Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6701) Castell válasza kenand (#6700) üzenetére


Castell
aktív tag

Ok, köszi.

Sd kártyából te milyet használsz? Aliexpressről rendelt sansdisk megfelelhet?

(#6702) kenand válasza Castell (#6701) üzenetére


kenand
Topikgazda

Igen. 16 GB-s vagy a fölötti jó. Nem a méret, ha nem a sebesség miatt.
Pár régebbi 4-8GBs-től lassú volt a menü.

[ Szerkesztve ]

(#6703) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Vettem otthonra egy Mi Box S 4K-s dobozt, teljesen elégedett vagyok vele. :)

1 kérdésem lenne, mégpedig, hogy a Color depth on-off kapcsoló mit állít pontosan? Annyira sikerült rájönnöm, ha 4:4:4-re van állítva, akkor onnantól már csak off státuszban van. On esetén 10 bit lenne?

Köszi. :)

Véleményem szubjektív...

(#6704) blakey válasza hackeeeee (#6703) üzenetére


blakey
titán

A 8/10/12 bit-et, de sajnos az egész el van cseszve a Mi Box S-nél, nem tud visszaváltani Rec709-re, BT2020-on marad. 2160p 444 esetén fix színmélység lesz ezért megy off-ba, 422-nél 12bit-re vált, de mint írtam, de mint írtam nem túl acélos ez a része, talán egy frissítéssel javítják, mert így sajnos nem tudom hasznélni. Hardveres gyorsítás is gyengusz.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6705) hackeeeee válasza blakey (#6704) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ó, köszi szépen! :R

Amire kellett arra tökéletes. Feltűnt, hogy valami nem kerek, Főként HDR ide-oda váltásnál. Elgondolkoztam, hogy bekapcsolom a HDR->SDR funkciót, hogy akkor jó marad-e.

De akkor marad a 444 beállítás. Ugye a 12 bit nálam felesleges, mert 8bit+frc a TV.-

Köszi mégegyszer. :R

Véleményem szubjektív...

(#6706) Auratech


Auratech
őstag

Sziasztok. Túltolt agyalás helyett rendeltem és megkaptam a csodás 6K tv boxot Android 10-zel, Allwinner 616/4G/32G kiépítéssel. Légegérrel 32 Dolcsiért. Még HDMI is volt benne. Kodival megy a filmnézés rendesen. spotify is megy.. Teszi a dolgát. Persze ha lehet, kihoznék belőle többet is. Wifi megy, Tube, egyebek is. A böngészéssel viszont gondja volt . Kidobta a Chrome-t, Firefox.. is Opera minivel most jónak tűnik a böngészés.
Van valakinek Allwinner 616/android 10 tapasztalata? Köszi!

Auratech Field Recording

(#6707) blakey válasza hackeeeee (#6705) üzenetére


blakey
titán

Egyáltalán nem felesleges, mert a színkezelés jobb, főleg átmeneteknél jól jön. 422-nél az lesz, ha akarod ha nem. :) HDR-SDR jó csak úgy is elmászik a REC709 BT2020-ra illetve sötétebb, mert nincs valódi konverzió.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6708) hackeeeee válasza blakey (#6707) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jahogy jah, okés, akkor kihagyom. :R

Rendben, akkor marad a 422 color depth on beállítás.

Egy dolgot vettem észre, ami bug volt, hogy Netflix alatt néha nem ment a Dolby Hangsáv. HDMI megy a TV-be, tv-ből optika az erősítőbe, mert így volt egyszerű korábban megoldani.

Kodi-ban minden oké, ott mindig jó (bár ez is kicsit nehéz szülés volt, de most már jó), de netflix alatt néha jó, néha nem.

Véleményem szubjektív...

(#6709) blakey válasza hackeeeee (#6708) üzenetére


blakey
titán

tv-ből optika az erősítőbe - a Mi box-ból is mehetne az optikai az erősítőbe.

Netflix akár problémás is lehet, ahogy most az HBO GO is annak tűnik.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6710) hackeeeee válasza blakey (#6709) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mehetne, csak, nincs kábelem pluszban, vagyis az átalakító, plusz pont azért van így, hogy ne kelljen bemenetet váltani. :)

Akkor az marad a TV-s alkalmazással, ott minden rendben van.

Véleményem szubjektív...

(#6711) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

2019-es Nvidia Shield-el (henger alakú) van valakinek tapasztalata?

(#6712) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
Van a Mi Box S-nek értelmes alternatívája mostanság?
Előzmény:
2016-os vásárlású Himedia H8 Plus már nem az igazi. Cimbim nem boldogul a frissítésével és a képminőség sem a legjobb.
Felhasználás:
IP TV nézés App-on keresztül, FHD felbontás elegendő, néha szeretne torrentezni külső eszközre.

(#6713) height


height
aktív tag

Sziasztok!

Ehhez [link] boxhoz mit szóltok ? Továbbra is film nézésre ill.netezésre használnám ? talán kis játék is lenne... :)

[ Szerkesztve ]

(#6714) kenand válasza height (#6713) üzenetére


kenand
Topikgazda

Letöltött film nézésére jó, főleg ha kerül rá egy CoreElec, mivel a legerősebb SOC játékra is.

(#6712) májkimiki
IPTV-ből nem tudom mit szeretnél nézni, de torrentre legjobb egy Amlogic box CoreEleccel transmissionnal

[ Szerkesztve ]

(#6715) height válasza kenand (#6714) üzenetére


height
aktív tag

SOC az melyik ?

(#6716) Beni2360 válasza height (#6715) üzenetére


Beni2360
félisten

SOC az melyik ?

Amit a Highlights alatt olvasol az oldalon. A rendszer.
Amlogic S922X
The Beelink GT-King tv box is based on the Amlogic S922X, which is a 12nm six-core chip featuring Quad-core ARM Cortex-A73 that can reach 2.2 GHz and Dual-core ARM Cortex-A53 that can reach 1.8 GHz.
Android 9.0 OS ..............--stb.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#6717) májkimiki válasza kenand (#6714) üzenetére


májkimiki
őstag

Havernak kéne a cucc. Van valami IPTV előfizetése és Androidos App-on keresztül csatlakozik hozzá úgy nézi. A torrent néha kell csak, letölteni valamit, ha úgy alakul.

(#6718) height válasza Beni2360 (#6716) üzenetére


height
aktív tag

Köszi..köszi.. :R :R :R

(#6719) kenand válasza height (#6715) üzenetére


kenand
Topikgazda

Amlogic 922x ami a gt kingben van

(#6720) kenand válasza májkimiki (#6717) üzenetére


kenand
Topikgazda

Az adott iptvtől függ amit használ.

(#6721) Gino20


Gino20
őstag

Sziasztok!
Amlogic topikban kérdeztem már, de sajnos nem kaptam választ (lehet nem oda illő téma).
Korábban már írtam ezzel kapcsolatosan.
Van egy Beelink GT King boxom, ami ha közvetlen a TV-re van kötve HDMI-vel, akkor megy szépen a CE és a reboot android is, de mivel van egy soundbar-om, így nálam a bekötés Box HDMI -> SB HDMI IN, SB HDMI OUT (ARC) -> TV HDMI ARC, így ha TV-n forrásként az SB-t választom ki, akkor bejön a CE, de így már nem oké a reboot adnroid, vagyis betölt (hallom, hogy lépkedek a menüben), de nincs kép. Természetesen megnéztem minden beállítást, de nem segített, viszont amlogic topikban írták, hogy lehet a droid a gond (Akkor az Android szoftverében lehetett valami, nem tudott fogadni EDID infókat a SB-n keresztül), így arra lennék kíváncsi, hogy hogyan tudom root-olni a boxom? Tudtok valami itinert adni?
Ezt most próbáltam ki [link] [link] , de nem segített. Nem értek hozzá, de olyan mintha ez csak a felületen változtatott volna, kiegészítve 1-2 progival, mert a rendszer szerint ugyan az a 2018-as droid fut a boxon.
Amúgy ez a jelenség csak Beelink-en van (GT King és GT King Pro-n is). Nemrég volt alkalmam kipróbálni egy X96 Max +al és tökéletesen működött a reboot.

(#6722) lappy


lappy
őstag

Melyik tv boxon amin lehet futtatni a tv go alkalmazást?

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#6723) kenand válasza lappy (#6722) üzenetére


kenand
Topikgazda

Úgy tinik most semelyiken sem, korábban a Mi boxot emlgették, de most arr apanaszkodtak, hogy azon sem megy, de kérdezz rá a Mi box topoikban, hátha változott. Sajna a Tkom pont úgy csinálta meg, hogy ne támogasson külső megjelenítőt: csak telefon és tablet..

