Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#148051) palfitom válasza smiti (#148047) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Mindkét kombó jó elképzelés.

"Intel vonalon felesleges a 3-3200 MHz-es RAM" - Nem felesleges, de általában nem hoz annyit, amennyivel többe kerül a Z-s lap. Esetedben pl. Asrock Z370M Pro4 ~33k + BIOS-frissíttetés.
Attól, hogy a B-s lapban csak 2666-on fog menni, vehetsz 3000-es ramot is, ha az van jó áron, pl. G.Skill Aegis 3000.

Ha az R5 2600-at tuningolni is szeretnéd, akkor egy jobb hűtő is kellene rá, pl. Deepcool Gammaxx 400 / CM Hyper TX3 EVO / Hyper 212 / Artic Freezer 33 / 33 Esports One / Freezer 34 / be quiet! Pure Rock Slim / SilentiumPC Fera 3 / FSP Windale 6 / Scythe Mugen MAX / Alpenföhn Brocken 3 / be quiet! Pure Rock
Vagy veheted a gyárilag tuningolt 2600X-et.

"RTX 2060 kiszolgálásához elegendő-e a Ryzen 3600, vagy esetleg a 2700X?" - Igen. Ha játék a cél, akkor inkább 3600 legyen.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148052) manokaj


manokaj
tag

Sziasztok. Adott egy aoc 27g2u monitor. Ehez akarok egy gépet párosítani. A terv :
Ház:BitFenix Nova GT
Táp:Be quiet! 500W System Power 9 CM BN301
Proci:Ryzen 5 3600
Alaplap:Asrock b450m pro4-f
Mem.:Kingston 2x8GB 3200MHz DDR4 HyperX Fury HX432C16FB3K2/16
VGA:MSI RX 5700 8GB GDDR6
Ssd :Samsung evo 860 500gb
Hdd:Toshiba 2TB 64MB
Hűtő:Be quiet! Dark Rock 4 BK021

VGA-val még nem jutottam dűlőre, néztem az rtx 2060-as kártyákat is. Ti mit cserélnétek ha kell egyáltalán?

(#148053) palfitom válasza HugóBoss (#148048) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Értem.
Nem ismerem az igényeidet, nem tudom mikkel játszol, így nem tudom mi lenne számodra az ideális.
100-120k között pl. ~27", IPS, 1440p, 75Hz-et lehet megcélozni (pl. Acer B277Ubmiipprzx), vagy az egyik "best buy" AOC Q3279VWFD8 (31,5", IPS, 1440p, 75Hz), ami még olcsóbb is.
De ha inkább lövöldözős, RPG játékok a preferencia, akkor FHD, 144Hz, 24-27"-ban.
Ezekhez mehet RX 5700 / 5700 XT / RTX 2060 / 2060 Super / 2070 VGA.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148054) smiti válasza palfitom (#148051) üzenetére


smiti
addikt

Köszönöm szépen! :R

Ezek szerint volt haszna olvasgatni a fórumot, bár amúgy is valami hasonlatos elképzelésem volt.
Legfőképpen a lapokkal voltam bajba, de egy iránymutatásnak tökéletes ez így.

Tuningolni nem valószínű hogy fogjuk, a 12 éves lányomnak így is elég erős lesz bármelyik.

(#148055) kocsiska15 válasza SyMbioTe (#148037) üzenetére


kocsiska15
tag

(Nem tudom miért tanácsolták, hogy ne használjam a gépösszerakót - de lehet én értettem félre és csak arról volt szó, hogy külön nézzem ki a cuccokat? :F )

Hááát... kb. 1 hete cseréltem VGA-t életemben először.. :D (az enyém éppen most adta meg magát, kb. 9 éves volt!) egy ATI 4800asat egy mázlimra épp nálam lévő 4600asra - nagyon egyszerű volt hiszen csak a helyére pattintottam aztán becsavartam egy csavart (oké, a csavar kicsit trükkös volt, mert ez a kártya kisebb volt mint a másik, de megoldottam!)
Szóval tapasztalatom ennyi, procihűtőt pedig még soha nem cseréltem - ehhez pasztás is kell, meg hasonlók ha jól látom? (ezt sem csináltam soha, a jelenlegi procimmal sem ami szintén kb. 9 éves) Nem tudom, szívesebben bíznám profira a dolgot azt hiszem :B (csak a kiszállítás miatt merült fel a kérdés ugye, ezt még meg kell gondolnom akkor)
szerk.: ja, egyébként procihűtőből hosszútávra szintén jobban megéri a kicsit drágább? pl. akkor az Alpenföhn Ben Nevis 120mm (84000000119), mondjuk a másik /Alpenföhn Sella 92x92x25mm (84000000053)/ helyett?

Ha az üzletek/online vásárlás/kiszállítás témában tud még valaki tippet, tanácsot, bármit adni, megköszönöm! :)

És még egyszer feltennék egy kérdést ide amit már korábban, hátha valaki tud még okosságot mondani:
A jelenlegi monitorom egy LG 20M35A amit egy ideig még szeretnék használni /amíg beleférne a keretbe egy új monitor/ de sajnos VGA bemenetes, az új videokártyám pedig 1660 Ti vagy 1660 Super lesz, aminek ugye nincs ilyen portja... esetleg meg tudom ezt úszni egy olcsó átalakítóval, vagy szerintetek érdemes lenne kiszenvednem egy új monitor árát már (nem túl drágán - hosszú távra)?

