Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5801) zed01 válasza Szellem. (#5799) üzenetére


zed01
őstag

Nagyon eygszerű, nem telepíted a tűzfalat, vagy azt amire nincs szükséged és akkor olyan IS lesz, mint egy antivirus.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#5802) #75912448 válasza zed01 (#5798) üzenetére


#75912448
törölt tag

Már meg is jött a kód, ki is próbálom hamarosan, köszi. Utoljára 5 év használtam F-Sec.-et, de látva a mai teszteket megér egy próbát.

(#5803) zed01 válasza #75912448 (#5802) üzenetére


zed01
őstag

Először várd meg amíg letelik az egy hónapos próbaidőszak és utána regisztráld be a promóciós kóddal.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#5804) zed01


zed01
őstag

Csak gondoltam szólak, megjelent az F-Secure Client Security 8.0 RC. Ez már végleges kiadás előtti verzió.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#5805) zvaragabor


zvaragabor
senior tag

Kijött a Comodo Internet Security és AntiVirus Beta. link

Aki nem regelt tag a fórumon, annak itt egy link.

Az IS telepítőjével fel lehet tenni külön az AV-t is, ha valakinek csak az kell.

I put a joke into the joke so you can laugh while you laugh,

(#5806) zed01


zed01
őstag

Felraktam az F-Secure Client Security 8.0-át az Avira helyett.

Persze mielőtt felraktam beszéltam az ügyfélszolgálattal és a következőket közölték:

1. Kártevővédelem szempontjából ugyanazt tudja mint az F-Secure 2009-es verzió.
2. Tartalmazza a DeepGuard 2.0-át.
3. Sokkal kevesebb rendszerigény.
4. Kevesebb állandóan futó folyamat.
5. A végleges verzió még ebben a hónapban megjelenik.

Amit én vettem észre, hogy észre sem lehet venni hogy fut. Ez már nem a régi F-Secure ami valljuk be, nagyon lassította a gépet. A RAM Saver Pro szerint beéri 30-35 MB memóriával. Egyébként a 8.30-as vírusirtó motort tartalmazza, ami teljesen ugyanaz mint az F-Secure Anti-Virus 2009.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#5807) L7wy válasza zed01 (#5806) üzenetére


L7wy
őstag

Mi a különbség az F-Secure Client Security és az Internet Seurity között?
Ha jól tudom az f-secure is többmotoros víruskereső nem? (Ha jól tudom van saját, akkor ad-aware-é, és ha jól tudom még valami, bár nem biztos.)
Az a másik, ahogy nézem régen a Kaspersky-é volt, jelenleg is valószínű, de ezt még majd meg kell erősítenem.

[ Szerkesztve ]

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#5808) zvaragabor válasza MolnárPéter (#5781) üzenetére


zvaragabor
senior tag

Nem vettem észre, hogy már linkelted. Bocsi. :)

I put a joke into the joke so you can laugh while you laugh,

(#5809) zed01 válasza zvaragabor (#5805) üzenetére


zed01
őstag

Mikorra ígérik a végleges verziót? Kíváncsi vagyok, hogy fog szerepelni a teszteken.

PS: De úgy néz ki az F-Secure Client Security beválik. Alacsony erőforrásigény, maximális biztonság, mi kell még?

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#5810) zvaragabor válasza zed01 (#5809) üzenetére


zvaragabor
senior tag

Azt mondták, hogy 1-2 hét. De fene se tudja hogy mennyit csúszik még.

I put a joke into the joke so you can laugh while you laugh,

(#5811) L7wy válasza L7wy (#5807) üzenetére


L7wy
őstag

"Its products include Kaspersky, Orion, Pegasus, Draco, Libra, Hydra, Gemini, Norman, F-Prot with Blacklight and DeepGuard(F-Secure's own products). However, the newest version is going to include only Kaspersky extended base engine, Hydra, DeepGuard and Blacklight, in order to be lighter on system resources, without negatively affecting their detection rate."
Idézet a wikipediaból származik
Szóval f-secure is egy jó minőségű tákolmány.

