Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132601) tpeter77 válasza Kaci84 (#132599) üzenetére


tpeter77
addikt

Szia,

A felsorolt tápok közül 7-10 év garisat vennék, lehetőleg olyat aminek idle módban semmi zaja. Ezért választottam a Corsairt, mert az 30% alatt be sem kapcsolja a ventijét.
Melyiket javasolnád?

A Corsair RM550 vs RM550x között mi a különbség? Mert az RM szériát olcsóbban be lehetne szerezni.

Jól emlékszek, hogy Seasonic belsős ez a táp?
Super Flower Leadex 550W Platinum

[ Szerkesztve ]

(#132602) lithium86 válasza lithium86 (#132593) üzenetére


lithium86
csendes tag

Azért gyanakodtam a tápra, mert olvastam (vásárlást követően), hogy előfordul némely Seasonic táppal, hogy lecsapja a biztosítékot.

(#132603) tpeter77 válasza lithium86 (#132602) üzenetére


tpeter77
addikt

Seasonic tápom volt, sosem volt vele bajom csak egy idő után a ventije zúgni kezdett 5-6 éves korában.
Vettem bele egy BeQuiet tápot, olyan halk lett, hangja se volt. Sógrom gépébe tettem, azóta köszöni megvan.
Ekkor vettem egy Corsair RM550x tápot, ami 2 év után egyik bekapcsolásnál kimúlt, de legalább nem vitt semmit magával.
Igazándiból nem tudom mit vegyek. Legyen hosszú a garija és megbízható legyen. Az ajánlott Corsairból lehet kifogtam egy hibásat?

(#132604) Kaci84 válasza tpeter77 (#132601) üzenetére


Kaci84
őstag

Igen érdemes a 10 év garisak közül választani. Az RMX széria elég jó lett arról nem olvastam, hogy az X nélküli miben szegényebb. Véleményem szerint amire 7-10-12 év garit adnak annak nem nagyon kell utánaolvasni, ennyi garihoz azért önbizalom is kell és eléggé le is vagy védve. Ha ár érzékeny vagy az olcsóbbat venném. Az, hogy egyik-másik mikor kapcsol éppen picivel elöbb vagy később be lényegtelen, mert Idle mind halk, játákhoz meg előbb utóbb mind bekapacsol. Ha meg annyira kevés a VGA, hogy játék alatt sem kapcsol be egy olyan rendszerhez úri hobbinak tűnik ilyen drága táp. Bár ez szubjektív.

A Super Flower "igazi" tápgyártó saját belsőt rak a saját tápjaiba. Seasonic belsőt az XFX-ek vesznek, az Antec egyes darabjai esetleg az Asus, Corsair, Fractal, NZXT és egyéb modellek. A gond ezekkel, hogy itthon kisebb a választék nem adják mindig jó árban őket vagy nem adnak sok garit mellé. Szóval érdemes éjjelet böngészni éppen emlyik milyen áron miléyen beslővel van, néha a kevesebb gari ellénre becsúszhat olcsóbban egy-egy Seasonic, FSP más csomagolásban :K

(#132605) lithium86 válasza tpeter77 (#132603) üzenetére


lithium86
csendes tag

Köszi a tapasztalatot.
Sajnos (szerencsére) eddig nem sok tápom volt, így tapasztalatom sem volt. Kb. 14 évig egy High Power táppal elvoltam :) 500 W-os volt azt hiszem.
A Seasonicról jókat olvastam, de talán az FSP-ről még több jót írnak :)

(#132606) Kaci84 válasza lithium86 (#132605) üzenetére


Kaci84
őstag

Manapság mondhattjuk, hogy a Seasonic a legelsimertebb gyártó a piacon. Sokféle réteget lefed sok cégnek ad el elektronikát. Mint minden nagy gyártó főleg a felsőkategóriában penge, ügye a 10+év garis kategóriában. Az olcsóbb tápjai is jók természetesen, de ott előfordulhat azért gyengébb ár-érték arány. Az FSP-t azért hallod többet, mert inkább aktív az alsó középkategóriában az olcsóbb tápjai is elég jó ár-érték aránnyal bírnak. Na meg ők is nagy gyártók adnak el elektronikát a többi csomagolónak, Pl. Be Quiet gyakorlatilag csakis FPS-t használ. De gyártanak az NZXT, Thermaltake, Zalman, Bitfenix, Cooler Master, stb. cégeknek is.

Az, hogy lecsapja az órát az azért lehet, mert ha hálózatra teszed a tápot, lehet valamiféle védelem érzékeli, hogy az adott áramkör kisebb Ampert bír mint amit a táp max fel tud venni. Ügye a kapcsoló szekrényben rajta van mikor old le. Aztán már ha a tápot bekapvcsolod nem csapja le mert nem veszi fel a maxot. Nem vagyok villanyos nem röhögni. De új házba jöttünk és itt nem csapja le a régi házban nekem is lecsapta több tápnál is márkásaknál is. Ez inkább a minőség jele mint fordítva.

[ Szerkesztve ]

(#132607) lithium86 válasza Kaci84 (#132606) üzenetére


lithium86
csendes tag

Köszi a segítséget! :)
Akkor lehet, hogy egy villanyszerelővel kéne megnézetni a hálózatot. :B

(#132608) Kaci84 válasza lithium86 (#132607) üzenetére


Kaci84
őstag

Hát ha az adott "körre" van tervezve a lekapcsoló, akkor nem tudom van-e értelme nagyobb kapcsolót betenni, hisz nem véletlenül van úgy. Bár lehet egy nagyobb Ezért meg komolyabb feljesztést eszközölni nem tudom megéri-e.
Azért nézz utánna kérdezz utána jobban, mert nagyon gagyin írtam le, de arra akartam utalni, hogy nem a táp hibája ez.

(#132609) Apollo_21 válasza lithium86 (#132607) üzenetére


Apollo_21
addikt

Simán lehet amit a kolléga ír...lehet egy 10A-es kismegszakítós körön vagy rajta amit jelen esetben a sok fogyasztó kezdeti áramfelvétele miatt már nem bír el...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#132610) tpeter77 válasza Apollo_21 (#132609) üzenetére


tpeter77
addikt

én is olyan panelben laktam pár hónapig, ahol 1960-as gyártású kismegszakítók voltak és 12A-es volt. Na ahogy bedugtam a hálózatba a gépet levágta a biztosítékot és be sem kapcsoltam még semmit.

(#132611) Apollo_21 válasza tpeter77 (#132610) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nálunk 16A-es körön van a szoba ahol a "hadiszállás" van :D
Ha a hűtő egyszerre indulna a szokásos körével h akkor most kompresszor be 2banánnak melege van, akkor a monitor szeret kikapcsolni arra a pillanatra. Imádom :W

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#132612) tpeter77 válasza Apollo_21 (#132611) üzenetére


tpeter77
addikt

Eddig akár hol laktam, hol albérletben, később saját lakásban, az első dolgom az volt, hogy a konnektorokat kiszedtem, a korrodált drótból 2 centit levágtam (ha elég hosszú volt) és újra bekötöttem. Ha a konnektor villája beágett volt, kompletten cseréltem. Ahol kicsi volt a kismegszakító, azt 32A-esre cseréltem.

Kaci84
küldtem PÜ-t :)

[ Szerkesztve ]

(#132613) schawo válasza Kaci84 (#132595) üzenetére


schawo
titán

Az rmx-ről, és a drágább társairól írtál, én arra válaszoltam.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#132614) Szupercsirke


Szupercsirke
tag

Sziasztok EVGA GQ 650w Vennék hosszútàvra vagy inkább seasonic ajánlott?
Gq mit jelent egyébként?

(#132615) _Atesz válasza Szupercsirke (#132614) üzenetére


_Atesz
addikt

Jó minőség, pár éve ajánlott volt, jelenleg inkább Seasonic GX szériát érdemes választani helyette.
Esetleg ha olcsóbb kell még ez is szóba jöhet: Seasonic Focus 650 Gold
GQ ha minden igaz Great Quality, de a G jelenthet Gold-ot is, mint hatásfok, ezt nem tudom pontosan. Ezeknek az elnevezéseknek nincs túl nagy jelentősége.