(#6724) Necronom válasza Gino20 (#6721) üzenetére


Necronom
senior tag

Probaltad mar ugy, hogy boxon kikapcsolod a HDMI CEC funkciot?
Viszont igy odalesz az 1 tavos kezeles, de hatha..csak egy tipp

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#6725) Luissimo válasza lappy (#6722) üzenetére


Luissimo
veterán

Speciel, per ma, egyiken sem.
A régi márnem , az uj mégnem 😃

(#6726) Jadro


Jadro
veterán

Sziasztok!
Egy megerősítést vagy eltántorítást szeretnék kérni. Jelenleg A TV-t már be se kapcsolom, tervezem lemonadni a TV előfizetést ha lejár a hűség és arra gondoltam, hogy helyette beújítanék egy Mi Box S-et. Főként Youtube és HBO GO van használatban PC-n meg néha M4 sport. Nyilván egy HDMI kábellel átvihetném a PC kiterjesztett képernyőjét a TV-re és akkor csak egy hosszabb HDMI kábelt kellene vennem, de akkor nincs távirányító és kanapén döglés közbeni nyomkodás. Meg közösségi TV bámulás. :)

A TV egy okos TV..volt valamikor, de eljárt felette az idő és pl a youtube app már eltűnt. ( Samsung 5500 sorozat.) Kb egy be nem kapcsolt kijelzőként pihen mostanság.
Jó lenne életet lehelni bele és néha azon nézni a 720p sorozatokat vagy éppen FHD filmeket családilag amik a PC-n pihennek. Emellett van HBO GO előfizetés is illetve Youtube-on is bóklászgatnék, zenélgetnék. Ezzel kapcsoaltban két dolog jut eszembe. Reklám mentes youtube megoldható? (Zenehallgatás miatt érdekel leginkább.) Telefon youtube tükrözés megoldható?
Lassan lejár az UPC hűségem és a TV-t lemondanám, mert minek. Ezzel egyidejűleg Netflix-re (HD) is előfizetnék valószínűleg az HBO GO mellett.
Jack kimenetet látom hogy van, az is jól jönne, hogy lehessen erősítő felé küldeni a muzsikát. :) Röviden és tömören ezekre megfelelőnek tűnik elsőre ez a kütyü (és 20K-t még áldoznék is rá). Jól látom, vagy valami elkerülte esetleg a figyelmemet? Előre is köszönöm a tanácsokat és meglátásokat! :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#6727) kenand válasza Jadro (#6726) üzenetére


kenand
Topikgazda

Erre jól tudod használni a Mi Box-ot. M4 sport is megy Kodi+on-line stream pluginnal

(#6728) parijani


parijani
tag

Sziasztok!

Tervezem egy androidos box beszerzését. Amire kellene kodi (vagy inkább coreelec, de dual boot-tal), Nas-ról játszana filemeket, illetve néhánykodi plugin-nal online strem. Játékra is lenne használva, amellyel 8-10 éves gyerekek eltudnak lenni (lehet hozzá valami game controllert tenni?). Jelenleg egy Rpi3-at használok libreelec-el, de kezd kicsit lassú lenni. HDMI-n erősítőre lenne kötve, így jó lenne ha menne a DTS, Dolby is, vagy voice passthrough, majd az erősítő megoldja.
Fontos, hogy ha jön ki rá frissítés, akár coreelec, akár android, akkor ne kelljen mindeféle trükközéssel pakolászni, max az imaget feltenni scp-n, vagy ftp-nés kész.
Ezeket néztem eddig: h96 max x3, Beelink GT-King, Xiaomi Mi Box S, X96 MAX Plus, MECOOL KM1 DELUXE
Sajnos nem tudok dönteni, mert túl sok lehetőség, így szívesen vennék tanácsokat.
Az Rpi3-al egy rossz tapsztalat volt, hogy néha elveszti a hangot, és ezt csak egy reloaddal lehet megoldani. Ez csak akkor fordul elő, ha többször megállítok egy filmet, majd elindítva egyszer csak pár másodpercre megszakad, megy tovább, majd ismét hang el, az erősítő nem tudja, hogy milyen hangjelet kap, elveszti. Ugyanez a film a reload után végig megy, illetve htpc-vel (natív libreelec) szintén nincs gond soh, de a játék miatt jó lenne egy androidos cucc.

