Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#495) bacus válasza _Dumber_ (#493) üzenetére


bacus
őstag

A baj, hogy nem tartom valószinűnek, hogy ezzel sokkal jobb lesz a wifid. Számtalanszor szóba kerül, hogy az 1W-os wififel nem lesz jobb kapcsolat a telefonodon, vagy a notebookodon. Illetve te erős jelnek fogod látni, de rácsatlakozni lehet nem fogsz tudni. A telefonon mutatott térerősség csak tájékoztató jellegű. Persze vehetsz belőle több darabot is és lehet wds mesh hálót is csinálni, de az már nem lesz olcsó.

A mikrotikeken az USB két funkciót tud betölteni (sztem),
1. hdd van rajta, ami lehet samba, vagy a proxy szervernek cash tár,
2. egy kompatibilis 3g/lte modemet lehet ráakasztani.
Egyéb funkciónak nincs is egy routernél értelme, sőt én már sambának is csak egyfajta kényszerből használnám, ez mintha a 6.xes ROSal jött volna be, hogy samba is van.

Ha igazi korlátlanságot akarsz, akkor a legjobb egy alacsony fogyasztású szgép, akár egy használt notebook. Arra felteszed a megszokott linux distrodat, azon beállitod amiket szeretnél. Ennél egy jó NAS sajnos sokkal többe kerül (mondjuk egy márkás synology), főleg ha 4 lemezest szeretnél. Egy notebook pedig nem fog neked annyival többet enni, én mértem sokat a saját lenovo i7-es notim, idle állapotban 16W körül eszik, de azt hiszem az én használatomban még sosem tudtam 40W fölé kergetni. Egy i5-ös használt notebook egész emberi áron kapható már (egy jó nashoz képest pláne), neked pedig ilyen feladatra megfelelő a szépséghibás is, azt még olcsóbban megkapod.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.