Ismét nagyon köszi a válaszokat! :) Még nincs 2 hete, hogy regisztáltam ide, de érzem, hogy rengeteget nőtt a térlátásom a témában, és ez nagyrészt nektek köszönhető! :K

Még körülnézek/bekérdezek egy-két külön hardver topikban is, remélem ott is ilyen rendesek az emberek! :D
Lassan lesz elég merszem rányomni a megrendelés gombra! :))

[ Szerkesztve ]

(#148056) palfitom válasza manokaj (#148052) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Nem tudom mekkora a kereted, így kicsit nehéz...
(az sem egyértelmű, hogy játékra használod, bár úgy sejtem igen)
Az Összefoglaló kérdéssora segít megadni a szükséges infókat! :K

A konfig alapvetően életképes.

VGA: 144 Hz-es monitorhoz még az XT verzió sem lenne túlzás, ha van rá keret inkább azt kellene venni.
RX vagy RTX: nézd meg, hogy az általad használt játékokban melyik teljesít jobban!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148057) palfitom válasza smiti (#148054) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szívesen.
Értem, rendben.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148058) palfitom válasza kocsiska15 (#148055) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Ha van hozzá kedved, affinitásod, akkor megoldható az összeszerelés házilag is, de azért némi tudás kell hozzá, és van benne némi rizikó is. Ugyanakkor semmi szégyellnivaló nincs abban (főleg nem kockázat), ha nem vágsz bele, nyugodtan összeszereltetheted a bolttal!

Hűtő: előbbi sem lényegesen jobb, de halkabb tud lenni a nagyobb ventijének köszönhetően.

"Ha az üzletek/online vásárlás/kiszállítás témában tud még valaki tippet, tanácsot, bármit adni, megköszönöm!" - Nem tudom milyen ötletre, tanácsra gondolsz. Az ajánlott boltok gépösszerakóit megnézed, és összehasonlítod. Amelyik a számodra legkedvezőbb, azt kiválasztod. Az alkatrész-árakban, és a szolgáltatások áraiban is vannak eltérések.

Monitor: megúszhatod átalakítóval, de az olcsók nem mindig működnek megfelelően (persze van erre ellenpélda is), a drágát meg nem éri meg megvenni.
Ha teheted, nyilván érdemesebb az új monitort is megvenni.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148059) kocsiska15 válasza palfitom (#148058) üzenetére


kocsiska15
tag

Azt hiszem esetleges akciókra és megbízhatóságra gondoltam (főleg a kiszállítás aggaszt) - most pl. ahogy olvasgatok az Ipon-t kicsit lehúzzák (magasabb árak a hardverekre) de olcsóbb az összeszerelés; PCX-et korrektnek tartják a legtöbben, stb. Szóval inkább tapasztalatokra lettem volna kíváncsi. :) De igen, értelek - végül úgyis nekem kell döntenem.

Ami a monitort illeti, azt hiszem valahol belül sejtettem, hogy ez lesz.. szóval irány a "Milyen monitort vegyek?" topik ... :D (nagyon nem örülök az extra kiadásnak, de ez van.. előbb-utóbb úgyis meg kellett volna vennem az újat )

Szokás szerint nagyon köszönöm a segítséget! :)

(#148060) harambe93


harambe93
csendes tag

Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni gépösszerakáshoz!
Pénteken rendelném meg a gépet (akkor jön meg az ösztöndíjam xd)

Igazából a hűtéssel+tápegységgel vagyok gondba (leginkább a hűtéssel),
ti mit javasolnátok egy ilyen confighoz (többit részletesen lent).

Próbáltam pontokba szedni a topic összefoglaló alapján:

1. Játékra használnám, leginkább singleplayer.

2. Összköltség (monitorral+hangrendszerrel is együtt összesen): tegnapi árak alapján 1035868 forintot számoltam, de fel tudok menni még olyan 1070000 forintra is (később lehet h fejleszteném videokártya vagy monitor szempontjából, de egy darabig még nem tervezem).

Viszont lehet, hogy így is ki fogja tenni az 1070000 forintot, szeretném, ha ajánlanátok hozzá elsősorban hűtéseket ameddig belefér, ha maradna rá még keret, akkor pedig egy jobb tápegységet akár, de lehet, hogy ez is megteszi.

3. Monitor, amit tervezek hozzá (LG még nem okozott csalódást)
LG 27GL650F-B (Basic garancia)
27”-es IPS paneles monitor 1920 x 1080 (Full HD) felbontással (144 Hz)
DisplayPorttal használnám.
106 190 Ft

4. Hangrendszer: Fülest nem nagyon szeretem+egér billentyűzet egyelőre még nem.
LOGITECH G560 LIGHTSYNC játékhoz tervezett számítógépes hangszóró
60 790 Ft

5. Intelt, NVIDIA-t preferálom.
Szünetmentes és valamilyen feszültségvédelmes megoldásban gondolkodok (ezeket lehet h csak jövőre tudnám megvenni).

