Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) concret_hp válasza barnam_ (#900) üzenetére


concret_hp
addikt

emlékeim szerint nem lehet mindig alkalmazni, van rá valamilyen feltétel.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#902) -=Lord Tom=-


-=Lord Tom=-
senior tag

van vmi formula arra, hogy kiszámoljam egyszerűen, hogy mondjuk mennyi esély van egymás után 10.szer 12.szer stb ugyanolyat dobni egy érmével?

(#903) Brutforsz válasza -=Lord Tom=- (#902) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

(1/2)^n

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#904) -=Lord Tom=- válasza Brutforsz (#903) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

tehát valószínűség az annyiadikon ahányszor "sorsolunk"? Köszönöm Szépen :R :)

MOD: biztos én vok a hülye de nem jön ki :F
pl: 3 dobásnál lehet FFF, FFI, FII, III
ami 1/4 nem 1/8...

Szóval sztem nem ismétléses variációszerűség kell ide... :F

[ Szerkesztve ]

(#905) Brutforsz válasza -=Lord Tom=- (#904) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

A lehetőségek felét kihagytad, ezeket: IIF IFI IFF FIF

Viszont rájöttem, hogy én is elszúrtam, mert az (1/2)^n csak az egyikre igaz (pl. csak fej), mindkettőre nem. A kérdésedre a válasz (1/2)^(n-1).

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#906) -=Lord Tom=- válasza Brutforsz (#905) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

a sorrend irreleváns, nem?

MOD: Azt hiszem kezdek megvilágosodni... Szóval sztem kezdek rájönni mért nem...Mert ugye hiába ugyanazt kapjuk végül, hogy 1 fej és 2 írás van pl, két ilyen esetet is fel tudunk mutatni...

mégMOD: köszi, mindenkinek aki segít rajtam! Én igyekszem :B

[ Szerkesztve ]

(#907) -=Lord Tom=- válasza Brutforsz (#905) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

mod idő lejárt, viszont ez a helyesbítés először megzavart de aztán rájöttem, tehát azonos sorozatot dobni 1/2^n *2 esély van mert két azonos sorozat van (csak F, csak I)

Még egy konkrét példában segítséget kérnék: legalább hányszor kell feldobni egy érmét hogy 0,9nél nagyobb vszínűséggel legyen fej a dobások között?

[ Szerkesztve ]

(#908) Brutforsz válasza -=Lord Tom=- (#907) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

A kérdést úgy is fel lehet tenni, hogy legalább hányszor kell feldobni egy érmét, hogy annak a valószínűsége, hogy mindegyik írás lesz, 0,1 alá csökkenjen. Meg kell tehát vizsgálnod, hogy az (1/2)^n függvény értéke mely n (n természetes szám) mellett lesz először kisebb 0,1-nél.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#909) Laslow


Laslow
senior tag

Állásinterjún volt:
Én vagyok a hős lovag, és bemegyek egy börtönbe, ahol a folyosó végén 3 ajtó van, amelyek 3 különböző cellába vezetnek be. Tudom, hogy az egyik mögött a szépséges királylány van, ám a másik két ajtó mögött egy-egy tigris. A cél az, hogy a királylányhoz nyissak be, nem a tigrisekhez. Eddig ugye világos.
Odaállok a 3 ajtó közül az egyikhez (én választom ki, hogy melyikhez). Ekkora odajön egy börtönőr, és kinyitja valamelyik másik ajtót, ami mögött látom, hogy egy tigris van. Gyorsan visszazárja az ajtót, a kérdés pedig az, hogy a maradék két ajtó közül melyiken mennék inkább be: amelyik előtt épp állok, vagy a másikon?
Na, sokat gondolkoztam ezen az interjún és utána is, de nem tudtam eldönteni, akárhogy próbáltam a kérdést megközelíteni, mindig arra jutottam, hogy fifti-fifti. Amikor az interjúztató már nagyon látta, hogy ezt a feladatot nem tudom megoldani, elárulta, hogy át kell állni a másik ajtóhoz, és ott érdemes bemenni. Indokolta is, de őszintén szólva nem sikerült követnem az indoklását, és nem akartam nagyon értetlenkedni egy interjún :)
Tudja valaki, hogy miért kell átállni a másik ajtóhoz?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#910) -=Lord Tom=- válasza Laslow (#909) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

Igen, méghozzá azért mert 3 eset van alapról:
amit választasz először, az:
T T K

mivel tudod, hogy egy T esik ki, azaz egy T és egy K marad bent, ezért mivel azt is tudod h eredetileg 33% h K-t választod 66%, hogy T-t. És mindenképp a másik marad bent a másik ajtó mögött, tehát 66% h K a másik ajtó mögött van.

(mod: így még egyszerűbb megérteni: h miért nem 50-50:
T K T T T T T T T T
(9 T, 1 K böksz egyre, majd 8T-t kivesznek, ha eredetileg T-re böktél (90% esély) akkor mivel a másik tuti K ezért 90% h a másik a K, pedig megint 2 ajtó de nem 50-50)

ez a probléma lesarkítva, sztem így könyebb megérteni)

[ Szerkesztve ]

(#911) PazsitZ válasza Laslow (#909) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ez ilyen elméleti dolog.
-Első esetben 3 közül választasz, így 33% esélyed van, hogy jót választottál 66% hogy rosszat.
-Kiesik az egyik rossz.
-Ezután 50% az esélyed a jóra és rosszra is.
-De mivel elöször döntöttél, amikor még 66% a hiba esélye ezért a másikat érdemes választanod, mivel akkorra már kisebb a hibaszázalékod.
De alapvetően tökmindegy. :D

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#912) Brutforsz válasza Laslow (#909) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Ez a feladatmegoldás számomra akkor érthető, ha a börtönőr ellened játszik, és tudja, hogy melyik cellában mi tartózkodik.
Ebben az esetben azért kell átállni, mert csak akkor fog kinyitni egy másik ajtót, ha egy olyan előtt állsz meg, amelyben tigris van, hiszen azt szeretné, ha azon mennél be - amikor megálltál előtte, 1:3 volt az esélyed arra, hogy a nő van mögötte, azzal, hogy kinyitott egy tigrist tartalmazót, megnövelte ezt az esélyt számodra 1:2-re*, míg ha a nő cellája előtt állsz meg, akkor az az érdeke, hogy minél nagyobb bizonytalanságban maradj, ezáltal esetleg másik cellát válassz, tehát nem nyit ki másikat.

*Te kénytelen vagy 1:3-mal, majd 1:2-vel számolni, mivel nincs egyéb információd, ő pedig tudja, mi az ábra - információs aszimmetria.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#913) -=Lord Tom=- válasza Brutforsz (#912) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

Én a példát oan szerencsejátékkal ismerem ahol tuti kinyitnak egy vesztes ajtót, akármit választasz...

(#914) Brutforsz válasza -=Lord Tom=- (#913) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Elolvastam a #910-ben írt indoklásodat, az a jó gondolatmenet.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#915) -=Lord Tom=- válasza Brutforsz (#914) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

Köszi, és kösz a segítségedet is, megértettem nagyrészét :B :R

(#916) concret_hp válasza Laslow (#909) üzenetére


concret_hp
addikt

ez nem más, mint a Monty-Hall-paradoxon

vagy fullba vagy sehogy :D

(#917) Laslow válasza Brutforsz (#912) üzenetére


Laslow
senior tag

Érdekes feltételezni, hogy a börtönőr ellenem van, és érthető is a logikád, de nem volt szó az őr részrehajlóságáról, szóval nem ez a megoldás a helyes.

A többiek gondolatmenetét is értem, de nem tudom elfogadni, ugyanis a két döntést egy rögtön felejtő idősorként kell szerintem felfogni, tehát az előző feltételezésemnek nem szabad hatással lennie az új szituáció szerinti döntésre. Kell legyen köztük egy reset. Ha pedig van, akkor semmi sem indokolja, hogy másik ajtót válasszak, ahogy azt sem, hogy ott maradjak.

Amúgy ugyanezt magyarázta az interjúztató srác is, amit írtatok, szóval hogy ezért kell átballagni a másik ajtóhoz - már emlékszem. Volt az interjún még tucatnyi hasonló kérdés, azok mentek, de 50%, hogy végül emiatt az utolsó miatt nem kaptam meg az állást...

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#918) Laslow válasza concret_hp (#916) üzenetére


Laslow
senior tag

Megnéztem wikin: [link]
Nagyon ügyesen és érthetően van megfogalmazva, meggyőzött, hogy a másik ajtót kell választani. :)

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#919) KMan válasza barnam_ (#900) üzenetére


KMan
őstag

ha 0/0 akkor lehet alkalmazni, de ilyen ead-xedikent mar akkor se tudnek megcsinalni ha kenyszeritenenek :)

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#920) KMan válasza Laslow (#909) üzenetére


KMan
őstag

ez milyen pozicioert ment ha megkerdezhetem? :B

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#921) Laslow válasza KMan (#920) üzenetére


Laslow
senior tag

Programozói.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#922) N4r4ncs


N4r4ncs
aktív tag

Üdv,
Egy sűrgős kérdésem van!
Ezt a függvényt hogy kell transzformálni: x-->|-1+cos x|

Elsőre azt gondolnám hogy mivel abszolúrtékékben van a -1-ből plusz így egy csak eggyel fel kéne tolni a sima COSx függvényt aminek aztán az abszolútértékét venni? :F
:R

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#923) N4r4ncs


N4r4ncs
aktív tag

Lenne még egy:
| cos(x - pi/2) |

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#924) Laslow válasza N4r4ncs (#922) üzenetére


Laslow
senior tag

Mi az, hogy transzformálni? Ábrázolni? Egyel fel, és 180 fokkal oldalra.
Sztm, de ezt nem gondoltam 100% végig.:)

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#925) lúzer válasza -=Lord Tom=- (#910) üzenetére


lúzer
veterán

tökmindegy amúgy
a trükk az hogy független egymástól a két állapot

ezért lehet bukni ruletten
hiába jött ki 6× a piros, a hetedik független ettől

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#926) -=Lord Tom=- válasza lúzer (#925) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

Tudtommal a rulettes hasonlatod pont nem jó...

Mindenkinek: Valaki el tudná magyarázni, h a varianciát hogy képzelhetem el, és miért jó ez nekem?

Például azt tudom, h dobókockánál a variancia kb 2,91 és akkor mi van? Ez hogy képzelhető el, mire jó (a szórás kiszámolásán kívül) ?

[ Szerkesztve ]

(#927) concret_hp válasza -=Lord Tom=- (#926) üzenetére


concret_hp
addikt

a rulettes hasonlat valóban nem jó ehhez, mer tsemmi köze hozzá, de egyébként minden gurítás függetlennek tekintendő.

annyit tudok mondnai, hoyg a szórás a bizonytalanság mérőszáma. tehát minél nagyobb a szórása egy valószínűségi változónak, annál bizonytalanabb a kimenetele. (persze azonosan skálázott vv-k közt)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#928) Laslow


Laslow
senior tag

Egy algoritmusra (igazából talán csak egy képletre) lenne szükségem. Már többször nekiültem, hogy kiötöljem, de sosem értem a végére. Leírom, hogy mit kellene tudnia.

Szóval tulajdonképpen a célom egy toplista elkészítése. Adott k db különböző valami (esetemben fénykép). Minden nap kiválasztok közülük kettőt (véletlenszerűen). Ezek kapnak bizonyos pontszámot, pl. 5 és 7 (lehet ugyanannyi is).
Így egy idő után lesz egy csomó képpárom, amikben a képek egymáshoz való viszonyát ki tudom fejezni ezekkel a számokkal. Amelyik nagyobb számot kapott, az a toplistán előrébb kell legyen.
Vegyük bele valahogyan, hogy ugyanaz a két kép több párban is szerepelhet, akár különböző pontszámokkal is. A tranzitivitás igaz, olyan értelemben, hogy ha A, B és C képek, akkor pl. A : B (5 : 3), B : C (2 : 0) esetén a sorrend ABC kell legyen, de valahogyan le kell tudni kezelni azt az esetet is, amikor ehhez hozzájön még egy C : A (4 : 3) pár is (körkörösség esetére valami súlyozás kellhet a sorrend meghatározásához).

A gyakorlatban ezt a honlapomon szeretném felhasználni, itt: [link] (ez most csak az utolsó 10 párt mutatja, de jóval több van)

Ha tud valaki erre már létező, minden szempontot figyelembe vevő megoldást, megköszönném. Azt is, ha valaki nem tud megoldást rá, de elgondolkodik rajta, és kitalálja. :)

[ Szerkesztve ]

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#929) Lortech válasza Laslow (#928) üzenetére


Lortech
addikt

Ha lehetségs a "körbeverés", akkor korrekt, tiszta eredményt nem tudsz előállítani, neked kell kitalálni valami szempontot a rendezéshez.
Szerintem :
-első szempont a nyerések száma.
-második szempont (azonos nyerésszámmal rendelkezőkre) a megvert ellenfelek nyerési száma
Ez eléggé letisztult, az a gráfos körös hozzáállás nem tűnik túl kezelhetőnek.
De mindjárt elalszom, nem megy már az agyalás. Majd még visszanézek valamikor tiszta fejjel.

Thank you to god for making me an atheist

(#930) Brutforsz válasza Laslow (#928) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Szerintem kiindulópontként az Élő-pontrendszer működését érdemes megnézned.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#931) concret_hp válasza Laslow (#928) üzenetére


concret_hp
addikt

egy folyamatosna változó, vagy egy statikus rangsort szeretnél?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#932) Laslow válasza concret_hp (#931) üzenetére


Laslow
senior tag

A legjobb lenne minden egyes pontszámváltozás után újraszámolni a rangsort. De legrosszabb esetben is minden nap egyszer.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#933) concret_hp válasza Laslow (#932) üzenetére


concret_hp
addikt

mondjuk az oldalad tekintetében nem értem az egészet. nyílván mindig az fogja vezetni a rangsort, aki előző nap nyert. szvsz ahogy az oldaladon van, abból egy rendes rangsort nem lehet csinálni :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#934) Laslow válasza concret_hp (#933) üzenetére


Laslow
senior tag

Ja, ez így lenne logikus, de mégsem így van.
Lehet, hogy tegnap az A kép jobbnak bizonyult B-nél, de mi van, ha régebben meg a B kép jókora különbséggel verte C, D, E, F és G képeket, amik esetleg A-val nagyjából azonos eredményt értek csak el? Itt éreznék szükségesnek valamilyen súlyozást, és ezért nem feltétlenül a bal oldali oszlopban sorban következő képek alkotják a ranglistát is egyben. Ettől függetlenül lehet, hogy igazad van, és ebből nem lehet egy rendes rangsort kihozni, de az is lehet, hogy csak jobban kell akarni. :)

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#935) concret_hp válasza Laslow (#934) üzenetére


concret_hp
addikt

ezexerint lehet körbeverés?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#936) Lothwin


Lothwin
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni?
Egy tanteremben 24 lámpatestet szereltek fel, amelyek mindegyikébe 4-4 izzó fér el. Amikor néhány lámpába becsavarták a négy izzót, akkor már látszott, hogy a rendelkezésre álló készlet kevés lesz. A továbbiakban előbb hármasával, majd csak kettesével, végül egyesével tekerték be az izzókat a lámpatestekbe. Sajnos így is maradtak lámpák, amelyekbe nem jutott izzó. Hány izzó hiányzott, ha kétszer annyi lámpába került egy-egy izzó, mint ahányba négy, és fele annyi lámpába egyáltalán nem jutott, mint ahányba hármat is csavartak?
Köszi előre is:)

(#937) concret_hp válasza Lothwin (#936) üzenetére


concret_hp
addikt

gondolkoztál legalább egy kcisit, vagy egyből beírtad ide? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#938) Lothwin válasza concret_hp (#937) üzenetére


Lothwin
csendes tag

Nem is keveset, csak normális eredményt nem sikerült kihoznom:S

(#939) Laslow válasza concret_hp (#935) üzenetére


Laslow
senior tag

Lehet. Hétfőn Pistike a szőkére szavaz és azt juttatja tovább, pár nappal később meg Robika szavaz, akinek meg inkább a kis vörös tetszik ugyanazon 2 kép közül.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#940) Laslow válasza Lothwin (#936) üzenetére


Laslow
senior tag

Nem biztos teljesen, de valami ilyesmi a gondolatmenetem, roppant részletesen:

4 izzó került A db lámpába
1 izzó került 2A db lámpába
0 izzó került B db lámpába
3 izzó került 2B db lámpába

Összesen 24 lámpa van. Tehát:
A+2A+B+2B = 24
Ebből:
A+B=8, azaz B=8-A

Na most nézzük meg mennyi izzó is hiányzott:
2A db lámpából lámpánként 3 hiányzott, meg
2B db lámpából lámpánként 1 hiányzott, meg
B db lámpából lámpánként 4 hiányzott.

Tehát hiányzott összesen:
3*2A + 1*2B + 4*B
Mivel tudjuk, hogy B=8-A, leírhatjuk ezt úgy is, hogy:
3*2A + 1*2*(8-A) + 4*(8-A), majd ebből:
6A + 16-2A + 32-4A, ami kicsit egyszerűsítve:
6A - 6A + 16 +32, ami meg
48.

Szóval szerintem 48 izzó hiányzott. Aztán lehet, hogy van benne valami baki, de most épp nem látom... :)

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#941) Lothwin válasza Laslow (#940) üzenetére


Lothwin
csendes tag

Köszi:)
Azt viszont még mindig nem értem, hogy olyan lámpákról nem volt szó, amiben csak 2 izzó van... :F

(#942) Laslow válasza Lothwin (#941) üzenetére


Laslow
senior tag

Akkor elbasztam. :) Bocs, mondtam, hogy most magas az esély a hibára... Talán este átgondolom komolyabban, de most megyek haza...

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#943) Lothwin válasza Laslow (#942) üzenetére


Lothwin
csendes tag

Azért köszi:)
Ennél akadtam el, mert ha jól veszem ki a szövegből, sehol sem beszél, hogy mi van a 2-esekkel:S

(#944) Brutforsz válasza Lothwin (#943) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

A szövegből csak annyi derül ki, hogy létezik olyan lámpatest, melybe 2 izzót csavartak, legyen a 2 izzót tartalmazó lámpatestek száma C, s így C≥1. Kiderül még az is, hogy egynél több olyan van, melybe 4, illetve egy sem került, vagyis Laslow jelöléseivel A≥2 és B≥2. A, B és C természetes számok.

3A+3B+C=24 alakban lehet felírni az egyenletet. Ezt a kikötésekkel összevetve látszik, hogy 2≤A≤5, 2≤B≤5 és A+B≤7, a C pedig afféle egyenlegező tétel (persze megadható rá is egy intervallum 1≤C≤12).

Ezen megfontolások alapján az alábbi lehetőségek vannak:

A, B, C
2, 2, 12
2, 3, 9
2, 4, 6
2, 5, 3
3, 2, 9
3, 3, 6
3, 4, 3
4, 2, 6
4, 3, 3
5, 2, 3

Bármelyik variáció valósult is meg, 48 izzó került felhasználásra, s ugyanennyi hiányzik.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#945) lúzer válasza Lothwin (#936) üzenetére


lúzer
veterán

Végülis jó a feladat, mert csak egy megoldása van! ;]
3 csoport tartozik össze, és mindegyikben 2× annyi izzó van mint lámpatest, tehát valóban 48 db hiányzik ill. van.

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#946) pici.tunder


pici.tunder
újonc

Sziasztok... fogalmam sincs hogyan kell ábrázolni a köv. feladatot, így el sem tudok indulni a megoldásában :B :F :

A síkon áll egy 61,5 m magas torony. A sík egy A ill. B pontjában méréseket végzünk, egy 1,5 m magasra felszerelt teodolittal. A torony teteje 8 fok, 12', ill. 6 fok 42' emelkedési szögben látszik. ATB szög=62 fok, ahol a T a torony talppontja. Mekkora az AB távolság?

(#947) bandus válasza pici.tunder (#946) üzenetére


bandus
veterán

minnyá rajzolok neked paintben. nemlesz nagy szám, de megérted :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#948) bandus válasza bandus (#947) üzenetére


bandus
veterán

na szóval:
ahol alfa a 8fok12', béta meg a 6fok 42'. azt a tab szöget nem tudom hova tenni, de gondolom a csúcsban lévő szöget akarja jelenteni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#949) Laslow válasza pici.tunder (#946) üzenetére


Laslow
senior tag

A megoldás meg 484,3m lesz, ha jól gondoltam. Ha ez jön ki neked is, OK, ha nem, írd meg, aztán segítünk összehozni.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#950) szatocs


szatocs
őstag

Írjon Matlab kódot egyenes illesztésére a legkisebb négyzetek módszerével.
A kód bemenete legyen az 'x' és 'y' összetartozó értékpár-vektorok, kimenete pedig az illesztett egyenes meredeksége és tengelymetszete.

Ez lenne az alap. A lényeg nekem viszont az lenne, hogy hogyan tudnám a legkönnyebben kiszűrni egy legkisebb négyzetek módszeréből, hogy nekem most abból mit kell megértetnem egy programmal, és hogy mire valók a beadott adatok, valamint a kimenet.

y=a*x+b
a=meredekség lesz
b=y tengelymetszete
Kérdés, hogy vajon melyik tengelymetszetre gondolt:D

=== Szatocs ===

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.