Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? -- Archívum 1 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#19551) Ricardo válasza CoolBoy323 (#19546) üzenetére


Ricardo
félisten

80K egy Blade? Jó helyen nézelődhetsz

Jooker: Felénk valóban nem annyira ismert a márka, de azért nézz utána a cégnek egy kicsit. Ha jól emlékszem a HTC sem bír olyan hosszú történelemmel mifelénk, és nem is volt olyan régen, amikor az volt az általános vélemény, hogy az LG maradjon csak a mikrók gyártásánál.

(#19552) jooker82 válasza Ricardo (#19551) üzenetére


jooker82
nagyúr

Teljes tévhitben éltek azok a mikrósok ;) ....Én speciel 2 éve körül láttam először LG mikrót....
Az ilyen tudatlanokkal sose foglalkoztam ,akik csak a fejükből beszélnek ki....és nem tudják azt,h pl az LG 2000 óta hány leg-lel-leget alkotott...

A ZTE-nek nemtudom milyen múltja van...de én egyetlen külföldi reklámban sportesemény támogatásban, ujságcikkben,sehol nem láttam...max a focicsapat ugrott be róla...
Most lehet jön felfele...de nem a forradalmi áttörésekkel,hanem az ár mérséklésével...ez hosszú távon nem biztos,h kifizetődő lesz....

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#19553) Jadro válasza jooker82 (#19552) üzenetére


Jadro
veterán

Ha jól tudom önállóan mint márka nem is árul (bár lehet hogy tévedek, de ez rémlik), csak szolgáltatókon keresztül. Ennek fényében nem is olyan meglepő hogy nem találkozol annyit vele.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#19554) Ricardo válasza jooker82 (#19552) üzenetére


Ricardo
félisten

Azért mert nem láttál, még nem azt jelenti hogy nem létezik. Nem is rosszak.

(#19555) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

jah összekevertem 2 embert :D

de akkor sem úgy értettem, h az a kis miamanó bicska 80k, hanem ha van az embernek 80k-ja, akkor ne vegyen ócó telefont :P
stimm? :)
beb.szna ha 80k lenne a blade :D

mellesleg a ZTE 3. vagy 4. gyártó világviszonylatban, szal nem feltétlen szar márka :D

(#19556) krisztian112 válasza CoolBoy323 (#19555) üzenetére


krisztian112
senior tag

Nem az hogy szar márka, hanem nem elég minőségi. Na jó igaz 42k dominóban, de hiába olcsó ha apró iylen olyan hibái miatt hosszú távon használhatatlanok. Ráadásul jelenleg Magyarországon ennek a márkának kevés a presztízsértéke. Lehet papíron mindent tud, de nemfeltétlen oylan minőségben amiylenben elvárnánk...

Huawei P10 lite

(#19557) Vitár


Vitár
csendes tag

Helósztok szerintetek melyik teló a jobb Motorola Defy vagy SE x10 ?Mert nagy dilemmába vagyok telóvétel ügyileg előre is kösz :)

(#19558) premete válasza Vitár (#19557) üzenetére


premete
veterán

Szerintem a Motorola Defy. SE X10-em volt, egy naposan, 20000 bukással sikerült tőle megszabadulnom.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#19559) krisztian112 válasza Vitár (#19557) üzenetére


krisztian112
senior tag

4col, 1Ghz, HD az X10 javára, IP67 a motolora javára. Mérlegelned kell mi a fontosabb. De az már szinte biztos hogy x10-re nemfog jönni gyári 2.2

[ Szerkesztve ]

Huawei P10 lite

(#19560) Vitár válasza premete (#19558) üzenetére


Vitár
csendes tag

Őszintén szólva nekem is sokkel szimpatikusabb a Defy meg jobb is :) sztem

(#19561) CoolBoy323 válasza krisztian112 (#19559) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

jobb support (főzött romok) X10-re
szebb/jobb kijelző Defynek!

én is még mindig vacilálok, de annyira bejövős a Defy, h kénytelen leszek kiköhögni a jósok + lóvét :)

(#19562) Vitár válasza krisztian112 (#19559) üzenetére


Vitár
csendes tag

Atóól független h az x10 nek 1Ghz es a processzora sztem nem marad el tőle sokkel a Defy nemtudom nekem valamiért a Defy joban bejön :)

(#19563) CoolBoy323 válasza Vitár (#19562) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

defyt is fel lehet húzni 1GHz-re! :P

(#19564) Vitár válasza CoolBoy323 (#19563) üzenetére


Vitár
csendes tag

Nah az fasza és ezt hogy lehet?

(#19565) KonzolKartel

Sziasztok!

3Gs-em lecserélésén gondolkodom. Szerintetek megérné lecserélni egy HD2-re, esetleg Desire HD-ra?

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#19566) rum-cajsz válasza jooker82 (#19534) üzenetére


rum-cajsz
őstag

A hír magyarul: [link]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#19567) KonzolKartel válasza Vitár (#19564) üzenetére

Keressél egy OC(overclock) kernelt, utána már csak az ingyenes SETCPU nevű progi kell hozzá.
Szerintem felesleges felhúznod az órajelt. Nem értem miért kell egy teló prociját húzni. Még amikor pulse-om volt, akkor oké, hogy húztam, de ezek a mostani telefonok már lazán, akadás nélkül futtatják a rendszert.

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#19568) Vitár válasza KonzolKartel (#19567) üzenetére


Vitár
csendes tag

Végeredménybe igazad van :) Deh én arra lennék kiváncsi h ti melyiket vennétek?

(#19569) KonzolKartel válasza Vitár (#19568) üzenetére

Én az X10-et venném.

szerk.: nem is. inkább egy hd2-t:P

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#19570) CoolBoy323 válasza Vitár (#19564) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

kb ahogy leírták lejjebb :)

de elég az is ha jól tévedek ha rootolod, utánna mondjuk az említett setcpu!

azért éri meg minden telón húzni a procit, h még gyorsabb legyen :)
gondolj bele, a Pulse is gyorsult olyat 800MHz-en, mint állat, akkor gondold el ezeket a jobb telókat, h 800-ról 1000,1100re húzva milyen eredmény lehet...

(#19571) KonzolKartel válasza CoolBoy323 (#19570) üzenetére

A root nem elég a processzor órajelének emeléséhez.
Ahhoz, hogy "overclock"-old, kell hozzá egy olyan kernel, amiben ez engedélyezve van.
Ezeket már abszolút felesleges húzni. 1ghz cpu, 512 ramnál már nem tudod megakasztani a rendszert, ennél már felesleges(szvsz).
Pulsenál még ilyen "musthave" dolog volt, mert gyenge volt a hardver.

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#19572) CoolBoy323 válasza KonzolKartel (#19571) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

pulsenál nem kellett OC kernel... nekem volt húzva, és akkor még OC kernel a mesében sem volt :D

a Defy 800mhz-es, azt se akasztja meg semmi, de 1ghz-en még jobb sokkal :P tesztekben leginkább :D:D LOL

(#19573) KonzolKartel válasza CoolBoy323 (#19572) üzenetére

Pulsenál is kellett OC kernel. Esetleg feltetted úgy, hogy észre sem vetted(akár egy rommal is). Ha gyárilag nincs engedélyezve a kernelben az overclock, akkor azzal, hogy root jogod van, még nem lesz engedélyezve.

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#19574) istnag válasza krisztian112 (#19556) üzenetére


istnag
addikt

hosszú távon használhatatlanok

Ezen jót nevettem...Próbálj ki egyet,le fog esni a állad.... :DDD

(#19575) CoolBoy323 válasza KonzolKartel (#19573) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

lehet igazad van, már rég nem szívtam ilyenekkel :P

ezért veszek 90% Defyt, h ne is kelljen többet ilyennel bíbelődni, naponta 5 új romot feltenni :D

a2sd se hiszem h fog kelleni majdani 2.2 és 1GB rom mellé :D

(#19576) r4z válasza KonzolKartel (#19565) üzenetére


r4z
nagyúr

Én a HD2-re szavazok. Tehetsz rá WM6.5-öt, Androidot és WP7-et is, ízlés szerint. :) Nemrég még én is elgondolkodtam a Desire > HD2 váltáson :K

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#19577) rum-cajsz válasza r4z (#19576) üzenetére


rum-cajsz
őstag

WM6.5?
Van még aki visszasírja a windows 95/98-at? :D

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#19578) KonzolKartel válasza r4z (#19576) üzenetére

Aksi droiddal mennyit bír? Illetve bug téren hogy áll?

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#19579) korpicschess


korpicschess
veterán

Azért az SGS is meg-megakad néha, ne gondoljátok, hogy Defy nem... bár lehet, hogy az én elvárásaim túl nagyok.
Bár most szinte tökéletes a sebesség.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#19580) CoolBoy323 válasza korpicschess (#19579) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

persze, mindent meg lehet fingatni :P

(#19581) picur220 válasza r4z (#19576) üzenetére


picur220
veterán

Jó, csak az a nem mindegy, hogy az agyonbuherált Android, ami a HD2-re van, messze nincs olyan, mint egy olyan Android, amit gyárilag írtak egy telora. WP7-tel ugyanez a helyzet.:D

(#19582) CoolBoy323 válasza picur220 (#19581) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

android 1.5 fííling :D:DD ;]

[ Szerkesztve ]

(#19583) kaller1 válasza rum-cajsz (#19577) üzenetére


kaller1
veterán

A HD2 az a cucc, amin a wm6.5 abszolút nem gáz, sőt...

.::> <::.

(#19584) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Tud valaki olyan Androidos okostelefont mondani, ami szól úgy, mint egy iPhone?

(#19585) Mr.Rain


Mr.Rain
senior tag

Sziasztok!

Sony E. Xperia x10 vagy Samsung S8500 Wave?

Használtan venném mindkettőt,jó állapotúak,egy árban vannak kb. 60K körül.

Melyiket vennétek??

[ Szerkesztve ]

"Nincs megállás"

(#19586) Saccco válasza Vitár (#19562) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha a hardver nyers erejét nézzük akkor az X10 nem nagyon rúg labdába a Defy mellett. A TI OMAP 3610 (Cortex-A8) + SGX páros azért odacsap a Snapdragon QSD8250 + Adreno párosnak....

(#19585) Mr.Rain:
Gyorsan ránéztem, hogyan áll custom romokkal az X10 ilyen szempontból nézve inkább az X10. A Bada túl kevés eszközön van, kevés appal (androidhoz képest).

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#19587) KonzolKartel válasza picur220 (#19581) üzenetére

Ebben nem vagyok biztos. Mármint én arra lennék kiváncsi, hogy teljes értékü e az a droid. Gondolok itt arra, hogy vannak e bugok, üzemidő, ilettve a progik mennek e.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#19588) korpicschess válasza szentkuti11 (#19584) üzenetére


korpicschess
veterán

Természetesen, Samsung Galaxy S, jobban is szól, kell hozzá kernelt cserélni (3 perc~), bár állítólag a hivatalos 2.3-ba is beleteszik a voodoo sound-ot, ami kiaknázza a készülékben rejlő lehetőségeket.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#19589) postajoska


postajoska
tag

Hát, Én belehallgattam egybe, ami mondjuk fel volt törve, de nem tudom, hogy volt hackelve, és nem szólt úgy, mint egy iPhone :( . És az még csak egy 2G volt.

És sajnos a Motorola Milestone és az X10 se.

Inkább a Defy.

[ Szerkesztve ]

(#19590) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

30-40-50k körül van erősebb hardverrel rendelkező 2.2-őt támogató cucc, mint a ZTE Blade? (és multi-touchos) Főleg filmek miatt kellene a hardver, hogy akadás/hangcsúszásmentes legyen a lejátszás. Vagy esetleg kicsit drágábban valami?

[ Szerkesztve ]

(#19591) picur220 válasza Chosen (#19590) üzenetére


picur220
veterán

Kicsit drágábban Motorola Defy, használtan ~60k, és sokkal jobb, mint a középkategóriás androidosok:D

(#19592) CoolBoy323 válasza szentkuti11 (#19584) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

hívás hang minősége Defynél valószínűleg (még nem hallottam) nagyon jó, mivel 2 mikrofon van benne (lsd teszt... egy a hangodnak, egy a külső zajt szűri, ami a hangszóró mögött van)

(#19593) Mr.Rain válasza Saccco (#19586) üzenetére


Mr.Rain
senior tag

Viszont a Samsung S8500 a mobilarénás tesztben kevés kivétellel mindenhol 10/10-et kapott,az x10 (nem HD-s) pedig ezzel nemigazán így van... :)

"Nincs megállás"

(#19594) Saccco válasza Chosen (#19590) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha mp4be konvertálsz akkor nincs gond, persze ha van rá időd és van hozzá kedved.

