Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#149251) whitemulti


whitemulti
csendes tag

Sziasztok

Van egy asztali gépem

Alaplap: Asus M3A79-T Deluxe
Processzor: amd phenom x4 9950
Memoria: 2x2Gb DDR2 1066MHZ

A videokártya egy régebbi típus ezért szeretnék fejleszteni. Nem használtam a gépet jó pár éve mert konzoloztam de szeretnék visszatérni. Ezért kérem a segítséget. Érdemes ezt fejleszteni vagy teljesen az alapoktól kellene elkezdeni egyet építeni.

Üdv:Laci

(#149252) varmi2 válasza whitemulti (#149251) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nincs értelme ebbe pénzt költeni, új kell mindenből, mondjuk egy am4 platform.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#149253) Zavulon válasza SyMbioTe (#149243) üzenetére


Zavulon
friss újonc

Nagyon szépen köszönöm!

(#149254) lanszelot válasza Paxker315 (#149240) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Azért kértem segítséget, mert csak ennyit írtak: i7 9700k, ram 3600-as..stb
De azt hogy melyik azt nem.
A helyzet:
Van egy pc-m ami tökéletesen megfelel nekem, de: az alaplappal van valami /ha áramtalanítom a gépet nem indul el, csak ha kiszedek mindent -vga, ram, hdd- csupaszon elindul, majd nem elinditva, csak áram alatt kell összeállítani, és ha nincs áramtalanítva tökéletesen működik/
Egyszóval az alaplap nem hibátlan.
Alaplapot hozzá nem találok sehol, így új gépet akarok venni, mielőtt meghalna az alaplap.
Jelenlegi gépem:
Sharkoon M25-V ház
Bitfenix 450 formula gold /ez új mert azt hittem táp gond, de alaplapi gond/
Gigabyte GA-P61-USB3-B3 /ezzel van gond/
I7 3770 3,4GHZ
2X8GB ram ddr3
Asus Rog Strix 1070 8GB
Crucial MX500 500GB
HDD WD 3TB
Bush 39' 4K
Játékra használom
Mint írtam nincs keret, ha már cserélném kell akkor legjobb legyen, hogy 10 év mulva is használhassam mint a mostanit.

(#149255) palfitom válasza LetterT (#149249) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Például:
Lap: MSI B450M Mortar MAX
Proci: Ryzen R5 3600
Ram: G.Skill Aegis 3000 22k / Aegis 3200MHz 24k / Patriot Viper 3200 23k (piros, fekete) / Viper 3600 25k / Fury 3200 27k
VGA: GTX 1660 / 1660 Super / 1660 Ti / RTX 2060.
SSD: 500GB m.2. Kingston A2000 / Samsung 970 EVO / 970 EVO Plus
HDD: Toshiba P300 1TB HDWD110UZSVA
Ház: pl. Kolink Citadel TG / Thermaltake Versa H15 / H17 / H18 / Core V21 / Cooler Master Masterbox Lite 3.1 / Masterbox Q300L / Fractal Design Focus G Mini / Define Mini C / Bitfenix Aegis Core / NZXT H400
Táp: pl. be quiet! Pure Power 11 (CM) 500W Gold / BitFenix Formula 450W / 550W / Corsair TX550M / RM550x / Seasonic Core GC 500 / GM 500 / Focus Plus 450W / 550W, olcsóbban: FSP Hexa 85+ 450W / 550W

Összeszerelés, vásárlás: pl. Alza, Aqua, Ipon, PCX.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149256) Ribi válasza lanszelot (#149254) üzenetére


Ribi
nagyúr

Miért nem veszel használtan egy lapot?
Ha bőven elég a gép, felesleges másikat venni csak az alaplap miatt.

(#149257) palfitom válasza whitemulti (#149251) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Nincs értelme fejleszteni.
Az új platformok (1151v2 / AM4) annyira jó ár-érték arányt adnak, hogy azokban érdemes gondolkodni.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149258) palfitom válasza lanszelot (#149254) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Érthető.
Ahhoz a régi platformhoz új alaplap már nincs, a használtakkal pedig az a baj, mint a tiéddel, bármelyik nap feladhatják a szolgálatot.
Egyébként jó kis gép, a 3770 jó proci, 16GB ram is okés, ezért vadászhatsz hozzá használt lapot, életképes a gép. Ugyanakkor, ha mint írod hosszútávra tervezel, és mehet a gép-újítás, akkor hajrá!
Viszont itt jegyezném meg, hogy ha 4K-s gaming a cél, akkor elsősorban VGA-t kellene cserélned, legalább RTX 2070 Super-re. Ha pedig cseréled a VGA-t, akkor tápot is érdemesebb erősebbre cserélni (tudom, láttam, hogy az új)...

Belevágjunk egy új gép tervezésébe?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149259) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Sziasztok!

Teljesen új gépet építenék egy barátomnak. 90% játékra használja a mostanit, 10%-ban videóvágásra. Azt mondta olyan legyen amin a Fallen Order 1080p-ben maxon simán fut, de ebben kételkedem. A keret 150 max 200 ezer forint, kell tehát gépház és minden ami benne van.

Köszi!

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#149260) lanszelot válasza palfitom (#149258) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,

Nem 4k gaming a cél.
Amúgy a 1070 em simán viszi 60Hz -n 4k ban ultra beállítással a játékokat.
De utálom a 4k-t, full hd a cél :)

Használtan se találok alaplapot hozzá sajnos sehol. De ahogy írtad pont ezért nem nagyon akarok használtan, mert rejtett hibával eladják, és kezdhetem elölről. Ha valahol volna új elfekvőben meg oldaná a gondom, de esélytelen.

Hosszú távot úgy szoktam, hogy bővítem, mint ennél is tettem. Most tökéletes a vga, és az új tápot se dobnám ki. Sajna a ram ok is újak, és azt ki kell dobni :(

A kérdésem még áll: milyen gépet vegyek? :)
Fenti listát hogyan módosítsam?
A hűtőt hasra ütve választottam.
CPU jó? Azt mondták i9 rosszabb.
Alaplap akkor msi anteros pro
Ram melyik legyen ha nem ez?

(#149261) AlexWolf válasza palfitom (#149181) üzenetére


AlexWolf
senior tag

Szia,

Nagyjából összeállt a listám, hogy mit szeretnék venni:
MSI B450 Tomahawk MAX
Ryzen 5 2600X
G.Skill Aegis 3200
GAINWARD 4474-BLISS GeForce GTX 1660 6GB GDDR5 Ghost OC PCIE

Ez bele is fér a keretembe.
Már csak annyi kérdésem lenne, hogy a jelenlegi Gigabyte 5115 Sumo házamba beférnek a dolgok? Mondjuk csodálkoznék ha nem, mert kb én is beleférek.
Illetve a 750W-os tápom elég a konfignak? (+1 SSD, +3 wincsi, és még 4 ventillátor van/lesz benne)

Előre is köszi.

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#149262) palfitom válasza Johnny_vT (#149259) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

A kételkedésed nem alaptalan.

Én 200k-ból ilyet raknék össze:
Lap: Asrock B450M PRO4-F 23k
Proci: R5 2600 40k
Ram: G.Skill Aegis 3200 22k
VGA: Gainward GTX 1650 Super 63k
SSD: Patriot Burst 2.5 240G 10k
HDD: Toshiba P300 1TB HDWD110UZSVA 11k
Ház: TT Versa H18 12k
Táp: EVGA 450 BT 14k
Összesen: ~195.000

Hűtő (opcionális): Alpenföhn Brocken ECO Advanced 11k
+ Kellene a házba további 1-2 venti.
VGA: mehetne használt GTX 1060-6GB / 1070 is.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149263) palfitom válasza lanszelot (#149260) üzenetére


palfitom
Topikgazda

OK, értem.

Egy ráfordítható keretösszeget állapíts meg kérlek!
AMD Ryzen szóba jöhet?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149264) palfitom válasza AlexWolf (#149261) üzenetére


palfitom
Topikgazda

OK.
Igen, belefér, már akkor csekkoltam.
Bőven-bőven elég a tápod, 450 is elég lenne.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149265) Johnny_vT válasza palfitom (#149262) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Köszi!

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#149266) lanszelot válasza palfitom (#149263) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Csak intel.
Írtam hogy nincs keret, ha van értelme bármennyi.
Pl értelmetlen a világítás, vagy hogy 2% al jobb, stb. Nem húzom, nem mókolom, nem nézegetem, nem érdekel hogy víz vagy más hűtés. Nem divatnak veszem, csak egy eszköz hogy játszhassak.

(#149267) whitemulti válasza varmi2 (#149252) üzenetére


whitemulti
csendes tag

Köszönöm. Akkor ezt eladom vagy meghagyom a gyerkőcnek. Aztán nézegetek.

(#149268) whitemulti válasza palfitom (#149257) üzenetére


whitemulti
csendes tag

Köszönöm. Mindenféle képpen amd-t szeretnék. Tudom hogy sokat számít a pénz. Olyat szeretnék összerakni amit később bővíthetem. Pl gyengébb kártya amit majd lehet később cserélni de cserébe erősebb procit vennék. Te mit raknál össze?

(#149269) Ribi válasza lanszelot (#149266) üzenetére


Ribi
nagyúr

10 év múlva nem hiszem, hogy tudod majd használni, mert míg az elmúlt pár évben eléggé megrekedt az egész gaming 4 magnál, addig most igencsak meglódult az egész.
FHD és mennyi fps?
Játékok egyre több magot használnak, de perpillanat FHD 60Hz körülre kb mindegy milyen procit veszel, majdnem minden viszi.
9700at azért javasolják, mert 9900-ban a HT a sebezhetőségek miatt igen kérdéses mit kap még win frissítés gyanánt. Ha csak nem kell kikapcsolni egyszer. Bár ez nem valószínű. Akkor meg egyszerűbb HT nélküli. AMD oldalon meg ugyan annyiért kapnál 3700x/3800x-et, rendesen működő SMT (HT)-vel, szóval 16 szál. De ha az ár mindegy akkor 9900kf. Persze FHD 60 fps-re kő felesleges. De van pár játék ami szereti a sok szálat és a szar konzolport optimalizálás miatt bele lehet futni fura akadásokba.
Akár egy 2600 is bőven elég lenne (tudom csakintel) 40-ért, de ha mindegy akkor 9900kf 160-ért. Ahogy megyunk felfele árban úgy lesz jövőállóbb, csak kérdés mennyire van értelme.
AMD-ből meg veszel valamit most, abba meg akár rakhatsz újabb procit is 16 magosat ha kevés valamiért. Intelből meg cserélheted az egészet megint.

(#149270) palfitom válasza lanszelot (#149266) üzenetére


palfitom
Topikgazda

OK.

Lap: Asrock B365M Pro4 / Gigabyte Z390 M / Z370P D3 / Z390 D / Z390 UD
Proci: i7-9700 / 9700F
Proci hűtő (opcionális): pl. Deepcool Gammaxx 400 / CM Hyper TX3 EVO / Hyper 212 / Artic Freezer 33 / 33 Esport One / Freezer 34 / be quiet! Pure Rock Slim / SilentiumPC Fera 3 / FSP Windale 6 / Scythe Mugen MAX / Alpenföhn Brocken 3 / be quiet! Pure Rock / CM Masterliquid Lite 240
VAGY
Lap: Asus Prime Z390-A / Gigabyte Z390 Aorus Elite / Aorus Pro / MSI Z390 Gaming Pro Carbon
Proci: i7-9700K / 9700KF
Proci hűtő: pl. Alpenföhn Brocken 3 / be quiet! Dark Rock 4 / Dark Rock Pro 3 / Dark Rock Pro 4 / CM MasterLiquid 240 / Deepcool Captain 240 EX / Corsair H110i / H115i

