Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Apollo17hu válasza alitak (#350) üzenetére


Apollo17hu
őstag

QED = Quod erat demonstrandum. (~ Amit bizonyítani kellett.)

(#352) miabiker


miabiker
csendes tag

hello. ezt a példát sürgössen meg kellene oldani!! NAGYON FONTOS!!!! kérem ha valaki megtudja oldani,segitsen már.. példa: Vizsgáljuk ki,hogy az 5928 osztója-e a 77 a 1oodikon-1 számnak?? s hány osztója van ennek a számnak?? LÉTSZI SEGITSEN VALAKI!!! Elöre is köszönöm szépen!! puszy :R

(#353) concret_hp válasza miabiker (#352) üzenetére


concret_hp
addikt

mivel az 5928 prímtényezős felbontásában nem szerepelnek a 77 prímtényezői így semelyik hatványának nem lesz osztólya.
hány osztója van ennek a számnak? 77 prímtényezőinek száma 2 és mindegyik első hatványon van csak, tehát n. hatványának (n+1)*(n+1) osztólya van. (ez nem mindig ilyen egyszerű)

ja és nem kell nagybetűvel írni hogy nagyon fontos meg segítsen valaki ::)
és nem létszi, hanem légyszi mint légy (legyél) szíves :)

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#354) Apollo17hu válasza concret_hp (#353) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Nem hiszem, h 1oo-1=99 -re gondolt miabiker. Valószínűleg a -1 már nem a kitevőben szerepel.
(létszi meg osztólya, hááát.... :D )

[Szerkesztve]

(#355) Apollo17hu válasza miabiker (#352) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Itt az első kérdés megoldása. (Az 5928 osztója a számnak.) [link]

(#356) miabiker


miabiker
csendes tag

Nincs senki aki tudna segiteni matematikából??? irjatok már!!! puszy :F

(#357) miabiker


miabiker
csendes tag

Jah,most láttam hogy már irtatok! :B Köszike szépen,de lehet hogy én vagyok a hüje,de még mindig nem nagyon értem???!!! Letudná valaki irni,telyes egésszében a példámat??? Suli tesztre kell holnapra,s nem igazán értem?! puszy annak aki segit!!! :) Igy szol a példa- Vizsgáljuk ki,hogy az 5928 osztója-e a 77 a 1oo dikon -1 számnak??(-1 ez minusz egyet jelent!) Hány osztója van ennek a számnak??? IRJATOK!!!

(#358) miabiker


miabiker
csendes tag

??? :F

(#359) miabiker


miabiker
csendes tag

Concret_hp és Apollo17hu köszi hogy irtatok!! :R
ugye máskor is segitetek??? Puszyka érte,na meg a létsziben igazad volt Concret_hp!! :C ha,ha,ha...... :)) Jó éjt!!! :o

(#360) Apollo17hu válasza miabiker (#357) üzenetére


Apollo17hu
őstag

A feladat első felét leírtam annyira érthetően, amennyire tudtam. A másik felét nem tudtam megoldani.
Itt van rar-ba tömörített Word doksiként: [link]
Itt pedig kép formátumban, ha nagyon kellene: [link]

(#361) concret_hp válasza Apollo17hu (#354) üzenetére


concret_hp
addikt

ja én azt a részt nem értelmeztem. :D aki nem ír le vmit normálisan az nem elsz értelmezve :DDD
100 és nem 1oo és nem 100adikon hanem ^100 namind1 :D :C

akko' az meg kongruencia :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#362) miabiker


miabiker
csendes tag

:U

(#363) miabiker


miabiker
csendes tag

Jó reggelt!! Én leirtam telyessen a példát,csak a 77 a 1OOdikon -1 egyet nem tudtam másként leirni,sajnos! Szóval akkor Apollo17hu megoldása a jó,s Concret_hp megoldása meg rossz??? Melyik lesz a jó??? Amúgy köszyke! :R puszy

(#364) concret_hp válasza miabiker (#363) üzenetére


concret_hp
addikt

az én megoldásom 77^n -re vonatkozik :)
de amugymeg: 77^2=5929 azaz 77^2 = 5928+1 azaz 77^2 == 1 (mod5928) emiatt 77^100 == 1 (mod5928) azaz 77^100 1et ad maradékul 5928al osztva.
bővebben: guglizd meg azt hogy kongruencia :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#365) Apollo17hu válasza miabiker (#363) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Bocsáss meg, h ezt írom, de legközelebb akkor tegyél fel itt kérdést, ha legalább vmi minimálisat foglalkozol is vele. Ha tudunk, segítünk neked, de ha meg sem próbálod értelmezni, amit írunk, akkor sztem feleslegesen erőlködünk.

(#366) miabiker


miabiker
csendes tag

Hellóka!!! azért nem irtam eddig,mert suliban voltam!:(
Apollo17hu én foglalkoztam a példával,csak nekem nem nagyon ment a megoldása :O
Ézért is irtam hogy segitsen az aki tud! Végül is,mind két megoldás a példámra jó?? Amúgy ti matek zsenik vagytok?? :R puszyka!!

(#367) Apollo17hu válasza miabiker (#366) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Arra értettem, hha segítünk megoldani, akkor vedd a fáradságot átnézni. Ha ezt megtetted volna, most tudnád, h az első kérdésre megvan a válasz. Ha nem értesz vmit, kérdezz nyugodtan, de írd le, h pontosan mi nem világos.

(#368) miabiker


miabiker
csendes tag

Szóval,az elsö kérdésemre a te megoldásod az jó,igaz? azt hogy hány osztója van,azt már nem tudtad megoldani? puszyka!!! :B

(#369) Apollo17hu válasza miabiker (#368) üzenetére


Apollo17hu
őstag

jáááj :O
kb. igen
puszika :D

(#370) miabiker


miabiker
csendes tag

Amúgy tényleg köszy mindenért :R !!! Szeretek biztos lenni a dolgokban,s ezért kérdezek rá ezerszer :B !!! Máskor is segitesz??? puszyka :D

(#371) concret_hp válasza miabiker (#370) üzenetére


concret_hp
addikt

légyszíves olvasd el az alapelveket :) Puszyka :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#372) emitter


emitter
őstag

Egészen biztos, hogy a PH!-n vagyok :F
Puszyka meg köszy...
:DD

(#373) X Factor


X Factor
addikt

Sorozatokkal foglalkozunk most suliban, és a tanárnő adott egy példát, és addig nem nyugszom amíg emgnem oldom apám segítsége nélkül...

Példa: Hány olyan számtani sorozat van melynek elemeinek összege 45?

Make things work

(#374) corm válasza X Factor (#373) üzenetére


corm
senior tag

Végtelen vagy véges sorozat? :)

Csakmert ha véges, akkor végtelen számú, mert ez az egyenlet: x+y=45 kiadja a kívánt számtani sorozatot, az első elem x, a második elem y, összegük 45, d-t pedig |x-y|-ra választva valóban számtani sorozatot kapsz.

elsőre minden stimmel, de lehet valahol hibáztam :)

[Szerkesztve]

Y N W A

(#375) X Factor válasza corm (#374) üzenetére


X Factor
addikt

őőő ilyenről még nem hallottam, de amelyikkel egyszerübb, meg nekem igazán a levezetés kéne , mert nem tudtam h. h. kezdjek neki.

Make things work

(#376) corm válasza corm (#374) üzenetére


corm
senior tag

Hopsz mégis van benne egy hiba, nem |x-y|, hanem -(x-y), ami meg y-x. Csak már nem tudtam modolni.

Y N W A

(#377) Apollo17hu válasza X Factor (#373) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Fogod az általános számtani sorozat összegének képletét, és egyenlővé teszed 45-tel. Ezután addig alakítod az egyenlőséget, amíg rá nem jössz valamire.
(Sztem vmit kihagytál a feladat szövegéből :U .)

(#378) bbazsy válasza X Factor (#373) üzenetére


bbazsy
őstag

apád helyett apád leszünk ;)

..

(#379) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Innen [link] a ''I. Bizonyítások'' részhez tartozó 4 feladathoz van vkinek vmi ötlete?

(#380) concret_hp válasza Apollo17hu (#379) üzenetére


concret_hp
addikt

érteném hogy mi a feladat... :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#381) corm válasza Apollo17hu (#379) üzenetére


corm
senior tag

Ezt inkább egy ''pénzügyi feladatok'' c. topicba kellet volna megkérdezni :)

Y N W A

(#382) Apollo17hu válasza corm (#381) üzenetére


Apollo17hu
őstag

ám legyen :) [link]

(#383) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Légyszi vezessétek le a lognormális eloszlás sűrűségfüggvényéből a várható értékét! (integrálni kell)
Este 8-ig aktuális a probléma...

(#384) concret_hp válasza Apollo17hu (#383) üzenetére


concret_hp
addikt

kicsit régen volt valszám meg ilyenek de 1 sima integrálás, mint ahogyan írtad is, és csókolom nem? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#385) szatocs


szatocs
őstag

Hi!

A kérdésem elég egyszerű:
Adott egy komplex szám: z = 2 - 3i
És ennek kell az abszolútértéke.
IzI = gyök ( a2+b2 )

Ekkor figyelembe kell venni az i - t is? Vagy a ''-3''- at emelem négyzetre, és gyök (13) lesz a megoldás? Mert ugye i2 = - 1

Előre is köszi!

[Szerkesztve]

=== Szatocs ===

(#386) Apollo17hu válasza szatocs (#385) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Szia!

A legegyszerűbb, ha koordinátarendszerben vektorként ábrázolod a számot: a valós alkotó az x tengelyen, az imaginárius tag pedig az y tengelyen vett értéket mutatja. Tehát z(x,y)=(2,-3). Ez egy délkelet irányú szakasz, aminek a hossza a z szám abszolút értéke. A szakasz hosszát pedig Pitagorasz-tétellel lehet legkönnyebben meghatározni, ahol a két tengelyen vett hossz a két befogónak feleltethető meg. Innen kapod, hogy miért kell ezek négyzetösszegének négyzetgyökét venni...