[ Szerkesztve ]

(#132616) vesir


vesir
tag

1.: Mennyit szánnál rá?
Max. 30-35.000 Ft.
2.: Milyen gépre kötnéd?
Terveim szerint ez lesz az összeállítás:
MSI B450 TOMAHAWK MAX
Ryzen 5 3600 (+hűtő pl. Alpenföhn Brocken ECO Advanced)
Kingston 2x8GB HX432C16FB3K2/16 3200MHz DDR4 HyperX Fury
MSI GTX 1070
2 db. Samsung SSD (250GB + 500GB)
2 db. WD20EFRX HDD
Cooler Master MB511 ház, 4 db. ventivel
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
80+ Gold, PCX-ről rendelném

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#132617) Cs1csó válasza vesir (#132616) üzenetére


Cs1csó
félisten

(#132618) vesir válasza Cs1csó (#132617) üzenetére


vesir
tag

FSP-ből és Be quiet!-ből van hasonló, ami ajánlott?

(#132619) tpeter77 válasza Cs1csó (#132617) üzenetére


tpeter77
addikt

Mi a különbség a Focus és a Focus GX valamint Focus Plus és Focus SGX között?
Elveszek, annyi féle elnevezés van az 550-650w kategóriában.

(#132620) Cs1csó válasza tpeter77 (#132619) üzenetére


Cs1csó
félisten

A "Focus" egy "régebbi" félmoduláris táp ennek az utódja kb. a CORE család ennek van fix, félmoduláris változat.
A "Focus Plus" is régi ennek az utódja a Focus GX ami moduláris.

A Focus SGX pedig a Seasonic SFX méretű tehát ATX-nél kisebb tápja. (az elnevezés és a méret, és a kábelezése miatt ez a Focus GX csak kisebb kialakításban)

vesir

FSP-ből nem nagyon van hasonló helyett olcsóbb és minőségben is alatta lévő van.

beQuie!-ből ami van "jobb" az nagyon drága a "STRAIGHT POWER" néven fut ami nagyon jó prémium de nem is olcsó a garancia pedig nem extrém sok rá ezért azon az áron jobb a Seasonic.

[ Szerkesztve ]

(#132621) pekob válasza wAfu (#130788) üzenetére


pekob
csendes tag

Szia!
Az egyik forumon ezt talaltam:
A Seasonic honlapján találtam meg a "dedikált" partnerüket a Pixel Kereskedőház Kft-t. Mint látható, náluk kapható tápok , többsége 10 év jótállással bír.
Udv.: Pekob

(#132622) Imort


Imort
csendes tag

Sziasztok,

Maximum 20000 ft-ért most melyik a legjobb minőségű 600 wattos táp asztali gépbe?

Köszi.

(#132623) Csokifalo


Csokifalo
aktív tag

ma megjött a kicsike :) köszi a tanácsokat

[ Szerkesztve ]

(#132624) Kaci84 válasza Imort (#132622) üzenetére


Kaci84
őstag

Hali, látatlanba gyanítom, hogy nem kell oda 600W (nem a jővőbeni fejlesztésre sem) talán érdemes lenne inkább W-ba lejebb menni, minőségbe meg feljebb. Ha elmlész 25-ig 500W Seasonic Gold Alzánál 7 év garival BEst Buy. Ha mindenképp 20e alatt, akkor érdemes próbát tegyél, esetleg utánanézz tesztekben, hogy szerepel a következők:
Cooler Master Master Watt Lite White sorozat
Corsair VX Series White sorozat
FSP ebben az ártartományban

A white sorozatok új modellek, ez vagy jó vagy rossz, de reméljük inkább jó.

(#132625) MMIX


MMIX
addikt


Power Supply Collection

https://expo2020.thermaltake.com/images/expo_pdf/psu_dm.pdf

[ Szerkesztve ]

(#132626) Imort válasza Kaci84 (#132624) üzenetére


Imort
csendes tag

Szia,

Köszi, igazad lehet és a 600W overkill, de egy így barátom kérte, hogy vegyek neki 600W-os tápot. :)

A gépében i5-4440 van és egy gtx 750 ti + több vinyó. A mostani táp már nagyon régi és hangos is, anno felújításkor nem lett cserélve, ezért kéne most új.