RAM: DDR4 16GB (2x8GB-os KIT) vagy 32GB (2x16GB-os KIT) 3000 - 4000 MHz körül, pl. Corsair, Crucial, G.Skill, HyperX, Patriot (pl. Crucial Ballistix Sport LT)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149271) palfitom válasza whitemulti (#149268) üzenetére


palfitom
Topikgazda

OK. Egy ráfordítható keretösszeget állapíts meg kérlek!
Illetve jó lenne tudni, hogy mi maradhat a régi gépből (pl. ház, táp, SSD, HDD)?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149272) lanszelot válasza palfitom (#149270) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Szerintem nem olvastátok az alap kérdésemet..
Ott össze van rakva egy gép pont ilyen tanácsok után, amire azt írtátok 3 dolgot cserélnétek.
Pontosítást kérték, leírtam.
AMD - kizárt, rengeteg program/játék nem szereti. És egy vízerőmű kell a hűtéséhez.
i9 - mindenhol azt írják, hogy ugyanolyan teljesítményt hoz mint az i7 9700k. Még az uj i9 9900kf -rol is ez volt a teszt. Vagy annyira minimális, hogy nem érdemes. Ez az a 2% amire írtam hogy nincs értelme.
Ha i7- mindenhol az i7 9700k-t javasolják.
Lehet ha vki huzigálni szereti, de írtam én tuti nem.
Nem full hd ban gondolkodom, csak azt is le írtam miért kell új gépet vennem. Ha valahol vehetnék a rossz alaplapom helyett másikat akkor írtam hogy a régi gépem is tökéletesen megfelelne. Sajnos sehol se találok.
Nem a pénz miatt, hanem mert nincs olyan játék amit a jelenlegi gépem ne tudna ultra beállítással 60 fps ben /jelenlegi kijelzőm max60fps/ nyomni.

(#149273) palfitom válasza lanszelot (#149272) üzenetére


palfitom
Topikgazda

De olvastam.
Ajánlottam megfelelő konfigot. Mi a gondod vele? Benne van a 9700K is, plusz további alternatívák.
"Lehet ha vki huzigálni szereti, de írtam én tuti nem." - Ezért is ajánlottam neked szorzózárasokat is.

"rengeteg program/játék nem szereti. És egy vízerőmű kell a hűtéséhez." - Ez nettó bullshit. De nem probléma, egy szóval sem akartalak lebeszélni az Intelről. Ha szerinted igen, akkor olvass vissza ismét...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149274) whitemulti válasza palfitom (#149271) üzenetére


whitemulti
csendes tag

Köszönöm a segítségedet előre is. Szerintem a ház, hdd,ssd, maradhat. A táp egy HKC 550W Táp. Nincs vele bajom de már 10 éves igaz nem volt egy évet használva összesen. Szerintem olyan 200-250 szánnék rá.

(#149275) Ribi válasza lanszelot (#149272) üzenetére


Ribi
nagyúr

"De utálom a 4k-t, full hd a cél"
vs
"Nem full hd ban gondolkodom, csak azt is le írtam miért kell új gépet vennem."
2% amire írod, hogy nincs értelme, meg 10 évet is írsz.
Perpillanat 9900k-nak árban nincs sok értelme, de lehet később lesz, nemtudni.
Proci lehet 40k-val drágább, de az egész gép ettől csak kb. 10%-al lesz drágább.
Senki sem jós, de ha azt írod, hogy mindegy az ár akkor ez is, az is meg lesz említve.
Lehet nem nagyon érzed, de most is van játék ahol a proci fogja vissza a VGA-t.
Azt is írtad, hogy visz 4k ultra-ban a 1070, ami megint azt mutatja, hogy nem sok új játékkak játszol, vagy nagyon nem érzed, hogy szaggat mint az álat és rohadtul nem 60fps-el megy.
Azért a sok kérdés, meg a magyarázat, hogy teljes képet kapj. AMDs írásod ugyancsak ezt jelzi.

(#149276) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Mi a véleményetek erről a konfigról? 200k körül kellene egy gép, irodára, némi játékra (Fortnite pl.), FullHD monitor mellé.

MSI B450 GAMING PLUS MAX
AMD Ryzen 5 2600 dobozos
G.Skill Aegis DDR4 16GB 3000MHz CL16
Adata Ultimate SU900 2,5" SATA 6Gb/s 512GB
FRACTAL DESIGN Core 2500 Fekete
FSP HEXA+ 400W
Sapphire Pulse Radeon RX 570 8GD5 Optimized

Let the Zone take me if I am.

(#149277) lanszelot válasza palfitom (#149273) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Ha megnézed a képet az alap kérdésnél.
Ugyanazok vannak össze szedve kivéve az alaplap.
Legalább is én így értem, lehet rosszul.
Mégis azt írtátok hogy se a hűtő se valami még nem jó.

Ribi:
Igy össze rakva igen, de az ottani válaszra nem üti egymást.
Utálom a 4K-t, igaz, csak full hd ban van minden.
Nem full hd-ban gondolkodom, hanem nem cserélek vga-t mert az nem hibás. Arra ment ez a válasz.
Alaplapot, procit, ram-ot kénytelen vagyok venni, mivel nem találok alaplapot a hibás helyett /nem értek hozzá, és pont olyan pedig nincs használt se/
FH4 pl megy 4k ultrán, ezt állítja be a játékban lévő teszt. Mindig vissza kell vennem full hd-be. Mert utálom a 4k-t.
Nem lövöldözöm ahol annyira számít minden fps.
Nem rögzítem, se semmi ami az erőt elvenné.
Tehát csak játszom. És nem a legújabb nvidia driver van fent, mert csak akkor frissítek ha baj van, bevált, jól működő rendszert csak azért mert újabb nem cserélek.
AMD - vr Jani gépe miért xar folyamatosan? Múltkor se tudott élőt nyomni...

(#149278) palfitom válasza kutga (#149276) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Nagyjából rendben van.
Táp: inkább EVGA 450 BT ~14k
VGA: én inkább vennék 1650 Supert, pl. Gainward GTX 1650 Super 63k
SSD: m.2. is van már ilyen áron, pl. Kingston A2000 500GB

MATX nem lenne elég?
Pl. TT Versa H18 + Asrock B450M PRO4-F vagy MSI B450M Mortar MAX

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149279) kutga válasza palfitom (#149278) üzenetére


kutga
nagyúr

Legyen így.

ASRock B450M Pro4-F
AMD Ryzen 5 2600 dobozos
G.Skill Aegis DDR4 16GB 3000MHz CL16
Adata Ultimate SU900 2,5" SATA 6Gb/s 512GB
Thermaltake Versa H18 ablakos fekete
EVGA 450 BT
GAINWARD Geforce GTX 1650 Super Pegasus

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#149280) palfitom válasza kutga (#149279) üzenetére


palfitom
Topikgazda

OK.
Az Aegis 3200-ast is csekkold, hasonló áron van most.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149281) pHantom x


pHantom x
tag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni az alaplapomat, CPU-t meg a RAMot és kéne a segítségetek.

VGA:Asus Strix 1060 6GB
Táp: be quiet! Pure power 10 600W

RAM az 16GB legyen.

Mindegy, hogy AMD vagy Intel.

KB. 300-450 Euroig (90-135k Forintig)

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#149283) LetterT válasza palfitom (#149255) üzenetére


LetterT
újonc

Szia.

Köszönöm a választ! Kicsit drágábban jön ki, de megnézem hátha lehet faragni.

(#149284) kutga válasza palfitom (#149280) üzenetére


kutga
nagyúr

Ráadásul kitben, köszi a tippet.

Let the Zone take me if I am.

(#149285) Paxker315 válasza lanszelot (#149272) üzenetére


Paxker315
addikt

"AMD - kizárt, rengeteg program/játék nem szereti. És egy vízerőmű kell a hűtéséhez."

Pontosan ezért lenne ajánlatos kipróbálnod, hogy, ezt a tévhitedet eloszlasd :)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#149286) kacsento1 válasza SyMbioTe (#149241) üzenetére


kacsento1
senior tag

Köszönöm a választ. Nem tudom kihasználnám e, mert nem tudom mire használhat a ps 3d gyorsítást. Ennek utána kell olvasnom.

