Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) Jester01 válasza bandus (#1399) üzenetére


Jester01
veterán

Hát ugye a szorzat akkor nulla, ha bármelyik tényező nulla. Ez alapján ha tudod hol akarsz nullát, csinálhatsz tényezőket. Pl. ha az x=1 x=-1 y=1 és y=-1 négyzet mentén akarsz nullát, akkor értelemszerűen (x - 1)(x + 1)(y - 1)(y + 1)

Jester

(#1402) MiaCica


MiaCica
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, a következő péld :) ák megoldása kellene, fontos:)
2. A szabályos négyoldalú gúla alapéle a, magassága h.
Mekkora a két szomszédos oldallap által bezárt szög tangense ?
3. Mutasd meg, hogy az
N = 33n • 72n • 8n – 63n – 72n + 1 szám osztható 10320-szal !
4. Az a,b és c pozitív számok egy számtani és ugyanakkor egy mértani sorozat m-edik, n-edik és p-edik tagjai (mindkét esetben ugyanebben a sorrendben).
Mutasd meg, hogy ekkor: ab-c • bc-a • ca-b = 1 !

Előre is nagyon szépen köszönöm!!!!
Mia

(#1403) MiaCica


MiaCica
csendes tag

3. Mutasd meg, hogy az
N = 3 3n(három a három n-en) • 7 2n(hét a kettő n-en) • 8n(nyolc az n-en) – 63n(hat a három n-en) – 72n(hét a kettő n-en) + 1 szám osztható 10320-szal !

(#1404) bandus válasza Jester01 (#1401) üzenetére


bandus
veterán

köszi a segítséget :R

ez 4 pontot ért reaktorfizikából :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1405) Eagl3


Eagl3
veterán

Kicsit OFF... ATV ------> változtassa meg az életét, a nyeremény 10.000Ft

12-19+7-8+(5x0)+2x3=?

(#1406) cocka válasza Eagl3 (#1405) üzenetére


cocka
veterán

Ennek olyan hosszú és körmönfont megoldása van, hogy ennyi nem is elég a megoldáshoz. De a kb. gondoltam egy négyjegyű számot, találd ki feladattípussal ekvivalens.

(#1407) Eagl3 válasza cocka (#1406) üzenetére


Eagl3
veterán

1574

Tény, hogy nálam jóval közelebb álltál a helyes megfejtéshez... :D
Most már nyugodtan fogok aludni.

(#1408) cocka válasza Eagl3 (#1407) üzenetére


cocka
veterán

Először is általában nem az van odaírva, hogy végezd el a műveletsort, hanem hogy add össze az összes számot, tehát csak összeadni kell. Na most itt aztán minden van amit el tudsz képzelni. Ha már egynél többjegyű, akkor külön-külön is számítanak a számok és általában elmondható, hogy még a részszámokat is figyelembe kell venni. Példa: 1245 esetén 1,2,4,5,12,24,45,124,245,1245

Akkor római számok is léteznek, azonkívül olyan vadbaromságok is előfordulnak, hogy az arab 4-est egy római 1-esből és egy fordított római 5-ösből rakják össze. A 6-os lehet 9-es is, mindegy hol áll. A kerek zárójel római 100. A + és × műveleti jelek római 10-et érnek. Van olyan hogy pl. az ötösnek a teteje egy római egyes, tehát előfordulhat, hogy emiatt nem is ér ötöt csak egyet. Aztán van az elbaszott 7-es, ami egy elforgatott L betű, ami ugyebár 50. A képkeretnél szokott lenni pár L alakú izé, azokból kettőt bele kell számolni 50-ként, de a tükrözés nem számít, ezért nem játszik mind a négy. A ? teteje általában egy kettes, az = is kettes, mert hát forgatni továbbra is lehet csak tükrözni nem. Utána a tábla mellé basznak valami gagyi figurát, aminek a szemüvege egy hármas pl. az ujján van egy hatos, a cipője két D betű stb.. stb.. Ez az a rész, ahol el lehet vérezni, mert még ha az összes csalafintaságra rájössz ami a táblán van, a mellette lévő figura teljesen lutri. Mindenki azt magyaráz bele amit akar és rohadtul nem egyértelmű, hogy figura mely része felel meg számnak és mely nem. Az biztos, hogy a feladványkereten kívüli számokat nem kell beleszámolni. Sem a telefonszámot, sem a nyereményt.

Másik agyrém: Hány láb van a buszon? Itt egy ominózus turistabuszos feladványnál kerítettek még a sufniból 3*8 lábat mondván egy turista buszon 8 ülés van és mindegyiknek három lába van. Meg az rohadtul nem mindegy, hogy mindegyik kezükben x kosár van, vagy mindegyikük kezében x kosár van.

Ezek a feladványok mind-mind unfair kategóriába tartoznak, egy kedvencem volt mindig is a hány háromszög ill. négyszög van az ábrán. Na az egyértelmű mert ott nincs felcsempészve a buszra még egy láda levágott nyúlláb, amit elfelejtettél beleszámolni és Donald kacsa csőre sem ér 100-at, Droopy szeme meg 8-at. :DDD

(#1409) mobal válasza JColee (#1398) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

igen. közben rájöttem ,hogy rosszul oldottam meg :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#1410) Eagl3 válasza cocka (#1408) üzenetére


Eagl3
veterán

Agyrém...
De látom te felkészült vagy a témában. :D

(#1411) MiaCica


MiaCica
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, a következő péld :) ák megoldása kellene, fontos:)
2. A szabályos négyoldalú gúla alapéle a, magassága h.
Mekkora a két szomszédos oldallap által bezárt szög tangense ?
3. Mutasd meg, hogy az
N = 33n • 72n • 8n – 63n – 72n + 1 szám osztható 10320-szal !
4. Az a,b és c pozitív számok egy számtani és ugyanakkor egy mértani sorozat m-edik, n-edik és p-edik tagjai (mindkét esetben ugyanebben a sorrendben).
Mutasd meg, hogy ekkor: ab-c • bc-a • ca-b = 1 !

(#1412) MiaCica


MiaCica
csendes tag

3. Mutasd meg, hogy az
N = 3 3n(három a három n-en) • 7 2n(hét a kettő n-en) • 8n(nyolc az n-en) – 63n(hat a három n-en) – 72n(hét a kettő n-en) + 1 szám osztható 10320-szal !

(#1413) cocka válasza MiaCica (#1411) üzenetére


cocka
veterán

A harmadikat valószínűleg teljes indukcióval bizonyítjuk.

Egyébként hogy normálisan nézzen ki ezt így szokás felírni:

3^(3*n)*7^(2*n)*8^n-6^(3*n)-7^(2*n)+1

Megnézed hogy igaz-e egyre: n=1-re pont 10320, n=2-re 111972000, n=3-ra 1185620661360.

Akkor ebből felteszed, hogy ha az első pár n-re igaz volt, igaz lesz n=k tetszőleges k-ra is, tehát az indukciós feltétel:

3^(3*k)*7^(2*k)*8^k-6^(3*k)-7^(2*k)+1 ua. mint fent.

Ha erre is igaz, akkor igaz kell legyen a k után következő természetes számra is a k+1-re.

3^(3*(k+1))*7^(2*(k+1))*8^(k+1)-6^(3*(k+1))-7^(2*(k+1))+1 Erről belátjuk, hogy osztható 10320-al. Hiszen ha ez osztható, akkor a feltevésünk igaz volt, tehát az eredeti kifejezés is osztható lesz. Hogy aztán ebből hogy kell kibűvészkedni. Annyit sikerült kihámoznom, hogy az eredeti kifejezés egyszerűbb alakba írható így: (7^(2*n)-1)*(6^(3*n)-1)

A többi passz.

(#1414) cocka válasza MiaCica (#1411) üzenetére


cocka
veterán

2.-hez.

A négyoldalú szabályos gúla az egy tetraéder:

[link]

height a magassága: ami oda van írva, hogy mennyi.

Angle between two faces: ez lesz az, ha jól sejtem és akkor a megoldás: 2*gyök 2

(#1415) MiaCica


MiaCica
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm!! :)

A 4.re biztos nem tudja senki a megoldást? :F :F :F

(#1416) MiaCica


MiaCica
csendes tag

4. Az a,b és c pozitív számok egy számtani és ugyanakkor egy mértani sorozat m-edik, n-edik és p-edik tagjai (mindkét esetben ugyanebben a sorrendben).
Mutasd meg, hogy ekkor: ab-c • bc-a • ca-b = 1 ! ? ? ? :F :F :F

(#1417) MiaCica


MiaCica
csendes tag

Tudna nekem valaki segíteni?

Milyen hosszú az oldala ?
2. A szabályos négyoldalú gúla alapéle a, magassága h.

4. Az a,b és c pozitív számok egy számtani és ugyanakkor egy mértani sorozat m-edik, n-edik és p-edik tagjai (mindkét esetben ugyanebben a sorrendben).
:F :F :F

(#1418) cucka válasza MiaCica (#1417) üzenetére


cucka
addikt

Milyen hosszú az oldala ?
2. A szabályos négyoldalú gúla alapéle a, magassága h.