(#132627) Kaci84 válasza Imort (#132626) üzenetére


Kaci84
őstag

Na arra a gépre még a 400 is bőven elég. A fogyasztásban a szerepet a CPU VGA kombó adja. Az a proci max 65W a VGA is kb. Magyarázd el neki szépen, hogy a minőséggel jobban jár. Arról nem is beszélve a minőségi tápok többet bírnak. Láttam én már márkás 500W tápot 600W-ott leadni folyamatosan, vagyis órákig és nem csak egy pillanatig. Egy olcsóbb bronze táp alligha bírná. Legjobb ár-érték arányban a sok garis 7-10 év - tápok vannak. Egyébként ez egy tipikus hiba amit a barátod készül elkövetni. " folyaszt a rendszerem 200W-ot, 400-at hiszek, amihez kell az 500, de legyen "erős a rendszer és a jővőbeni fejlesztés miatt legyen akkor 600" :-)
A valóság: Fogyaszt a rendszer 200-et, elég lenne egy 300-es, de a jobb ár-érték miatt és a nagyobb választék miatt legyen 500 ami a minősége miatt megfelel az olcsóbb 550-nek. Szóval...

(#132628) schawo válasza Imort (#132626) üzenetére


schawo
titán

:DDD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#132629) Cs1csó válasza schawo (#132628) üzenetére


Cs1csó
félisten

:O

(#132630) Sys85 válasza Kaci84 (#132627) üzenetére


Sys85
veterán

Egy ismerősöm meg rendszeresen alulméretezi a tápjait.
Kicentizi a teljesítményt azzal az indokkal,hogy a nagyobb táp többet fogyaszt és ő nem fizet feleslegesen villanyszámlát.
Hiába magyarázon neki,hogy ha a gépe összfogyasztása pl 350W,akkor az 500-as tápból se fog többet felvenni,nem 500W lesz a fogyasztása,viszont nem jó ötlet csúcson járatni egy tápot.
Főleg mivel nem minőségi tápokat vesz,mert arra is sajnálja a pénzt,mert "az olcsóbb táp is ugyanúgy áramot ad mint a drágább"...
Mostani gépében valami LCPower táp dolgozik asszem...

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#132631) fatal`


fatal`
titán

Sziasztok!

Cserélni tervezem az ezeréve vett XFX Pro 550W tápegységemet, főképp VGA csere miatt (ami egy picit később lesz).

Abszolút nem vagyok képben a tápokkal (pláne mostanság), valami időtállót szeretnék, ami egy esetleges nagyobb fogyasztású géphez is jó lehet.

Az adatlapomon lévő configról van szó (nem tudom már, hogy minden fel van-e sorolva, de 4HDD és 3SSD is megy róla, ez esetleg fontos lehet), illetve a GPU-t egy 5700XT-re vagy 2070 superre tervezem cserélni. Illetve a távolabbi jövőben config cserénél egy ryzen 3900x kategóriájú CPU is elképzelhető (valószínűleg ez már a következő vagy az azutáni generáció "zenéje").

Jó lenne, ha moduláris lenne, illetve csendes vagy félpasszív (ennek van értelme?) legyen, mit ajánlotok?

50e-nél többet nem költenék rá, ha nem muszáj, de persze kompromisszumokkal lehet olcsóbb is (pl. nem félpasszív, vagy picit hangosabb, a jelenlegi tápom hangszintje megfelelő)

Köszi!

(#132632) Kaci84 válasza fatal` (#132631) üzenetére


Kaci84
őstag

Nem biztos, hogy le kell cseréléni azt a tápot. Ha viszont mindenképp akkor is maradnék 500-550W-nál. Jelenlegi konfigod még a felét sem fogyasztja. Az új VGA 200-250W proci még később is max 150W OC-val. Szóval nagyon max 550 tápnál 80% körül használat.
Én szokás szerint a jó öreg 10év garis triunvirátusból választanék? Seasonic, Corsair, EVGA. EVGA-ra itthon nem adják meg németbe kell küldeni. Ha ez zavar marad a kettő. Alzánál szokták megadni a többire is. Corsair RMX szériából valamelyik, Seasonic Focus-ból valamelyik. Szerintem elég a fél moduláris az ATX CPU kábelt ígyis úgyis használni kell. Ezek a típusok többje tudja a félpasszív módot, valamelyiken kapcsolható is. Viszont annyira nagy értelme nincs, ha nem terheled a gépet ha ne is áll le, de nagyon lassan és halkan pörög.
Ha megvan a kiszemelt meg az ára körülnézhettsz máshol, hogy az alábbi márkákból van-e jó ajánlat (általában nem szokott). Cooler Master, XFX, Antec, FSP, Fractal Design, Be Quiet.
Ha megvan a kiszemelt alternatíva ahol meghadják a boltba az 5-7 évet vagy nem adják meg, de vállalod az esetleges postázás maceráját, lehet ráakadsz egy hasonlóan jó paraméterü termékre esetleg jóval olcsóbban amiért megéri a több/magyar garit elengedni.