+6. Honnan lenne érdemes rendelni? Én az iponnal szemezek egy ideje és nagyon úgy néz ki, hogy onnan is fogom rendelni, de várom az egyéb ötleteket/tapasztalatokat is.

Én az alábbiakra gondoltam:
LG 27GL650F-B
106 190 Ft

LOGITECH G560 LIGHTSYNC játékhoz tervezett számítógépes hangszóró
60 790 Ft

ASUS ROG MAXIMUS XI FORMULA
151 190 Ft

INTEL Core i9-9900K 3.60GHz 1151 300 OEM
197 590 Ft

G.SKILL 16GB Trident Z Royal DDR4 3200MHz CL14 KIT F4-3200C14D-16GTRS
69 390 Ft

ASUS ROG-STRIX-RTX2060S-O8G-GAMING GeForce RTX 2060 8GB GDDR6 Super Gaming PCIE + Call of Duty: Modern Warfare játék ajándékba - RTX bundle
172 390 Ft
(Zárójelesen szerintetek a 8g miért kerül többe kb egy tizessel, mint az o8g?)

Windows-nak szánt SSD:
SAMSUNG 500GB 970 EVO Plus M.2 PCIe M.2 2280 MZ-V7S500BW (Basic garancia)
35 490 Ft

Játékok+egyéb dolgoknak szánt SSD:
SAMSUNG 1TB 970 EVO Plus M.2 PCIe M.2 2280 MZ-V7S1T0BW (Basic garancia)
66 990 Ft

Windows 10 support miatt elsődlegesen:
ASUS BC-12D2HT/BLK/B fekete 90DD01K0-B30000
19 690 Ft volt, de ez sincs most raktáron.
Szerintetek okozhat problémát, ha az oldalukon föntlévő összes többi optikai egységnél nincs win10 support?

Ház:
THERMALTAKE Core X31 Tempered Glass Edition Mid Tower Chassis
33 590 Ft

Igazából házból először THERMALTAKE Core V41 ablakos (fekete) néztem ki, viszont ha COOLERMASTER Hyper 212X-et akarok hozzá venni, lehet, hogy méretben így jobban be is férne... ráadásul tetszik a tempered glass és porszűrős megoldása is a Thermaltake Core X31-nek...
(A coolermaster 29 990 Ft lett volna, de most nincs raktáron)

FSP Hyper M 700
26 590 Ft
(Hyper M és S között mi a különbség?)

COOLERMASTER Hyper 212X
10 190 Ft

MICROSOFT Windows 10 Pro 32/64bit USB magyar
74 990 Ft

Ha jól számolok, akkor így összesen 1035868 Ft lenne.

Ipon munkatárssal is konzultálva kicsit lehet h a hűtő nem lesz elégséges a CPU hűtéséhez.

Elvileg ez a CPU jobban szokott melegedni (szerinte egy NOCTUA D15 sem tudja helyesen kordában tartani).

A házzal kapcsolatban annyit mondott, hogy 170mm Hűtő férőhelyes házat kéne választanom (szerinte a THERMALTAKE Core X31 megfelelő, bár lehet
zsúfolt lesz ha jobb hűtő kerül bele).

Még talán az optimális ház hűtési felállás: 2-3 venti elől, 1 hátul, és 1-2 felül.

Szállítás szerintetek mennyire biztonságos (Debrecenbe)?

Bocsi ha túl sokat kérdezősködök, de már rég nem rakattam össze gépet és szeretném, ha minden jó lenne.

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#148061) palfitom válasza kocsiska15 (#148059) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Értem.
Az akciókat vadászni kell.
A boltokat pedig nem szeretném itt nyíltan lehúzni. Ami tény, mindenki (mindegyikük) tud hibázni, bármelyikükkel előfordul. Szintén tény, hogy a legtöbb hibát a PCX-nél tapasztaltuk (pl. elmaradt BIOS-frissítés), az Ipon garanciális ügyintézése és ügyfél-kezelése -saját, személyes tapasztalatom alapján is- kritikán aluli.
Én ismét azt mondom, hogy állítsd össze a konfigokat a gépösszerakókban, és hasonlítsd őket össze.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148062) Ribi válasza harambe93 (#148060) üzenetére


Ribi
nagyúr

Alaplap ahogy nézem vízhűtéses, akkor egy teljes épített vízhűtés kellene hozzá, amúgy totál értelmetlen ezt venni.
VGA szerintem az valami OC verzió lehet, nem sokat szokott számítani, hogy o vagy o nelkuli.
Alaplapból valami jó, de olcsóbbat veszel, azt ráköltöd VGA-ra, jobban jársz.
Játékoknak és egyéb dolgoknak kicsit felesleges nvme SSD, egy sima SATA is bőven elég.
Windows 10-et inkább vennék innen apróról, kb 3-5k-ért.
Noctua D15-nél durvább léhgűtő nem nagyon van. Azért az tudja kezelni a procit, max akkor nem, ha szénné tuningolod.
Látom sok helyen a basic garanciát, ami 1 évet jelent.
Na én nem nagyon vennék semmit 1 év garival.
Máshol hasonló áron megkapod ezeket rendes garanciával.
De asszem majd valaki összeállít egy teljes rendszert, mert ennyiből már jókat össze lehet dobni.

