asrock 570-4GB 40k

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148558) palfitom válasza kocsiska15 (#148556) üzenetére


palfitom
Topikgazda

"persze rendszer nélkül" - Ha op.rendszer nélkül veszed, akkor nyugodtan berakhatod Te, utána a Win már felismeri az SSD-t, és telepíthetsz rá.
Én azt hittem, hogy rendszer-telepítéssel együtt veszed a gépet, mert akkor már macerás lett volna felismertetni az új SSD-t, és átrakni rá az op.rendszert...

Viszonylag új termék mindkettő, nincs még sok tapasztalat velük. A Viper hűtőbordája csábító, s ráadásul mindkettő tudása bőven sokkal több, mint amit ki tudsz belőlük sajtolni...
Ezért, ha a "jobb" alatt, jobb teljesítményt értesz, akkor az ne befolyásoljon. Ha tartósságban, gariban jobb, akkor az érdekeljen.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148559) kocsiska15 válasza palfitom (#148558) üzenetére


kocsiska15
tag

Igen, úgy gondoltam, hogy az összerakott (összeillesztett, ellenőrzött, kompatibilis, mindenbennagyonjó és műkdödő! :D ) gépet megkapom és majd leírás alapján egy "telepítő-pendrive"-ot csinálok és annak segítségével valahogy felügyeskedem rá a win-t... bár még SSD-m sosem volt, de remélem sikerül majd arra rakni a rendszert :D
de ezzel már szerintem kevesebb a kockázat :) tehát annyira nem ronthatom el a dolgokat remélem..
Ha külön rendelném az SSD-t akkor már csak a hozzáférés lesz probléma a berakásnál, remélem nem kell majd kivennem semmit.. :D

Egyébként a VPN100-ra 36 hónap a garancia - de alzán most le tudom vinni elméletileg 18ezerre az árát..
Az ADATA-ra viszont 60 hónap garancia van :Y ami azért megnyugtatóbb

Kemény döntés... még gondolkodom kicsit :D (a monitort már ma rendelem az tuti!)

Megintcsak köszi a válaszokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#148560) Paxker315 válasza kocsiska15 (#148559) üzenetére


Paxker315
addikt

Igazából akár az egészet is készre szerelheted viszonylag egyszerűen, bár a kabelezes tud frusztráló lenni. De teljesen jó elképzelés, amit kigondoltal. A könnyebben beszerelheto alkatrészeket (VGA, RAM, hazventi) pl nyugodtan rendelheted máshonnan, úgyis pár perc alatt beszereled. Ha anyagilag úgy jobban jársz :R

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#148561) EnterR válasza varmi2 (#148555) üzenetére


EnterR
veterán

Későbbre terveztem KIT-ben, 2x8GB formájában. 1x8-nak lenne most valami hátránya?

PSN ID: marquuard

(#148562) kocsiska15 válasza Paxker315 (#148560) üzenetére


kocsiska15
tag

Nem kockáztatok az összerakással erről már döntöttem.. talán egy olcsóbb gépnél.. :D
A VGA-t néztem, azzal nem nagyon nyerek annyit, hogy megérje - a RAM-nak még utánanézek!
De ha így csinálok akkor ezzel ugye nem lesz gond? Mármint a bolt pl. RAM nélkül is összerakja nekem "működőképessé"? Köszi :)

(#148563) varmi2 válasza EnterR (#148561) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen.
Vissza fogja a cpu-t 20, de akár 50%ban is. Ez alkalmazás válogatja.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#148564) ncut válasza palfitom (#148553) üzenetére


ncut
csendes tag

:R Köszi, meg is rendeltem!

Nem jut eszembe semmi vicces.

(#148565) Pergabi válasza palfitom (#148547) üzenetére


Pergabi
újonc

Szia!
Köszi a választ! A TR4-et már kiszúrtuk, igen, csak abban a doskiban, amit ide írtam, abban elfelejtettem javítani, de nagyon köszi az észrevételt, meg a javaslatot.
Az nem tiszta még, hogy 2x8 vagy 2x16 javasolt. Ha most megmaradok 16 GB-nál, és mondjuk veszek Aegis 3000-est 1 modult, akkro el fog indulni, vagy a régi RAM-ok mintájára csak párosával használhatók?
Egyébként 2 modul esetén nem probléma a magas órajel? Van [link] ez a link. Itt a G.Skill Aegis 3000-ből csak a 4 GB-os modul szerepel, az is 2933-on. Ha megveszem a 16 GB-ost, az fog menni? Ezt nem tudom, hogy az itt leírtak mennyire vannak kőbe vésve.