Ezek szerint ami sajátot motort használ és ++++-t kapott AV-Test.org szerint a találatban, az: Antivir, Avast!, Kaspersky, és talán Ikarus (bár nemigen találtam róla infókat, hogy milyen motort használ)

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#5812) L7wy válasza L7wy (#5811) üzenetére


L7wy
őstag

Az Ikarusnak nincs egy normális weboldala sem, akkor hogy a francba kapott++++t???? Ez asszem örök rejtély marad.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#5813) zvaragabor válasza L7wy (#5812) üzenetére


zvaragabor
senior tag

http://www.ikarus-software.at/

I put a joke into the joke so you can laugh while you laugh,

(#5814) L7wy válasza zvaragabor (#5813) üzenetére


L7wy
őstag

Én normálisat mondtam, az amit linkeltél, én is láttam, de az semmi...nem weboldal. 2000-ben nem találkoztam ilyen rusnya weblappal, nemhogy 2008 végén.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#5815) zed01 válasza L7wy (#5807) üzenetére


zed01
őstag

Az internet security otthoni ügyfeleknek, a client security vállalati ügyfeleknek készült. Csak annyi a különbség, hogy az internet securityben van antispam és szülői felügyelet, minden másban megegyezik.

Úgy tudom a Kaspersky és még két vírusirtó motort tartalmaz, de azt elfelejtettem melyik a másik két motor. Nincs benne az Ad-Aware, saját fejlesztésű antispyware van benne.

Egyébként csodálkozom azon hogy összesen három engine van benne, mégis milyen kevés a rendszerigénye, nagyon jó munkát végeztek az optimalizálás terén.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#5816) zed01 válasza L7wy (#5811) üzenetére


zed01
őstag

Már a DeepGuard első változata is nagyon sok díjat és elismerést szerzett, hát még az új 2-es verzió mennyit fog. :)

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#5817) zed01 válasza L7wy (#5811) üzenetére


zed01
őstag

Miért tákolmány az, ha több vírusirtó motort tartalmaz? Egyáltalán hogy lehet valami tákolmány és mégis nagyon jó minőségű?
Az szerinted tákolmány ha az alacsony erőforrás igény párosul a több vírusirtó motor sebészi pontosságával és a DeepGuard 2 heurisztikájával?

Úgy látom nagyon elfogult vagy a Kaspersky-vel.

PS: Szerintem az F-Secure Client Security még így RC verzióként is stabilabb, mint a Kaspersky véglegesként. Azt mindenesetre kimondhatjuk hogy a Kaspersky cég félkész terméket adott ki véglegesként. Tudom, mert mindkettőt használtam.

[ Szerkesztve ]

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#5818) zvaragabor válasza L7wy (#5814) üzenetére


zvaragabor
senior tag

Vedd fel velük a kapcsolatot, és beszélj velük, hogy csináljanak legalább olyat, mint a Symantec-é. Attól lesz egy antivírus jó, mert modern a weboldala?

I put a joke into the joke so you can laugh while you laugh,

(#5819) L7wy válasza zvaragabor (#5818) üzenetére


L7wy
őstag

Nem, legalábbis nem teljesen, de az első benyomás sokat számít. Csak olyan garázsban készült termék hatását kelti, ennek ellenére lehet hogy jó.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#5820) L7wy válasza zed01 (#5817) üzenetére


L7wy
őstag

Általában tákolmány. Egyrészt véleményem szerint napjainkban még senki sem képes 2 vagy több motort hibamentesen összedolgozni. Másrészt a hibalehetőségek száma összeadódik.

"Az szerinted tákolmány ha az alacsony erőforrás igény párosul a több vírusirtó motor sebészi pontosságával és a DeepGuard 2 heurisztikájával?"

Az nem lenne tákolmány, csak szerintem te sem hiszed el azt amit leírtál. 1. a Kaspersky-é sem valami nagyon kis erőforrásigényű motor, + még egy másik, csak lassabb lehet. A kis erőforrást valószínűleg valamilyen turpissággal oldottak meg, gondolom a több motor keresését mind lebutították egy bizonyos szintre, ahol még hatékonyak voltak. Ugyanúgy mint Kaspersky-t, előszeretettel használom a Bitdefendert, és az AVG-t is. A többit meg nemigen szeretem különféle okok miatt.