[ Szerkesztve ]

(#148063) palfitom válasza harambe93 (#148060) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Egy szóval összefoglalva: Jajj! :Y
Nem lehetne sokkal rosszabbul elkölteni 1 millát egy PC-re. (ne haragudj)
Sok ellentmondást vélek felfedezni...
Pl. adott egy amúgy is overkill proci, amire raknál egy "csirke" hűtőt, és egy csúcskategóriás lapot, melyet igazából csak akkor tudnál kihasználni, ha a végletekig akarnád tuningolni a procit...
Pl. 970 EVO Plus SSD sebességét se az op.rendszerrel, se a játékokkal nem tudod kihasználni, fölösleges pénzkidobás. Ugyanakkor nem jut pénz egy, a többi alkatrész színvonalához illeszkedő tápegységre... :U
stb.

Én inkább így építkeznék:
Lap: Gigabyte Z390 Aorus Elite / Aorus Pro
Proci: 9700K / 9700KF / 9900K / 9900KF
Proci hűtő: pl. Alpenföhn Brocken 3 / be quiet! Dark Rock 4 / Dark Rock Pro 3 / Dark Rock Pro 4 / CM MasterLiquid 240 / Deepcool Captain 240 EX / Corsair H110i / H115i
RAM: 32 GB (2x16 GB-os KIT!) 3000 - 4000 MHz körül, pl. Corsair, Crucial, G.Skill, HyperX, Patriot. Pl. Predator RGB, Trident Z RGB
VGA: RTX 2070 Super
SSD: NVMe SSD-vel kb. csak az e-péniszed nőne nincs igazán szükséged rá. Ha szeretnéd mehet, de ez ne menjen olyan fontos komponens rovására, mint a tápegység vagy VGA!
Táp: Hyper M: félmoduláris, Hyper S: fix-kábeles verzió. DE egy ilyen gép ezeknél jobbat érdemel, pl be quiet! Pure Power 11 CM 700W / Bitfenix Whisper M 650W / 750W / Corsair TX650M / TX750M / RM650x / RM750x / Seasonic Focus Plus 650W / 750W

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148064) Vitee válasza palfitom (#148049) üzenetére


Vitee
aktív tag

Szia,

Sajnos az otthoni monitor marad, szülőknek szükségük van rá, így vennem kell egy monitort is.
Itt bajban vagyok. 24" 1080p az elképzelés, QHD nem fontos.
De, hogy 60-75-144hz - Freesync, G-sync fogalmam sincs, teljesen zavar az egész a fejemben.
Kérdeztem a monitor topicban is, ott valaki azt írta 5700XT-vel lehet bajom 144hz-es monitornál.

Ezek tudatában mit tudnátok ajánlani? Monitor is jöhetne mellé, árban nem tudom mennyiért van ami értelmes? 50-60.000 forintért van már használható?
A gép ezek tükrében változzon? Vagy maradhat amit fent linkeltem?

Előre is Köszönöm,
Üdv!

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#148065) VocalDJ válasza palfitom (#148045) üzenetére


VocalDJ
újonc

Köcce, már váltottam is erre a RAM-ra!

Háznak ezt gondoltam:

https://www.arukereso.hu/szamitogep-haz-c3085/be-quiet/silent-base-801-bg028-bg029-bg030-bg032-p431816181/#termek-leiras

egyrészt a későbbi bővíthetőség miatt, másrészt a három szabályozható ventilátor
engem megnyugtat.
Csak játékoknak érdemes 1 vagy 2 Terrás SSD, vagy elég ugyanekkora HDD is?

(#148066) NemDann


NemDann
csendes tag

Sziasztok!

Adott az alábbi konfigom:
CPU: Intel i7-7700
CPU hűtő: Deepcool Gammax 300
Alaplap: Gigabyte GA-B250M-Gaming 3
Memó: Kingston HyperX DDR4-2133 (1067Mhz) 2x8 GB
Videókártya: Gigabyte Geforce GTX 1070 Gaming G1 8 GB
SSD: Samsung 850 EVO 250GB+Samsung 970 Evo Plus 500 GB
HDD: WD Blue 1TB (EZEX)+WD Red 2 TB (EFRX)
Ház: Corsair Carbide 300R
Monitor: Dell U2312HM (Full HD)

Játék még full HD-ban 60 Hz-en.

Kérdésem, hogy mennyire lesz még időtálló ez a konfig (gondolok itt pl. egy Cyberpunk 2077 futtatására, mert most még elvagyok vele), mit lenne érdemes "jövőbiztosra" cserélni (inkább Intel párti vagyok CPU terén, GPU-nál Nvidia)-> CPU, alaplap, memória? Monitor?
Felbontásban maradnék még az 1080p-nél.

Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#148067) kzoli89


kzoli89
tag

Sziasztok!