1. Lerajzolod a gúlát.
2. Belerajzolod a magasságot.
3. A magasság alapját összekötöd az alap négyzet egyik csúcsával.
4. Kapsz egy derékszögű háromszöget a következő oldalakkal:
- a magasság
- az alap átlójának fele
- a gúla oldala
Az első két oldal hosszát tudod, a harmadikat pitagorasz tétellel kiszámolod.

4. Az a,b és c pozitív számok egy számtani és ugyanakkor egy mértani sorozat m-edik, n-edik és p-edik tagjai...
Ezt nem fogom végigszámolni, gondolom fel kell írni az a,b,c értékeket számtani és mértani sorozat x. tagjaként és behelyettesíteni a végső képletbe. Lesz két egyenleted, ezeket kell úgy masszírozni, hogy kijöjjön az eredmény. (Valószínűleg ki kell majd vonni a két egyenletet egymásból, hogy a jobb oldalon 0 legyen, és ki kell hozni a bal oldalt is nullára.)

(#1419) cocka válasza cucka (#1418) üzenetére


cocka
veterán

Már nem azért, de a négy oldalú gúlának miért öt oldala van? :D

Ezért gondoltam tetraéderre, mert annak pontosan négy oldala van, se több, se kevesebb. Hülyén van megfogalmazva. A szabályos négyzet alapú gúla megnevezés sokkal értelmesebb lenne. Nem adhat félreértésre okot.

(#1420) cucka válasza cocka (#1419) üzenetére


cucka
addikt

Aha, tehát ezt jól benéztem :D Annyi a mentségem, hogy szabályos tetraéderrel is a vázolt módon kell megcsinálni a feladatot.
(Vagy a szabályos négyoldalú gúla mégiscsak azt jelenti, hogy az alapja egy négyzet? Összekavartál :D )

[ Szerkesztve ]

(#1421) cocka válasza cucka (#1420) üzenetére


cocka
veterán

Igen azt. Csak nem tudom melyik barom találta ki, hogy a négyzet alapú gúla alaplapja nem számít lapnak. Négy oldalú = négy oldallapja van. A tetraédernek négy van, a négyzet alapú gúlának meg 5.

[ Szerkesztve ]

(#1422) daninet


daninet
veterán

Egy L'Hospital szabályos feladatban akadtam el. nekem 0/0-ra jön ki folyton az eredmény holott 1/6 kellene legyen a szabály használatával.

Gyors segítség kellene mert mint tudjátok délután ZH :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1423) cocka válasza daninet (#1422) üzenetére


cocka
veterán

Háromszor lederiválod és kijön az. De az n itt gondolom x lett volna, mert ellenkező esetben nincs határérték, mivel a függvényben az n változó nem szerepel. :D

(#1424) lajafix válasza daninet (#1422) üzenetére


lajafix
addikt

mert az utolsó lépésben a 6os konstanst a nevezőből nem kell deriválnod.

lépésenként:
I. (1- cosX)/3xˇ2
II -sinX/6X
III CosX / 6 = 1/6

nekem ez így kijön, de bevallom nem emléxem hogy a cosx derivltja -sinx, vagy sinx deriváltja a - cosX.

Úgy emléxem hogy minden lépésben meg kell vizsgálni hogy 0/0 vagy oo/oo alakú-e a tört.

cocka: hiába no, friss agynak nem kell gugliznia. :)

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#1425) cocka válasza lajafix (#1424) üzenetére


cocka
veterán

Az első szögfüggvényes felvetésed igaz, a második viszont nem deriválás, hanem integrálás. sin (x)-nek a határozatlan integrálja x szerint -cos (x)

Igen ez még a gagyi feladattípusok közé tartozik. Majd amikor a 0^0 0^végtelenediken, végtelen/0, 1^végtelenediken alakokat kapod, akkor majd szólj, hogy jaj elakadtam, hogy a nyavalyába kell megcsinálni.

Vagy amikor integrálsz.

[ Szerkesztve ]

(#1426) daninet válasza cocka (#1425) üzenetére


daninet
veterán

Én úgy csináltam hogy a tört felső és alsó részét külön deriváltam. A többi feladatot is így csináltuk. Neked is így jött ki 3 deriválás után?

jóhát én ifjú padavan vagyok még matekból kb 0 tudással.. ha itt akadok el akkor ez van... :B

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1427) daninet válasza lajafix (#1424) üzenetére


daninet
veterán

köszi sikerült :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1428) cocka válasza daninet (#1426) üzenetére


cocka
veterán

Persze, de minden esetben ellenőrízni kell, hogy a határérték végtelen/végtelen vagy 0/0 alakú-e, mert ellenkező esetben átalakításra szorul vagy nem működik a L'Hospital szabály.

