Hirdetés
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- mefistofeles: Az elhízás nem akaratgyengeség!
- Andras-G: Az internet veszélyei [2. rész] - Facebook Marketpalce
- Viber: ingyen telefonálás a mobilodon
- Geri Bátyó: Agglegénykonyha 14 – Kések, késélezés
- GoodSpeed: Daikin FTXF35E / RXF35F Sensira 3,3 kW Inverteres klíma - a Sztori
- mefistofeles: Az elhízás nem akaratgyengeség 3. Végszó.
Új hozzászólás Aktív témák
-
DarkByte
addikt
Nem látom hogy attól hogy a Flatpak létezik neked mitől lett rosszabb a Debian-od.
A Flatpak amúgy sem használható az OS rendszeralkalmazások terjesztésére, egy alap környezetnek futnia kell ami felett el lehet az ilyen programokat indítani. Szóval a klasszikus csomagkezelők ugyanúgy kellenek továbbra is.
Maximum azt érheti el az törekvés, hogy a rendszer csomagkezelője rejtettebb szintre lesz pakolva pár distro-ban, eldugva az avatatlan szemek elől. (az immutable OS ezt tkp. meg is valósítja, a SteamOS kiváló példa, átlag Józsi ne tudja tönkre tenni ha nem ért hozzá, de amúgy még azt is fel lehet oldani ha kell)
Kb. úgy tekintek a Flatpak-re mint Android-on a Play Shop-ra, vagy Windows-on a Steam-re vagy a Chocolatey-re. Egy plusz alkalmazás terjesztési csatorna.
Én személy szerint üdvözlöm hogy a Linux-on egyre több lehetőség van.
Az elit önző hozzáállással nem tudok mit kezdeni.Nem kötelező használni. Közelébe nem kell menned, ha nem akarod. Docker helyett is lehet deploy-olni szerverre a mai napig a klasszikus módon, vagy virtuális gépet futtatni, vagy amit akarsz. Pedig volt egy időszak amikor a microservice folyt a csapból is.
Biztos vagyok benne hogy amíg létezni fog Linux lesz legalább egy olyan distro amelyik továbbra is a klasszikus csomagkezelést fogja preferálni elsődlegesként.
A Linux kommerszé tételével próbálkozás amúgy se újdonság, a Canonical ezt próbálja elérni már idestova 20 éve.
Új hozzászólás Aktív témák
- RTX 4060 Ti 16GB GARANCIÁS (Alza) + Kingston Fury RAM keveset használt
- Apple iPhone 13 Pro Max 128GB 100% Akku Újszerű,Kártyafüggetlen,Tartozékaival. 1 Év Garanciával!
- Apple iPhone 13 Pro Max 128GB 98% Akku Újszerú,Kártyafüggetlen,Dobozos,Tartozékaival. 1 Év Gari!
- Lenovo LOQ (17IRX10) - Intel Core i7-13700HX, RTX 5060
- HP Pavilion 15 - 15,6" Full HD - Intel Pentium N3710 - 4GB - 500GB HDD - Win10 PRO - MAGYAR - DWD R
- Használt Palladium G-Lab angol games billentyűzet / 12 hó működési garancia
- OnePlus Nord CE5 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 4500 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Samsung Galaxy S23 / 8/256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Apple iPhone 17 Pro Cosmic Orange 256GB karcmentes 100% akku (49 ciklus) garancia 2026.12.29-ig
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
