Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2724) pn4hvq


pn4hvq
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert még erőteljesen tanulási fázisban vagyok mikrotik téren. Van egy beállított, megörökölt hálózat, amiben van több dvr is. A dvr-ek mindegyikét szeretném elérni a hálózaton kívülről is, de a port forwardolásnál elakadtam. Már egy dvr elérését sem sikerült megoldani, mondván zárva van a port. Jelenleg mindegyik dvr a 80 és 6036-os portokat használja (a dvrek admin felületéhez nem férek hozzá, így jelenleg nem tudok mást beállítani). A továbbiakban a dvreknél maradhatnak mindegyiknél ugyanazok a portszámok?
Ha forwardolni próbálom a belsőip:80-as portját a külsőip:91-es portjára, a belsőip:6036-ot pedig a külső:6036-ra, akkor pl. canyouuseeme.org szerint zárva a 91 és 6036-os port is. Ha a belső hálózaton vagyok, akkor viszont a külsőip:91-es címet böngészőbe beírva bejön a dvr felülete, vagyis csak kívülről nem működik a forwardolás.

Az ide vágó szabály:
chain=port_forward action=dst-nat to-addresses=belsőip to-ports=80
protocol=tcp dst-address=külsőip dst-port=91 log=no log-prefix=""

Belsőip és külsőip természetesen valós ip a szabályban:).

Mit rontok el?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.