Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6201) Bozso68 válasza Darth_Revan (#6200) üzenetére


Bozso68
senior tag

Ezek után én inkább folpack-kal fogom körbetekerni a monitorrészt, ha netán szervizbe kell küldenem a gépet :( .

(#6202) kzolee216 válasza Darth_Revan (#6200) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Ėn visszakérném az árát, ha azok a szervizelés alatt keletkeztek.

(#6203) marilllyo válasza Bozso68 (#6201) üzenetére


marilllyo
veterán

Nekem amúgy is úgy van...Ami a billentyűzeten volt ilyen kis..."papír szerű lepel izé" na azt én ráragasztottam a fedlapjára. Amúgy sem hurcolászom! Ha hazaértem lefényképezem...elég csúfos...de lesz@rom.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6204) zoell_ válasza Darth_Revan (#6200) üzenetére


zoell_
csendes tag

wow, egeszen komoly tenyer lenyomatok vannak rajta :) erdemes otthon a szervizbe adas elott fotokat csinalni a geprol, hogy lehessen reklamalni ha szet ganyoljak (mondjuk ez mar eleg tre, hogy ilyenre is gondolni kell)

(#6205) v1kt0hr


v1kt0hr
tag

x

[ Szerkesztve ]

Lenovo y510p, OnePlus 6

(#6206) marilllyo válasza v1kt0hr (#6205) üzenetére


marilllyo
veterán

Jó ez...kevesebb lesz a gond vele mint az izmosabb testvérével.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6207) Darth_Revan válasza zoell_ (#6204) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Azért én se mai kezdő vagyok :DDD

Jó pár képet csináltam, remélem látszik, hogy leadás előtt makulátlan volt. Az fix, hogy el nem tűntethető sérüléssel nem veszem át.

[link], [link], [link]

(#6208) zoell_ válasza Darth_Revan (#6207) üzenetére


zoell_
csendes tag

jaja ez a profi megoldas. mas forumon olvastam, hogy egyeb eszkozoket is le szoktak itt zuzni

(#6209) marilllyo válasza Darth_Revan (#6207) üzenetére


marilllyo
veterán

Kérdés, hogy a képre hivatkozhatsz-e?!....Simán mondhatják, hogy ...a kép készülte és a leadás között karistoltad össze..?! Egyébként szerintem azok csak ujjlenyomatok amik rajta voltak. Legalábbis bízom benne. Viszont a képeken látom, hogy alatta van valami morcos kis hűtőpad. Tervezem egy ilyesmi beszerzését....érdekelne, hogy van gyakorlati haszna? Hűt a gépen valamit?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6210) Darth_Revan válasza marilllyo (#6209) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Van tanú is, aki végignézte a kép készítést és összecsomagolást :) Szállítás meg eredeti dobozában történt, ami kizárja az ilyen jellegű sérülés keletkezését.

Ami nekem van az kb semmit nem ér, viszont notepal u3-at dícsérték.

(#6211) gygalilei


gygalilei
tag

A másik kártya is iszonyat melegszik.90 fok felett van, ha játszok vmivel, és még meg se hajtja igazán.Lejjebb vettem a frekvenciát jóval, de lényeges változás nincs.Játékoknál szinte low beállításon is 90 fok környéke.
Nektek alapon mennyi az alap órajel, nálam 1058 Mhz.

(#6212) marilllyo válasza gygalilei (#6211) üzenetére


marilllyo
veterán

A felbontást próbáld lejjebb venni. Az szerintem nem hajtja annyira őket.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6213) gygalilei válasza marilllyo (#6212) üzenetére


gygalilei
tag

A felbontást is próbáltam, Lassan már 600*800-on :) kell játszani, de pl. 1366*768-on is 90 fok közelében van.
Folyamatosan 99 %-on hajtja a GPU-t.

[ Szerkesztve ]

(#6214) marilllyo válasza gygalilei (#6213) üzenetére


marilllyo
veterán

Melyik játék?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6215) gygalilei válasza marilllyo (#6214) üzenetére


gygalilei
tag

Archeage egy mmo, de megnézem majd bf4-nél is

(#6216) Sheld


Sheld
senior tag

Megvettem a notit, épp windows 8.1-et telepítek rá. Iszonyat jól néz ki!!!! :C :C :Y :))

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#6217) kzolee216 válasza gygalilei (#6213) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Óoo hát az nem is olyan sok. Nekem 98 fokos szokott lenni XD

(#6218) Sheld válasza Sheld (#6216) üzenetére


Sheld
senior tag

Az eklépzelhető, hogy 750m-el rendeltem és 755m-el kaptam?

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#6219) gygalilei


gygalilei
tag

Szervízzel kapcsolatban kit kell keresnem ? Laptopszalonnál azt mondták, hogy egy TMX kft-t keressek, adtak telefonszámot, de az csak automata, ügyintéző kapcsolása menüpontot nem találtam.Vki tud segíteni ? Köszönöm.

(#6220) ZPKing válasza Sheld (#6218) üzenetére


ZPKing
tag

honnét rendelted?

(#6221) Sheld válasza ZPKing (#6220) üzenetére


Sheld
senior tag

Spyduck, és laptopszalon

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#6222) marilllyo válasza gygalilei (#6213) üzenetére


marilllyo
veterán

Hát ha 99%-on van a gpu és 90 fokos akkor az még a jobbak közé tartozik:D Én inkább butítok mindent és csak félgőzzel hajtom a gépet. :(

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6223) marilllyo


marilllyo
veterán

Bocsi...lejártam!

Na én így védtem meg a karcolásoktól:D Kép

Iszonyat gáz. ;] Amikor felküldtem haverral ramot bővíteni akkor ragasztottam rá. Mondjuk én nem szoktam hurcolni úgyhogy ...nem látja senki...

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6224) gygalilei válasza marilllyo (#6222) üzenetére


gygalilei
tag

Na jó, de azért érdekes, hogy egy gamer laptopot le kell butítani jelentősen, hogy ne főjön meg, így meg egy mezei laptopot kapunk :(, amit ennek az árának a feléből is lehetett volna venni.
Egyébként hogy butítod le ? órajelet csökkented vagy felbontást vagy a játékon belül a grafikai beállításokat ?
Én hiába csökkentem pl. hd felbontás helyett 1366*768-ra a hőmérséklet nem nagyon változik, talán 1-2 fokot csak.De így a játékok grafikai minősége elég sokat veszít :(
Az az érdekes, hogy az Intel Hd4600-os is felmelegszik 90-re, pedig azt nem is játéknál használja.

[ Szerkesztve ]

(#6225) marilllyo válasza gygalilei (#6224) üzenetére


marilllyo
veterán

Teljes mértékben egyetértek. /Jó én picit máshogy állok ehhez a készülékhez...mert én cégen keresztül a teljes ár töredékéért szereztem. Nem is ezt a típust néztem először./ Mondjuk nekem még 90 fokra egyik sem ment fel, akármilyen beállításra tettem. Esetleg próbáld meg az adaptív vsync-et. Nekem az is be van kapcsolva a bf-hez. 1366x768/medium-high ....így megállt 70 fokon mindkét kártya. Nem értem egyébként a lenovo-t ...mi a francért nem hajlandó engedi, hogy kicsit gyorsabban pörögjenek azok a ventik...

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6226) Danex


Danex
addikt

Helyetekben a ITT olvasgatnék, venném fel a kapcsolatot és kérnék/keresnék BIOS módosítást.

A 750-755m a 650m-től főleg a plusz fesz miatt melegszik jobban. (1,1V vs 1,025V) Ha feszültséget leveszitek 1,025-re akkor is kéne bírnia a 1100Mhz-es órajelet. (Elvileg)

(#6227) gygalilei válasza Danex (#6226) üzenetére


gygalilei
tag

Az Nvidia Inspectorban nem is tudom változtatni, felkúszik 1,1-re mindig.Mivel lehet akkor a feszültséget változtatni ?

[ Szerkesztve ]

(#6228) Danex válasza gygalilei (#6227) üzenetére


Danex
addikt

Mint írtam BIOS-t kell hozzá feltölteni amit az alábbi linken tudnátok, kérni/találni.

Ezzel veszlik a gari, de visszaállítható (Y500-at már küldtem vissza garanciára visszaállítás után)!

A lényeg, hogy a módosított bios-sal állítható lesz a feszültség és az órajel is. De mivel BIOS-t kell módosítani így veszéllyel járhat.

(#6229) Sheld


Sheld
senior tag

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy a gép valamiért 755m-nek látja az összes VGA-t. Mondtátok, hogy telepítsem fel a lenovo oldaláról a GT750m hez tartotó + bios frissítést, de nem engedte felrakni, csak a 755m-hez valót.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#6230) Darth_Revan válasza Sheld (#6229) üzenetére


Darth_Revan
veterán

És ez miért baj?