Amúgy +1 a Defy-re, azért az nem kicsit erősebb, mint a Blade. Valamint nincs is olyan messze árban. Pl Vodánál 100 plusz-ba 50k. :)

(#19593) Mr.Rain:
Mert jó telefon, jó a rendszer is. Csak kicsi a támogatás, 1-2 telefon nem bír el / visz el a hátán egy egész platformot.
Az android előnyben van hozzá képest.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#19595) KonzolKartel válasza Mr.Rain (#19593) üzenetére

Szerintem a bada halálra van ítélve.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#19596) CoolBoy323 válasza Saccco (#19594) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

de nem lehet kapni vodkánál... :P április végére ígérgetnek, de drágulni fog!

(#19597) MC Pite


MC Pite
veterán

X6 vs N8, S60v5 vs S^3

HW: Méretben felső határ az N8, összerszerelésben a jó/közepes X6 az egy darabból mart alumíniumhoz képest ugye azért fasorban sincs. Bár kissé izzad az ember keze az N8 hátlapjától néha. Kijelzőből az X6 9300, az N8 6500K-es kalibrálást kapott, egyik se az igazi, bár utóbbi picit szimpatikusabb. Betekintési szögek, napnál olvashatóság és feketében utóbbi jobb (pedig X6 se rossz). A 680Mhz és 256 RAM a 434/128hoz képest kellemes, 720as videó és NFS Shift HD simán megy N8on. És végre nem csak az opera minit lehet hosszan nyúzni hanem a mobile-t is (X6nál ez képes volt elfogyasztani a ramot, más nem).
Jól szól az N8 külső hangszórója, de X6 ebben sokkal jobb... Kamerára nem fecsérelnék sok szót, elég jó és legjobb. Aki valamivel elégedetlen, cameraprot feldobja. Ha azután is, akkor hazudik.
N8ról kissé hiányoznak a fizikai híváskezelő gombok, a led meg nagyon. Orral fel lehet venni, max nem túl elegáns ha kesztyű van rajtunk. Led helyett ott a kijelző - mert ugyan be lehet a sárga lámpát kapcsolni és brutál fénye van,világításra kb 30%os fénnyel lehet használni :F .
Az Xpress tapigomb is lemaradt, ugye ez N széria (N-es gomb nincs). De kárpótol az fm transzmitter. Két mikrofon van, zajszűrés és videónak dedikált mikrofon, üdvözlünk.

Külső ízlés kérdése, de elegánssá teszi a króm a fekete X6ot, nem ártana valami hasonló az N8ra, mert a színre fújt fém keret nem is látszik fémnek. Mondtam már hogy nem lötyög a billzár csúszka? :) Nem, kicsit sem.
Ja, lehet a fém vezeti a hangot, nagyobb hangerőnél visszahallják kissé magukat a beszélgető partnereim.

OS, SW:
Nem a leglogikusabb rendszer a v5, de gyorsan megtanulható, és tűrhetően fel van extrázva X6ban (készenléti fejléc pl, pár helyen hosszan nyomvatartós menük megjelennek már. Vannak bosszantó apróságok, mint a naptár kattintásigénye, kijelölés béna megoldása, energiatakarékos mód hiánya (v3on jól jött), szmájlik hiánya, vagy hogy a bill sok helyet foglal el, kevésen látszik a szöveg, vagy a kissé megbonyolított menürendszer, Qwerty a kiosztás qwertz helyett, illetve fektetve baromi sok helyet pazaroltak az alsó gombok oldalt.
És jön a Symbian ^3, és ezeket mind javítá'. Meg mást is. Aki a több homescreenre izgul, megkapja. Widget volt utólagosan (Orangenál gyárilag) X6ra, itt alapból. Van pontosabb akkuszázalék, és szerencsére a visszajelzés is jobb. Isteni érzés, amikor az új operával írva a gyári frankó billentyűzettel írok a boxokba, mert a fele kép szabad, és látom alatta a weblapot. Persze sms/email írásnál is kellemes hogy több sort látok egybe.
Átgondolták a tapiguit, és jól tették. Opciók helyett hosszan passzírozás, és a legtöbb helyen a kijelölés is úgy megy ahogy illik. A programok közötti váltáskor előnézeti képben mutatja a programokról az utolsó pillanat képét amikor aktív volt.

Kapunk órát - mit órát; folyamatosan kint lehet egy óra, amoled ugye. De ha kikapcsolom gombnyomásra felvillan, ahogy a tapis feloldás is. Jobban működik a fényérzékelő is, a fényjelzés is jobb. Ledeseken alapból van elemlámpa funkció.
Zenelejátszó javult, de minősíthetetlen hulladék számomra amíg egy nyomorult könyvtárat nem lehet kijelölni :U .
Smartdial. Ahhh... Utáltam az okosan szűkített listát is meg a pötyögőset is (itt is megvannak ezek), de így sokkal gyorsabb, köszönjük. Email kliens külön költözött; nagyobb újság hogy úgy működik ahogy kell, formátumokkal jól boldogul, akkor és úgy frissít ahogy akarom, akkor is lép csak fel a netre - ritkán megy ilyen flottul.

Igen, netre menetel. N79 és X6 kezesbárány volt, N8 nem az. A wifi hálókat bemásolom a wap profilok közé, mert sok app azt akarja használni hogy vakulna meg. De hogy a navi miért ugrál fel amikor offlinera van állítva pl a jó kérdés. Mindegy, nem egy android, szépen állítgatható, de a szokásosnál jobban ragaszkodna a 3G-hez.

Lejátszási képességei sokat fejlődtek, kapásból lejátszik egy csomó formátumot amit az X6 még nem (pl m4v, több flv-t játszik, divx, stb). Végre bárminek az arányát lehet változtatni, legyen avi vagy youtube videó.

Megszokott programok nagyja megy, pár programnak betűtípus hiányzik, van aminek tudjuk a megoldását (pl ttpod), van aminek még nem tudom. Bt kompatibilitás javult, itthoni pc-kel mérve 50%ot :).
Flash kompatibilitásban még javult, a 4es flashlittal nem találtam első körben olyan oldalt ami ne menne (ha nem is 100%osan); elbírnánk azért persze a teljes támogatást is.
Üdv FlashOnThaAir. Üdv okosan kivágott háttérkép (forgatáskor, azaz minimum 640×640es háttérkép ajánlott).

X6még nem töltött usb-n (enyje), ez egy kis ledet is éget amíg tölt. USB otg zsír, HDMI is, bigscreen is, a normál hosszú adatkábel és a hangerőszabályzós lépetőgombos WH701 is.

Akkuban X6 2(-3) napot bírt, úgy látom ez itt is meg lesz (ma 1 óra navi, kis net, telefonálás, 70%ot mutat). Idle/netezéskor kevesebbet eszik az X6, nyúzva, procit kiterhelve (már zenelejátszással egyenlít) viszont az N8 eszik kevesebbet.

GPS-e mintha pontosabb lenne, X6/v5ös cuccokon picit késik. Az új térképek mindkettőre elérhető, sokkal korrektebb mint a korábbiak. Sőt, az aljára került a töltőcsati, azaz ha autós töltővel használom jó irányba áll ki a kábel már.

Izé, ennyi jutott hirtelen eszembe. Kérem kapcsolja ki. Ha valami eszetekbe jut még kérdezzetek. Sztem megér az S^3 is egy misét, meg a váltás is kb harminc pénzt.
off:Aki bármiben hasonlítja az N8hoz az SGS-t azt... nem is tudom mit csinálok vele. :) Párhuzamos univerzumban léteznek, nem tudnak egymásról, nem szeretnék egy karaktert sem vitázni semmiről. Kössz aki eddig kitartott. :R

szerk: [mentegetőzés on]logoutra igényesebben kéne összerakni, meg ott is hama' elsüllyed. Itt legalább blt.62 örülni fog neki :), meg pár ember aki pro és kontra érveket gyűjt.[mentegetőzés off]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#19598) Karma válasza MC Pite (#19597) üzenetére


Karma
félisten

Erre van a logout egyebkent.

“All nothings are not equal.”

(#19599) Dhampir válasza MC Pite (#19597) üzenetére


Dhampir
félisten

Wave/Wave II/N8 tesztvideók: [link]

Nekem úgy tűnik, hogy picit szebb videót készít a Wave és a Wave II, ám mindet übereli a Nokia E7.

(#19600) beence


beence
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek érdemes- e egy samsung Galxy Ace-re beruházni vagy pedig más hasonló telot ajánlotok?

Köszi

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? -- Archívum 1 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.