Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6901) Criton válasza Danex (#6899) üzenetére


Criton
veterán

nem tudom, én eddig kivettem, valahogy bennem volt, hogy ne kapcsoljon még véletlen se be... :DDD
de az utóbbi időben én sem vettem ki. Ti milyen táskát használtok? Nekem egy ilyen van: egész nagy...

(#6902) Danex válasza Criton (#6901) üzenetére


Danex
addikt

:F elég nehéz benyomni bármi gombot, hogy beinduljon :DDD :N

Táskából meg egy 3ezer Ft körüli modecom oldaltáskásat

(#6903) marilllyo


marilllyo
veterán

Ha játszatok azért vegyétek ki..

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6904) bagyusz válasza marilllyo (#6903) üzenetére


bagyusz
őstag

Ugyan miért? :D

(#6905) Tybee000 válasza marilllyo (#6903) üzenetére


Tybee000
aktív tag

miért?

(#6906) sethyx válasza Criton (#6901) üzenetére


sethyx
csendes tag

Nekem ilyenem van, nagyon kényelmes. Nem kicsi :)

(#6907) entemente válasza entemente (#6856) üzenetére


entemente
újonc

Hali! Valaki tudna mondani valamit erről a konfigról?

(#6908) bagyusz válasza entemente (#6907) üzenetére


bagyusz
őstag

Ennyiért, ilyen felszereltségben, nagyon nem éri meg. Ugyan ezt a konfigot megkapod 80k-val olcsóbban is, házon belül.

[ Szerkesztve ]

(#6909) marilllyo válasza bagyusz (#6904) üzenetére


marilllyo
veterán

" Mert, a laptop használat közben melegszik* , a tartósan magas hőmérséklet pedig csökkentheti az akkumulátor élettartamát és teljesítményét. Normál használat során kisebb hő keletkezik, mint nagyobb terhelés esetén (pl. játék ...). "

Márpedig ez a gép fűt rendesen...

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6910) entemente válasza bagyusz (#6908) üzenetére


entemente
újonc

Házon belül?? GT 750m-el szerelt gépet nem sokat láttam a notebook piacon és sajnos olcsóbbat se. :N

(#6911) marilllyo válasza entemente (#6910) üzenetére


marilllyo
veterán

Én őszinte leszek...nem mernék használtat venni ebből a típusból.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6912) entemente válasza marilllyo (#6911) üzenetére


entemente
újonc

A használt cuccokban én sem bízok túlzottan. De hasonló konfigot kevesebbért nem találtam.

(#6913) bagyusz válasza marilllyo (#6909) üzenetére


bagyusz
őstag

Ebben a formában nem állja meg a helyét, csak gondolj bele, nem a közvetlen közelében van a hőforrásnak. Amit a venti is kifúj az is csak max 60°C levegő, és az akkor az akku még hol van hozzá képest, helyzetileg. Másrészt ilyen nagy terhelés mellett még inkább nem tanácsos eltávolítani, mert az akku sok mindentől megvédhet, melegedő komponensek hőmegfutásától egy áramszünet esetén, vagy egy esetleges bemenő fesz ingadozástól amit az akku kompenzálhat. Fogyasztói társadalomban élve, a gyártók nem szeretik elektronikailag túlméretezni a notikat, így a MOSFET-k paraméterileg közel határ értéken dolgoznak, és hát a kényes elektronika megköveteli a stabil tápot, főleg, hogy az sli-s változatnál a 3.33v ágon több száz amperról is beszélhetünk.

(#6910) entemente: Jah egy kicsit elnéztem a konfigot, sorry. Én a helyedben vga-ban egy kicsit lejjebb adnák, ha csak néha játszol, de ha nagyon ezt a vga-t szeretnéd akkort én ezt venném. [link]

(#6914) entemente válasza bagyusz (#6913) üzenetére


entemente
újonc

Kössz a választ.
Ez sem néz ki rossznak. Azért szoktam multizni főleg FPS plusz a nagyobb címeket általában kijátszom így a gt 740m nem lenne egy kicsit kevés?

(#6915) marilllyo válasza entemente (#6912) üzenetére


marilllyo
veterán

Én mindig úgy gondoltam, hogy ha valaki rákölt egy vagyont egy ilyen készülékre...az valószínű, hogy megpróbálja megszeretni.....ha eladja valamiért akkor valami nagyon nem tetszhet benne. Vagy van valami bibije amivel nem akar foglalkozni...vagy esetleg a gari sem foglalkozott vele. Imádom az "unboxing" érzést:D Mondjuk én betegesen vigyázom a cuccaimra....

(#6913) bagyusz: Lehet, hogy igazad van...nem tudom. Én anno és most is rákerestem gágülön...a "heat battery notebook" kulcsszavakra és több oldal is ezt igazolta. Sőt...az első és második találat szerint is jobb ha ki van véve az akksi amikor hálózatról használjuk. Utóbbit annyival alátámasztanám, hogy a Vaio-mhoz is volt program...meg asszem ebben a lenovoban is van energy management szoftver ami az akksi maximum töltöttségi szintjét 85%-on tartotta.... akkor azt hittem ez hibája az akksinak és utánanézegettem...azért tudom ezt amit most belinkeltem.
Én meggyőzni senkit nem akarok...mondom...lehet, hogy neked van igazad. Passz.

Btw. én asztali gépként használom...akksi ki van véve. A 3 éves vaiom-on is bőven végig lehet nézni még egy filmet. Ez meg még gyakorlatilag új. ~1-2x volt gépben az akksija.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6916) bagyusz válasza entemente (#6914) üzenetére


bagyusz
őstag

Attól függ, hogy nézzük, a nagy címekhez még néha az sli is kevés. :)

Ha ennél erősebb egy vga-s konfigot akarsz ahhoz mélyebben bele kell nyúlni a pénztárcába.

(#6915) marilllyo: Én még tartom magam az előbbiekhez. Lehet, hogy fenn áll a veszély, de nem ilyen felépítésű gépeknél, az ultramobil gépeknél meg nincs kizárva, ha olyan a hw elrendeződés.

[ Szerkesztve ]

(#6917) Draken válasza entemente (#6914) üzenetére


Draken
őstag

Én ha most választhatnék, nem a lenovo féle y vagy z szériát venném, hanem inkább ezt

(#6918) aclandiae


aclandiae
senior tag

Lehet hogy nálam van a gond, mert nem értem: itt többen is i7-el szerelt, SLI-s rendszert választottak. Utána meg panaszkodnak hogy játék alatt nagyon melegszik. Évekkel korábban is szó volt róla, hogy játékok alá az i5 is elég. Az i7 feleslegesen fűt csak szvsz. Ebben a tesztben is panaszkodnak rá. Szerintem sokkal ésszerűbb választás az Y500-as, ahol egyrészt nincs ilyen gond, másrészt vagy 70-90k-val olcsóbb. Itt az aprón is vannak 2.5 év garosak 220 körül.
Nehogy vita és a vele járó anyázás legyen belőle, csupán próbáltam ésszerűen gondolkodni. :R

(#6919) Sheepczx válasza aclandiae (#6918) üzenetére


Sheepczx
tag

Én kb 1 hónapis sajnáltam hogy nem vártam az y510pre, aztán örültem mert ez nem melegszik, sztán örültem mert ebben m-sata csatlakozó van, aztán örültem mert nem volt videókártyás gondom mint itt többeknek volt egy idöben. :)

(#6920) M.T. válasza marilllyo (#6915) üzenetére


M.T.
senior tag

Az akkumulátor az állásban is tönkre megy igaz lassabban de ha garanciális minek tartanád a fiókban.
Én beállítottam a fix 60% ra programmal azt csókolom a laptophűtés egy bazi nagy ventivel szerelt változat kemény 1200Ft volt netről forog vagy 600 at azt köszöni megvan, fújja az akksit is.

[ Szerkesztve ]

(#6921) entemente


entemente
újonc

Köszönöm a válaszokat. Tudom hogy a 750 töl nem kell csodákat várni de egy erős középkategória.
És remélem szervizzel nem lesz dolgom!

(#6922) entemente válasza Draken (#6917) üzenetére


entemente
újonc

Elég jó gép biztos meg is ér 280-at de nekem most ez már sok.

(#6923) Criton válasza Draken (#6917) üzenetére


Criton
veterán

Lenovo mellett én is az Asus ROG szériát néztem, csak a probléma ott van, hogy itthon hivatalosan nem kapni, ha meg igen, akkor az meg szürke importból van....(tudom - ismerős által, és a milyen notebookot vegyünk topikban is ki van vesézve, hogy sajnos a most itthon kapható ROG gépek nem igazán hivatalos forrásból vannak, így a garancia is kérdéses) két éve még nagyobb boltok is árulták, akkor volt is szerencsém egy G53SX-hez, ami nem volt egy rossz darab...árban és teljesítményben viszont az itthon kapható gépeknél a Lenovo Y széria egy tökéletes alternatíva 16GB-al és SSD-vel.A másik meg a dell még, de az Alienware viszont megfizethetetlen, számomra mindenesetre.

[ Szerkesztve ]

(#6924) uzerto válasza Criton (#6923) üzenetére


uzerto
tag

Ha jól tudom, akkor az ipon nem foglalkozik szürkeimporttal és náluk is lehet kapni [link], ami zavaró benne, hogy csak 2 év gar van hozzá és azért a 750m sli jóval erősebb.

(#6925) Draken válasza uzerto (#6924) üzenetére


Draken
őstag

Elvileg tényleg erősebb, gyakorlatilag meg sok játék nem, vagy csak kevésbé használja ki a szarul megírt driver/optimalizálatlanság miatt.

(#6926) uzerto válasza Draken (#6925) üzenetére


uzerto
tag

Persze ez így van, csak szerintem kicsit későn jött, igazán kiadhatták volna már a gtx800-as szériával így 2014 áprilisában. Az n550jk-t is hamarabb lehetett kapni itthon és abban is erősebb gpu van, így nem igazán értem a ROG jelzőt rajta.

(#6927) Tybee000 válasza Criton (#6901) üzenetére


Tybee000
aktív tag

én erre esküszök: :P táska

[ Szerkesztve ]

(#6928) tpv válasza Tybee000 (#6927) üzenetére


tpv
csendes tag

nekem ilyen tatyóm van, nagyon szeretem

(#6929) Criton válasza uzerto (#6924) üzenetére


Criton
veterán

iPon-nál néztem és rá is kérdeztem, angol kiosztású a bill, szóval nem a mi országunk volt a cél,az hogy iPon odaírja hogy lokalizáció Magyarország nem sokat jelent, valamint megkérdezheted az Asust is, a magyar oldalon nincs is róla infó,hogy itthon hol kapható, régen volt.... Valamint ahogy nézem, ez a ROG szériából nem a legjobb, amit az ára is mutat.

[ Szerkesztve ]

(#6930) marilllyo válasza Criton (#6929) üzenetére


marilllyo
veterán

Én is néztem anno a ROG ot. Sőt van is itt topicja... Ugyanúgy megvan annak is a nyűgje.. Ugyanannyit szidják mint mi ezt. De az még drágább is..

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6931) Criton válasza marilllyo (#6930) üzenetére


Criton
veterán

Nem kell mondani, több mint egy évig voltam egy G53SX tulaja :DDD

(#6932) marilllyo válasza Criton (#6931) üzenetére


marilllyo
veterán

Hát ja...a lényeg, hogy jó ez a készülék...csak az SLI-vel csinálhatnának valamit. Hiába a craft....részben csak elméleti...való igaz egy egy gpu-s rendszer jobb választás lehet.

Ha már laptoptáska akkor most itt van ez is...de csak azért küldöm..mert nem OFF [link] ... és olcsó is:D

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6933) Criton válasza marilllyo (#6932) üzenetére


Criton
veterán

Én szerencsére még nem tapasztaltam semmi problémát a SLI-vel játék alatt, rendesen megy minden és a hőmérséklet is olyan 74fok körül szokott megállni. Az ASUS ROG gépek sem hűvösebbek....

(#6934) marilllyo válasza Criton (#6933) üzenetére


marilllyo
veterán

Milyen játékokkal játszol?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6935) Criton válasza marilllyo (#6934) üzenetére


Criton
veterán

World of Warplanes, World Of Tanks, BF3+kiegek, BF4. Persze amikor időm van.... :DDD

(#6936) marilllyo válasza Criton (#6935) üzenetére


marilllyo
veterán

BF4-et milyen beállításokon?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6937) Criton válasza marilllyo (#6936) üzenetére


Criton
veterán

Amit az nVidia Experience kiválasztott.

(#6938) uzerto válasza Criton (#6929) üzenetére


uzerto
tag

Na látod ezt nem tudtam. De ilyen formán akkor ez a vásárlók megtévesztése, pedig azt hittem, hogy az ipon egy normális bolt.

(#6939) telefonfulke


telefonfulke
tag

Tudom, hogy az újabb videó-szerkesztő programok már használják az SLI-t, de ez mennyire érezhető?
HD videók szerkesztésénél mennyire fogom érezni a különbséget egy szimpla GT 750M kártyával (esetleg GT 740) szerelt géphez képest?
Néztem, hogy 240 környékén már ugyanilyen i7-es (4700 vagy 4702) procival és ezzel a VGA-val szerelt gépek kaphatóak, aminek örülne a pénztárcám. Mondjuk 3 év garanciával adott gépet nem láttam még ebben az árkategóriában.
Szóval ilyen felhasználásra mit ajánlanátok még? Játék másodlagosabb.

(#6940) marilllyo válasza telefonfulke (#6939) üzenetére


marilllyo
veterán

Movie maker tapasztalatok nem tudom, hogy mennyire számítanak...de nálam teljesen gyors. A ps viszont fényévekkel gyorsabb mint az előző laptopomon...pedig az sem volt egy belépő kategória.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6941) Magill válasza M.T. (#6920) üzenetére


Magill
csendes tag

Szija.
Milyen programot használsz rá? Nekem is van fent Energy management de azon nem tudom állítani ezt.

(#6942) M.T. válasza Magill (#6941) üzenetére


M.T.
senior tag

Az Energy management -en belül az optimalizált akkumulátor állapot csinálja ezt ha bekapcsolod.
De ha elmegy az áram vagy lehúzod a töltőről és visszateszed akkor újra állítani kell.

[ Szerkesztve ]

(#6943) Magill válasza M.T. (#6942) üzenetére


Magill
csendes tag

Köszi:). Am csak nekem sistereg ha nem megy semmi zene vagy ilyemsi? :( Nagyon idegesítő ts-ezés közben.

[ Szerkesztve ]

(#6944) Criton


Criton
veterán

U3 Plus cooleren ti rögzítitek valahogy a laptopot? Mindig az van bennem, hogy egyszer le fog csúszni a gép :DDD

(#6945) kacsip válasza Magill (#6943) üzenetére


kacsip
tag

Ilyet én is észrevettem, nem tudom mennyire hiba, és ha igen, akkor mi hibája, de zavaró.

(#6946) kzolee216 válasza kacsip (#6945) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Nekem nem sistereg..., vagy lehet már süket vagyok XD

[ Szerkesztve ]

(#6947) Sheld válasza marilllyo (#6890) üzenetére


Sheld
senior tag

Mind2 zajos, sistereg. Microfon boost kikapcsolva, külső-belső mikrofon, teljesen mind1 neki, ugyan az a háttérzaj. Win alap driver, és a realtek is ugyan úgy...

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#6948) marilllyo válasza Sheld (#6947) üzenetére


marilllyo
veterán

Minden program alatt ? Skype ?stb.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6949) Sheld válasza marilllyo (#6948) üzenetére


Sheld
senior tag

Szia!

Skype alatt még nem próbáltam. Team Speak alatt hallani, de ott nem zavaró, mivel csak addig hallják, míg nyomom a gombot. Ha bekapcsolom a windowsban az eszköz figyelését, akkor hallani. Fraps-el vettem fel pár videót, abban végig hallani. Ha gondolod töltök fel pár másodperces hanganyagot, hogy halljátok miről is van szó.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#6950) marilllyo válasza Sheld (#6949) üzenetére


marilllyo
veterán

Érdekes, hogy minden esetben hallani. Még ha csak egyik lenne... Én mindig azt szoktam mondani, hogy ilyen esetekre legyen egy ubuntu otthon. Live CD...be tudsz bootolni róla... Arra bőven elég, hogy ilyet letesztelj vele. Hogy a probléma hardveres vagy sem.
Ubuntu honlapjáról ingyenesen letölthető.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.