(#132633) Kaci84 válasza fatal` (#132631) üzenetére


Kaci84
őstag

Megnéztem pár típust. Seasonic Focus Gold 750 már van 35-ért Alzánál, de ha kihasználnád a keretet és ugranál platinumra ott a Fractal Ion 750 46-ért ugyanott szintén 10 év garral.

(#132634) fatal` válasza Kaci84 (#132633) üzenetére


fatal`
titán

:R :R

Nem feltétlen cserélnék tápot, ha nem muszáj, alapvetően az motivált, hogy esetleg kicsi (nem akarom a csúcson járatni a tápot sem, nem tesz jót neki, ha jól tudom). Ha jól látom, akkor az 5700XT TDP kerete 225W. De ha azt mondjátok, hogy simán belefér a jelenlegi configba, akkor tápcserét csak egy esetleges későbbi platformváltásnál eszközölnék.

Seasonic Focusszal szemeztem egyébként, köszi a segítséget. :)

(#132635) Kaci84 válasza fatal` (#132634) üzenetére


Kaci84
őstag

Igen ezt mondom. VGA 225W + 3900X TDP 105W + OC = 150W.
VGA + CPU + HDD = ~ 400W
550táp 400W fogyasztás = 72% használat.

Ez így teljesen jó.

(#132636) fatal` válasza Kaci84 (#132635) üzenetére


fatal`
titán

VGA esetében a megadott TDP a maximum fogyasztás? CPU kilép(het) a TDP keretből azt tudom.

[ Szerkesztve ]

(#132637) chopin42 válasza Sys85 (#132630) üzenetére


chopin42
őstag

Majd ha meghal a táp, és kuka lesz miatta az egész gép, akkor esetleg kérdezd meg, hogy mi lett volna, ha az lc power helyett +15k-ért vett volna egy értelmes tápot? Vagy azt, hogy mit sajnál jobban: az egyik legfontosabb alkatészen sportolt 15-öt, de bukott 200at a többivel, vagy hogy nem látta a tüzijátékot, amiért ilyen sokat fizetett, csak hallotta? :D

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#132638) Kaci84 válasza fatal` (#132636) üzenetére


Kaci84
őstag

Tuningal kiléphet az is szerintem, de a vga tuningnak kevesebbszer van értelme. De akkor is marad hely, mert 80%ig is jó az még. Ráadásul hol van az még. Ha upgradelted a hardvereket akkor megnézed esetleg megméred és akkor vehetsz hozzátápot ha nagyon muszáj. Előre a hardver miatt ne cserélj, csak ha minőségi ugrást szeretnél esetleg vagy ha nagyon régi. Ha nincs gari érdemes kinyitni, portalanítani és a kondikat megnézni. Igaz bronz, de abban is Seasonic van.

(#132639) fatal` válasza Kaci84 (#132638) üzenetére


fatal`
titán

:R :R :R

VGA tuning biztosan nem lesz (a gyári OC-t nem értem ide, CPU sem valószínű).

(#132640) Sys85 válasza chopin42 (#132637) üzenetére


Sys85
veterán

Lehet gonoszság,de én már jóideje várom,hogy végre az orra alá dörgölhessem. :DDD
De még mindig bírja az a hulladék,meg az előző 3 gépében lévő hulladék se mondta be az unalmast.2-3 évig tart meg egy gépet,ez alatt egyik tápja se szállt el,a mostani is kb 1 éves lesz.
Ő bizik ezekben,én nem merném a 250k értékű szettem egy ennyire szar tápra bízni.
A mostani tápom nem nagy szám (CM MWE 500W 80+ White),csak átmeneti költséghatékony megoldásként tekintek rá,de jobb mint az Akyga/LC/Modecom/Stb.
Majd jön helyette a Riotoro. :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#132641) Csokifalo válasza #54630400 (#132425) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Azért kiváncsi lennék az arcukra amikor másodszor viszel vissza egy 300.000+ Ft-os vga-t és harmadszor telefonálsz Nekik :DD
Én tegnap vettem életem legdrágább vga-ját egy 180 ezres rx5700 xt nitro+ formájában de nem is tudom mit csinálnék ha úgy járnék mint Te
Mondjuk tuti csak bontatlanul fogadom el visszavittet nem kérek mondjuk azért is vettem itt meg a 3 év gar miatt

