Hirdetés
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Gurulunk, WAZE?!
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- ldave: New Game Blitz - 2025
- Hadeska22: MSI Creator Z16 - szomorú konklúzió
-
LOGOUT
A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!
Tartalomjegyzék:
1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)
Új hozzászólás Aktív témák
-
pottika
csendes tag
Kicsit rég volt, gondoltam berakom újra, hátha valaki jártas:
Helló mindenki! Eléggé beleástam magam a CARTRI hackintosh élesztésébe, azonban problémák adódtak! Ha valaki jártas, vagy okosabb mint én (ami nem nehéz..), kérem segítsen! Most megpróbálom értelmesen leírni hol tartok:
van egy GA-EP43-UD3L alaplap, intel pentium D 3Ghz (egyenlőre, de várok egy q6600-ra), 6gb ram, geforce 7600gt, samsung 160gb (IDE).
Telepítettem egy Cartri bios (0.8), a mellékelt pdf szerint beállítottam a biost (már amit megtaláltam a biosomban). iBoot-al telepítettem egy 10.6.3retailt. Először iBoot cd, indul az OS! De nincs lan, vga, és a hang is csak 2ch a 8helyett.. Gondolom kellenek kextek (amit nem igazán értek, mert hsz ezért lenne a cartri nem?), amit elméletben meg is találtam, azonban nem változik semmi. Na ez még semmi.. Tudom van a MAC-re nVidia driver, ám 10.6.8-tól.. Na akkor update! És gondok.. Kb 15x telepítettem eddig újra.. A tapasztalataim: több frissítést is kipróbáltam, .4, .6, .7 gond nélkül telepedik, újra indul, megy, a leírt hiányoságokkal. A 10.6.8-at hiába frissítem bármeik verzióról, újraindítás nem megy.. Multibeast ide vagy oda.. Még előzőleg (próbáltam utólag is) telepítek bootloadert (kb 8-at próbáltam már mindenféle boot kapcsolóval), az megy is de az OS csak újraindul (mindegyik ver alatt), és megint, és megint.. Ez hogy? iBoot cd- vel indul, egyedül a 6.6 csinálja azt hogy csak a DSDT=cartri parancsal indul, a többinek mind1. iBoot cd-vel a 10.6.8 nem indul újra hanem az alma logó megjelenik és itt meg is állt, a -v vel indítva elakad egy lépésnél, ami nem tudom micsoda, de mellékelem valahogy http://db.tt/SrsTXzAy
ha nem megy a kép kérem jelezni..
Elsősorban a processzorra gondolok, de nem vagyok biztos.. Azt gondolom jó úton haladok, csak kihagyok vmit, vagy nemtudom.. Ha valaki tud kérem segítsen, mert beleásnám magam jobban, mert van még egy ugyanijen alaplapom meg egy GA-EP45-UD3L (ehhez még nincs tápom a 8pin-es csati miatt), azokat is megcsinálnám mert a környezetemben sokan érdeklődek egy 3-ad árú MAC-ért.. Előre is köszönök mindent!!!
Új hozzászólás Aktív témák
- Bomba ár! HP EliteBook 745 G3 - AMD A10 I 8GB I 256SSD I Radeon I 14" FHD I Cam I W10 I Garancia!
- IKEA (HAVREHOJ) tablet tartó
- Gamer PC- Számítógép! Csere-Beszámítás! I7 4790K / 16GB DDR3 / RX 5700XT 8GB / 512GB SSD
- REFURBISHED és ÚJ - HP Thunderbolt Dock G2 230W docking station (3TR87AA)
- LG 27GS60QC-B - 27" Ívelt - 2560x1440 - 180Hz 1ms - AMD FreeSync - Bontatlan - 2 Év Gyári Garancia
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest