Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#78) hakydakillah válasza batman. (#77) üzenetére


hakydakillah
senior tag

Van még egy idegesítő problémám, amivel nem tudok mit kezdeni. Vizecském időnként bebarnul, de semmi logika mögötte. Kúti vízből engedem fel, arra azt mondják, ha magas vastartalmú + algás, bebarnul klórral érintkezve.
Szezon elején felengedtem a medencét, 1,5hónapig tiszta volt a víz, aztán volt hideg hullám, és cseréltem. A csere óta volt egy alkalom hogy azonnal, és egy amikor hozzá engedtem vizet és barnult, és van amikor semmi se történik, marad tiszta. Már vettem olyan szert is, ami direkt kúti vízre van, kiöl a vízből mindent, hogy ne barnuljon.

Most hogy meglett az új szűrő, gondoltam megtisztelem azzal, hogy leengedem a vizet, átsikáltam a medencét, felengedtem vasárnap friss vízzel. Megcsináltam a szokásos lépéseket - kúti víz, bele a folyadék, annak 24órára van szüksége, addig nem szabad semmi mást bele rakni. Tegnap este ph rendben, shock klór, szűrő órákra bekapcs, de már 1óra után láttam, hogy színeződik, reggel nézem, szépséges barna.

Nem értem mi a baj, főleg úgy, hogy egyszer barnul, egyszer nem. Itt a meleg, gyerekek pancsolhatnának, én meg elvesztegetem az időt. Mert most megint leengedni, és nem tudom mit csináljak:
- felengedem csapvízzel, az csak rendben lesz
- vagy megint kúti vízzel, belerakom azt a folyadékot + algásodásra és hagyom több napra hatni, és csak aztán klórozok. Itt megint elvesztegethetek újabb napokat, ha bebarnul
- vagy hagyom a francba és fürdünk barna vízben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.