"Szerintem az F-Secure Client Security még így RC verzióként is stabilabb, mint a Kaspersky véglegesként. Azt mindenesetre kimondhatjuk hogy a Kaspersky cég félkész terméket adott ki véglegesként. Tudom, mert mindkettőt használtam."

Néhány embertől hallottam én is hogy valamiért furán viselkedik a Kaspersky ez lehet h valódi hiba, de azt is észrevettem, hogy egyes hibákat megold, ha friss az operációs rendszer.(4-5éve használom kisebb megszakításokkal a Kaspersky-t, és eddig 1x volt vele olyan hibám, ami miatt kb 2-3hétre át kellett térnem valamilyen másik AV re, azt is kijavították utána,ezért vagyok ennyire elégedett vele, míg más AV pl AVG volt hogy hibakóddal kilépett telepítésnél, akkor a Nodnak küldött vírusomat még máig sem elemezték ki, a norton annó 2005ös verziója frissítéskor megadtamagát, és többet nem is indult el...) Hogy mennyire félkész, azt ne így állapítsd meg(sőt talán ne is mond így), hanem próbáld meg új windowssal,ha akkor sem,akkor jelentsd a cégnek, és ha visszajelez, hogy valóban hibás, akkor mond, hogy találtál egy hibát benne, de akkor sem h félkész.

A tákolmány szó is egy ilyen hasonló, mint a félkész, viszont szerintem az valamennyire megilleti az említett céget, mert nemigen dolgozott meg vele, hanem megvesz olcsóbban egy keresőmotort, és azt valami plusszal aztán eladja drágábbért.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#5821) UserX válasza zed01 (#5798) üzenetére


UserX
őstag

Leregisztráltam, de nem találom, hogy hol lehet letölteni, sajnos nem értek németül :B . Tudnál adni 1 linket?

(#5822) Gorneck


Gorneck
titán

Vki igazán leírhatná pontosan mi is a baja a Nod32 3,0ás verziójával vagy csak szimplán van jobb?
Nagyon régóta azt használom és ésszel történő netezéssel soha semmit nem nyaltam be...persze ez nem azt jelenti, hogy tökéletes...csak szeretném olvasni, hogy akkor mi is a gond vele, mert akkor lehet váltok... :D

Gorneck#1239

(#5823) L7wy válasza Gorneck (#5822) üzenetére


L7wy
őstag

Ha nincs bajod vele, akkor szerintem ne válts, de tény hogy van jobb is.
NOD32 vs Kaspersky
Persze ezt ki lehet magyarázni oly módon, hogy a nod 1 vírusleírással többet is felismer, de a kaspersky sem ír minden egyes vírusra külön, emellett meg ekkora különbség nem magyarázható ilyennel.

[ Szerkesztve ]

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#5824) Gorneck válasza L7wy (#5823) üzenetére


Gorneck
titán

Pl?
És miért?
Hátha kedvet kapok! :D

Most épp Avira free-t nyúzom pár napja...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#5825) akaido válasza Gorneck (#5822) üzenetére


akaido
addikt

Pontosan ez a lényeg, azaz az ésszel netezés!
Vírusirtó nélkül is el lehet böngészgetni, e-mailezni.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#5826) Gorneck válasza akaido (#5825) üzenetére


Gorneck
titán

Sok jót olvastam anno a nodról és legfőképp észre se venni, hogy megy...ez ami nekem elég lényeges...

3-4 spyware+trojan kereső + nod + vista tűzfala...semmi több nincs a gépen...eddig semmi...nod is teszi mostanában a dolgát...bár érdekes, hogy mióta ultimate-em van fent azóta mintha több vírussal találkoznék...

Gorneck#1239

(#5827) L7wy válasza Gorneck (#5824) üzenetére


L7wy
őstag

Módosítottam az előzőt, olvasd el azt is.
Meg pl ezért is. Bár ott van néhány multiengine-s antivirus is, amit én személy szerint nem javaslok, mások szerint jó...

