Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Manjaro Linux

Hozzászólások

(#163) rosszkutya


rosszkutya
tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném, de kérem, csak az olvassa el a következő sorokat, akinek van türelme egy ész nélkül telepítgető lámer felhasználó, szájbarágós útbaigazításához!

Eddig (szinte) csak Debian/Ubuntu alapú disztrókat használtam, amik többnyire nem igényelnek túl jelentős hozzáértést, tehát én is elboldogultam velük a felületes, otthoni alap felhasználás szintjén. Egy ideje viszont piszkált a kíváncsiság, hogy milyen lehet egy stabil, de nem deb alapú disztró, és az Arch-ról eddig csak jókat olvastam, de nem ugrottam fejest, hiszen tudom, hogy nem tudok "úszni", és időm sem igazán van mostanság, hogy megtanuljak. Aztán egy ideje a látóterembe került a Manjaro, és azt gondoltam, hogy ez az ami nekem való, és nem lehet baj belőle (ahogy az általam eddig kipróbált disztróknál sem volt), ha gyorsan feldobom a meglévők (Win10 és Mint Cinnamon) mellé, aztán amikor az időm engedi, majd ismerkedünk, haverkodunk egymással. Így is tettem, feltettem a 15.12-es verzió XFCE-s változatát, ami meglepő gyorsasággal fel is ugrott a gépre, majd az első újraindításnál jött a meglepetés, a GRUB helyett csak egy "csíkozódó fekete képernyő köszöntött, majd felállt a frissen telepített rendszer.
Szóval abban kérném a segítségeteket, hogy miképp tudnám visszavarázsolni a GRUB-ot, úgy hogy a másik két OS-hez is újra hozzáférhessek?
Elnézést, ha ezt már korábban is leírtátok, és tudom, hogy a közös barátunk, a Gúgli is megmutatná, hogy merre induljak, de sajnos én annyira fogalmatlan vagyok, hogy rajtam csak egy türelmes "vakvezető" segíthet, mert az eddig fellelt leírásoknak már az első szavait sem igazán értettem. :F

Előre is köszönöm az esetleges türelmes segítők utbaigazítását, és egyben megígérem, hogy mielőtt legközelebb fejest ugrom egy idegen vízbe, utánaolvasok, hogy az mennyire mély. :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Manjaro Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.