- Ismerkedés a Zyxel NSA325 v2-vel
- hcl: Kelj fel komám, ne aludjál
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- bitpork: Augusztus 2- szombat jelen állás szerint.
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- sh4d0w: Árnyékos sarok
- bambano: Bambanő háza tája
- sziku69: Szólánc.
-
LOGOUT
Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
bambano
titán
te milyen belső hálón vagy, ahol ssh bruteforce-ra kell számítani?
kicsit zagyva, amit írsz.
a linuxban, következésképp a mikrotikben is, meg lehet mondani, hogy melyik interfészre kapcsolódjon a szerver program. ha azt mondod, hogy az ssh-t a belső hálózati interfészre rakod fel, akkor mi a francnak külső oldalról ssh brute force védelem, mikor annál jobb brute force védelem, hogy semmi nem figyel az adott porton, nincs???szerintem szépen csomagold el a mikrotikedet és kezdj el alapszintű hálózati ismereteket tanulni, mert nagyon durván nem látod, hogy mi hogyan és miért van.
a kérdésedre a konkrét válasz: fogsz egy mikrotiket, ráböksz a gyári beállítás visszaállítására. utána kigyalulod az *ÖSSZES* tűzfal szabályt. felraksz egy natolást. átrakod az ssh-t és a winboxot a belső interfészre, letiltod a telnetet és jónapot.
ha a belső gépedet ki akarod tenni web szervernek, akkor ehhez kell még egy dsnat szabály. a web szervert törögető okosokat pedig a web szerveren kell megfogni, http protokoll szintű elemzésre a mikrotiket nem használnám.
remélem, félreértettem, hogy az ssh védelem mac azonosítással című történetet a külső hálózati interfészen akartad megcsinálni.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Kamionok, fuvarozás, logisztika topik
- Milyen autót vegyek?
- Billentyűzet gondom van
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Milyen alaplapot vegyek?
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- OLED TV topic
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Proxmox VE
- Samsung Galaxy S21 FE 5G - utóirat
- További aktív témák...
- Dobozos HP Pavilion Plus 14-eh Fémházas Ultrabook -35% i7-13700H 16/512 Intel Iris Xe OLED 2,8K 90Hz
- BESZÁMÍTÁS! MSI MAG321QR 32 165Hz WQHD 1ms monitor garanciával hibátlan működéssel - használt
- BESZÁMÍTÁS! Lenovo ThinkPad T14 Gen 4 üzleti notebook - i7 1360P 24GB DDR5 RAM 512GB SSD Iris Xe W11
- BESZÁMÍTÁS! HP ZBook 15 G6 munkaállomás - i7 9850H 16GB DDR4 RAM 512GB SSD Quadro T2000 4GB WIN10
- BESZÁMÍTÁS! Asus TUF F15 FX506HM Gamer notebook - i5 11400H 16GB DDR4 RAM 512GB SSD RTX 3060 6GB W10
- BESZÁMÍTÁS! Sony PlayStation4 PRO 1TB fekete konzol extra játékokkal garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓ! MSI B365M i5 8600 16GB DDR4 512GB SSD RX 5700XT 8GB CM MASTERBOX Q300L Zalman 600W
- ÚJ Lenovo Yoga Slim 7 - 14.5" 3K OLED Érintő 90Hz - Snapdragon X Elite - 32GB - 1TB - 2,5+év gari
- BESZÁMÍTÁS! MSI B550 R7 5700X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060Ti 8GB Rampage SHIVA MSI 650W
- Apple iPhone SE 2020 64GB, Yettel függő, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged