Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#188) xXxian


xXxian
senior tag

Sziasztok,

Némi tapasztalat:

Én 3,66-os fémvázas Bestway medencét vettem, vízforgatóval volt 21,9k (ósan). Korábban is ez a méret volt Intex Prism-ben, ez stabilabban állt (nem kör keresztmetszetűek a lábak az Intexnél) s dizájnosabb is volt a belső mozaik-szerű mintájával. Ha egy nyarat kibír a Bestway, akkor sem volt sok érte a 22k szerintem.

Vettem hozzá 3,8 köbméter/h szintlén Bestway előszűrős, időkapcsolós homokszűrős vízforgatót, ez 40k volt (szintén ósan). Eddig teszi a dolgát, kicsi, halk, de elég erős. A papírszűrős vízforgatóre nem lesz szükség, eladom (ha sikerül mondjuk 5k-ért elpasszolni máris csak 16 volt a medence. :)).

Vettem szolár fűtést is link, ez sem rossz, de izomból meg kellett tépni a fém bilincseket hogy ne szivárogjon (érdekes, a Bestway műanyag, szerszám nélkül oldható - szorítható bilincseivel nincs ilyen gond).

Vettem komolyabb (180 mikronos, [link], szolár takarót is...az árától majd' eldobtam az agyam, de gondoltam hátha.

Na, ezzel a setuppal 2 nap alatt elérte a víz hőmérséklete a 30 fokot, tegnap a 32-t is úgy, hogy kb. 9-től 17-18 óráig éri a nap az összeállítást. A vízforgatót amint a szolár fűtés árnyékot kap este kikapcsolom, így reggelre olyan 28 fokra hűl vissza a víz.

Remélem segítettem ezzel a "kezdőknek". :)

Kérdeznék is viszont: ki, hogyan oldotta meg, hogy a vízforgató ne csak úgy a placc közepén álljon? Milyen esőbiztos, esztétikus megoldást tudtok ajánlani? Korábban volt egy műanyag gyerek kis játszós ház, azt raktuk nyaranta a vízforgató fölé, de költözéskor ezt nem hoztuk magunkkal...

Üdv, X

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.