Köszi az eddigieket is!
Pergab

(#148566) EnterR válasza varmi2 (#148563) üzenetére


EnterR
veterán

Érthető, akkor nagy durcával 2x8-as KIT-re kiegészítem. :)

PSN ID: marquuard

(#148567) palfitom válasza Pergabi (#148565) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szívesen.

Hűtő: OK

Ram: Igen, párosával ajánlott, hisz úgy kapsz dual-channel-t, s így érhető el a maximális teljesítmény.
"2 modul esetén nem probléma a magas órajel?" - Az általam ajánlott ramok már "bizonyítottak", ajánlottak Ryzen mellé, általában jól (magas órajelen) mennek.
Az alaplap QVL-listája csak irányadó, természetesen nem tesztelheti le az alaplapgyártó az összes, piacon kapható ramot.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148568) vmatyko


vmatyko
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy mITX gépet összerakni a mostani ATX-em helyett, amelyben már sok alkatrész elavult.

Egy videokarit és egy SSD-t pakolnék át az új gépbe a régiből, tehát ezek nem kellenek.

Alapvetően semmi nincs kőbe vésve, de 16gb ram, i5 9400F körüli teljesítménynek örülnék. A lapnak a megbízhatóságon kívül nem kell sokat tudnia (ha van rajta wifi az szuper). A ház amennyire lehet kinézhetne jól, pl vmi csini minimal alu dobozban. Ilyeneket nézegettem Aliexpressen, nemtom érdemes-e onnan venni bármit. A tápot nem tudom mekkorát lenne érdemes, nyilván attól függ miket találunk ki a gépbe.

A keret kb 130k

Előre is nagyon köszi annak, aki rám szán egy kis időt és segít gondolkodni :R

[ Szerkesztve ]

(#148569) jokeph válasza vmatyko (#148568) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv!
Először célszerűnek tartanám, ha választanál pár házat, az ITX kényes téma hely tekintetében, a VGA-val nem lehet gond, az eleve ITX méretbe (is) való, viszont mivel 2 slotot elfoglal a hűtése miatt, nem árt körültekintőnek lenni.
A ház meghatározza majd a beletehető táp illetve CPU hűtő méretét, illetve nem írtad hogy az ODD szempont-e.
Ami biztos: A választott i5-9400F (nincs IGP) egy nagyon jó és erős modern CPU, és nagyon jó az ára is. Ha nem vagy zajérzékeny nagyon, el van a gyári Intel légkavaróval is, bár megjegyezném, hogy terhelésen azért annak van hangja. :U
RAM: azt mindenképpen vedd figyelembe, hogy az ITX lapokon 2 ramslot van, ennek megfelelően ajánlott minimum (szerintem) a 2*8 GB ram, de ha kiadja akkor inkább a 2*16 GB a 2 ramslot miatt.
A ház jó (át) szellőzése se hátrány, bár a választott CPU és a meglévő VGA nem fortyogós fajta.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#148570) Paxker315 válasza vmatyko (#148568) üzenetére


Paxker315
addikt

kíváncsiságból kilistáztattam az ITX házakat iponon, találtam ilyet: Gamdias Talos E1.

Egész decens darabnak tűnik, bár, nem pici, cseppet sem. Szvsz mérlegeld, hogy megéri-e, mert, egy Thermaltake Versa H18 házikó kb. ugyanekkora (2~cm kb. a különbség, de még véknyabb is...), de ilyen picike mATX ház a Silverstone Precision PS15 (ez még kisebb is, mint néhány ITX ház..) illetve Aerocool Bolt Mini is nagyjából ITX méretben van. S azért mATX lapból jóval nagyobb a kínálat, olcsóbb sokszor.

Ha mégis a mikroATX mellett döntenél, tudsz találni olyan házat, ami kb. semmivel sem nagyobb egy nagy ITX-től ;)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#148571) jokeph válasza Paxker315 (#148570) üzenetére


jokeph
nagyúr

És vmatyko (#148568):
Esetleg egy ILYEN ? Tekintélyes darab, cube méretezés, befér kb. bármi (CPU hűtő, VGA, táp, AIO és épített folyadék hűtés is), vízszintes alaplap elhelyezkedés. :U
Persze ennek több hely kell szélességre mint amiket linkeltél, ha ez számít. Illetve diszkrét megjelenés, semmi RGB. :D És kiváló átszellőzés. :K
Továbbá legószerűen, könnyen szétszedhető és kiválóan szerelhető is.
Rövid bemutató.

(#148573) vmatyko: A linkelt ház nagyon baba. :K némileg kisebb az általam linkelt V2-nél (az ennek a "nagytesója"), de érdemben semmivel sem kevesebb. :K
CPU hűtő és VGA amiből kisebb megy bele, de a jelenlegi VGA-ddal nem lesz gond, az még el is veszik benne. Érdemes bele nézni egy közepes CPU hűtőt, 140mm a max magasság, ami befér rendesen.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#148572) Hintalow


Hintalow
senior tag

Sziasztok!

Elnézést, ha nem teljesen illik ide a kérdés, de végül is még is csak asztali gépet vennék :D
Egy közeli rokon megkért, hogy építsek neki nulláról egy gépet, mivel a felhasználás az net/filmnézés lenne és némi játék (pl. diablo 2, esetleg subnautica) arra gondoltam, hogy egy jó kis brand gépet használok alapnak.
Itt az aprón néztem pl. Fuji Esprimo P520-akat, egy ssd + vga belerakásával már bőven jó lenne.
Ezek a gépek jók lehetnek ilyenre? pl. van bennük elég hely egy RX 560 belepakolására?

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#148573) vmatyko válasza Paxker315 (#148570) üzenetére


vmatyko
tag

Köszönöm és @jokeph-nek is.

Alapvetően minél kisebb a ház annál jobb. Nyilván amit írtatok azokat mind figyelembe kell venni, de ha egy kis ház drágább mint egy ATX az nem olyan nagy baj. Az asztalon lesz a helye (az eddigi a földön volt) és ezért fontos az esztétikája.
A világítós ledes megoldások nagyon nem preferáltak.

Ennyit nem szeretnék költeni, de ilyesmik pl tetszenének:
Streacom DA2 Mini-ITX Case
ScanFX HGC AN1001 OSMI
GOLDEN FIELD N-2S PC

De, hogy legyen valami konkrétum is, pl ezzel már kiegyeznék.

ODD nem kell. A zaj lehet gond, ha úgy látjátok, hogy elkel ehhez a procihoz egy jobb fan, akkor tegyük bele a csomagba.

(#148574) vmatyko válasza jokeph (#148571) üzenetére


vmatyko
tag

Vegyük akkor ezt a szép fehér házat alapul. szerk: esetleg EZT.
Mondjuk, akkor hogy megállapodtunk az i5-9400F prociban (ha azt mondjátok, hogy érdemesebb inkább egy Ryzenre építeni a rendszert, akkor az simán belefér.

Mit raknátok bele?
Alpalap:
RAM:
CPU hűtés:
Táp:

Előre is köszi újra!

[ Szerkesztve ]

(#148575) Pergabi válasza palfitom (#148567) üzenetére


Pergabi
újonc

Értem. Tehát vagy veszek most 2 db 8 GB-os lassabb modult, és akkor később lehet 32, vagy most megveszem a 2 db 16-ost, gyorsabbat, most 32, de akkor később nincs sok esély bővíteni.
Vagy most veszek 1-et, csak akkor nem lesz dual channel és nem adj ki a performance-t.
Jól értem?

(#148576) Kensai03


Kensai03
újonc

Sziasztok!

Hosszú idő, bő 10 év után vennék egy új asztali gépet. Nem követtem a fejlődést, de jó fél éve már olvasgatom az itteni topicokat és igyekeztem képbe kerülni. Egy helyről rendelném meg (valószínűleg PCX) és rakatnám össze (BIOS-frissítés, Win 10 Home 64 bit és rendszertelepítés is lesz). Szeretnék tanácsokat, javaslatokat kérni, illetve ellenőrzést, hogy kompatibilis-e a csomag így.

1. Felhasználás: sok játék (főleg single, ritkán multiplayer), irodai programok, sok ablakos böngészés, ritkábban videóvágás, filmek nézése.
2-3.: Teljesen új gép (régi egér, billentyűzet, hangfal marad csak), részletek lentebb.
4.Keret csak a gépre (+W10, alaplap frissítés, telepítésre): bruttó 700 (+/- 30). Nincs benne a monitor ára.
5.Monitor adatai: Acer Predator XB271HUAbmiprz (WQHD 2560 x 1440, 1ms, 144 Hz, G-SYNC; DisplayPort csatlakozóval használva [+HDMI-USB van]).
+1: Hosszú távra minőségi gép. Lehetőleg halk, világítás mellőzésével + Nvidia, Intel preferenciával.

Elképzelés, terv:

- Ház táp nélkül | Bitfenix Shinobi BFC-SNB-150-KKN1-RP fekete számítógép ház | kb. 19.000Ft
Habár a javaslat szerint a komponensek árának kb. 10%-át érdemes rákölteni a házra, ez meg 3-4% körüli, de ehhez húzok (nem az „olcsóság” miatt). Nekem fontosak felül a 2-2 db USB 2.0 és 3.0 + audio csatlakozók, optikai meghajtó hely és nem tagadom, nagyon tetszik. A honlap (https://www.bitfenix.com/products/chassis/atx/shinobi/shinobi-specs/) és más néhány leírás szerint a beépíthető processzor hűtő magasság 160, de a pcx-es leírásban és az általatok (SyMbioTe Mester) korábban berakott ajánlásokban is 165 mm szerepel. Remélem az utóbbi igaz a kinézett Dark Rock Pro 4 proci hűtés miatt. Veszek még hozzá 2 ventit előre (Be quiet! Pure Wings 2 120mm), gyárilag egy van benne hátul. Így remélem jó lesz.

- Intel 1151 v2 processzor | Intel Core i7 9700K BX80684I79700K processzor | kb.125.000 Ft

-Intel 1151 v2 alaplap | MSI MPG Z390 Gaming Pro Carbon kb. 59.000 Ft

- DDR4 memória |
A G.Skill Aegis/Ripjaws/Sniper X, Corsair Vengeance LPX, Crucial Ballistix Sport LT, Patriot Viper, Kingston Fury/HyperX közül próbáltam meg a korábbi ajánlásaitok alapján választani 2x16GB-os, 3200Mhz terén, legalább CL16-os időzítéssel. A G.Skill Ripjaws V 2x16GB DDR4 3200Mhz F4-3200C16D-32GVK most nagyon jó áras, 43-45.000 Ft. Az alaplaplistában (https://www.msi.com/Motherboard/support/MPG-Z390-GAMING-PRO-CARBON#support-mem-3) ez nincs benne, de elvileg másnak is azt mondtátok, hogy nem lesz gond.

-Videokártya NVidia | MSI Geforce RTX2080 SUPER VENTUS OC videokártya kb. 260.000 Ft

-SSD M.2 | Samsung 970 EVO Plus 1TB MZ-V7S1T0BW M.2 SSD meghajtó | kb. 66.000 Ft
Tudom, hogyha főleg játékra lesz a gép, kevésbé jön ki az előnye, de erre rászánom a plusz pénzt a Satáshoz képest.

-Merevlemez 3,5" (asztali) | Toshiba 3TB 64MB P300 HDWD130UZSVA OEM merevlemez | kb. 23.000 Ft

- Optikai meghajtó | LG GH24NSD6 ASAR10B fekete BOX DVD-író | kb. 4500 Ft (Összejött kb. 500 kiírt DVD az évek alatt :DD , ezért kell és inkább a belsőt preferálnám.)

- Tápegység | Seasonic Focus+ SSR-750FX 750W 80+ Gold moduláris tápegység | kb. 40.000 Ft

- Processzor hűtő | Be quiet! Dark Rock Pro 4 BK022 processzor hűtő | kb. 26.000 Ft (163 mm)

- 2 db Be Quiet! Pure Wings 2 120mm PWM BL039 rendszer hűtő (4 pines csatlakozóval)

:R Köszönöm szépen a segítségeteket előre is! :R

(#148577) nodar86 válasza palfitom (#148304) üzenetére


nodar86
csendes tag

Nem igazán jött be a Thermaltake Versa H17, az első panel túl kevéssé szellőzik két venti mellett is >10 fokot számít ha leveszem.

Most gondolkozom egy váltáson az elállási időn belül, esetleg egy Cooler Master N200-ra.

Van tapasztalata ezzel valakinek? Esetleg tudtok egy jó airflow-val rendelkező (lehetőleg nem ablakos) mATX házat?

(#148578) Paxker315 válasza nodar86 (#148577) üzenetére


Paxker315
addikt

? Az ajánlásokban szerintem szokott lenni gyakran ThermalTake H18 is, ami meshy.

vagy, a fentebb (#148553) palfitomáltal már ajánlott Chieftek

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#148579) vmatyko


vmatyko
tag

Végül arra jutottam, hogy nem kell nekem 9400F, elég lesz a 9100F is, így spórolok 20k-t és annyival meg nem jobb az i5.

