Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7051) teguran válasza Balázzs (#7041) üzenetére


teguran
tag

szuper! ezzel a verzioval mukodik! :R

de.. eleg erdekes, hogy a win8-on nem fut a metros skype-al a mikrofon es a webkam. plane, hogy a microsoft kezeli mar a skype-ot! nem tudjak osszehangoli? vagy ez a lenovo y510 szegyene? vicc. :W

[ Szerkesztve ]

(#7052) Sheld válasza marilllyo (#7050) üzenetére


Sheld
senior tag

Ezt külön kell engedélyezni? :Y Hol lehet?

[ Szerkesztve ]

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#7053) marilllyo válasza teguran (#7051) üzenetére


marilllyo
veterán

8.1 alatt több ismerősömnek is...köztük nekem is egy idő után(nem ezen a gépen) a beépített mikrofon nem működött...ellenben külső igen.

(#7052) Sheld: Ennél a típusnál, ha a GPU elkezd dolgozni akkor kikapcsol a turbo boost az i7-esen és megáll ~2,5 GHZ-n. Throttlestoppal állítólag fel lehet oldani a tiltást...kérdés, hogy ki meri/merte megkockáztatni, hogy sütike legyen.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#7054) laszlobak


laszlobak
tag

Az [Y50 tesztje]

[ Szerkesztve ]

A lényeg mindig a részletekben van...Tanácsot lehet kérni, de a döntés felelőssége a Tied! (mindenkinek úgysem fogsz tudni megfelelni)

(#7055) Tybee000 válasza laszlobak (#7054) üzenetére


Tybee000
aktív tag

nice :P

(#7056) marilllyo válasza laszlobak (#7054) üzenetére


marilllyo
veterán

Nem semmi...

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#7057) marilllyo


marilllyo
veterán

Na most még egyszer nekifeszülve...keserű is a szám meg nem is. Szimpibb ez az egy gpu-s rendszer az fix.... Bár teljesítményben meg elméletben ugyanazt hozza...csak 10 fokkal hűvösebben...plusz nincs ez az sli-s mizéria. Nyilván veszel egy laptopot ....egy fél év múlva úgyis megjelenik valami amiért gondolkodás nélkül lecserélnéd. Viszont én mérget vennék rá, hogy lesz valami hasonló alternatíva a többi gyártónál is....ami megfontolandó..már csak a szerviz miatt is.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#7058) Malonee válasza marilllyo (#7057) üzenetére


Malonee
tag

Kérdés, hogy i7 alatt mit fog tudni a hűtés. Nekem furcsa, hogy a közepére helyezték el a ventiket, és mivel 2 van ennyi erővel külön csövön lehetne a cpu és a gpu...

(#7059) marilllyo válasza Malonee (#7058) üzenetére


marilllyo
veterán

Hát tény, hogy az i5-ös változattal itt sem nagyon vannak hűtési gondok...vagy tévedek?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#7060) ExpertEndre válasza marilllyo (#7057) üzenetére


ExpertEndre
tag

Olyan MSI gamer notik fognak érkezni májusban, hogy a gamerek összepisilik magukat :)

(#7061) Tybee000 válasza marilllyo (#7057) üzenetére


Tybee000
aktív tag

én is ugyan ilyen dilemmában voltam, és nem találtam értelmes i7-es 4 magos alternatívát. (nekem fontos volt ez a szempont is nem a játékok miatt) Én eddig nem bántam meg hogy ezt választottam, de ha te i5-ben gondolkozol akkor már biztosan van alternatíva más gyártónál.

(#7062) marilllyo válasza Tybee000 (#7061) üzenetére


marilllyo
veterán

Hát i5 SLI ben gondolkoztam anno...Aztán i7 nonSLI-t rendeltem...végül i7 SLI-t kaptam....bánni én sem bánom...Most már 4 hónapja megvan....kapott ramot...kapott ssd-t. A célnak megfelel.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#7063) Sheld


Sheld
senior tag

Én is sokat morfondíroztam.

