Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21951) HZoli87 válasza Greenebola (#21948) üzenetére


HZoli87
veterán

Maradt persze a WIN 7 tűzfal. Bőven elég nekem, router mögül kapcsolódok a netre. Norton volt a gépen eredetileg, régi szép idők, de lecseréltem Avirára. :)

(#21952) csaba1203 válasza zed01 (#21949) üzenetére


csaba1203
addikt

Most végeztem a telepítésével.Sokat javítottak rajta de még így is sok memóriára van szüksége alapból.Persze ez manapság nem okozhat gondot.Azért ha valakinek csak 512MB van a gépében ne is kísérletezzen vele.Egyébként alapból a legfontosabb funkciókat tartalmazza.Adathalász védelem az FF-be beépülő WEB filter és a szokásos alapvédelem.Én 32 bites win 7-re raktam fel és a biztonsági központ reklamált miért nincs bekepcsolva a defender ami ugye a spyware-ok ellen véd.Lehet,hogy ezt nem ismerte fel alapból a G-Tatá-nál.Ennyi dióhéjban :D :))

(#21953) #41133696 válasza Narxis (#21945) üzenetére


#41133696
törölt tag

Jah, tényleg azt még nem néztem :)

(#21954) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Nem érhető el egyenlőre a lengyel G Data oldal.
Remélem azért sikerül reggelni, nagyon szívesen kipróbálnám.

battletag: bossi#2666

(#21955) Szellem. válasza zed01 (#21949) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Szia Feri!:)

Na, szóval felraktam a GData 2010-et és kellemesen csalódtam!
A telepítése nem tartott tovább, mint egy Kaspersky-é. A rendszert nem lassítja. A boot idő a 23 másodpercről megnőtt 35 másodpercre, de ez nem gond. Mégsem több mint 1 perc mint a Kaspersky esetében. Viszont, amin meglepődtem, hogy ebben a 35 másodpercben minden felál. Tehát, semmire sem kell várakoznom! Máskor, hiába állt fel a gép hamar, még várni kellett, míg az AV is feláll teljesen!

Szóval, abszolút nem lassítja a programok indulását a GData, és a webböngészést sem. Ez a számomra abszolút pozitív! Minden programom, rendesen elindul. Persze, minimális lassulás árezhető, de csak az olyanoknak mint én, akik white szeműek.:)

Így egyenlőre meg vagyok vele elégedve! Memóriát nem zabál sokat! A teljes foglalás max. 60Mb, ami nem kevés, de nem is sok! Korábban egy 2-300 Mb volt ennél a programnál!

Szkennelés még nem futattam a gépen, de még ma megcsinálom.

Szóval, abszolút nem rossz a program. A teszteredményeiről meg nem kell nyilatkoznom, mivel jó a felismerési aránya nagyon!
A biztonsági központ felismeri a terméket, a Defendert nem kapcsolja ki, stb. Tényleg nem rossz a program. Abszolút nem lassít. Egyenlőre kurvára tetszik az egész!
A beállítási lehetősége normálisak. Nincs belőle túl sok, de túl kevés sem. Számomra pont jó!

Egyenlőre ennyi. Nyílván a későbbiekben, még alakulnak a tapasztalatok.

A kérdésedre válaszolva, én javaslom a programot!!!

[ Szerkesztve ]

(#21956) #41133696 válasza Szellem. (#21955) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azért egy G-DATA IS promóció jobb lett volna egy picit :)

(#21957) #41133696 válasza #41133696 (#21953) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mától 60 nap vagy aktiválástól ? Bocs de lengyelül nem tudok :)

(#21958) Szellem. válasza #41133696 (#21956) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Mert? Zavar, hogy kihasználtam a Free Promo lehetőségeit?
3 gépünk van, 3 külön mélcímre lett regelve. Szóval, szerintem, semmi gond nincs!

(#21959) #41133696 válasza Szellem. (#21958) üzenetére


#41133696
törölt tag

Most min rágtál be ? Azért mondjuk az érdekes, hogy vannak olyan fórumozok, akiknek minden IS csak ideig óráig jó, rendre először jön a hurrá optimizmus, utána az alábbhagy , mert ilyen olyan funkciók nem tetszenek, utána megint új IS-t keresnek, megint jön a hurrá optimizmus, majd ez megint elhalványodik, és ciklikusan kezdődik az egész elölről ... a Változatosság kedvéért meg vissza vissza térnek az egyik K betűs IS-hez rendszerint , ott is van egy kezdeti hurrá optimizmus minden egyes build megjelenésekor, aztán jön a sírás, hogy most a Firefox a lassú vele, most a bootidő nyult meg .... szóval uncsi ....

De azért kijelenti, hogy szerinte a K-betűs mégis csak az igazi, viszont PM-ben NIS licencet kunyizna ...

Akinek nem inge ...

[ Szerkesztve ]

(#21960) sfdrakex válasza Szellem. (#21958) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem félre értetted. GoodSpeed azzal hogy G Data IS promo jobb lett volna sztem arra gondolt hogy a G Data 2010 helyett ha Internet Securytit adtak volna promóba az jobb lett volna. Lehet félre értem, de nekem ez jött le.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21961) Szellem. válasza #41133696 (#21959) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nem, én értettem félre, de az lényegen nem változtat!
Igen, a K-betűs IS jobb, de mint program, bugos szar, és ezzel a lényeget elmondtam!
A másik, azt gondolom, mindenkinek szive joga azt kipróbálni, amit akar, és nem egy terméket favorizálni ész nélkül! Ez egy szakmai fórum, és nem arról szól, hogy valaki gyerekes természeténél fogva, folyton azt dobálja be, hogy csak az legjobb amit ő használ!

Rsézemről a vita lezárva.

Ui.: Ha meg célozgatsz és személyekedsz, legyél olyan bátor és egyenes, hogy nevezd nevén a fórumozót.

[ Szerkesztve ]

(#21962) #41133696 válasza Szellem. (#21961) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mivel nem neveztem meg még nick név szintjén sem a fórumozót , így nem is személyeskedtem, viszont a fórumozó saját maga vette fel azt a bizonyos inget, így megnevezni sem szükségeltetik , hiszen saját magát árulta el a felöltözéssel :)

(#21963) #41133696 válasza sfdrakex (#21960) üzenetére


#41133696
törölt tag

Pontosan így értettem :K

(#21964) Szellem. válasza #41133696 (#21962) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Én leglább vállalom, és nem bújok el jellemtelen módon!

De, mint írtam, én értettem félre a GData IS-t.

(#21965) #41133696 válasza #41133696 (#21962) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mellesleg én nagyra tartom a NIS mellett a Panda és a BitDefender termékeket . Jelenleg is és a jövőben is Norton és Panda ügyfél vagyok / leszek .

(#21966) Narxis


Narxis
nagyúr

Ejnye srácok, peace. :D

Szerintem jobban jártok az antivirussal, Win 7-en a tűzfala bugos, elvileg még nincs kint az a javítás ami a TeamSpeak és a tűzfal összeakadását javítja illetve nálam a Steames játékaimnál nem tudtam szervereket keresni, hiába adtam hozzá manuálisan, hogy minden porton engedje ki Steamet és a játékokat, nem használt. Természetesen a német verzió már 20.2.1.8-as számnál tart. De írjátok meg milyen verziótok van, ha a zárójelben szeptemberi dátum van akkor az még a német verziónál korábbi.

Thanos was right.

(#21967) Szellem. válasza Narxis (#21966) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nekem nem is kell IS. Rájöttem, a számomra fölösleges, és csak a gond van velük.
A GData-ból is örülök, hogy az AV-t promotálták. Ráadásul a párom nem egy számítógép guru, így, ha a tűzfal kérdez, ő nem tud rá válaszolni.:)

Egyébként: 20.1.0.50 a verzió száma az angolnak! Ennél újabb angol nincs? Ha van programfrissítés, az installálodik magától, ha van újabb?

Amit még észrevettem, hogy a németen kivül a többi lokalizációs kiadások jelentősen késnek.

(#21968) zed01


zed01
őstag

Felraktam ezt a G Data-t, a Spyware Doctor meg az Online Armor Premium társaságában. Az alkalmazások indulását abszolút nem lassítja, viszont van egy bugja is. A játékokat nem szereti, lassabb mentés, sokszor rejtélyes módon másodpercekre megfagy a játék, amin úgy segítettem hogy a kivételekhez hozzáadtam a teljes játék mappát (úgy is másik partición vannak a játékok). Így nincs gond. Eddig tetszik.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#21969) sfdrakex válasza zed01 (#21968) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mentés valszeg azért lassabb mert esetleg ha minden mentés új file azt ellenőrzi azonnal nem? Szóval a megoldás rá az amit csináltál is, kivételekhez adni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#21970) Szellem. válasza zed01 (#21968) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Vagy nem is biztos, hogy a GData lassítja be a mentési folyamatot. Én próbálkoznék.

(#21971) #41133696


#41133696
törölt tag

Érdekes, most meg valaki a nevemben küldözgetett analizálásra egy webszájtot avirának ...

(#21972) Szellem. válasza #41133696 (#21971) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ez érdekes.

(#21973) #41133696 válasza Szellem. (#21972) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az szerintem is, és innen üzenem neki, hogy le lehet állni, mert sohasem tudhatja, hogy ki ül a másik oldalon :)

Egyébként az avira analizáló részlege lol, csak simán beírja az email cíememet, meg a nick nevemet, nekem meg küldi a mailt ... semmi biztonsági megoldás ? Például, hogy emailben kelljen vissza igazolni, hogy valóban az küldte aki felvan tüntetve ?

[ Szerkesztve ]

(#21974) Szellem. válasza #41133696 (#21973) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Mélcímet kell csak megadni!
Ha itt van az oldalon a mélcímed, egyértelműen lehet. Az analizáláshoz, csak a mélcím kell.
Olcsó játék hülye gyereknek.

(#21975) #41133696 válasza Szellem. (#21974) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, hát csak ezt a mail címemet tudja :) , de azért beírta Nicknévnek, hogy GoodSpeed, mert így kaptam a mailt, amiben nem az áll, hogy erősítse meg az illető, hanem, tényként kezeli, hogy az email cím tulajdonosa küldte be valójában analizáslásra , amúgy egy ilye agyon hype-olt cégtől komolyabb megoldást várna el az ember, mint sem hogy beírja az email címét a visszaélő, és akkor kapja a mailt ... mindegy egy szűrőt hozok létre a gmaileben, aztán az avirás maileket kapából vagy törli, vagy learchiválja ...

Azt az álláspontomat viszont fenntartom, hogy ilyen hiányossággal működő rendszert komoly cég nem üzemeltet !

NIS-nél biztonságosan van megoldva az analizáltatás.

Meg azt sem lehet megnézni, hogy pontosan mit analizáltatott...

Azt hiszem kénytelen leszek felvenni a kapcsolatot a supportjukkal...

[ Szerkesztve ]

(#21976) Szellem. válasza #41133696 (#21975) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Vírusminta küldésnél, abszolút nem kell bonyolult rendszer! Pont az a lényeg, hogy egyszerűen eljussanak a inták a céghez, illetve ha akarja az ember értesítést kapjon róla!
Viszont a Symantec esetében, jóval nehezebb mintát küldeni. Bonyolultabb!

(#21977) Narxis válasza Szellem. (#21967) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szerintem nincs, azonnal jelezné ha lenne újabb. Igen, sajnos a lokalizált változatokhoz, még az angolhoz is rengeteget késik a javítás. Ezt már sokan panaszolták nekik. Januárban egyébként kezdődik a 2011-es beta tesztje, márciusra pedig kész lesz, Avira is arra időzíti mert van valami informatikai rendezvény ahol be tudják mutatni az új termékeket, most nem jut eszembe a neve, de egy nagy rendezvény. Ezt használják ki reklámozási célokra.

Thanos was right.

(#21978) Szellem. válasza Narxis (#21977) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nem a CeBIT az? Aszem az a kiállítás, amire a nagyok készülnek.
Igen, ez szomorú, hogy a lokalizált változatokkal késnek. Pedig, nem lenne rossz a frissítéseket megkapni minél hamarabb!

És most feldobtad a GData-t? Tapasztalatod, akár korábról?

[ Szerkesztve ]

(#21979) Greenebola válasza Szellem. (#21978) üzenetére


Greenebola
senior tag

Létezik Magyar nyelvű? 20 perce nézelődök ,de előrébb nem jutottam nem találok. :W

[ Szerkesztve ]

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#21980) Narxis válasza Szellem. (#21978) üzenetére


Narxis
nagyúr

Azaz, CeBIT. Nem teszem fel, elvagyok a Kaspersky-vel, még nem tiltották az 1 éves Win 7 launch party kulcsot, így megtartom. Nincs nagyon kedvem tesztelgetni, G Data-tól se szabadultam volna meg ha nincs az a tűzfalas probléma. Illetve nem is csak az volt, pont jókor jött ez a Win 7 launch party. Ha Kaspersky-vel is gondom lesz akkor feldobom G Data-t, de januárban a betat mindenképp szeretném kipróbálni, remélem tesznek bele egy jó HIPS-et és sandbox-ot.

Thanos was right.