Lassan karácsony, úgyhogy gondoltam meglepem magam egy gép upgrade-del. A jelenlegi vas:
- i5-4690K
- Gigabyte GA-Z97X-GAMING 5
- Corsair Vengeance 4x4GB DDR3 1600MHz CML8GX3M2A1600C9
- Corsair 550W RM550x CP-9020090-EU
- 3db SSD
- 1db HDD
- Corsair Carbide R200

Alapvetően a GPU-CPU-RAM-MB quartettet szeretném lecserélni, és ez alábbi a terv:
GIGABYTE X570 AORUS PRO (rev. 1.0)
AMD Ryzen 7 3800X 3.90GHz AM4 BOX Wraith Prism RGB LED hűtő ventilátorral
CORSAIR 32GB Vengeance LPX DDR4 2400MHz CL16 KIT CMK32GX4M2A2400C16
GIGABYTE GV-N2070AORUS X-8GC GeForce RTX 2070 8GB GDDR6 AORUS XTREME

A Google alapján a CL16-os memóriát írták ehhez a proci-chipset kombóhoz, de lehet, hogy benéztem.

Ami még hasznos infó lehet:
- Felhasználás: Programozás, kevés gaming, de abból újabb. Multi-single vegyes
- A monitor jelenleg 1440p@60Hz, nincs HDR, se G/Free-Sync, viszont lehet, hogy ez a későbbiekben cserélve lesz egy G-Sync-es 120Hz-esre
- A keret kb. a fenti alkatrészek ára (~460K)
- A procit nem tervezem húzni. A jelenleginél is azt terveztem, aztán semmi nem történt
- A terv az idei év, de ha valamiből éppen el vannak szállva az árak, vagy nemsokára jön valami upgrade-elt cucc, akkor csúszhat későbbre is.

Köszönöm előre is a választ!

Üdv,
Zoli

(#148068) Vitee válasza palfitom (#148049) üzenetére


Vitee
aktív tag

Még egy gondolat, amit a monitor topicban is kérdeztem. Ugye 60hz-es monitornál ha kikapcsoltam anno a Vsync-et, vagy most a notin, a kép szétesik, akad, szaggat. Ha beesik 60 alá ugyan úgy érezni a stuttert.
A kérdésem itt jönne a 144hz-es monitorhoz. Ezzel a konfiggal 1080-ba sincs meg a 144 nagyon sok jatéknál, sőt szinte mindenhol alatta van. Ezért akartam 60hz-es monitort mert ott akkor nyilván nem szaggatna. Ha nincs meg a 144fps de a játék ultrán végig 70-80 körül mozog akkor ugyan az lesz a felállás mint a 60hz-es monitornál, hogy ha beesik 60 alá nem lesz olyan folyamatos, szaggatni, akadni fog? Vagy ezt hivatott javítani a Free illetve G-sync? Gyakorlatban jól működnek?
10éve nem volt asztali gépem, így a monitorokkal is lemaradtam teljesen.

Köszönöm!

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#148069) NGabi001 válasza palfitom (#148003) üzenetére


NGabi001
lelkes újonc

Szia!
Ez a 1660 Ti: [GIGABYTE GTX1660 Ti AORUS 6GB GDDR6 GV-N166TAORUS-6GD videokártya] nem tudja el vinni a 144 hz-es monitort???

(#148070) Semmike válasza palfitom (#148044) üzenetére


Semmike
csendes tag

Szia,

Köszönöm szépen a segítséged! Ez így elég lesz pár évig még és később tudom még fejleszteni, ha gyenge lenne, már meg is rendeltem ezt a configot!

További szép estét! :D

(#148071) harambe93 válasza palfitom (#148063) üzenetére


harambe93
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget! (+@ribi)
Gondolkodok rajta, a 9900K-t szerintem megtartanám. Procinak vízhűtést még nem vállalnék be. Félnék h szállításkor történik vele valami...
RAM indokolt? Tényleg megkövetelik a mostani gamek a 32 GB-ot?
Tápból pedig egy be quiet Straight Power 11 mellett döntök sztem. Bizonyos dolgokban viszont hosszabb távon is gondolkodnék (pl későbbi vidkari csere)

[ Szerkesztve ]

(#148072) Ribi válasza harambe93 (#148071) üzenetére


Ribi
nagyúr

Totál felesleges cl14 ramot venni 16 gigat, mikor ugyan annyiért 32G-t kapsz, cl16-ost.
Sebességben kb 1% különbség játékok alatt. Nem követelik meg, vagy 30-40-ért veszel valami cl16 körüli 3200-as ramot, vagy 60 körül 32G-t. Most, hogy pár játék már 100G felett van, kitudja mit hoz a jövő.
Tápból az jó választás, nem is drága, de jó.
Tuning lesz amúgy?
Kompakt vízhűtő kevésbé veszélyes szállításkor mint egy 1kg-os toronyhűtő.
Procira rácsavarozott vízhűtő blokk nem nehéz, a radiátor meg a házhoz van csavarozva vagy csavarral. Szóval szállításnál a kompakt víz még jobb is. Ha ez tényleg szempont.
Pl D15-el nem biztos hogy futárral szállíttatnék gépet :D

[ Szerkesztve ]

(#148073) Shev acm7


Shev acm7
tag

Sziasztok!
Általános otthoni használatra szeretnék egy gépet összeállítani a segítségetekkel, melyhez reményeim szerint pár HW még megfelelő lesz a jelenlegi konfigomból. Ezek:
HDD: WD10EFRX
SSD: Intel 530 Series 120GB
Ház: Sharkoon MS140
Táp: FSP 350W FSP350-60APN 85+ > megfelelő lesz még a konfighoz?