Eredetileg HD kijelzővel, i5-el és egy VGA-val akartam volna megvenni. De sokat mmo-zom, és rengeteget renderelek videókat, és azt fel is kell venni valahogyan, így döntöttem az i7 mellett.
i7-esből nem volt, csak FHD-s, így adott volt. Úgy voltam vele, ha már i7, FHD, akkor azt a +10ezret rászánom még, és megveszem SLI-ben. Az egy dolog, hogy tévedésből 750 helyett 755-öt kaptam, de mind1.

Tapasztalataim:
PRO: Gyors gép, egyedi megjelenés, jó játékos teljesítmény, szép kijelző, jó hangzás, billentyűzet+++
Kontra: kijelző körül fényes borítás, a borítás mindenhol gyűjti az ujjlenyomatokat, touchpad használhatatlan

Az aksi idő szerintem rendben van. SLI-s kiépítésben, ha csak letiltom a kártyát, és átrakom energiatakarékosra, akkor 3és fél órát bír. A melegedéssel nekem nincs problémám, hiába 755... hiába i7. Azt nem mondom, hogy hűvös a gép, de még nem throttlingolt semmi. Átlag hőmérséklet 85fok körül van, ami ilyen gépnél szerintem nem vészes.

2 prime95 + furmark-al elértem, hogy 97fokig felhevüljön a cucc, de ez meg irreális terhelés szerintem.
Személyes problémák: Akumlátorról üzemelve energiatakarékos módban a gép fényereje ingadozik. (win7,, 8alatt nem tapasztaltam) A másik problémám, ami jelentős, és feljebb már írtam róla párszor, a zajos mikrofon(ok).

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#7064) marilllyo válasza Sheld (#7063) üzenetére


marilllyo
veterán

Detto. Mondjuk én a táccspaddal nem kattintottam még összesen 10-et:D Én elsősorban ezt a dizájnvonalat imádom. Ami végigjárja ezt a sorozatot....Most rendeltem hozzá egy pirosan világító gamer egeret is...csak, hogy passzoljon hozzá.

Szerk: Egy dolog szúrja a szemem....a moncsi körül túl széles a káva.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#7065) Tybee000 válasza marilllyo (#7064) üzenetére


Tybee000
aktív tag

nekem sem tetszik a touchpad, a szélén nem lehet vele kattintani, a gombok helyén pedig túl mélyre megy a kattintás, így ott sem az igazi,

akáva pedig azért szélesebb mert hát a kijelző 15,6-os de a gép azért jóval nagyobb

[ Szerkesztve ]

(#7066) teguran válasza laszlobak (#7054) üzenetére


teguran
tag

i7nél le merem fogadni melegedés problémák lesznek, ugyan úgy, mint y510p-nél... kevésnek látszódik a szellőzés. hátha nem így lesz :)

(#7067) M.T. válasza Sheld (#7046) üzenetére


M.T.
senior tag

a 750 es meg emelt órajelű 650es csak kapott + feszt is :P
A lényeg, hogy mindegyik kepler magos kártya (nem nagy különbség a teljesítményben kis tuningal előállítható az újabb kártya).

(#7068) M.T. válasza laszlobak (#7054) üzenetére


M.T.
senior tag

Hát khm nem rossz de nem is vagyok elájulva.
Gamer szemszögből ami nekem eddig átjött:
Majdnem hozza az sli teljesítményt ez tény (lehet még tuning potenciál is van benne).
Ami a tesztből egyből kiderül a rejtélyesen alacsony minimum fpsek abban a régebbi 1 kártyás gép is elverte.
Hiába van meg statisztikailag majdnem sli teljesítmény az adatok alapján néha erősen akadozhat némelyik játék ami eléggé visszaveti az élményt.