(#21981) Szellem. válasza Greenebola (#21979) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Sajnos nincs! Letölthetőben nincs, de ha megveszed mondjuk egy MédiaMarkt-ban, ott a dobozban magyar a telepítő.
Sajnos a haza képviselet és support, igen gyenge fos! Csak megvásárolni tudod a terméket, de kipróbálni nem!
Jelen helyzetben szerintem a seven m a legszarabb support és képviselet hazánkban az AV termékek piacán!

(#21982) Greenebola válasza Szellem. (#21981) üzenetére


Greenebola
senior tag

Igen seven m-t néztem meg is találtam , Letölthető verziót sehol nem leltem :( No ,de más nyelven is véd ez a lényeg :) Ki is próbálom.

[ Szerkesztve ]

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#21983) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Kicsi tömörebben és mélyrehatóbban elemezzétek a topik témáját, már föltűnt a sok off jellegű hozzászólás. [link] Ha beszélgetni akartok, nyissatok egy beszélgetős topikot a megfelelő helyen.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21984) zed01


zed01
őstag

Azt hiszem rájöttem mi okozza a játékok mentésénél a lassulást. Az Online Armor. Le is szedtem és feltettem helyette a SEP csak tűzfal részét. Bő közepes tűzfal és az tetszik benne hogy mindent automatán intéz, nem kell órákon át konfigurálni. Most már nincs probléma és az Online Armor Premium egy fos.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#21985) racerx válasza zed01 (#21984) üzenetére


racerx
őstag

Online Armort én se sokái bírtam (pedig van hozzá licenszem is), nagyon korlátozott, egy csomó ablakot dobált fel, mindenre rákélrdezett, és husszor kellett engedélyeztetni, és merre meg nekem már nincs idegzetem :DD

(#21986) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Üdv.!

G Data mellé melyik tűzfalat ajánljátok?

battletag: bossi#2666

(#21987) csaba1203 válasza bajtokarpi (#21986) üzenetére


csaba1203
addikt

Szerintem CIS csak tűzfal és DEFENSE+ kikapcsolva :)

(#21988) zed01 válasza racerx (#21985) üzenetére


zed01
őstag

A rákérdezést meg lehet előzni ha az installkor amikor átnézi a merevlemezt mindent trustedbe teszel. Nálam konkrétan az volt a gond hogy lassított.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#21989) bajtokarpi válasza csaba1203 (#21987) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Üdv.!

Köszönöm, megy fel a CIS. :R

battletag: bossi#2666

(#21990) blattida válasza bajtokarpi (#21989) üzenetére


blattida
nagyúr

Defense+ nélkül nem sok értelme van. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#21991) bajtokarpi válasza blattida (#21990) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Üdv.!

Akkor mi a teendő?

battletag: bossi#2666

(#21992) zed01


zed01
őstag

6 hónap ingyen McAfee Site Advisor Plus

[link]

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#21993) zed01 válasza bajtokarpi (#21991) üzenetére


zed01
őstag

Esetleg próbáld meg a PC Tools Firewall Plus-t.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#21994) csaba1203 válasza blattida (#21990) üzenetére


csaba1203
addikt

Ha viszont bekapcsolva hagyod könnyen összeakadhat a vírusirtóval szerintem :D

(#21995) blattida válasza bajtokarpi (#21991) üzenetére


blattida
nagyúr

Hagyd aktívan a D+-t.

csaba1203
Szerintem nem. A Defense+ nem hajlamos rá, viszont az av modul akadna vele. :K

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#21996) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

köszönöm!!!

battletag: bossi#2666

(#21997) Szellem. válasza zed01 (#21984) üzenetére


Szellem.
nagyúr

GData mellé én bőven elégségesnek tartom a Win7 tűzfalát. Fölöslegesen ne terheld a géped. GData elég. Max. még feldobhatod az A2 Free-t, a SAS-t, és az MBAM-ot szintén freebe. Ezek simán elégségesek a védelem szempontjából!

(#21998) betyarr válasza zed01 (#21992) üzenetére


betyarr
veterán

ez mivel tud többet mint a wot vagy az avg link scanner-je?

(#21999) zed01 válasza blattida (#21995) üzenetére


zed01
őstag

Szia.

Tudsz fotót mutatni hogy néz ki a 4-es Comodo?

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#22000) Narxis válasza csaba1203 (#21994) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem! Én használtam így egy darabig, CIS av nélkül + G Data antivirus. Semmi bajom nem volt vele. Nem lassított, nem akadtak össze.

Thanos was right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.