(#1429) syC


syC
addikt

Hali!

Egy kis sudoku :)

?? |??| ??
?? | 1 | ??
-1 | 9 | -4

[ Szerkesztve ]

(#1430) lajafix


lajafix
addikt

na majd tessék beírni a zh eredményt. :D

Rock'n Roll

(#1431) syC válasza syC (#1429) üzenetére


syC
addikt

Valaki? :U

(#1432) lajafix válasza syC (#1431) üzenetére


lajafix
addikt

5000FT / kérdés! :DDD

Rock'n Roll

(#1433) syC válasza lajafix (#1432) üzenetére


syC
addikt

:D Annyit elmondok a feladatról hogy 11éveseknek matekházi :D

(#1434) Jester01 válasza syC (#1433) üzenetére


Jester01
veterán

Hát ez egy bűvös négyzetnek látszik csak éppen nekem valamiért nem jön ki a / irányú átló :F

Jester

(#1435) syC válasza Jester01 (#1434) üzenetére


syC
addikt

nekem pedig az oszlopok :D

(#1436) Noddy válasza syC (#1435) üzenetére


Noddy
senior tag

6 -6 4
-1 1 4
-1 9 -4

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#1437) cocka válasza syC (#1435) üzenetére


cocka
veterán

Hát igen a klasszikus sudokuban általában pozitív egész számok szerepelnek és a lényeg, hogy minden sorban és oszlopban illetve kisnégyzetben mind a 4, 9, 16 ill. 25 szám különböző legyen és csak egyszer szerepeljen mind.

Azonkívül a mérete sem stimmel, mert az ilyenek általában 4×4-es, 9×9-es, 16×16-os vagy 25×25-ös táblázatok.

Ha meg összegekről van szó, akkor azt nem sudokunak hívják, hanem kakuronak.

(#1438) syC válasza cocka (#1437) üzenetére


syC
addikt

Valóban, ez nem sudoku, hanem bűvös négyzet :U

Noddy: :(

(#1439) Noddy válasza syC (#1438) üzenetére


Noddy
senior tag

Tehát akkor az összege számít a soroknak, oszlopoknak, átlóknak? És csak 4-es 1-es és 9-es lehet benne csak?

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#1440) lajafix válasza syC (#1433) üzenetére


lajafix
addikt

az ár nem kor kérdése. :DDD

Rock'n Roll

(#1441) syC válasza Noddy (#1439) üzenetére


syC
addikt

Nem. Bármilyen egész szám lehet a kérdőjelek helyén.

(#1442) syC


syC
addikt

Senki semmit? :)

(#1443) dudika10 válasza syC (#1442) üzenetére


dudika10
veterán

Van egy olyan érzésem, hogy ennek átlóra nem kell kijönnie csak sorokra és oszlopokra.
Talán jó:
-1 -6 +11
+6 +1 -3
-1 +9 -4

mod: úgy, hogy az átlók is stimmeljenek és a sorok és oszlopok is, úgy nem lehet megcsinálni szerintem.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1444) syC válasza dudika10 (#1443) üzenetére


syC
addikt

nyertél, hibás a feladat :)

(#1445) vergilx


vergilx
őstag

ha ezt 11éveseknek adják,akkor nekem kimaradt valami... :F

(#1446) syC válasza vergilx (#1445) üzenetére


syC
addikt

Hát igen, elég érdekesen adta elő a tanár a feladatot. ondjuk a dologhoz hozzá tartozik, hogy Brüsszeli iskolárólvan szó, de akkor is..

(#1447) dudika10 válasza vergilx (#1445) üzenetére


dudika10
veterán

Miért? Ez egy tök egyszerű feladat (általában, amit gyerekeknek feladnak, nem ez, mert ez rossz). Az a lényege, hogy a sorokban, oszlopokban és átlósan a számok összege ugyan annyi legyen.
Ez mondjuk már bonyolítva volt azzal, hogy volt benne negatív szám is.

Bár én úgy emlékszem, hogy mi az iskolában olyanokat kaptunk ahol az átlóknak nem kellett egyeznie.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1448) cocka válasza vergilx (#1445) üzenetére


cocka
veterán

Ne aggódj, én is kimaradtam ebből. Én még a kilencvenes évek elején jártam iskolába. :D A mai általános iskolásoknak már minden más.

(#1449) vergilx válasza dudika10 (#1447) üzenetére


vergilx
őstag

én most láttam ilyet először,remélem érettségibe nem lesz :DDD

(#1450) syC válasza vergilx (#1449) üzenetére


syC
addikt

Nem olyan vészes :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.