(#7069) Sheld válasza M.T. (#7068) üzenetére


Sheld
senior tag

Minden esetre UHD kijelzővel, natív felbontásban kevés dolog lesz, amivel lehet majd játszani. :D

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#7070) M.T. válasza Sheld (#7069) üzenetére


M.T.
senior tag

Szerintem az UHD parasztvakítás nem is kicsit...
Van értelme kb 40 col (1m) feletti képátló mellett de alatta nem sok.
Vagy grafikusok, tervezők 27-30 col mellett munkában hasznát vehetik a nagyobb területnek, de persze nem mindenki végez ilyen jellegű munkát.

[ Szerkesztve ]

(#7071) Dicker válasza M.T. (#7070) üzenetére


Dicker
őstag

Inkább úgy 100" felett projektorral, másrészt nincs is rá rendes anyag még.

Ez a Y50 meg elindult egy középkategória alja felé. Kispórolták az msata-t, kispórolták az akkumulátort, a meghajtót, hogy "vékonyabb" legyen, mert így követik a trendet... Egy év múlva meg kispórolják a hűtést is majd, hogy még kisebb legyen, és utolérjék az MSI kazánjait.
Egyébként maga a rendszer jó. Bár szerintem beleférne egy 870M is, mint választható opció.

(#7072) Sheld válasza M.T. (#7070) üzenetére


Sheld
senior tag

A 15"-os notikhoz, akinek kell a nagy hely azoknak jó a FHD, de az UHD már sok. 14"on meg a HD tökéletes. De ha játékra kell a noti, akkor 15.6-nál is bőven elég a HD. Ez az én véleményem. :)

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#7073) marilllyo válasza Sheld (#7072) üzenetére


marilllyo
veterán

Ha lehetett volna választani akkor nekem elég lett volna a sima HD is. Ha csak játszol elsősorban akkor untig elég az 1366x768. Nem utolsó szempont, hogy az fps-eket is kb megduplázza a FHD-vel szemben.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#7074) pokers válasza Dicker (#7071) üzenetére


pokers
senior tag

Épp ez jutott nekem is az eszembe, mikor olvastam a tesztet.
Miért kellett kihagyni az mSatát? Hol használná az ember, ha nem épp egy laptopba :F
Nekem az az érzésem volt a cikk után, hogy visszalépés lesz az y50, az elődökhöz képest.

(#7075) hadeesz


hadeesz
csendes tag

Sziasztok !

Szeretnék segítséget kérni az alábbi 3 típus közül, melyik érné meg jobban ár\érték arányban, illetve van e személyes tapasztalata valakinek pro\kontra ?
Előre is köszönöm !

1.:
G510 199.900 Ft

Intel® Core™ i7-4702MQ / 2,2Ghz-3,2GHz (turbó) CPU | 4GB RAM, 1TB HDD + 8GB SSHD | AMD® Radeon™ R7 M265 2GB VGA

2.:
Y510P 269.900 Ft

Intel Core i5-4200M / 2,5-3,1GHz (Turbo) CPU | 4GB RAM, 1TB HDD+8GB SSD | NVIDIA Geforce G750M 2GB SLI (Dual VGA)

3.:
Y510P 232.900 Ft

Intel Core i5-4200M / 2,5-3,1GHz (Turbo) CPU | 4GB RAM, 1TB HDD+8GB SSD | NVIDIA Geforce GT750M 2GB VGA

(#7076) dragoners


dragoners
tag

Elolvastam a tesztet, és felröhögtem. Fáj a szívem, hogy nekem az a y510p jutott, amiben nincs ngff csati, de (sokkal) jobban érzem magam, hogy nem vártam a y50 -ig. Semmi plusz nincs benne, sőt, még ki is vettek dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#7077) marilllyo válasza hadeesz (#7075) üzenetére


marilllyo
veterán

Szokásos kérdés?! Mi a fő szempont.

Ha játszani szeretnél akkor értelemszerűen az erősebb gépet. Vga-ban elég komoly különbség van a gépek között.

Ha újra vehetném...elgondolkodnék én is az i5-ös modellen az i7 helyett.

(#7076) dragoners: Detto...az a rohadt ngff...miért kellett azt kispórolni?!

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#7078) hadeesz válasza marilllyo (#7077) üzenetére


hadeesz
csendes tag

Főleg játékra, de nem kell full felbontás nyilván nem egy asztali gép teljesítmény.
Miért választanád inkább az i5öt i7 helyett ?

(#7079) Sheepczx válasza hadeesz (#7078) üzenetére


Sheepczx
tag

Az i5 is elég erös még az slihez is, de nem melegszik annyira (állitólag! :) )

(#7080) Sheld válasza Sheepczx (#7079) üzenetére


Sheld
senior tag

A felsorolt trióból a 2. a nyerő.
Y510P 269.900 Ft
Intel Core i5-4200M / 2,5-3,1GHz (Turbo) CPU | 4GB RAM, 1TB HDD+8GB SSD | NVIDIA Geforce G750M 2GB SLI (Dual VGA)

Ennél jobb gépet, olcsóbban nem hinném, hogy találsz. Már cask egy kérdés, hogy milyen játékra kell?
Single player jűtékokhoz untig elég.
MMO-khoz szerintem érdemesebb elgondolkodni i7+single VGA kombón.
Szerintem az y510p minőségre is kenterbe veri a G510-et. Ha meg játékra kell, akkor mindenképp a két y510 közül válassz, mert nem túl erős az a radeon VGA. KB a GT740m 64bit szintjét hozza.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#7081) marilllyo válasza hadeesz (#7078) üzenetére


marilllyo
veterán

Sajnos...az általad linkelt legdrágább gépen is kell kompromisszumokat kötni a játék beállításain. Azzal sem megy minden ultrán...max felbontással. Ha van rá pénzed akkor vedd a drágábbat. Egyébként könnyű listát dobtál mert nincs olyan a 3 közül ami vacilálásra adna okot. Ha játszani szeretnél és akad rá lőszer akkor a legdrágábbat. Ha az első mellett vacilálsz...megkockáztatom lenne más gyártónál jobb választás.

+4GB ram ajánlott

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#7082) lackopetyko1 válasza hadeesz (#7075) üzenetére


lackopetyko1
csendes tag

Hali.
a 3. konfig van olcsóbban is [link] ( ha rakatsz bele +4GB RAM-ot akkor is jobban jössz ki)
Amúgy az i5 tényleg untig elég. Nekem egy GT 755M van benne nyilván nem ultrán játszok de eddig meg vagyok elégedve vele.

(#7083) Punisher15


Punisher15
tag

Bf4 alatt ti kaptatok már dx errort???Napi 1szer általába kidob így nem mindig.

"DirectX Error: DirectX Function "getdivecedremovedreason" failed with dxgi_error_device_hung ("the application's device failed due to badly formed commands sent by the application. This is an design-time issue that should be investigated and fixed."). GPU:"NVIDIA GeForce GT 755M", Driver:33750"

Valami ilyesmit ír ki.

Origin/Psn ID.: HU_Bunyec ....Az élet egy szar játék. De a grafikája nagyon ott van!

(#7084) Criton válasza Punisher15 (#7083) üzenetére


Criton
veterán

Hát, naponta többször játszom vele (Deluxe Edition) és még soha nem tapasztaltam.

(#7085) marilllyo válasza Punisher15 (#7083) üzenetére


marilllyo
veterán

Kzolee216 nak volt ilyen. Lejjebb vette az órajeleket 750M szintre és asszem megszűnt neki . Írj rá. Egyszer kaptam én is... Bf4 alatt, de csak azért mert össze-vissza alt taboztam.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#7086) Punisher15 válasza marilllyo (#7085) üzenetére


Punisher15
tag

Köszönöm
Annyira nem vészes amikor van időm játszani aznap vagy bedobja vagy nem..Ma még tesztelem hogy mi a pálya vele.Utána rá irok.De neki asszem melegedet is rendesen nem?