(#149287) lanszelot válasza lanszelot (#149232) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Ebben tudna valaki segiteni?
Páran írtak, de zavarosan.
Azt mondták nem jó 3 dolgot kell cserélni, ebből az alaplap az egyik. De mi a masik 2?
És mire cseréljem őket?
Z390 Aorus Pro -bol rengeteg féle van, melyikre gondoltatok? MSI, Gigabyte? Wifi, game?
Pont emiatt lett úgy a lista ahogy, mert ugyanígy mondták, de mindenből van rengeteg féle.
Proci : i7 9700k , az jó azt már tudom /asszem/

(#149288) varmi2 válasza lanszelot (#149287) üzenetére


varmi2
nagyúr

Intel i7 9700k vs Amd Ryzen 7 3700x
Na, melyik az erősebb cpu, melyik a kevesebbet fogyasztó cpu, melyik az olcsóbb cpu, melyik a fejlettebb cpu? Minden válaszra az amd a válasz. Ettől függetlenül te vehetsz intelt is.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#149289) Paxker315 válasza lanszelot (#149287) üzenetére


Paxker315
addikt

Ha megnézed, mit írtam... Azt gondoltam, érthető és egyértelmű:
"Alaplap: valami oka, hogy mikroATX-et néztél? Ha ATX: Gigabyte Aorus Elite, Aorus Pro pl. már teljesen oke, mikroATX: MSI MPG Z390M Gaming Edge AC vagy olcsóbban Gigabyte Z390 M Gaming."

Z390 Aorus pro vagy Aorus Elite, ha ATX lapot szeretnél
Ha mikroATX-et, akkor az msi gaming edge és a gigabyte z390 gaming m lenne jó választás. De, mivel később mondtad, hogy amúgy OC nem lesz, annyival kiegeszitem : akkor a z-s laphoz sem kell ragaszkodni, egy normális b365 tokeletes lesz (asrock b365 Phantom Gaming pl)

Ram-ra azért írtam cserét, mert jóval olcsóbb kit esetén sem vesztenel kb semmit. Marginális nyeresegert hatalmas felárat nem poén fizetni. Ezért javasoltam GSKill Ripjawst, Crucial Ballistixet.

Hutesre meg azért írtam cserét, mert a CM lite szerias AIO-i se nem csendesek, se nem erősek, se nem olcsók. "Jatekviz", ahogy sokan utalnak rá. Inkább egy felsokozep kategóriás levegő, mint belépő szintű AIO víz.

De tényleg igyekeztem egyértelműen leírni, mit miért cserelnek (nem szeretek úgy ajánlani semmit, hogy ne fűznék hozzá magyarázatot, mert az senkinek nem jó) :B

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#149290) lanszelot válasza Paxker315 (#149289) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Nem én választottam. Nem tudom mi az atx vagy nem atx. Mi az OC? Ezeket nem tudom.
25 éve dolgoztam utoljára szervízben, azota nem követem. Össze tudom rakni, meg tudom javítani, de nem tudom kiválogatni. Akkor még a K100 as amd volt a csúcs proci. És sok gépre dos-t pakoltunk. Kepzelheted hogy elavult a tudásom.
A felsorolt dolgokról pedig irtam is, hogy rengeteg féle van belőle, mind más. Több helyen is írtam, nem értek hozzá, csak a leírtak, tesztek alapján botorkálok.
Akkor melyik amire gondoltál?

A "vagy" össze zavar./ez vagy az...most melyik/ Illetve a nem pontos megnevezés. Nem én akarom azokat, csak ezek jöttek ki a keresőben.

Nem akarok amd vitát, van vele tapasztalatom. Maradok intel-nél.

(#149291) rasotamas válasza Paxker315 (#149285) üzenetére


rasotamas
veterán

Cssssss, hadd higgye, minél kevesebben vesznek amd-t a tévhitek miatt annál olcsóbb marad.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#149292) rasotamas válasza lanszelot (#149290) üzenetére


rasotamas
veterán

Atx, microATX méretszabványok, kisebb alaplap vagy nagyobb sok (és általában fölösleges) bővítőhelyekkel, keress rá, pl wiki-n.
Oc=overclock, tehát tuning.
Az intel általában vezet, de azért nagy ritkán felül tud keveredni az amd. Ilyen volt a Barton-Athlon64 korszak a fos Northwood Intelekkel szemben (bocs ha pont rosszul emlékszem) illetve most is jobb a Ryzen, főleg ár-érték arányban

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#149293) lanszelot válasza rasotamas (#149292) üzenetére


lanszelot
addikt

Nem a szabványokat nem értem, hanem, hogy nekem melyik kell. Belefér e a házamba, kompatibilis e az eszközeimmel...stb
Az utána olvasással az a gond, hogy lektorált szakirodalmat kellene keresnem, mert bárki írhat bármit. Szakirodalommal kb fél év lenne mire helyesen tidnék választani. És itt jön a fórum, ahol remélem több témában jártas ember van, akik remélem ezt megtették /mármint szakirodalom/

(#149294) whitemulti


whitemulti
csendes tag

Sziasztok

Ezt a gépet raktam össze. Mennyire lesz hangos a gyári hűtése? Le kell cserélni valami másra? Milyen Vga illenne ehhez a konfighoz?

[ Szerkesztve ]

(#149295) Cegoo


Cegoo
csendes tag

Sziasztok,
Segítségeteket kérném egy asztali gép összeállításában!

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
90%- ban játékra kellene(Fortnite, Gta stb), internet, streamelés


2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Semmilyennel


3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Egy komplett asztali számítógépre, monitorral, billentyűzettel, egérrel


4. Mennyi a kereted rá?
Háát, kb 400.000.-


5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
Monitorom sincs, az is kell, 29” - tól

Segítségeteket előre is köszönöm,

(#149296) palfitom válasza pHantom x (#149281) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Azért kellenének még infók! Pl. azt sem tudjuk mekkora alaplapot fogad a házad...
Mindegy.
Lap: ATX: MSI B450-A PRO MAX / B450 Tomahawk MAX
mATX: Asrock B450M Pro4-F / MSI B450M Mortar MAX
Proci: Ryzen 3600, olcsóbban Ryzen 2600 / 2600X
Proci hűtő (opcionális): pl. Alpenföhn Brocken ECO Advanced
Ram: 16GB (2x8-as KIT!) DDR4, pl. G.Skill Aegis 3000 21k / Aegis 3200MHz 22k / Patriot Viper 3000 21k / Viper 3200 24k (piros, fekete) / Viper 3600 25k / Fury 3200 29k

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149297) palfitom válasza LetterT (#149283) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szívesen.

270-280k-t írtál.
Lap: MSI B450M Mortar MAX
Proci: Ryzen R5 3600
Ram: G.Skill Aegis 3200MHz
VGA: Gigabyte GTX 1660
SSD: 500GB m.2. Kingston A2000
HDD: Toshiba P300 1TB HDWD110UZSVA
Ház: Thermaltake Versa H18
Táp: be quiet! Pure Power 11 CM 500W Gold
Összesen: 33+65+22+79+21+11+12+25 = ~268.000 Ft.

280-ba még belefér egy jobb proci hűtő (pl. SilentiumPC Fera 3 ~9k) + 1 ház-venti is.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149298) szilu7 válasza lanszelot (#149293) üzenetére


szilu7
senior tag

Az ATX 1995-ös "találmány". Ahhoz pedig nem kell lektorált szakirodalom, hogy eldöntsd, mi fér el a házadban:
Compatibility:
Mainboard Mini-ITX, Micro-ATX, ATX
"Bárki írhat bármit" vö. egy fórumon kérsz tanácsot? :F
Ezt sem lektorálják. ;)

[ Szerkesztve ]

(#149299) palfitom válasza kutga (#149284) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Jajj. Meg sem fordult a fejemben, hogy 1x16-ot vennél. :((
Természetesen 2x8-as KIT-et ajánlott venni!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#149300) palfitom válasza whitemulti (#149294) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Nem rossz az összeállítás.

"Milyen Vga illenne ehhez a konfighoz?" - Bármilyen.
Tudni kell a kiszolgálandó monitor képességeit, és ahhoz tervezni a VGA-t. (és ahhoz a tápegységet)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.