Ház: Kolink Satelite
CPU: i3-9100F
Alaplap: Gigabyte B360N WIFI
RAM: G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) DDR4 2400Mhz
SSD: Crucial MX500 2.5 500GB SATA3

Ez kb 110k. A méretek elvileg stimmelnek, hűtőt egyelőre nem néztem.

Van korábbról egy MSI GT 1030 Aero ITX 2G OC kártyám, uh az nem kell.

Ha van bármilyen ötlet vagy észrevétel, azt nagyon szívesen fogadnám :R

[ Szerkesztve ]

(#148580) palfitom válasza Hintalow (#148572) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Alapvetően ajánlhatók a használt brand gépek ilyen célra, DE:
- a tápegységet ellenőrizni kell, hogy megfelelő teljesítményű-e, s hogy van-e rajta PCIe csati
- sok ház nem fogad ATX tápot
- sok házban nincs elég hely a bővítésre
stb.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148581) palfitom válasza Pergabi (#148575) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Háát, asszem érted a lényeget, de nem vagyok biztos benne.

"2 db 8 GB-os lassabb modult" - szó sincs lassúságról, csak kisebb kapacitásról (32 helyett 16 GB)
A "2 db 8 GB-os modul" helyett inkább "1 db 2x8-as KIT" kifejezést használj, hogy az rögzüljön benned, hisz KIT-et ajánlott venni, nem 2 külön modult!

Egyébként csak ismételni tudom: "Zen mellett a 4 modulos, magas órajelű működéshez nagy szerencse kell, ezért elsősorban 2 modul javasolt, tehát 2x8 vagy 2x16. Ha most csak 2x8-ra van keret, akkor pl. Aegis 3000, Aegis 3200, Ripjaws, Patriot, Patriot, Crucial, HyperX, de a hűtős-spórolással az 32GB sem elérhetetlen, pl. G.Skill Aegis 3000, Aegis 3200, Ripjaws 3200."

"Vagy most veszek 1-et, csak akkor nem lesz dual channel és nem adj ki a performance-t." - Ezt jól érted.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148582) palfitom válasza Kensai03 (#148576) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Ház: Igen, így rendben lesz. (reméljük a 165 mm a valós!
Proci: OK, vagy 9700KF (IGP nélküli verzió)
Lap: jó választás
Ram: 99%, hogy nem lesz vele probléma, nem kockázatos választás.
A többi: rendben van.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148583) palfitom válasza vmatyko (#148579) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Tulajdonképpen rendben van.
Az alaplaphoz kérj BIOS-frissítést!

Lap: vagy ASRock B360M-ITX/AC
Ram: hasonló áron inkább megvenném a 3000-est (Aegis 3000), ami jól jönne egy későbbi fejlesztéshez, avagy újra-eladáskor is.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148584) Pergabi válasza palfitom (#148581) üzenetére


Pergabi
újonc

Helló!
A "lassabb" alatt az alacsonyabb órajelet értettem. Erre a mondatodra reagáltam: "a 4 modulos, magas órajelű működéshez nagy szerencse kell"
Tehát ha később szeretném bővíteni a gépet, akkor alacsonyabb órajelű RAM-okat kellene most vennem (mondjuk 2x8-as, mondjuk 2400-as kit-et) és később ha kevés, több az esélyem, hogy ha veszek még 1 ugyanilyent KIT-et, akkor az menni fog. Így kell értenem ezt a mondatot? Mert ha igen, akkor tényleg inkább most meg kéne vennem a 2x16-ost.
Amúgy mennyire észrevehető, hogy 2400-as, vagy 3000-es órajelű RAM van a gépben?

(#148585) palfitom válasza Pergabi (#148584) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Értelek.
Nem kell alacsonyabb órajelű ramokat venned! Ott is 3000-3200-as órajelet kell megvenni, de szerencse kell hozzá, hogy el is érjék ezt az órajelet. Lehet, hogy csak 2933-on sikerül stabilizálni őket (vagy esetleg még lejjebb).

Elég jelentős különbséget ad 2400 vs. 3000-es órajel!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148586) varmi2 válasza Pergabi (#148584) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem így kell érteni.
Most veszel egy 2x8as kittet 3000-3200Mhz-t. Ha kevés lesz a 16Gb rám, akkor eladód és veszel egy 2x16os kittet szintén 3000-3200Mhz-t. Ryzennel érezhető a különbség a 2400 és a 3200 között
Ryzennel a 4db modul nem ajánlott, mert nem nagyon megy 3000 fölött.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#148587) Pergabi


Pergabi
újonc

Így már kerek! Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget!

(#148588) Kensai03 válasza palfitom (#148582) üzenetére


Kensai03
újonc

Köszönöm szépen palfitom! :R

(#148589) Hintalow válasza palfitom (#148580) üzenetére


Hintalow
senior tag

Szia,

Köszi, igen, ezeknek szerintem is jó utánamenni :K

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#148590) jokeph válasza vmatyko (#148579) üzenetére


jokeph
nagyúr

De, fog kelleni a korábbi VGA-d, mivel az "F"-es Intel CPU-kban nincs IGP. ;)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#148591) dbala


dbala
tag

Sziasztok!
Szeretném fejleszteni a gépem.
Asrock B75M-GL
Intel i3-2100
Cooler Master Hyper H411R
2 x Kingston HyperX Fury Blue 8GB 1600MHz DDR3
Nvidia Geforce GTX 560 Ti
HyperX 120GB 3K SATA3 2,5" SH103S3/120G
2 x Western Digital WD20EFRX 2 TB
HIPRO 480W HP-D4802RWR2
Zalman Z9 NEO
LG 27MP35

Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Az alap dolgokon (net, FHD film, Office) kívül fotó szerkesztésre (LR, PS), ritkán alap videószerkesztésre és Autocad programok (2D, nagyon ritkán 3D) futtatására használnám. A fő felhasználás a fotó szerkesztés, ahol mostanában lassúnak érzem a gépet.
[kép]

Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Nvidia Geforce GTX 560 Ti
2 x Western Digital WD20EFRX 2 TB
HyperX 120GB (nem rendszernek, csak adatnak)
Zalman Z9 NEO
Cooler Master Hyper H411R ?
HIPRO 480W ?

Milyen alkatrészekre van szükséged?
Alaplap, CPU, memória (2x8 GB kezdésnek, ha belefér 32 GB az még jobb lenne), SSD (256 GB – 512 GB)

Mennyi a kereted rá?
~150k

Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
LG 27MP35, FHD, HDMI
Terveben van az LG mellé egy másik monitor a jövőben, ami 32”-34” körül lenne, WQHD, HDMI, amiket néztem azoknál Freesync volt.

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Eddig mindig Intel gépem volt. Maradnék ezen a vonalon, kivéve ha annyival jobbat lehet AMD-ből összerakni.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#148592) vmatyko válasza palfitom (#148583) üzenetére


vmatyko
tag

Az Asrock lap ugyanazt tudja és 10%-al olcsóbb, úgyhogy köszi, ezzel is spórolok kicsit.
A lap és a proci is max 2400-es RAM-ot kezel, ezért néztem olyat.

jokeph: Úgy nem kell, hogy nem akarok belőle újat venni, hanem marad az új konfigba is a kártya.

Cserébe jól kihagytam a tápot. Milyet érdemes venni, hogy ne szálljanak nagyon el a költségek?

(#148593) jokeph válasza vmatyko (#148592) üzenetére


jokeph
nagyúr

Igazából a CPU-d 2666-ot tud. ;)
A 3000-es ram ettől függetlenül jól jön, főleg ha ugyanannyiért van, illetve egy minimális felárat még megér (max 5k).

VGA: így már értem, az IGP-nél ha lenne, akkor is erősebb. :D
TÁP: minőségi 400-as, max 450-es, ami jobb áron van, ha nem bővítesz későbbiekben, bőven elég, ha esetleg mégis, pl. VGA csere esetén, akkor sem kell több 500/550-nél. :U
pl. : Thermaltake Litepower 400/450, Corsair VS 450, FPS 400 Hexa+, a legdrágább 14k, a legolcsóbb 10k körül van.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#148594) Paxker315 válasza vmatyko (#148592) üzenetére


Paxker315
addikt

Táp? :) Evga BT 450w, superflower belsős, bronz hatásfok, 9ezer ft körül.

bónuc: lapos kábelek, amiket könnyebb elrendezni, kisebb helyen elférnek. Bár én megfontolnám a helyedben a moduláris megoldást (SeaSonic Focus Gold 450w, egyetlen darab maradt... hozd el), mert mégis csak pici házban leszel. A Focus kábelei rugalmasak, a méretei a tápnak picik. A whispert azért nem ajánlom, mert, kilométer hosszú, merev kábelei vannak, és még nagy is. :D

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#148595) vmatyko válasza Paxker315 (#148594) üzenetére


vmatyko
tag

Örök hála, rá is reppentem arra a SeaSonicra :R

Valóban a hely elég fontos és én is kicsit aggódtam a nagyobb méretű tápoktól.