[ Szerkesztve ]

(#132642) Poloploid1


Poloploid1
csendes tag

Üdv mindenkinek! Egy olyan kérdésem lenne, hogy mit tudnátok ajánlani, milyen lenne az a legolcsóbb tápegység, amire nyugodtan rábízhatok egy ilyen konfigot:

B450-es lap
Ryzen 2600
2x8Gb DDR4
EVGA GTX 1080 ti SC2
1 db ssd
1 db hdd
3-4 db 12 cm-es ventilátor

Nem kellene semmi extra, nem kell, hogy moduláris legyen, a félpasszív vagy passzív üzemmód sem fontos! A lényeg a költséghatékonyság és a megbízhatóság, hogy tényleg nyugodt szívvel rábízhassam a 1080 Ti-t. A válaszokat előre is köszönöm!

(#132643) Cs1csó válasza Sys85 (#132640) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerencséje mindenkinek lehet, amúgy a konfig értékének 5-10%-át illik tápegységre költeni ez azért is fontos tanács mert egy kisebb értékű konfigba nem feltétlen szükséges egy moduláris, félpasszív, gold hatásfokú "márkás" tápegység.
Persze az Njoy meg az ELCÉ póver és társait semmi esetben akkor már egy 10k körüli FSP.

(#132644) Paxker315 válasza Poloploid1 (#132642) üzenetére


Paxker315
addikt

Riótoró Enigma G2 650w, tíz év gyártói warry, seasonic focus alapú. Olcsóbbat nincs értelme venni, ár:érték arányban ez most bestbuy.

Esetleg SF Leadex Silver 550w [link]

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#132645) Sys85 válasza Paxker315 (#132644) üzenetére


Sys85
veterán

Ezt már én is néztem,csak az esztétika miatt elvetettem az Enigmával szemben.
Alsó tápos és full plexis oldalú a gépem és nincs hozzá táptakaró,az SF-en meg pont a látszó oldalt van az adattábla.
Számomra ronda úgy.
A Riotoron felül van,de az úgy engem kevésbé zavar,kultúráltabb hogy a logo van az oldalán.
De ez az én hülyeségem. :DDD

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#132646) palfitom válasza Sys85 (#132645) üzenetére


palfitom
félisten

Nem vagy ezzel egyedül, sokunknak fontos a kinézet is! :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#132647) Poloploid1 válasza Paxker315 (#132644) üzenetére


Poloploid1
csendes tag

Köszi

(#132648) Madweek


Madweek
tag

Sziasztok! Milyen tápegységet ajánlanátok, egy kis teljesítményű, csak integrált videókártyát használó gépbe? Gigabyte B450M S2H, AMD Ryzen 3 3200G, Vega 8 APU, 2x8 gb RAM, 1 db 240 GB SSD, 1 db DVD olvasó. 10-15ezer Ft-ra gondoltam, a lényeg, hogy a táp halk legyen és minőségi, tehát ha megpusztul akkor a gép többi alkatrésze ne égjen le :D Köszi :)

(#132649) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Ismerősnek egy döglött táp helyett kéne valamit hosszabb távra egy i5 + 7850 konfigba. Az alzánál ajánlanék neki 7 év garival egy Seasonic Core GC 500W Gold tápot. Ennek a kábelei elég hosszúak lesznek Zalman alsó tápos házba?

Régebben volt bajom egy seasonic-al, az nem ért fel... Ha jól tudom a 8pin CPU szokott gond lenni, ahogy látom ennél az 65cm, remélem az már elég, a régebbi tipusnál asszem csak 55cm volt..

[ Szerkesztve ]

(#132650) Cs1csó válasza Madweek (#132648) üzenetére


Cs1csó
félisten
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.