Hirdetés

Aktív témák

  • panaro

    csendes tag

    Sziasztok!

    Tegnapelőtt frissítettem a Norton 360 v4-et 5-re (magyar nyelvű) az update centeren vagy min keresztül. Utána azt figyeltem meg, hogy néha az internet explorer megnyitásakor megjelenik egy eredeti IE-s párbeszédpanel, hogy egy program vagy bővítmény módosítani szeretné az alapértelmezett keresésszolgáltatót. Konkrétan a bing-et google-ra, majd tegnap yahoo-ra. A javasolt keresőket én telepítettem még régen a gépre, azok a cím alapján valódiak, a találatok nem tűnnek manipuláltnak (pl. az internet explorer kifejezésre az első sok-sok találat microsoftos) és - ahogy látom - az eredmények sincsenek átirányítva. A megjelenő párbeszédpanel és az MS honlapja sem utal arra, hogy (feltétlenül) vírus lenne a dologban, és ha beállítom, hogy ne engedje az ilyen módosításokat, többé nem riaszt. Norton, malwarebytes sem talált semmit, a többivel: avira, eset online, ad-aware stb. még nem volt időm átnézni. Más új bővítmény nincs a gépen, más rendellenességet nem tapasztaltam. Ezért a nortonra gyanakszom: új verzió, új bővítmény, eszköztár.

    Mivel napi szinten firefoxot használok, mégsem nem vagyok benne teljesen biztos, hogy a norton tette. Tegnap feltettem a win7 SP1-et, így törlődtek a korábbi visszaállítási pontok, így azzal sem tudom ellenőrizni. :W

    Valaki tapasztalt ilyet?

    Köszi:
    panaro

    ui. Nem norton fikázásra vagyok kíváncsi :)

Aktív témák

Hirdetés