(#148596) kerlac


kerlac
senior tag

Sziasztok!

Új gépet szeretnék vásárolni kb fél éven belül, elég magasan van most az eur, gondoltam várnék míg realizálódik, illetve nem tudom van-e más ok amiért érdemes várni új VGA-ra pl vagy inkább mielőbb állítsak össze gépet.

Játékra kellene a gép, nvidia vga alapú, montior van, adatok és válaszok alább:

Szempontok:
1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? JÁTÉK elsősorban, multi single, minden.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Max HDD-t és a két hangkártyát (Asus xonar U5 külső és egy DG belső)
3. Milyen alkatrészekre van szükséged? Mindenre: alaplap, proci, ház, VGA, SSD, hűtő, táp, RAM
4. Mennyi a kereted rá? kb 500k
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? LG 34UC79G-B 34" Full HD IPS monitor HDMI 21:9 képarányú ívelt UltraWide™ 144 Hz IPS monitor
+1. Nvidia VGA kártyát szeretnék mindenképpen. látványos ház.

(#148597) sagesz93


sagesz93
addikt

Sziasztok

Szerintetek ez így egy jó konfig volna?
Lap: giga b450 ds3h vagy ASRock b450m steel legend
Proci ryzen 7 2700 vagy 2700x (ÁK szerint most az X olcsóbb mint a sima)
Ram: g.skill aegis 2x8 3200mhz vagy Patriot viper 2x8 3200mhz
Vga sapphire nitro+ rx590 8gb
SSD + hdd van
Ház nekem elegendőnek tűnik egy zalman S2
Táp meg valami jó fajta 500-550w
Várom segítségeteket :R

[ Szerkesztve ]

(#148598) kocsiska15


kocsiska15
tag

Na srácok azt hiszem elérkezett a rendelés napja, remélem még velem vagytok egy kicsit :D

Mielőtt még a végső áment kérném tőletek, lenne egy-két kérdésem:

- a monitort tegnap megrendeltem külön (alza), de ugye nem fogom tudni ellenőrizni mivel nincs mire rákötni ugyanis a géphez rendeltem - ezzel nem lesz gond? ha meglesz a PC simán rákötöm az új monitort is és elvileg működni fog, igaz?
pixel-ellenőrzésre vagy ilyesmire van valami trükk vagy csak simán szemre? :D
/ja és egy + kérdés: a számlán azt írták, hogy átvételkor rögtön ellenőrizzem a csomagot, mert különben nem fogadnak reklamációt... ez csak a szállítás közbeni esetleges sérülésekre vonatkozik, igaz? - nem biztos, hogy én fogom tudni átvenni, vagy meg tudom állítani a futárt hogy várjon míg megnézem :D ill. ettől a 14 napos dolog még áll, ugye?/

- bátor voltam és úgy döntöttem, hogy az SSD-t is megrendelem külön :DDD ettől kicsit parázok, úgyhogy kérdés: ha megjön a PC-m "csak" beszerelem az SSD-t (remélhetőleg jól..) és aztán már működőképes is? mármint nincs más dolgom, telepíthetem rá a rendszert?
/azután ha sikeres minden akkor csatlakozok a netre és elméletileg a win10 frissíti a drivereket, igaz? ezután pedig a gép teljesen használatra kész, nincs más fontos dolog amit kihagyok? / :F

Oázis Computer - bárkinek bármilyen negatív tapasztalat róluk? mert ha nem nagyon akkor innen rendelnék :D az értékelésük az árukeresőn nagyon jó (98%) és nekem is ők jöttek ki a legjobb helyen ár/készlet szempontjából (garancia átlagosnak mondható szerintem)

- itt (Oázis) csak egyetlen dolgot nem találtam azok közül amiket összeszedtünk, az ajánlott házventiket (Arctic F14) - helyette ezt tettem kosárba: FRACTAL DESIGN SILENT SERIES R3 140MM - mivel azt mondtátok a hűtés legyen korrekt így én sem akarok spórolni vele nagyon, szóval 2 db 140 mm-esben gondolkodtam, és így ez a két Fractal összesen 2k-val ocsóbban jönne ki mint a BE QUIET! PURE WINGS 2 140MM PWM amit jónak láttam még. Mit gondoltok erről? Vagy van más alternatíva ezen az oldalon szerintetek ami jobb ár/értékben?
a ventiket egyébként hova fogják rakni, hol a legjobb?
egyébként ezek a kiszállítási díjak normálisak? :Y
Az üzletben nem tudom átvenni sajna és csak utánvéttel tudok fizetni. De! a közeli városban van GLS csomagpont, ott is teljesen biztonságos a dolog, igaz? :)
(nem mindegy, hogy 6.5k vagy 1k.. )

Hú megint hosszú lett - bocsi a bénázásért, de már nem sok van hátra.. :D ha sikerül válaszokat kapnom akkor ezután már a konkrét összeállítással jövök!
Köszi a rám szánt időtöket ! :)

(#148599) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Egyik kollégám a kisfiának karácsonyra egy játékos PC-t szeretne adni.
A monitort már megrendeltem, LG 24MP59G.

Tehát 1080p lenne a megcélzott felbontás és ehhez én elképzeltem egy összeállítást.
Amiben a segítségeteket kérném az a véleményetek hogy jó összeállítás-e, illetve mit lehetne másra cserélni.

Intel i3-9100F
ASRock B365 Pro4
Corsair DDR4 3000 16GB Vengeance LPX CL16 KIT (2x8GB)
WD 10EZEX
Be Quiet Pure Power 11 400W
Zalman Z1 NEO

Ez lenne az alapelképzelés, ehhez jönne még egy GTX 1050 Ti, használtan.

Játékok terén Fortnite, PUBG az biztos hogy lesz.
Ahogy néztem egy Odyssey-t is 40-50 fps között elfuttat a 1050 Ti Medium-High beállításokon.

Szerintetek mit lenne érdemes másra cserélni ebben a 165 ezer forintos árkeretben?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#148600) Paxker315 válasza tothjozsi96 (#148599) üzenetére


Paxker315
addikt

szia.. van rajt' igazítanivaló bőven.

-proci: multiban a 4c4t nem túl jövőbiztos, sőt, már single-ben sem. Inkább 9400f, ha intel, vagy 2600, ha AMD

- lap: mikroATX bőségesen jó lesz, kissé olcsóbb, nulla funkcióvesztéssel. Asrock B360M Pro4-B365M Pro4 (Bios frissítést kérjetek hozzájuk!), AMD-nél meg Asrock B450M Pro4-F, B450M Fatal1ty Gaming, GB B450M DS3H pl. jók)

- ház: mikroATX a népszerűek közül: Thermaltake Versa H18, Kolink Citadel pl. (plusz 2 házventit olcsóbb fajtából nyugodtan vehettek a H18-hoz, pl. Arctic F12-P12, F14-P14 olcsó, de már vállalható!)

- tápegység: a BQ túlárazott, nem rossz, csak nem ér annyit. Inkább Vennék akár ~9ezer ft körül EVGA BT450-est, annyiért kb. ingyen van. Vagy Picit drágábban CM MWE Bronz 450w, FSP hexa85+ 450w, BF Formula Gold 450w-ot. (az első három kevésbé jó, mint a PP11, de, cserébe lényegesen olcsóbb, jobb ár:érték arányú, s mivel se High-End cpu, se high-end GPU nem lesz, "simán elvan" a konfig egy egyszerűbb, budget-friendlybb táppal. (NB: Nem arra buzdítok, hogy hulladékot vásárolj, csak felhívom a figyelmed, hogy kis energiaigényű, gazdaságosabb cuccokhoz elég egy belépőbb szintű tápegység is. Bár a Formula Gold nem belépő, felső-középosztály, BQ Straight Powerhez hasonló minőség).

RAM: inkább Aegis, Viper, Vulcan...

SSD:-t nem látok. Ellenben ajánlok, Patriot Burst, Kingston UV500, WD Blue, Crucial MX500-BX500 pl. kedvező árakon vehető (240-256 GB elég lesz rendszernek)

HDD: okes :)

GPU: Hát, RX570 Radeon még elvan 450w-os táppal, ~40%-al erősebb a 1050ti-től, újonnan is megvehető kedvezőbb áron, apróról meg 25-30ezer ft-tól, garanciával..

nem számoltam utána, de, a RAM-okon, tápon, házon és GPU-n spórolt pénz mellett belefér a 6c-s proci (9400f-2600). Véleményem szerint ilyen pici módosításokkal egy erősebb, időtállóbb konfigot kapnátok, tkp. változatlan áron. :R

De, majd úgyis kapsz kompetensebb segítséget is! ;)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.