(#6231) Sheld válasza Darth_Revan (#6230) üzenetére


Sheld
senior tag

Nem tudom, h baj-e, fura minden esetre.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#6232) marilllyo válasza Sheld (#6231) üzenetére


marilllyo
veterán

Örülj nagyon... :C
Mondjuk... én (cégen keresztül nagykerből) i7-755m single gpu-val rendeltem....helyette i7 750m SLI-vel kaptam. Én is boldog voltam:)

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6233) Punisher15 válasza Sheld (#6231) üzenetére


Punisher15
tag

ez lehet az oka bár mondjuk én sem értem hogy mi van nekem is 2 db 755ír az órajelek is stimmel meg minden.biosnál meg asszem mid2 rá ment.írtam már ide de akkor senki se válaszolt rá :)

Origin/Psn ID.: HU_Bunyec ....Az élet egy szar játék. De a grafikája nagyon ott van!

(#6234) Sheld válasza Punisher15 (#6233) üzenetére


Sheld
senior tag

Megnéztem a számlán, de azon is GT750m szerepel. De 755m-nek látja... A laptopszalonos hír meg pont a fordítottjáról szól, hogy 755m-et írták és csak 750m van benne. Kivettem az ultrabay-en is GT 750m5-öt ír.

[ Szerkesztve ]

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#6235) Punisher15 válasza Sheld (#6234) üzenetére


Punisher15
tag

hát passz most nincs nálam a számla de asszem 755 van az enyémre írva de mindjárt kiveszem a kártyát es megnézem

Origin/Psn ID.: HU_Bunyec ....Az élet egy szar játék. De a grafikája nagyon ott van!

(#6236) Punisher15


Punisher15
tag

Na kivettem az van rajta GT750M5 úgyhogy itt is ugyan az lesz a mint nálad.De csináltam képet is ez nézd meg már nálad is a progival és linkeld be.

[link]

[ Szerkesztve ]

Origin/Psn ID.: HU_Bunyec ....Az élet egy szar játék. De a grafikája nagyon ott van!

(#6237) Sheld válasza Punisher15 (#6236) üzenetére


Sheld
senior tag

Nem linkelem be, mert ugyan ez. Teljesen ugyan ez a kép fogad.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#6238) marilllyo válasza Sheld (#6237) üzenetére


marilllyo
veterán

Nektek akkor bizony jó...:)

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6239) banmarcee válasza banmarcee (#5494) üzenetére


banmarcee
csendes tag

Nem tudom mennyire emlékeztek, írtam január vége felé, hogy sikeresen eláztattam az egy hónapos y510p-met. Azóta a hajamat tépem már másfél hónapja... Kezdődött azzal, hogy kivitték lengyelbe 2 hétre, majd visszaküldték bármilyen szervizelés nélkül. Arra hivatkoztak, hogy ők már nem foglalkoznak fizetős szervizeléssel, majd a magyar szerviz megoldja. Aztán ment a TMX-hez a gép, ott 3 hetet állt, majd közölték, hogy mivel fizetős lenne a dolog, ezért még nem tudják megcsinálni, mert a Lenovoval nem kötötték még meg a fizetős szervizelésről a szerződést, tehát csak garanciás javításokat tudnak csinálni. Aztán 1 hétre visszaadták a gépet, hogy ők nem tárolják addig. Majd március 7-én mondták, hogy mégis vigyem vissza, igaz még mindig nem tudnak se árajánlatot mondani, se szervizelni, de inkább legyen ott. (nem kell mondani, hogy milyen ideges voltam, hogy egy
300ezres gépet nem tudnak normális időkeretek között megjavítani, küldözgetnek ide-oda pláne, hogy én fizetek a javításért és az alkatrészekért.) Kicsit kikeltem magamból írtam Lenovonak panaszlevelet, meg a TMX-nél is pampogtam egy sort. Ma végre eljutottam oda, hogy megjött az árajánlat, tudtam hogy sok lesz, de leültem rendesen, mikor megláttam..
Tudnátok segíteni, hogy mik lehetnek ezek az alkatrészek?

Megnevezés:

QIQY6 Upper Case N14P

VIQY1 MB 47W HD+ GT1

CCYT4B9Hun102KeyDualcolorBL KBD???win8???

én billentyűzetre és alaplapra tippelek.

Na most az lenne még a kérdésem, hogy a hosszan elhúzódó szervizelésre (ma valamivel több mint 1,5 hónap) hivatkozva, (nem beszélve a telefonszámlámra és a 3+1-szeri Budaörsre való kiutazásra) valamilyen módon kérvényezhetem-e a végösszeg csökkentését méltányossági, vagy egyéb okokból? Ha igen, azt mikor lenne célszerű jelezni?

Kösz előre is a válaszokat!

(#6240) Tybee000


Tybee000
aktív tag

y510p ultrabay slotba belemennek a szokványos hdd beépítő keretek vagy ehhez más fajtát kell venni?

[ Szerkesztve ]

(#6241) marilllyo válasza Tybee000 (#6240) üzenetére


marilllyo
veterán

Ebay

Ez elvileg jó hozzá...szóval igen.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6242) zoell_ válasza Tybee000 (#6240) üzenetére


zoell_
csendes tag

9.5mm-es kell bele. nekem ez van. eredetileg egy toshibahoz vettem de jo ebbe is.

(#6243) Bozso68 válasza banmarcee (#6239) üzenetére


Bozso68
senior tag

Keresd meg KillHates fórumtársat, hátha lenne jó ötlete.
Nekem szervizelte már a régi ASUS-omat, általában a Notebook hibák nevű topicban található meg. Korrekt srác.

[ Szerkesztve ]

(#6244) Don Atosz válasza banmarcee (#6239) üzenetére


Don Atosz
tag

Alaplap, az alaplap és a billentyűzet közötti műanyag rész (vagyis jobban nem tudom elmagyarázni :B ), az utolsóról semmit nem találtam.

itt van az alkatrészlista

(#6245) sethyx válasza banmarcee (#6239) üzenetére


sethyx
csendes tag

Az utolsó nekem elég egyértelmű hogy a billentyűzet:
Hun102Key = magyar 102 gombos
DualcolorBL = kétszintű háttérvilágításos (BackLight)
KBD = billentyűzet (KeyBoarD)

[ Szerkesztve ]

(#6246) marilllyo válasza banmarcee (#6239) üzenetére


marilllyo
veterán

Google szerint az középső az alaplap....ami egyértelmű szerintem...hogy ilyen helyzetben cserésGoogle keresés

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6247) taboros válasza Ironduck (#6185) üzenetére


taboros
tag

Nem csak neked szól:

Ne legyetek már ilyen tájékozatlanok! :(((

- Bolti vásárlás: 3 munkanapon belül csere vagy pénz vissza. Javítást elfogadhatsz, de ritkán látom az értelmét.

- Webes vásárlás: kézhezvételtől (nem rendeléstől) számítva 8 munkanapon belül indoklás nélkül (simán csak nem tetszik) elállhatsz a vásárlástól. A teljes összeget (benne a kiszállítási díjat IS) vissza kell fizessék. neked csak a visszaszállítást kell fizetni (vagy visszavinni, ha van boltjuk). A 8 munkanap úgy értendő, hogy azon belül kell írásban (e-mail, fax, levél) jelezni a szándékot. De pl. az eMAG (nem reklám) 15 napot vállal, pedig bukaresti bejegyzésű....

Megjegyzés: mindenütt olvasom, hogy a Laptopszalon ilyen jó, olyan jó. Hát... Ha így intézik a problémákat, akkor talán mégsem olyan jó...

(#6248) Don Atosz válasza sethyx (#6245) üzenetére


Don Atosz
tag

Egyértelműnek egyértelmű, csak próbáltam hivatalos lenni :DDD

(#6249) banmarcee válasza marilllyo (#6246) üzenetére


banmarcee
csendes tag

Igen, a középsőt véltem az alaplapnak (az árából is kiindúlva..) az utolsót pedig a billentyűzetnek az "értelmes" szövegből.
Kösz még egyszer mindenkinek az eddigi segítséget!
És kb tudja valaki, hogy mennyit kóstálnak tmx-en kívül ezek az alkatrészek?

(#6250) Punisher15 válasza banmarcee (#6249) üzenetére


Punisher15
tag

Publikus az ár ??Vagy privátba írd már le érdekelne.

Origin/Psn ID.: HU_Bunyec ....Az élet egy szar játék. De a grafikája nagyon ott van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.