A z szám abszolút értéke tehát: |z|=(2^2+3^2)^(1/2)=(13)^(1/2)

(#387) szatocs válasza Apollo17hu (#386) üzenetére


szatocs
őstag

Vagyis az i - t nem kell figyelembe venni:D
Thx!

=== Szatocs ===

(#388) concret_hp válasza szatocs (#387) üzenetére


concret_hp
addikt

már mérne kéne? :F

vagy fullba vagy sehogy :D

(#389) szatocs válasza concret_hp (#388) üzenetére


szatocs
őstag

Ha azzal együtt emelném négyzetre, akkor: (4+(-1)x9)^(1/2) lenne, mert i ^ 2 = - 1

=== Szatocs ===

(#390) Akagi válasza concret_hp (#388) üzenetére


Akagi
tag

Talán mert nincs a képletben... c=a+b*i |c|=((a+b*i)*(a-b*i))^(1/2) -> |c|=(a^2+b^2)^(1/2) és ebben nincs i... Nekem legalábbis így dereng...

Segítség eltévedtem!

(#391) concret_hp válasza szatocs (#389) üzenetére


concret_hp
addikt

aszittem az egész komplex részre gondolsz :) persze hogy nem kell... hiszen vektornak tekinted a számot tulajdonképp. és ennek a vektornak a hossza kell amibe meg nyilván nemkell egy i^2 :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#392) szatocs válasza concret_hp (#391) üzenetére


szatocs
őstag

Nem, nem csak arra gondoltam, de le is írtam, hogy mire:)

=== Szatocs ===

(#393) Terapeuta


Terapeuta
őstag

Sziasztok!

Nekem is szükségem lenne egy kis segítségre, eredendően valószínűségszámítási probléma.

Tehát: van egy számítástechnikai eszköz (bár ez nem fontos, legyen ez bármi), ami tizenkét éve működik. Mi a valószínűsége annak, hogy ez az eszköz nyolc év múlva is működni fog?

Én a meghibásodási rátáig jutottam el, hogy az kellene nekem, de a gondom az, hogy itt eredendően nagy számú eszközzel számolnak, nekem pedig csak egy van.

Ha valaki kitudna segíteni, hálás lennék érte.

Adalékként talán annyit, hogy ez egy ritka eszköz, Kanadában van még egy ismert, működő példánya (gondolhatjátok, ki használ 12 éves számítógép alkatrészt :F ), tehát statisztikai módszerrel sem jutnék messzire...

Tp.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#394) Terapeuta válasza Terapeuta (#393) üzenetére


Terapeuta
őstag

Valaki esetleg ? :F

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#395) concret_hp válasza Terapeuta (#393) üzenetére


concret_hp
addikt

namost ez az életből vett példa, vagy vmi feladat?

alapvetően azt kéne tudni, hogy milyen valószínűségi eloszlás szerint hibásodnak meg ezek és milyen paraméterű ez az eloszlás. ha életből vett példa akkor ezekre kéne vmi adat, ha feladat, akkor meg meg kéne lennie.

amúgy meg vagy jó lesz vagy nem, tehát 50-50 :DDD

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#396) rolko


rolko
őstag

Valaki tud segíteni hogy kell a 0,025-öt és a 14,3-at lebegőpontosan ábrázolni?? SEGÍTSÉG KELLENE MOST MERT ITT ÜLÖK INFO ÓRÁN!!!!! és dogát írok!

(#397) concret_hp válasza rolko (#396) üzenetére


concret_hp
addikt

ha ennyire ráérsz doga közben akkor miért nem guglizol? ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#398) concret_hp


concret_hp
addikt

1,
2en sakkoznak vagy valamilyen játékot játszanak. A 0.6 valószínűséggel nyer, B 0.4-el.
a győztes kap a vesztestől 1 forintot. A-nak kezdetben 5, B-nek 20 forintja van. addig játszanak amíg vmelyiknek el nem fogy a pénze. a kérdés, hogy melyiknek mennyi esélye van arra, hogy hozzákerüljön az összes pénz?

2,
egy egér bolyong a számegyenesen. i-ből indulva mekkora eséllyel jut el élve a 0-ba, ha 0,4 valószínűséggel i+1-re, 0,4 valószínűséggel i-1-re lép, 0,2 valószínűséggel pedig elkapja és megeszi a macska?

annyit tudok , hogy Markov lánccal kéne megoldani, de másféle megoldás is jöhet.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#399) concret_hp válasza concret_hp (#398) üzenetére


concret_hp
addikt

senki semmit? :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#400) lenox válasza concret_hp (#398) üzenetére


lenox
veterán

A-nak 0.868347146
B-nek 0.131652854

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.