Nagyon max 60k-ért (alzás kuponok nélküli ár) szeretnék alaplapot, procit és memóriát.
CPU: ezt már alapvetően kinéztem, AMD Ryzen 3 2200G a terv (így a CPU-ra és a RAM-ra max 34k lenne a keret) > külön VGA-t nem tervezek
Kérdéses:
RAM: 2x4GB DDR4, ami passzolna a konfighoz (Viper 4 Blackout?)
MB: valami megbízható budget megoldás, azaz sok portra/csatira nincs szükségem (a felsoroltaknál több lehet, de ennyi is elég, pl. displayport-ra és m.2-re sincsen alapból szükségem)
- DVI
- HDMI
- 2 memória slot
- 1 PCI-Express
- 3 SATA 3
(ASRock B450M-HDV R4.0?)
(GIGABYTE B450M S2H?)
Köszönöm előre is!

(#148074) hobizoli válasza Shev acm7 (#148073) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en inkabb vennek egy Athlon200GE-t
10k-val olcsobabb, 4K video, FB, YT, sima web kozben nem fogod eszlelni a diffit egy 2200G-hez kepest, mert azt csuklobol letolja ez is
sokan az 1-2 eves G4560/4600-s meg G5400/5500-s intel technikakat hasznalnak erre, es teljesen jol meggyozi az is ezt

es akkor mehetne egy nagyobb SSD es vagy HDD is az ugyanannyi ammobol

szerintem annak tobb hasznat veszed, mint kihasznalatlanul vakarozo CPU magoknak, mert ilyen felhasznalas mellett 200GE se nagyon izzadna meg 15-20%-s kihasznaltsagnal jobban a 4K video kozben sem

a 20 eves DVI-t mar hanyagolnam, ha mar kijott azota 2 ujabb generacios videocsati is, es a legutobbi is mar 10 eves

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#148075) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek az alábbi konfigról?
Hétköznapi felhasználáson túl csekély játékra lenne használva (LOL, WOT, talán próba szinten 1-2 újabb game, nem vagyok nagy játékos), az időtállóság az fontos.
Alaplap:MSI B450 Gaming Pro Carbon AC (wifi fontos lenne)
CPU: Ryzen 5 2600
VGA: ASROCK Radeon RX570 Phantom Gaming D 8G OC
Táp: EVGA 550 B3
Ház: Itt van egy kis gondom. Phanteks Enthoo Evolv mATX nagyon tetszik, lenne is kéz alól jó áron csak lapot nem találtam hozzá, ATX méretben pedig házast nem találtam ~20 körül ami tetszene :D
SSD, HDD, RAM maradna a jelenlegi (később lehet csérném, de jelenleg semmiképp)
SanDisk SD6SB1M128G1022I (SSD), WDC WD10EZEX-00RKKA0 (HDD), 2x4 gb G Skill F4-2400C15-4GVR 4 GB DDR4-2133 (RAM)
Monitor: Dell P2314H (ezt sem cserélném)

Felhasználást tekintve szeretnék a legkedvezőbb áron kijönni. Szerintetek lehetne még valahol változtatni esetleg fogni az áron ? Ez ~160-180 körül van ha jól számoltam, használt házzal (VGA is lehet HA-ról jobban megérné). Alza kuponos móka illetve PCX árakat néztem.

[ Szerkesztve ]

(#148076) palfitom válasza Vitee (#148064) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Értem.
50-60k alatt nincs jó 100 Hz feletti monitor.
Akkor inkább egyelőre legyen 75Hz, pl. LG 24MP59G-P (24", IPS, 75Hz) vagy ACER B247Y (24", IPS, 75Hz)
Ezekhez viszont nem szükséges 5700 XT.
Gépösszerakóban össze tudsz állítani valami ilyesmit:
Lap: Asrock B450M Pro4-F / MSI B450M Mortar MAX
Proci: Ryzen 3600 (6 mag, 12 szál, szorzózár-mentes, nincs IGP)
Proci hűtő (opcionális): pl. Deepcool Gammaxx 400 / CM Hyper TX3 EVO / Hyper 212 / Artic Freezer 33 / 33 Esport One / Freezer 34 / be quiet! Pure Rock Slim / SilentiumPC Fera 3 / FSP Windale 6 / Scythe Mugen MAX / Alpenföhn Brocken 3 / be quiet! Pure Rock
RAM: DDR4 16 GB (2x8 GB-os KIT!) 3000-3400 MHz (pl. G.Skill Aegis 3000, Aegis 3200, Ripjaws, Patriot, Crucial, HyperX).
VGA: GTX 1660 / 1660 Ti
SSD: ~250 - 500 - 1000 GB Adata SX8200 Pro / Crucial MX500 / Kingston UV500 / A1000 / A2000 / Patriot Burst / Patriot Viper VPN100 / WD Blue 3D / Samsung 860 Evo
HDD: WD10EZEX vagy Toshiba P300
Ház: pl. Kolink Citadel TG / Thermaltake Versa H15 / H17 / H18 / Core V21 / Cooler Master Masterbox Lite 3.1 / Masterbox Q300L / Fractal Design Focus G Mini / Define Mini C / Bitfenix Aegis Core / NZXT H400
Táp: pl. be quiet! Pure Power 11 (CM) 500W / 600W / Bitfenix Formula 450W / 550W / 650W / Whisper M 450W 550W / 650W / Corsair TX550M / TX650M / Seasonic Focus Plus 450W / 550W / 650W, olcsóbban FSP Hexa 85+ 450W / 550W / 650W
A fenti géphez elegendő 450W, de ha a közeljövőben monitor és VGA fejlesztést tervezel, akkor vehetsz már most erősebb tápot.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148077) palfitom válasza VocalDJ (#148065) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szívesen.

OK.

HDD is elég, de ha van rá pénz, akkor SSD-t is tehetsz.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148078) palfitom válasza NemDann (#148066) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

A monitorodat ha cserélnéd 75 Hz-re, az viszonylag kicsi lépés lenne (de ehhez elég lenne a jelenlegi géped is), ezért inkább 100 Hz fölött gondolkozz (pl. 144 Hz), de oda már kicsit kevés a VGA.
Döntsd el a monitort, s majd annak ismeretében segítünk a gép fejlesztésében!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148079) Krisz0418 válasza palfitom (#148077) üzenetére


Krisz0418
őstag

Ryzen 3600ra csak "disznek" vegyetek hűtőt, ha azt akarjátok hogy meglegyen az összhang. Topikja tele van ezzel a témával, gyári hűtővel simán veri a 80fokot sokaknal de úgy hogy a hűtőborda csonthideg. Valakinek 10-20ezres hűtővel is 70-75fok körül mozog 😃 ho átadás szinte semmi

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#148080) palfitom válasza kzoli89 (#148067) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Proci: A 3700X alig marad el teljesítményben, de lényegesen olcsóbb. Megfontolandó alternatíva.
Ram: EZT NE! A proci natívan 3200 MHz-et támogat, miért mennél ez alá? Ennyi pénzért már vannak 3200-as KIT-ek is, pl. Aegis 3200, Ripjaws 3200, Viper 3200!

Az árak állandóan változnak, nem nagyon érdemes várni, ki tudja, mit hoz a közeljövő...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148081) palfitom válasza Vitee (#148068) üzenetére


palfitom
Topikgazda

A Sync-ek lényege nagyon leegyszerűsítve: A rendelkezésre álló FPS-eket a monitor megjelenítési lehetőségeihez igazítja, nem hagy "elveszni" képkockákat. YT-on találsz róla videót.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148082) palfitom válasza NGabi001 (#148069) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Pont ezért írtam: "erősebb VGA kellene, pl. RTX 2060 / 2060 Super / 2070."

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148083) palfitom válasza Semmike (#148070) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szívesen.
:C

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148084) palfitom válasza harambe93 (#148071) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Azért a "végleges" konfigot (rendelés előtt) írdd meg, hátha kell még rajta alakítani valamit!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148085) palfitom válasza Shev acm7 (#148073) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Gigabyte B450M S2H
2x4 Viper 3000

Ugyanakkor hobizoli Athlonos ötlete is megfontolandó.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148086) Shev acm7 válasza hobizoli (#148074) üzenetére


Shev acm7
tag

Köszi a részletes indoklást! A felhasználás módját sztem picit alálőttem, mert bár a 2200g lehet picit túlzás lenne, a mostani procim sem áll vészesen messze az Athlon 200ge-től: Intel g3220.

A fő problémám egyébként a "vga", ami miatt első körben egy gt 1030-as vásárlása merült fel, aztán kezdtem gondolkodni a proci cseréjén (és ezáltal az alaplapon és a memórián).

Ssd és hdd: ezeket szerencsére nem használom ki, itt nem merül fel a csere még.

Dvi: a tartalék monitorom dvi-os, csak ennyi áll a háttérben :-)

(#148087) Shev acm7 válasza palfitom (#148085) üzenetére


Shev acm7
tag

Szia, köszi!
Éjjel még nézegettem alaplapokat, és portok alapján még az asrock a320m-hdv r4.0 is szimpatikusnak tűnik. Van ellene érv, rossz tapasztalat, vagy ehhez a konfighoz ez is ajánlott lehet?

(#148088) kzoli89 válasza palfitom (#148080) üzenetére


kzoli89
tag

Köszönöm a választ!

(#148089) DioKVP


DioKVP
tag

Sziasztok!
Adott a jelenlegi gépem: asus h61m, i5 2320, 8gb ddr3, ssd+hdd, corsair cx430, msi gtx960 4gb.
Nem mai gyerek már, gondolkoztam váltáson. Viszont még mielőtt konkrétumokat írnék, hogy milyen konfigot néznék, szeretném megkérdezni, hogy virtualizációra (2-3 virtuális gép párhuzamos futtatása, virtualbox/vmware) melyik platform az ideális manapság?
Én Intel párti lennék (i5 9400f), de kecsegtető a rengeteg mag/szál mondjuk egy Ryzen 7 2700-ban. Viszont nem tudom, szoftveresen mennyire támogatják/használják ki ezeket a magokat a különböző virtualizációs platformok. Van ezzel kapcsolatban bármilyen tapasztalatotok? (mellett általános felhasználás lenne kis játék, kis photoshop, stb)
:R

(#148090) #54715584 válasza palfitom (#147765) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ryzen 3200G CPU esetén miért kell frissítés az alaplaphoz? Azt mi is meg tudjuk csinálni vagy kérjük a boltban?

(#148091) palfitom válasza Talala (#148075) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Vegyél mATX lapot (pl. MSI B450M Mortar MAX) + egy WiFi bővítőt.
Így mehet az áhított Enthoo házikó is.

Ramot most érdemes lenne cserélni, hisz jó áron vannak, pl. G.Skill Aegis 3000, Aegis 3200.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148092) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Sziasztok!

Remélem jó helyen teszem fel a kérdésemet. Adott egy nagyon jó barátom és őneki pedzegettem, hogy nem biztos, hogy jövőre már az új gamek el fognak futni közepes felett abban a felbontásban amiben használja a gépet.

A mostani gép: 6300 FX, 16 csiga ram, 1050 Ti, SSD-n fut a rendszer + pár game, felbontás: FHD

Jövőre jönnek húzósabb czímek amikkel már szerintem dadogni fog a mostani setupja: pl. Cyberpunk 2077
Amellett szeretne ezekkel is: Dying Light 2 (Dead Island 2 ha lesz), R6 Quarantine, Flight Sim 2020 és ha lesz akkor Diablo IV (bááár)

Tudom, hogy a VGA sokkal többet számít és arra gondoltam, hogy egy RX580 swap kiszolgálná az igényeit még egy kis ideig. De mi a véleményetek, hogy abból az árból esetleg inkább a egy ryzen-es alap (csak akkor lap+proci+memó bele kell férjen, ugye) és marad a 1050 TI?

Nem tudom... Hmmm, ötletek?

Köszönöm! :R

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#148093) palfitom válasza Shev acm7 (#148087) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Athlon alá mehet, de még a 2200G alá is. Hátránya annyi, hogy az A320 nem tuningképes (pedig szépen lehet tuningolni a procit is, az IGP-t is), és a jövőbeni procikat elvileg nem támogatja. Mivel pár ezer Ft-tal drágább csak a B450, én inkább utóbbit venném.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148094) palfitom válasza DioKVP (#148089) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Olvass utána, nézz teszteket, hogy az általad használt programok tudnak-e profitálni a több magból / szálból.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148095) Ribi válasza _ocsisajt (#148092) üzenetére


Ribi
nagyúr

Eléggé játékja válogatja, mert van ami egész jól kihasználja az FX-et, de ahol számít az 1 magos tudás, ott nagyon be tud dadogni szegény. Viszont 580 árából nem tudom milyen ryzen jönne ki. Szerintem bármelyiket is fejleszti, a másik komponens probléma marad. 6300 és 1050Ti viszonylag egy szinten van.

(#148096) palfitom válasza #54715584 (#148090) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Ha nem ismeri fel a procit a lap, akkor nem jutsz el a BIOS-ig, tehát nem tudod azt frissíteni.
Ezért írtam úgy, hogy frissítést kell kérni a laphoz.
Akkor tudsz frissíteni "házilag", ha van olyan procid, amivel működik a lap az épp rajta lévő BIOS-szal. (Illetve van pár lap, ami képes a frissítésre proci nélkül is, pl. MSI Flash BIOS.)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148097) _ocsisajt válasza Ribi (#148095) üzenetére


_ocsisajt
őstag

HÁT ezaz! :( Ezen agyaltam én is... Melyik ujjamba harapjunk bele. :D
Amúgy pont úgy ajánlottam neki anno a mostani setupot is, hogy pariban legyen. (pénztárcájához mérten, persze)

Szerintem inkább gyűjtsön, tegyen félre és akkor majd egyszerre egy ryzen 5 és valami jobb vga... nem?

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#148098) Calogero válasza palfitom (#147917) üzenetére


Calogero
addikt

Szia!

Most szól a bolt ahol berendeltem az árukat hogy 3400G akcióba tudnák adni +10 000-t kéne rádobnom a 3200G-re, de várnom kell rá + 5 napot.

Megéri éri ez a plusz kiadás.... vagy az használathoz már felesleges lenne a nagyobb proci?
Cryorig M9 hűtő lett kiválasztva.

[ Szerkesztve ]

(#148099) palfitom válasza Calogero (#148098) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,
Értem.
Hááát, jelen tudás alapján felesleges lenne.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#148100) Ribi válasza _ocsisajt (#148097) üzenetére


Ribi
nagyúr

Háát, kb. Mondtam volna én is, hogy inkább nézze meg a játékokat, hogy mennek, mi az ami leginkább korlátoz.
De tippem szerint így is a proci lesz először cserélve.
8350-et 1060 alatt én most cseréltem és hát érezhető. Régebbi 1 szálat preferáló dolgoknál igen durván.
Viszont az a drágábbik komponens.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.