[ Szerkesztve ]

Origin/Psn ID.: HU_Bunyec ....Az élet egy szar játék. De a grafikája nagyon ott van!

(#7087) tibi206


tibi206
tag

Amerikában már kapható az Y50 !

(#7088) Helmoras válasza tibi206 (#7087) üzenetére


Helmoras
őstag

Aszondja akkor kb 400k lesz a touch screenes fullhd 8 giga rammal i7-el, akkor kétlem hogy a tesztben szereplő modell bejön 300k alá :( de majd meglátjuk... (mondjuk az "csak" i5 4 giga ram meg nem touchos kijelző...) bár elég fura hogy pont az olcsóbb model érintős a drágábbak meg nem...

[ Szerkesztve ]

(#7089) baro32 válasza tibi206 (#7087) üzenetére


baro32
aktív tag

Akkor átszámolva jelenleg a középső konfigot

1,350.00 USD = 298,801.38 HUF azaz 300ezer forint ha annyi lenne az tök jó lenne árban ezért.
de ha 27%-os áfa rámegy akkor már nem valami rózsás a helyzet mert az akkor 81ezer forint és már igencsak közel leszünk a 400ezres határhoz ahol már inkább a jelentősebb hardverrel ellátott asus g750jz jöhetne számításba ami már 439.990ft-ér kapható de már láttam olyan helyet is ahol 419.990ft-ban hirdetik!

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#7090) Cyber_Bird válasza baro32 (#7089) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

x1.27x1.1 :) afa es vam is ramegy, plusz altalaban nem kozeparfolyammal szamolnak, henm picit felette, hogy ne bukjanak az arfolyam ingadozason.

(#7091) baro32 válasza Cyber_Bird (#7090) üzenetére


baro32
aktív tag

Hoppá tényleg a vám-ról meg is feletkeztem :)
Akkor pedig egyre jobb az asus g750jz vétel és még ennek is jön két gyengébb konfigja amiben gtx860/870m tipusok lesznek kérdés hogy ezek pontosan mikor és mennyiért lesznek kaphatóak de mint írtam 439.990ft a JZ gtx880m-el akkor biztosan olcsóbbak lesznek a gyengébb konfigurációk.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#7092) Magill válasza hadeesz (#7075) üzenetére


Magill
csendes tag

Szija!

Nekem i5 sli-s gt755 van :) A hőmérséklet meg az ár miatt választottam i5-öt.
4gb ram azt vettem észre kevés szóval én is tervezem bővíteni.
70-80foknál megállnak a gpu-k persze én nem egész nap cod ghostozok:P sli-t csak akkor használom amikor kell, mert szerintem 1 gt755 szépen elviszi az ilyen alap játékokat.

Ha van kérdésed szívesen válaszolok.

(#7093) Magill válasza Sheld (#7080) üzenetére


Magill
csendes tag

szia!
Én mmo-zom az i5-ön max grafikával és hát az ég világon semmi problémám nincs vele, max többet tölt be egy picit :P.

(#7094) dragoners válasza baro32 (#7091) üzenetére


dragoners
tag

GTX880 -al árulják 430ért? Aztanemjóját neki, soha nem nézegettem, mert számomra valami hihetetlen nagy és ronda az a laptop, de a y50 -hez hasonlítva sokkal jobban megéri.

