Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84286) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,
Cégnél "sikeresen" szereztünk egy zsarolóvírust, e miatt szeretném az alábbiakat megtenni:

Elővettünk egy ~2-3 hete nem használt desktopot, ami szeretnék legyalulni 0-ra majd a windows-t újra telepíteni (bízva abban, hogy a win10 licensz benne van a gép bios-ában, bár ebben nem vagyunk biztosak, de a global IT-val most nem tudunk kommunikálni, így meg kell próbáljuk, vagy jó lesz, vagy nem. Ha nem, akkor is kellene egy tiszta gép)

Réges régen próbálkoztam linux-szal, nem lettem nagy szaki, de az alábbi menetrendre gondoltam:
1) csinálok egy linux mint live pendrive-ot
2) leformázom erről a pendrive-ról a HDD-t, így 100%-ban biztos lehetek abban, hogy ha már itt volt a vírus 3 hete is, akkor nem tudom megfertőzni a windows telepítő pendrive-ot
3) majd telepítem a WIN10-et. (Vagy sikerül a bioson keresztül aktíválni vagy nem:)
4) ha nem, akkor veszünk új licenszeket, de az a lényeg, hogy a gépek tuti vírusmentesek legyenek (gyártástámogatásra kellenek, internet hozzáférés nem kell majd, csak, hogy lássák egymást a gépek, hogy az egyedi fejlesztésű programot tudjuk rajta használni)

Az egyes pont ment gond nélkül, live rendszerrel sikerült elindítani a gépet
Viszont nem látom live rendszer alól a HDD tartalmát. Amit próbáltam:
"start" gomb / disks: manage drives and media:
3 meghajtót látok:
- CD/DVD dirve
- 7.7GB nano pro --> ez a pendrive, miről bootoltam
- 2.1 GB Loop device --> ez gyanítom, hogy linux-hoz kötődik, de én egy min. 128 GB-os SSD-t szeretnék látni és leformázni.

Ebben tudnátok segíteni?
Segítséget kérlek részletesen írjátok le, mert nem értek a linux-hoz, csak én már láttam linuxot távolról...

(Ill. ha esetleg kihagyható a linux-os lépés és simán telepíthetem a win telepítő pendrive-ról a win-t, akkor azt is köszönöm ha megírjátok próbálnék nagyon óvatos lenni, de ha 100%-ban felesleges, akkor kihagyom a 1-2-es lépést)

Értelemszerűen a gép jelenleg nincs a neten, és a hálózat amit kiépítünk gyártástámogatásra az is internet kapcsolat nélkül lesz, amíg a global IT nem csinál valamit.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.