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#5828) akaido válasza Gorneck (#5826) üzenetére


akaido
addikt

1etértek, ez korrekt védelmi vonalnak tűnik. :R
Bár lehet sokan "megköveznek" majd, hogy a Vista tűzfalát használod. :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#5829) L7wy válasza Gorneck (#5824) üzenetére


L7wy
őstag

Ja,ha már így próbálgatsz, akkor próbáld ki a Kaspersky Internet Security 2009-et és Bitdefender Internet Security 2009-et. Aztán majd meglátod a különbséget, vagy nem.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#5830) Gorneck válasza L7wy (#5827) üzenetére


Gorneck
titán

Mondjuk ott nyomok egy nextet akkor elég tetemes bővítés van a nodnál...

A linkelt teszt meg komplett security csomagos legfőképp malware/spyware/adaware keresés blokkolás írtás vagy mittomén mire ment...ami annyira nem érdekel...aszhem jó ez a nod...marad fent. Megszokásból... :K

Köszi a felhomályosítást...

Bit és KIS már a volt a gépemen...ugyan nem a legfrissebb, de volt...annyira nem győzött meg...mind2 nagyon fogta a gépen...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#5831) Gorneck válasza akaido (#5828) üzenetére


Gorneck
titán

A célnak megfelel...semminél az is több...mióta kijött a Vista így megy...és az én védelmem is...

Gorneck#1239

(#5832) h_143570 válasza L7wy (#5807) üzenetére


h_143570
addikt

Egyszeru az elobbi otthoni felhasznaloknak van mig a client ceges kornyezetbe. Kiegeszitve egy rakat tavoli mangelesi opcioval, ami otthoni kornyezetben semmit sem er.

(#5833) h_143570 válasza L7wy (#5814) üzenetére


h_143570
addikt

Szerintem nagyon korekt web oldal. Foleg mivel nagyon ugytunik, hogy mas termekekbe integralodo termeket fejlesztenek. Ez esetben meg minek agyoncsiazni az oldalt, amikor a vegfelhasznalo soha nem fog talalkozni a termek eredeti formajaval, sot azt sem fogja tudni, hogy letezik. Meg kulonbenismit er a web oldal ha nem fogja meg a kartevoket?!

(#5834) Kiskutya válasza Gorneck (#5831) üzenetére


Kiskutya
veterán

Szerintem is használd nyugodtan! Ezt már megbeszéltük, hogy ésszel netezés mellett a lényeg, hogy legyen valami védelmed!
Még mindi a nod eszik a legkevesebbet és sok felhasználónál ez fontos szempont!

hmm...

(#5835) h_143570 válasza Kiskutya (#5834) üzenetére


h_143570
addikt

Ezert van a szerveremen Nod, mert keveset eszik es ahhoz kepest jol vegzi a dolgat.

(#5836) Kiskutya válasza h_143570 (#5835) üzenetére


Kiskutya
veterán

Anyám gépére is azt raktam mert nem 1 mai darab és ott is tökéletesen végzi a dolgat!

Soha nem mondtam, hogy a legjobb de megfeleő!

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#5837) h_143570 válasza Kiskutya (#5836) üzenetére


h_143570
addikt

En is igy gonolom.

(#5838) Gorneck


Gorneck
titán

Már vissza is raktam...

Köszi a helpet...

Gorneck#1239

(#5839) Szellem. válasza akaido (#5828) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nem hiszem, hogy bárkinek is követ kéne dobnia rá, mert a Vista tűzfalát használja. Kiválló tűzfal. Azt, amit tűzfalnak tudnia kell, tökéletesen ellátja.

(#5840) Szellem. válasza L7wy (#5829) üzenetére


Szellem.
nagyúr

A Kaspersky 2009-el mostanában vannak gondok. Theát ezzel a kiadással, és a külső fórumon írnak is sokat róla. Az én BSOD problémámat orovosolják. Béta patch.-eket meg nem használnék, mert nem szeretném azzal tölteni az időmet, hogy tesztelgessek. Aszem, van rá megfelelő apparátusuk.

(#5841) Szellem. válasza Gorneck (#5838) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Szerintem a Nod32-vel nem jársz rosszul, ha szempont a gyorsaság. Én kakinak tratom az adatbázisa miatt, de ahogy Te is írtad, ésszel netezéssel, no problem.

(#5842) Szellem. válasza zed01 (#5817) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Miért lenne elfogult a Kaspersky-vel? Te vagy az aki megint ész nélkül fikáz valamit. Van vele probléma, mint minden más szoftverrel. Egyik sem tökéletes. A Nod32-vel is van és volt gond, az Aviraval, stb. És ettől még semmi sem félkész!

(#5843) Xelo


Xelo
addikt

hajj emberek már késésben vagyok a teszttel de haverokkal "kellett" töltenem a napot.. fejem mindjárt szétesik.. de jó nap volt..

(#5844) Szellem. válasza Xelo (#5843) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Majd végzel, amikor elkészülsz. Nem sietünk sehová. Inkább pontos legyen.

(#5845) Kiskutya válasza Xelo (#5843) üzenetére


Kiskutya
veterán

Semmi gáz, csak nyugodtan!

hmm...

(#5846) akaido válasza Szellem. (#5839) üzenetére


akaido
addikt

Persze, én nem is dobok, Te sem. :)
Az XP-hez képest jobb.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#5847) L7wy válasza Gorneck (#5830) üzenetére


L7wy
őstag

"Mondjuk ott nyomok egy nextet akkor elég tetemes bővítés van a nodnál..."
Hiába nyomsz nextet, igaz h a következő oldalon több volt, de nem több mint 150, az meg iszonyat kevés. Mondjuk erős túlzással hogy 500-et ad hozzá naponta a NOD (közel sincs az 500 hoz, kb 250, de mondjuk h 500) evvel szemben az erősebb antivírusok vagy 5000-et (nálam Kaspersky néha produkál 10000 körüli értéket is) Szóval hiába lapozgatsz, az nem javít rajta. De ha tetszik használd a nodot...

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#5848) remington2


remington2
senior tag

Próbaképpen felraktam az egyik korábbi hszben említett Quick Health nevű antivírus progi ingyenes, 2 hónapos próbaverzióját. A telepítés végén "állóra fékezte" a rendszerem, amelyen csak az újraindítás (reset) segített. Később win indulása után szintén rendkívül furán viselkedett, megintcsak állóra fagyasztva a gépem. Uninstall, de persze a be nem fejezett telepítés miatt (pedig fent volt, talán csak a finish gomb maga maradt le) nem engedte eltávolítani magát. Valamiért hálózatra sem engedett, azaz net OFF. A vége mappatörlés, registry-pucolás, autorun birizgálás lett, ~25 perc.
Ami fent volt, és amivel összeakadhatott: nod 3.akárhány (aktív védelemnek), malwarebyte anti-malware free + super-antispyware free verzió. Utóbbi kettőnek nincs aktív védelme, ezért nem hiszem, hogy gondot okozott volna. Tűzfalnak Comodom van.

Mindezt nem tanulságként v. okulásként írom le, csupán azért, mert többet szívtam ezzel a kis döggel, mint korábban egy-két vírussal. Edzőprogramnak tényleg kíváló.

(#5847) Az, hogy némely vírusírtó mit tekint "új" vírusnak és mit "csak" variánsnak, cégfüggő. Ez alapján nem érdemes megítélni egy programot sem, hacsak nem tényleg nagyon rossz a frissítési gyakorisága és mennyisége (1/hónap).

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#5849) Gorneck válasza remington2 (#5848) üzenetére


Gorneck
titán

Nod volt... ;)

Gorneck#1239

(#5850) L7wy válasza remington2 (#5848) üzenetére


L7wy
őstag

:)) :D :DD Gondolom Quick Heal-ra gondoltál
Tudom, ismerem ezt a programot, én egyszer egy fórumon található emberke javaslatára feltettem a progit, mert agyonra dícsérte, mint később kiderült a személy a magyarországi Quick Heal supportján dolgozott (csodák csodájára ugyanaz volt a fórumon regisztrált e-mail, mint a support mailje :D :D)
Kesa egy program volt, nekem is rakoncátlankodott rendesen.

[ Szerkesztve ]

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.