(#7095) baro32 válasza dragoners (#7094) üzenetére


baro32
aktív tag

Igen nekem ilyen van de nem a reklámért írtam :)
Ráadásképpen +17,3" matt kijelző +2HDD(SSD) hely RAID0-a lehetőséggel 4 memória slott-al +dupla hűtő ventillátor külön a CPU nak és a GPU-nak szerintem ez a sok minden +40ezer megér tehát azért említettem meg y50(~400ezer) vs. g750jz(440ezer)

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#7096) Helmoras válasza baro32 (#7091) üzenetére


Helmoras
őstag

Pár dolog felett azért elsiklasz.

1. várjuk meg a magyar megjelenést(persze szerintem is drágább lesz mint számítottunk rá)

2. a fent említett asus 17.3 as és 4,8! kilogramm, ami kétszerese az y50 nek, ha pedig figyelembe vesszük hogy értelmes ember azért vesz laptopot mert relative sokat kell vinnie (és feltételezzük hogy nem jár mindenki autóval...) igen komoly súllyal rendelkezik. Teljesítmény lévén gondolom éhes is szal viheted a töltőt is magaddal akkor már 6-7 kilós súlyról beszélünk és csak egy laptop van nálad.

3. Ez már magánvélemény lesz: szerintem ez a 880m már kicsit a 780 meg titán stb kategoria, igazából ha nem akar az ember mindent ultrán játszani(egy két olyan beállítást kell csökkenteni amit amúgy észre sem vesz az ember) 60+fps-el teljesen felesleges pénzkidobás. Ahogy nem sok értelmét látom játékos gépbe i7-nek az y50 nél se, baziritka az a réteg akinek kell az i7 880m el video renderelő utazó gamer.

Szerintem az y50-nek a szimpla (nem touchos) i5 4-8giga ram variánsban lesz értelme, az i 7 sok ram touchscreenes verzió már annyira drága hogy lesznek jobb alternatívák.

[ Szerkesztve ]

(#7097) marilllyo


marilllyo
veterán

Visszakanyarodnék az y510p-hez.

Én azon filózom, hogy az i5 ugye szabadjára engedi a magjait a Turboval...míg az i7 játékok közben lockolja 2,5 körül. Nincs így előnye az i5-nek? Oké, hogy +2 mag...de akkor is. Van ez a teszt is...ugye...sokszor belinkeltük már az i5 vs i7...így ez a teszt sem teljesen fair.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#7098) baro32 válasza Helmoras (#7096) üzenetére


baro32
aktív tag

Rendben van én elfogadom a te véleményed is :) sok mindenben igazad van de én most nem versengési szándékkal jöttem ide csak mindenki keresi valaminek az alternatíváját és az én személy szerinti alternatívám ez lett volna (ár/teljesítmény) téren.
Meg nem szeretnék most nem ideillő dolgokat írni hiszen tudom jól hogy nem az asus oldalon vagyok :)

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#7099) Danex válasza marilllyo (#7097) üzenetére


Danex
addikt

Az a baj, hogy az i5 az 2 mag 4 szál, az i7 meg 4 mag 8 szál.

Az új játékok amikhez kevés az i5, azok kitudják használni a i7 több magját, ami meg nem tudja kihasználni ott lehet talán előnyben az i5, de az i7 is azonos terhelést kap tehát az se fog leszabályozni, hisz kevesebb lesz a hőtermelése.

Plusz a lock-olást ki lehet lőni, throttlestop programmal, ha annyira kéne a turbo.

Én személyszerint megbántam ,hogy mikor döntenem kellett (tavaly január) a 20ezer FT-al olcsóbbat vettem az az a i5-öst az i7-el szemben.

(#7100) marilllyo válasza Danex (#7099) üzenetére


marilllyo
veterán

Hát én akármilyen játékot indítok...ahogy a gpu megindul abban a pillanatban visszarakja 2,4 ghz-re a magokat. Én sem hiszem, hogy nagy probléma lenne....mert az összes létező teszt...valami minimális pluszt adott az i7-es javára. De ...nemtom. Arra kíváncsi lennék, hogy valaki ezt a throttlestop-ot próbálta e.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.