Köszi a segítséget, beszerzési forrással!

[ Szerkesztve ]

(#6729) Necronom válasza parijani (#6728) üzenetére


Necronom
senior tag

X96 MAX Plus, vagy az olcsobb az X96 Air ezeken mukodik passthrough funkciok normalisan

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#6730) blakey válasza Necronom (#6729) üzenetére


blakey
titán

Olcsóbb? Gyakorlatilag 1 árban vannak.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6731) parijani válasza blakey (#6730) üzenetére


parijani
tag

Köszi, meg is rendeltem!

(#6732) májkimiki válasza Necronom (#6729) üzenetére


májkimiki
őstag

De jól jött ez a poszt. Cimbim mondta, hogy jó, jó a MiBox S. De olyan kéne neki amin van UTP port is. Ajánlottam neki az X96 Max Plus-t. :C

(#6733) Necronom válasza májkimiki (#6732) üzenetére


Necronom
senior tag

Egeszsegetekre :) De azert arra kell figyelni, hogy CE-vel lesznek ezek a boxok jobbak, mint Androiddal
Pl a Netflix is csak CE alatt mukodik 720p es full HD-ben, droid alatt csupan 480p

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#6734) májkimiki válasza Necronom (#6733) üzenetére


májkimiki
őstag

Oké, majd figyelünk rá. Asszem' a Netflix nem annyira fontos neki.

(#6735) blakey válasza májkimiki (#6732) üzenetére


blakey
titán

A Mi Box S jó készülék lenne, sőt ha javíttanak 1-2 hibát akkor tökéletes lesz olyannak aki néha Netflixezik vagy Kodi, MrMC-vel megnézi saját tartalmait. Van 2 Mi Box-om, egyik pihen a polcon, mert a hibáit nem tudom elviselni, de amint javítják akkor egyből használni fogom, mert pl. a FHD TV-n tökéletesen működik, minden azonnal indul, olyanokat is lejátszik MrMC-vel amit más lejátszó nem képes, még a CE box-om is fekete képet ad míg a Mi Box simán vinné. TeháT egy jó elképzelés de vannak szoftveres hibái amit leginkább a 4K HDR TV-ket érinti.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6736) májkimiki válasza blakey (#6735) üzenetére


májkimiki
őstag

Oh, köszi az infókat. Én nem vagyok benne ebben a témakörben, csak a cimbimnek akarok segíteni.

(#6737) blakey válasza májkimiki (#6736) üzenetére


blakey
titán

Kiváncsiságból vettem egy Mi Box-ot, pontosabban a gyerekeknek, hogy legyen HBO GO, meg Netflix. Megtetszett így vettem egyet magamnak is játszani, nagyon sokmindent visz, MrMC-vel egy nagyon jó lejátszó lenne, pariban van a CoreELEC-el, gyakorlatilag mindent visz, fps-t is vált viszont a rec709/bt2020 váltás nem tökéletes és ezáltal a színek is elcsúsznak, újra kell indítani a boxot. A HDR sem túl jó viszont a FHD TV-n hibátlan. Tényleg mindent visz, 10m-re a routertől megvan a közel 300Mbps, szóva a Wifije is jó. a Chromecast funkció jól működik, zenélni pl. nagyon jó vele, szóval az enyém a polcon pihen és várok egy frissítést, hátha rendbe teszik a képet is. Ha nem akkor eladom. Teljes értékű médialejátszónak nem jó, mert nincsenek HD hangok, csak AC3 és DTS megy.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6738) májkimiki válasza blakey (#6737) üzenetére


májkimiki
őstag

:R
Van a cimbimnek egy HiMedia H8 Plus doboza. Azzal érdemes még bíbelődni? Mert, hát végül is azt szeretné lecserélni valami jobbra.

(#6739) blakey válasza májkimiki (#6738) üzenetére


blakey
titán

Ha kell a HDR akkor nem érdemes vele foglalkozni, mert ha jól emlékszem csak a 4K HEVC-t tudja, a HDR-t meg nem és az olyan mosott, "színhiányos" lesz. A Mi Box legalább SDR-ben is egész jól tolja a HDR anyagokat, megfelelő színek lesznek.. Az X96 és egyéb Amlogic boxok leginkább CoreELEC-kel lesznek használható médialejátszók, ahhoz egy minimális szaktudás nem árt cserébe tényleg szinte minden működik.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6740) májkimiki válasza blakey (#6739) üzenetére


májkimiki
őstag

A Linux részére én nyitott vagyok, ha mókolni kell valamit. :K

(#6741) blakey válasza májkimiki (#6740) üzenetére


blakey
titán

Akkor a CE egy jó megoldás és annak is megfelelő ha már eleve úgy kapja. Szeretem használni, egyszerű médialejátszó tulajdonságokkal és sokmindenre képes.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6742) Totherik91


Totherik91
csendes újonc

Sziasztok! Karácsonyra szeretnék valakinek egy tv okosítót (boxot vagy sticket) ajándékozni.
Amit tudok: Főleg Telekom TV Go-t, HBO GO-t és Netflixet használ, néha pendrive-ról is néz filmeket/sorozatokat (természetesen legális módon :D ). Jelenleg a laptopját kötötte a TV-re az illető, de ugye így egy eszköz le van kötve, meg a beépített akksi használódása sem tetszik neki. A tv egyébként 1080p felbontású, de ha nincs nagy árkülönbség (értsd: nem kerül 50-100%-kal többe) akkor a futureproofing miatt jó lenne egy eszköz ami nagyobb felbontást is támogat :) Bár a nagyobb felbontású tv-k általában már okosak :D
Van esetleg olyan kütyü ami ezt a feladatot ellátná?
A budget 50 dollár körül van, de lehet nagyobb is ha nincs értelmes megoldás ennyiért.

(#6743) Somatom válasza Totherik91 (#6742) üzenetére


Somatom
veterán

A TVGO felejtős. Hivatalos megoldás nincs, mert a Telekom finoman szólva nem támogatja az otthoni TV -s szolgáltatásának a konkurenciáját. Tehát, még ha most vmi trükkel működne is valamelyik boxon, semmi garancia nincs arra, hogy az a kiskapu holnap is nyitva lesz.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6744) Totherik91 válasza Somatom (#6743) üzenetére


Totherik91
csendes újonc

Hm..értem...és az HBO go-val vagy a Netflix-szel nincs ilyen probléma? Már az is előrelépés lenne ha ezek mennének gond nélkül.

(#6745) kenand válasza Totherik91 (#6744) üzenetére


kenand
Topikgazda

Azok mennek mi boxon, Mi sticken buhera nélkül.

(#6746) nimmrody


nimmrody
tag

Sziasztok!

Azt szeretnem kerdezni X96 Max+ CoreElec install utan Netflix addonba beloginolva ugyan elindul a 1080p tartalom megis szaggat.. akadozik mintha nem birna a hardver.. lehetseges ez lenne a problema? Van ra opcio orvosolni vagy terjek vissza a sima Kodihoz es marad csak a 720p? Netsebesseg oke azzal nincs gond.

Koszi szepen.

(#6747) kenand válasza nimmrody (#6746) üzenetére


kenand
Topikgazda

Csak szoftveres kódolás ban és az időnként sok 1080p-ben.

(#6748) nimmrody válasza kenand (#6747) üzenetére


nimmrody
tag

Koszonom szepen. Eppen irtak masik forumon, hogy ezen a boxon (X96Max+) a CoreElecen nem fog menni Full HD ban a Netflix sajna. Szaggat.. nem birja a vas. Csak 720p.

(#6749) blakey válasza nimmrody (#6748) üzenetére


blakey
titán

Szaggat.. nem birja a vas. Csak 720p. - Nincs Netflix licenc ezért csak szoftveresen megy, nem a vas nem bírja. Ha lenne licenc akkor menne a 4K HDR is.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6750) nimmrody válasza blakey (#6749) üzenetére


nimmrody
tag

Segits egy kicsit legyszives. Milyen Netflix licenc?

Felpattintottam a masik boxomra is. (Beelink GT King Pro)
Ezen tokeletesen megy a CoreElec Netflix addon Full HD ban.
Azert csak a full HD es nem 4k mert a tv csak ezt tudja.

Jo lenne ha az emlitett (joval olcsobb budget) X96max+ eszkozt is ra lehetne birni erre ha hardveresen tudja.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.