- GoodSpeed: Samsung Galaxy A56 5G
- Flashback: Olcsó emulátoros kézi konzol R36S
- mefistofeles: Az elhízás nem akaratgyengeség!
- bambano: Bambanő háza tája
- dchard: GSM Nap az Informatika Történeti Kiállításon [2026.02.14.]
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
-
LOGOUT
A Linux Mint bemutatása
Új hozzászólás Aktív témák
-
Vasti74
senior tag
válasz
DarthSun
#16392
üzenetére
...szerencsés vagy? Vagy én erősen nem az ;-)
Most pl. megjöttem, leültem a gép elé, és egy 4k felbontású, 100%-ra méretezett bejelentkező képernyő fogadott. Ilyet eddig nem csinált... A bejelentkező képernyőt tudtommal úgy lehet "méretezni", hogy bekapcsolom a beállításainál a HiDPI támogatást (alapban auto-n van, és minden apró) Megnéztem bejelentkezés után, be van kapcsolva (telepítés után mindig bekapcsolom, mert 24"-on 4k-ban azért szemüveg kell mindenhez). Kijelentkeztem - akkor meg már jó volt a méret. Szuper.
Egyébként a Nemo ismét magyar lett úgy, hogy nem csináltam semmit (csak a frissítésre kattintok amikor jelzi, hogy van frissítés, de meg sem nézem, hogy mi az)
-
válasz
DarthSun
#16392
üzenetére
Nálad az lehet a titok, hogy friss telepítést használsz, Vasti74 kolléga meg egy oda-vissza upgrade-elt rendszert, nyilván különböző kiegészítők ilyenkor megvadulnak. Kb ilyesmi lehet, mint amit minap is említettem másik topikban neked.
Szóval ha a 22.2 - to 22.3 upgrade működne is, a visszafelé downgrade kiegészítői már nyilván nem fognak, mivel ezek sok más egyébbel együtt, nem a Mint alaprendszer és saját tárolós csomagjai, hanem külsős csomagok. Persze nem akarom bactatni ilyenekkel a kollégát, hiszen mégiscsak ő Linuxozik 30 éve, csak tudja ezeket az alapvetéseket.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux Mint-et használó kezdők és haladók valamint a még csak azzal ismerkedők számára.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját! -> [link]
- World of Tanks - MMO
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Így tüzelt el százbillió forintot az AI a héten
- Lakáshitel, lakásvásárlás
- Arc Raiders
- NFL és amerikai futball topik - Spoiler veszély!
- Elképesztő lemaradásban van az aktuális Loongson CPU-család
- Microsoft Excel topic
- Bittorrent topik
- Viccrovat
- További aktív témák...
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - 15% AKCIÓ
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem.
- MEGA AKCIÓ! - Jogtiszta Windows - Office & Autodesk & CorelDRAW - Azonnal - Számlával - Garanciával
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- SzoftverPremium.hu
- Dell Vostro 3425 6magos Ryzen 5 5625U 8GB RAM 256GB SSD
- 5G LTE! Microsoft Surface Pro 8 i7-1185G7 16GB 512GB 1 év garancia
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB DDR5 RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Új és használt laptopok , üzletitől a gamerig , kedvező áron. Garanciával !
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Rowon
